Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

Drroqhy 04-05-09 21:43

Re: ACCIDENTE
 
Pe data de 1 Mai in jur de 20:30 intre Vama Veche si 2 Mai a avout loc un accident. Un Ford Mondeo s-a lovit cu un Peugeot 107 frontal. Din 8 oameni au supravietuit doar 4. Nu am gasit linkul pentru mai multe detalii... poate si din cauza ca nu a fost nici-o televiziune pe acolo?!... din pacate am fost martorul la niste imagini nu prea placute.

Dripci 04-05-09 22:57

Re: ACCIDENTE
 
OMG ! Am vazut si eu masinile lovite pe dreapta drumului cum mergeam spre vama..dar asta era sambata dim la ora 3, nu mai era nimic altceva acolo..Sper sa nu fi fost cauzat accidentul de alcool :(. RIP

Drroqhy 05-05-09 09:29

Re: ACCIDENTE
 
Din cate am auzit de la un gabor cel cu fordu s-a trezit cu o caruta in fata si a tras de volan stanga si a ajuns pe contrasens... alt gabor in schimb zice ca a avut loc sa treaca pe langa caruta fara asa ajunga pe contrasens dar din pacate era si baut.
Acu unde o fi adevaru dracu stie.

iMAGiNE 06-05-09 01:51

Re: ACCIDENTE
 
Unde o fi adevarul nu stie nimeni, insa am trecut si eu noaptea pe acolo si am vazut Peugeotul. Era intr-adevar foarte grav avariat... :( Nu e de mirare ca nu au supravietuit toti pasagerii...

silviu_fxx 06-05-09 02:45

Re: ACCIDENTE
 
Sa/i ia dracu de carutasi, normal ar fi sa fie alertata politia de fiecare data cand apar pe vreo sosea nationala sau europeana.

chelloo83 06-05-09 17:25

Re: ACCIDENTE
 
eu inca astept o bere de la b--aah...parca prin februarie m-a trosnit pe la Universitate...

BC-20-LET 06-05-09 22:42

Re: ACCIDENTE
 
Accident petrecut in fata mea , acum 2 sapt cand ma indreptam spre Bacau . Mai aveam putin sa ies din localitate, moment in care a trecut pe a 2-a banda un Audi A4 b8 cu nr rosii . M-am "luat" dupa el si la un moment dat l-am vazut cum a trecut de pe prima banda pe prima banda de pe contrasens . Nu am avut timp sa-mi dau seama ce s-a intamplat . Am lovit butonul de avarii si am vazut o caruta pe partea cealalta a drumului .
Nu stiu soarta carutei/ carutasului ca erau pe partea cealalta deja insa Audi-ul era "putin" avariat dar soferul si pasagerul ok.

Grija mare la carute, in special noaptea :shock: .

chelloo83 10-05-09 20:54

Re: ACCIDENTE
 
drumul spre moldova e plin de astfel de intamplari...
cea mai nasoala faza pe acel drum,sau din cate stiu eu a fost cu 4 jeep-uri...s-au luat la intercere la iesirea din bacau, doi au trecut pe ontrasens si celui care era pe banda unu pe conrasens ia iesit o caruta in fata, a tras dreapta de volan, a intrat in cel de pe banda doi pe contrasens, amandoi au intrat in ceilalti care mergeau regulamentar...sfarsitula fost...toti 4 in decor...pe margine era un ghem de jeep-uri cu multi raniti, toti aveau copii in masini...se indreptau spre Iasi...macar nu s-a soldat cu morti

mihai88 22-05-09 17:48

Re: ACCIDENTE
 
ieri (joi 21 mai) un accident pe la obor ,pe linia de tramvai ,si 90% pe trecerea de pietoni
cine stie mai multe?

alex22das 23-05-09 19:53

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 1493091)
foarte bine ca au pus poze necenzurate, sa vada toti ghiolbanii ce se poate intampla cand esti prost si te crezi pilot.
Nu cred ca, in afara de India, mai sunt atatea accidente de masina cu morti ca la noi. Sad, dar adevarat :sad:

aici iti dau dreptate.... de cand am permisu am fost inplicat in 4 accidente de masina....:( in primul nu conduceam eu ...sa intamplat intr-o iarna si masina a derapat pe gheata la o viteza de 40 de km / h si am sarit drept intr-un gard... masina respectiva a avut avarii destul de grave.... la al 2 -lea a fost un accident in lant, soferul vinovat avea o alcolemie in aerul expirat de 1,11 la mie ...:x iar reparatiile la a mea au costat 800 de euro :cry:, al 3 -lea eu eram pe sens unic si o doamna :P avea stop doar asa... facultativ.... si acum e masina cu care eram in service... si un al 4 acum o luna am dat cu spatele si mi-am spart bara....:-) nu mai de spus decat.... nu mie frica de cum conduc eu.... mie frica de cum conduc altii....

