![]() |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Si faptul ca l-ai luat dupa un e39 are avantajele lui, in sensul ca e probabil mai putin tras de el decat daca ar fi fost pe un e36. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Sa-l stapanesti sanatos Florine ;) |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
'sablonul' blocului motor, pe partea unde vine cutia, e acelasi. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Vreau sa ma apuc sa schimb singur ambreiajul la ce sa ma astept ce probleme as putea intampina?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Referitor la montaj nu imi fac probleme.Ma descurc eu!Foarte complicat nu este. Ce compresie trebuie sa aiba acest tip de motor pe cilindru? Asta are 13+ la prima verificare, dar nu stiu de ce am impresia ca la urmatorul test va avea 14:lol:.Sunt multumit de el, acum sa il montez pe masina sa vad ce si cum, sper sa fie ok si sa nu imi faca probleme! Astea nu au bloc cu nikasil, cred ca sunt ok.Are 160.000 mile la bord in 10 ani...Nu stiu cat de reali or fi km, ar veni 20-25.000 pe an. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
La M50B20 am 14 bari. Am o dracie de manometru special pentru masurat compresia, se infileteaza la bujie si dai la automat fara sa porneasca cateva secunde pana urca la maxim(cat poate) si apoi iti ramane presiunea.Masoara in bari...Sper sa fie ok!Uleiul il are la nivel si se vede e folosit, dar in sensul bun, adica nu a fost schimbat pentru vanzare.Cred ca e cel cu care s-a venit din UK ca in RO nu a mers masina decat 2 saptamani din spusele proprietarului, si 99% il cred,ca pare un om de cuvant!
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Astept sa il montezi tu si daca o sa reusesti si o sa fie totul ok imi iau si eu unul. Momentan am dat banii pe jante. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Am si eu o problema!
Cand e cald afara si incerc sa pornesc masina imi da niste rateuri la electromotor cum ar invarti in gol. de fapt cred ca invarte in gol....nu reuseste sa invarta volanta! aveti idee de la ce ar putea fi? bendix-ul? carbunii? tot electromotorul? ati mai intalnit o astfel de situatie? Va multumesc! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Bafta !!! |
| All times are GMT +2. The time now is 00:11. |
- Copyright 2026 4Tuning