![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Bine bine,dar plasticele de pe la motor,tubulatura de la aeroterma,evacuarea etc etc unde sunt? :evil: cred ca o sa te cam muncesti daca le mai pui,iar daca nu le mai pui ai dat cu bata-n balta :-)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
14 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Astept un filmulet cu evacuarea daca se poate fara silenser-ul pus.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
vezi ca tubulatura de la aeroterma are si rolul de a scoate aerul cald de la motor sub contra-aripi;sa inteleg ca o sa fie masina doar pentru vara?fereste-te de ploaie daca nu pui aeroterma :lol:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ma lasa vrajeala si lenea deoparte,pune aeroterma ca sa ai completa instalatia de racire a motorului;in plus ai astupat grila dar intre grila si tabla prin care iese axul stergatorului este loc sa traga aeroterma aer rece,iar daca atunci cand ai dat bordul jos nu ai astupat gurile de aer din lateral,o sa traga aeroterma aer din masina prin ele...oricum ar fi aeroterma e buna sa fie,dar ai tu lene pe cap sa n-o pui,ce naiba ma nene astea sunt chestii care in doua ore le si speli le si pui pe masina :rolleyes2
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
pai e prea strans din ce spui!pune piulita pe la jumatatea partii filetate,si de acolo muti partea filetata in jos cate 2-3mm si apesi pedala de ambreiaj,eventual pornesti motorul si incerci sa vezi cum intra in viteza
tie probabil acum iti sta rulmentul mereu apasat pe placa de presiune :) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Arata bine "mica furie alba"... :twisted:
Nu`ti este ca o sa lovesti cu spoilerul pe rolele alea de la itp?...sau exista alte cai neortodoxe? :lol: Spor la treaba in continuare si succes cu itp! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu nu cred ca se duce la itp cu jantele alea ... ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu cred ca si culoarea o sa le dea batai de cap celor de la itp, sa nu cumva sa nu primesti acceptul de la rar si sa te duci ori la ei la rar, o sa trimita alt evaluator a lor, si daca o baga la ei pe canal sa vezi evacuare, butuci roti schimbati, roti diferite...dar eu iti urez multa bafta.
Totusi culoarea....s-ar putea sa nu le placa... cu restul treci cu ceva la buzunarul directorulu statiei itp. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Masina e alba, si e toata vopsita in aceeasi culoare. de ce sa aiba probleme ca nu inteleg?:???:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
poate maine n-o sa ai probleme, dar sigur vei avea mai tarziu daca nu schimbi culoarea si in talon...mai ales ca astia s-au pus cu raul pe noi, cei cu masini mai vechi....
bafta! |
| All times are GMT +2. The time now is 06:37. |
- Copyright 2026 4Tuning