![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
stie careva unde vad daca mai am ulei in cutia de viteze?
...si daca nu am, pe unde se baga, ce ulei imi trebuie? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cumpara 75W90 GL4 sintetic , intra cam 2 litri (daca vrei sa il schimbi).
Daca nu stii pe unde se baga (nu e ca si cum ai completa cu ulei la motor) nu mai bine te duci la un mecanic sa te rezolve el ? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
puteam sa ma duc la mecanic fara sa mai postez aici..ideea era sa vad daca pot sa-l schimb/completez eu, fara a mai merge la mecanic alte idei? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am patzit si eu o belea.
Nu-mi mai merge semnalizarea. Stitzi cumva, releul lucreaza si pe avarie si pe parcare si pe semnalizare in acelasi timp? La mine nu mai pot sa semnalizez, in schimb avaria, parcarea stanga-dreapta si flashurile merg. Sigurantzele de semnalizare sunt ok... Care e buba??? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Stanga sau dreapta? Manetuta se lasa stanga si dreapta cand pui semnalul?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Bana baieti...
am cumparat niste jante aliaj,si am inteles ca suruburile cu care sunt puse jantele de tabla sunt mai mici decat cele cu care tre sa pun cele din aliaj!!!!! stie cineva marimile suruburilor,cu care pot pune jantele aliaj.......!!!!! merci..!!!! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
eu am primit jentile cu prezoane cu tot cand mi-am cumparta masina si m-a avertizat fostul proprietar sa nu cumva sa pun prezoanele de la jentile de tabla la aliaj ca o sa imi bata roata dar se gasesc prezoane in prostie numa sa stii de care |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutare!!!
am si eu un vw vento de vanzare urgent!!!!! are motor 1.9 turbo diesel, din 1993, sunt al doile-a proprietar, vopsea originala.........pret 4400 euro negociabil!!!! relatii la telefon 0724.056.652 sau 0765.424.778 sau e-mail [email protected]. de preferat este sa ma contactati la telefon sa e-mail. pot trimite si poze |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Ce am mai achizitionat
Niste embleme si ornamente priza aer |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
paul_ral imi poti spune unde gasesc prize din acelea de aer cum ai atasat tu poza?si la ce pret se gasesc?multumesc
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
da, paul de unde pot achizitiona si eu prize de aer ca acelea si o emblema de "vere"
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ambele le-am luat de pe vortex.Pentru prizele de aer mai astept confirmarea unei dimensiuni, intrucat se pare ca prizele de Vento difera de cele de la G3. Pretul prizelor 30 euro cu tot cu transport.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
frumoase prizele dar cam "scumpute" daca le-ai luat si nu-ti vin ti le iau eu cu 100 lei pt ca eu am g3...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
15 Attachment(s)
Am si eu cateva poze de la 4TUNING 2008 cu mashina mea.
Am terminat lucrul la ea momentan si iata cum arata in clipa de fatza. Semnalizarile si proiectoarele sunt marca FK fumurii, bara a venit cu buza turnata (deci nu este detashabila), pragurile sunt din fibra si sunt reconditzionate, pleoapele sunt tot din fibra, jantele BBS GT (poarta shtantza VW) 15'' si 6,5 J, (urmeaza niste jante mai pline, cu ET mai mic si cu buza), am montat folie cu transparentza 5% (pentru expozitzie), in cateva zile cred ca voi da jos folia dupa geamurile fatza fiindca e riscant cu politzia si oricum seara vizibilitatea este foarte redusa, Motorul este reconditzionat, bloc alezat, pistoane si segmentzi, cuzinetzi de palier si de biela, chiuloasa a fost planata si ea, supapele n-aveau probleme si doar le-am shlefuit. Motorul are in acest moment 8000 km. Radiator apa nou, radiator clima nou, toata tzevaraia de apa este schimbata, anvelope TOYO Proxes T1R, toba finala BORLA (amortizorul de zgomot a fost scos fiindca era fisurat si cantarea vreo 30 kg). Cutia de viteze este schimbata fiindca am reusit s-o sparg pe cea a ei cand am plecat o data si incepuse sa piarda ulei. Bineinteles cea de pe mashina este tot de 2.8 VR6. Am schimbat muzica cu un Mp3 Player SONY GT nu stiu cat, statzie Infinity ra6006 - 800 W, 6 canale si subwoofer Kicker 400W RMS Incinta Bass Reflex. In usi sunt boxele de fabrica, twiterrele sunt schimbate de Bishop (ca doar a lui a fost mashina) care sunt M.N.C, pe spate am schimbat boxele vechi JBL cu unele noi Infinity de 100 W RMS pe 3 canale, urmeaza ca toate boxele sa fie schimbate cu Infinity. Urmeaza un traseu complet din inox, piele, eventual bordul din piele intoarsa, plasma, faruri cu interior negru FK, volan Corrado (daca are cineva...va rog, PM) si instalatzie xenon. Bani sa fie. Sper sa va placa. Sa ne traiasca mashinile! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Niiiiiiiice!
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:11. |
- Copyright 2026 4Tuning