![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Foloseste cineva 3d max 10 + vray ?
As avea nevoie de ceva :lol: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
sorry pt dublu post dar nu mai pot edita
o incercare de janta ROmaneasca :)) cum o iesit? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
care imi da si mie o scena de randat vray pt max 2008?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
8 Attachment(s)
Salut . Ma bag si eu in seama cu niste incercari in 3d max ... sunt incepator (lucrez de 2 zile in 3d max) si vreau si eu o parere :D
Tubul acela ar trebui sa fie un esapament dar nu mi`a iesit prea bine :sad: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
Uitati si prima mea janta.. care nu e facuta in 3ds max dar e tot 3d :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
daca nu max..atunci ce? :)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
observ ca e cam moarta treaba pe sectiunea 3D....
ce sa faci... daca munca nu este apreciata |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Conversie .max >> generic 3D
Tema de casa pentru expertii 3DSmax si nevoie de ajutor !
Am nevoie de un Peugeot 407 intr-un format pe care sa-l poata deschide SolidWorks sau Autocad. Nu am gasit decat .max si nu am obiectul muncii ca sa fac exportul. Ma poate ajuta cineva ? Va rog mesaj la [cronos2411 la gmail punct com ] sau pm pe forum. Prea-plecate multumiri anticipate. |
Re: Conversie .max >> generic 3D
Quote:
OFFTOPIC : Ce a murit sectiunea asta :| |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Conversie .max >> generic 3D
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Haideti sa incercam sa ne regrupam si pe sectiunea asta. Observ ca nu mai misca mai nimic pe aici.
Haideti care mai sunteti prin zona mai tati un semn, in curand va fi ceva frumos, ma ocup personal de acest topic. HAI SA REINVIEM 3D-ul :!: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
prezent... urmeaza sa imi reincarc topicul cu niste randari noi in curand:D
un mic teaser:P |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
prezent si eu :):!::!::!:am o lucrare la care lucrez, sper sa o termin cat de curand
un mic teaser :) cum spune si colegul nostru:) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
bine v-am regasit!
asteptam, asteptam eu am cam tras chiulu pe domeniu auto in ultima vreme insa o sa revin in forta |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ce bezna e la 3d :))
am facut si eu un slideshow cu bmw e46 (3d)https://www.youtube.com/watch?v=234AdJt-do8 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Vreau si eu un desen cu masina mea, cine ma poate ajuta......?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
aici e sectiunea 3D nu 2D...ai gresit categoria
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salut baieti, am incercat sa fac si eu janta din tutorialul postat de ad1 si m-am ivit de o mica problema, imi cer scuze daca s-a mai discutat despre problema asta :)
La renderizare nu se vad spitele intregi, am atasat un print screen... Daca imi puteti spune si mie cum rezolv problema, v-as fi recunoscator :-) Merci frumos ! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu stie nimeni ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
selecteaza toate polygoanele ce compun spitele, si dai "flip" . apoi fa randarea din nou
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sau material cu double sided/ 2 faces sau cum ii zice :)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
@ mba: refac materialul si bifez sa fie double-sided ? Apropo, am uitat sa specific, daca o randez din top, left, front sau perspectiva din spatele jantei ... nu are probleme, cand dau sa randeze din perspectiva fata ...apare buba :rolleyes2 Merci pt ajutor |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cum a zis si mba ... in material editor, alegi un material, si ai acolo o casuta "double sided" , o bifezi si ar trebui sa vezi tot. Faza e ca tu acuma faci randarea din spatele poligoanelor si materialul se aplica doar pe fata lor. Daca o sa bifezi double sided , o sa aplice materialul pe ambele parti . Verfica tutorial-z.com ... e site-ul meu , si gasesti foarte multe tutoriale in 3DS max in limba romana, foarte detaliate
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Merci frumos Andrei, am sa consul site-ul tau si am sa incerc solutia propusa de tine si mba :-)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
intrebare: unde pot posta sa cer ajutor de la cineva sa imi faca un VT la masina mea ? multumesc si ....scuze de offtopic
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
5 Attachment(s)
Salut la toata lumea....de 2 sapt am instalat si eu 3d si ma tot chinui cu el..am invatat cat de cat....dar nu e destul...Nimeni nu sa nascut invatat...
Am inceput cu o mica toba..nu a iesit perfect dar totusi..si daca se poate..un id ceva pe Pm sa ma mai ajute..cineva priceput...Multumesc... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
tutorialul cu toba este de pe tutorial-z.com :) ? (ti-a iesit bine)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
am si eu o problema si sper sa ma poata ajuta cineva,am incercat sa pun o textura cu UNWRAP dar se intampla ceva ciudat in material editor imi vede textura dar in EDIT UVW nu ,exista cumva vreo setare care rezolva problema?am pus niste print screen-uri sa se inteleaga mai bine problema
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Am încercat şi eu să fac un etrier şi jante.Cum vi se par?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
putem canta vesnica pomenire pe aici...oricum nu se uita nimeni:D:rolleyes2
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salut,sunt nou pe aici,lucrez in 3d max cam de vreun an,recent am terminat o janta,ce ziceti?
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:13. |
- Copyright 2026 4Tuning