22VIN 23-05-09 22:59

Re: ACCIDENTE
 
eu sunt pro poze necenzurate. sa vedeti in ce pozitie impoisibila poti sa te afli dupa un accident grav si apoi sa te gandesti de 2 ori inainte sa te bagi intr-o depasire cu vizibilitate 0. azi dupa ce ca am fost nevoit sa franez pana la 20km/h ca sa las un rahat cu ochi care s-a ambitionat sa depaseasca si al doilea tir desi era vizibil ca poate doar cu 800cp sub capota aveai timp si asta la muchie, i-am dat 2 flash-uri si tot el m-a injurat. super.

silviu_fxx 24-05-09 00:58

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2346014)
eu sunt pro poze necenzurate. sa vedeti in ce pozitie impoisibila poti sa te afli dupa un accident grav si apoi sa te gandesti de 2 ori inainte sa te bagi intr-o depasire cu vizibilitate 0. azi dupa ce ca am fost nevoit sa franez pana la 20km/h ca sa las un rahat cu ochi care s-a ambitionat sa depaseasca si al doilea tir desi era vizibil ca poate doar cu 800cp sub capota aveai timp si asta la muchie, i-am dat 2 flash-uri si tot el m-a injurat. super.

Specimene de astea gasesti la tot drumul. Eu am patit-o si mai grav, dar cu tirurile. Urcam la un deal, vreo 110-120kmh, drum ingust cu o banda de circulatie pe sens, in fata era un tir iar in fata sa o alta masina. Cand am ajuns in dreptul si dupa ce ma angajasem deja in depasire s-a bagat si el ca sa depaseasca masina din fata si am fost nevoit sa ies cu rotile din stanga de pe carosabil. Nici macar nu a avut bunul simt sa revina la locul sau astfel incat a trebuit sa franez ca sa ii fac loc porcului.:???:

b0gdan_max 27-05-09 22:09

Re: ACCIDENTE
 
chiar in aceasta seara am avut neplacerea de a vedea un accident moto destul de urat. eram pe basarabiei si un motociclist (suzuki intruder portocaliu daca nu ma insel) a alunecat pe linia de tramvai si a cazut destul de urat. am oprit masina si m-am dus repede la el abia incepea sa se stranga lumea... casca nu o mai avea pe cap sangera destul de puternic pe gura si la cap si avea convulsii. am vazut ca putea sa respire cu toate ca destul de greu si l-am tinut de vorba sa nu-si piarda cunostinta pana a venit salvarea. o imagine destul de urata si pentru mine 27 mai o zi blestemata, anul trecut pe 27 mai mi-am pierdut unul din cei mai buni prieteni tot in accident de motor...
smurdul a venit destul de repede si era un politist la fata locului (nu de la rutiera) care statea cu mainile in san si ma intreba pe mine daca e constient. nu putea oricum sa faca mare lucru, dar nici nu s-a implicat intr-un prim ajutor, eliberarea cailor respiratorii etc...
e frumos si pe 2 roti, dar prea periculos....

chelloo83 28-05-09 21:58

Re: ACCIDENTE
 
eu sunt un pic bulversat...
azi ma bucur ca pot sa scriu acest mesaj...puteam sa nu mai fiu aici...
cineva (un prieten bun s-a gandit sa imi puna ulei pe discurile de frana...) era sa o fac in stil mare, mai ales ca nu merg prea linistit...nororcul meu a fost ca nu am iesit din bucuresti...s-a intamplat la 5 min de biroul meu pe la arcul de triumf...am lovit 2 masini...
masina mea e destul de ok...:anger::zombie::yikes::weirdface:drunk: cat se poate de ok am plecat cu ea pe roti, daca nu trageam de volan sa intru in amandoi pe lateral imi faceam praf maina...
concluzie: imi cumpar pistol si imi fac singur legea...(glumesc)
oricat de sofer vrei sa fii sau sa te crezi...vezi ca te nseli...pana mori inveti...mai ales de la jigodii

adrian78bmw 28-05-09 22:14

Re: ACCIDENTE
 
http://www.antena3.ro/stiri/rutier/d...ina_72549.html


All times are GMT +2. The time now is 20:16.

- Copyright 2024 4Tuning