![]() |
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Cica, daca traiesti sanatos speranta de viata e mult mai lunga. De ce nu traieste toata lumea sanatos?
|
Re: Benzina sau motorina ?
Bmw-u cu 140 de cai, motor 1895 cm3, benzinar, mi-a papat asa.
An oras 13-14 litrii. Ca era cu schimbator automat. Si afara la drum antins, deci faceam plinu si din Viena pana in Oradea sunt 550 de km. Rezervoru era de 60 de litrii, 62 mai exact. Si cu un rezervor am facut 550 de km. Poate mai aveam an rezervor vreo 5 litrii de benzina. Si am mers cu 170 - 180 la ora - ancontinuu. Unde erau radare, ancetineam la 130-140, apoi iara dai mai departe. Daca socotim , iese asa : 10 - 11 litrii. Da Focusu ala cu motor de 2000 cm3, benzinar, 173 de cai, sa pape 7,7 litrii....... - asta eu nu cred. Mai ales ca s-a mers cu 160 - 180 la ora. Deci..... |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=LTvuL...endscreen&NR=1 Si un Audi S8 la care consumul afisat este de vreo 15-15,6l/100km :rolleyes2:rolleyes2 https://www.youtube.com/watch?v=mHHMf...eature=related Audi S8 are motor diesel pe benzina ?:D:D:D Sau ce dracu' combustibil consuma S-urile astea TFSI ?:?::D;):D |
Re: Benzina sau motorina ?
Poate are magneti d-aia de care nu ai tu :D
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Daca nu te-ai prins, intrebarile erau doar in gluma.;) Cred ca toata lumea stie ca S8 TFSI merge pe baterii ca Pryus-urile ;):D |
Re: Benzina sau motorina ?
Nu despre tine era vorba :)
Ii raspundeam lui Franz legat de focusul ala care consuma mai putin ca benveul lui racing automat |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Vezi ca doar schimbatorul e automat! Chiar nimeni nu se pricepe la masini aici? :| |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
:))))) Bre, esti dus? Pai ala care se vede in poza mea si ala din primul film cu 535d sunt consumuri instante. Consumul ala de la S TFSI este consumul mediu si cresre cand este tot in accelerare maxima, unde probabil consumul este undeva la >45%, de-aia crste media in halul ala (+ ca era resetat de putin timp probabil). Deasemenea, in accelerare este normal sa treaca de 30%, chiar si in filmul pus de tine in ultimile 2 secunde consumul scade sub 16%. Uite aici ce se intampla dupa minutul 1.28, ca sa-ti dai seama. https://www.youtube.com/watch?v=73g4K...yer_detailpage Uite Aici 3.0 TFSI pe consum instant, peste 40% in accelerare, ~27% la 265 km/h in lumitare. Deci aproape dublu consumul la 3.0 TFSI. . . |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Nu-s dus bre, numa' putin confuz :D))))) Acum insa m-am lamurit si m-am linistit in privinta cifrelor care aratau 30-39l/100, afisate pe bord la 535d :pelvic_th Cred ca asa un diesel mi-ar conveni si mie.......:D |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
si cu 220 s-a mers.. si cu 300.. ca doar e un st. dar fiind 6 trepte arunca benzina inapoi in rezervor pe retur dupa ce o arde si de aia e consum asa mic. :) cred ca merge si pe hidrogen sau are tehnologie de prius si de aia e asa econmic un ford. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:51. |
|
- Copyright 2026 4Tuning