Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Chat (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/1274-chat.html)

CJ19TZU 18-11-09 21:43

Re: Chat
 
dap. tot la ele de obicei.
ma refer la aia de pe dorobanti de exemplu.
sau in piata (doar ca e de o calitate = 0 )

Craxy 18-11-09 21:46

Re: Chat
 
deci practic folie omologata geamuri spate+luneta(la 3.5mil sau cat e)super oferta e tzeapa nu?...tot asa poti sa-ti pui cu mai putini bani fara omologare

Cuiutz 18-11-09 21:50

Re: Chat
 
Da .. cam aia ar fi ideea ..
DAR .. nu e o folie cu certificare .. si plus calitatea care lasa de dorit
SI .. Tot mai bine dai un ban in plus,o monteaza baietii aia priceputi si n-ai grija :)

Craxy 18-11-09 21:54

Re: Chat
 
mda numai ca e cam greu sa le dau jos si sa ma duc sa le pun iara...cel putin pe luna oare are ceva daca le dau jos?se strica dezaburirea?...de pe fata le-am dat jos aveam super dark black si folia alba a venit jos culoara a ramas pe geam a trebuit razuita:evil:

Cuiutz 18-11-09 21:59

Re: Chat
 
Mi se pare ca aia care monteaza folii au ei si metode de a curata geamu ...
Taxeaza separat ...
Cand mi-au montat folia .. i-am intrebat .. daca am probleme cu folia fata ..
Mi-au zis .. zgarii cu cheria folia intr-un colt .. si dintr-o miscare o tragi jos si vi la noi cat de repede .. ATENTIE SA NU INCHIZI GEAMUL .. e ceva lipici ..

Apropo .. Cat costa folie pe farurii ? as vrea sa pun la bmw ca e sticla ...

CJ19TZU 19-11-09 17:43

Re: Chat
 
nu-ti pune pe faruri. eu am avut lac pe faruri si a venit jos la 6 luni dupa ce am luat masina. sunt mai predispuse uzurii decat stopurile, probabil de-aia.
si e vba de calitate pt pretul ala si de manopera lor. ei iti garanteaza montajul corect etc. tu poti da chix cu montajul (daca nu ai ma facut asta de cateva ori). si uita-te la masinile cu folie luate din piata. ca dupa 3 luni deja se albastreste folia si se face transparenta. folia de pe masina mea deja are 2 ani jumate imediat si e la fel de neagra.
iar pe geamurile din fata s-a zgariat la montajul geamului (ca am montat geamurile pe masina separat, dupa ce au fost foliate) si le-am lasat in jos si ridicat de N ori si nu s-a dezlipit, marit zgarietura. deci merita totusi sa dai banu, cum zice si Cuiutz

Craxy 22-11-09 19:32

Re: Chat
 
care stiti cum este faza cu numerele de inmatriculare cand iti faci numerele sa-ti scrie cu caractere diferite sau sa scrie cu spatiu intre litere(CJ-05-A B C)exista posibilitatea asta sau e doar pe pile?...

Huskyy 23-11-09 12:34

Re: Chat
 
numai pe pile

elnino 23-11-09 13:12

Re: Chat
 
= cunostinte sau bani multi?

flip 23-11-09 13:17

Re: Chat
 
da de ce naiba ai vrea sa ai numere la masina cu alt fel de caractere? :))

Champion 23-11-09 13:24

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by flip (Post 2829561)
da de ce naiba ai vrea sa ai numere la masina cu alt fel de caractere? :))

Faza e ca sunt multi care au numele la masini cu ditamai spatiu intre litere si cifre, ala aia se referea si el, daca poti sa iti pui un nr asa si e legal sau se paote doar pe pile.

Craxy 23-11-09 13:47

Re: Chat
 
1 Attachment(s)
atasez o poza sa nu se creeze confuzii vreau in felu asta numaru si faza cu alte caractere e defapt fontu folosit sunt putin mai mici si ingrosate literele....dar eu vreau cum este in poza este legal?miercuri trebuie sa ma duc sa imi aleg numerele oare pot sa mi le faca despartite?

flip 23-11-09 15:00

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 2829582)
Faza e ca sunt multi care au numele la masini cu ditamai spatiu intre litere si cifre, ala aia se referea si el, daca poti sa iti pui un nr asa si e legal sau se paote doar pe pile.

Pai el nu de curiozitate intreba, el chiar vrea sa-si faca numere de-astea. Eu intrebam ce motiv ai putea avea sa-ti faci asa numere :-)

BULLDOG 23-11-09 15:03

Re: Chat
 
Poi, esti mai "Jmecher" daca ai numerele despartite:lemon:

Craxy 23-11-09 15:23

Re: Chat
 
exact vreau sa-mi fac si vreau sa fie diferit...nu cred io ca o sa ma faca smecher sau o sa faca masina mai furioasa...pur si simplu imi plac cum arata


All times are GMT +2. The time now is 09:32.

- Copyright 2026 4Tuning