![]() |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Pentru show,Sebastian,ptr a o revedea atatia impatimiti ai curselor,unii poate ptr. prima data in viata lor ...pentru a le astupa gura unora care zic ca e istorie.....
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
mare legenda.. asa frate sa vedem ce e.. a mea am stricato.. si mergea in 8900 de ture si nu ma mai laud.. iesi cu ea knd e gata sa vedem si noi ce si cum .. daca prezinta asa mult trebuie sa vada toata lumea.. m-am saturat de legende .... fca e cu adevarat o masina tare trebuie sa o vada toata lumea.
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Legenda sunt toate masinile facute de noi care merg zi de zi pe strada?
Personal nu am nimic de demonstrat si de aratat nimanui. Gura lumii doar pamantul o astupa! Daca citit posturile anterioare o sa intelegeti ceea ce spun, masina este pentru mine si pentru placerea mea. Daca am sa consider ca este interesant sama dau cu cineva am sa o fac altfel la provocari din astea pe net... Inteleg ca masina aceea facea 8900rpm as vrea sa o vad macar la 7500 in treapta 6 pe sosea. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
polemica asta nu are rost.. mi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva.. incercam sa fac conversatie, un dialog.. deoarece asta e un post la provocari.. iti doresc sa iti merga masina cum vrei tu . asa cum le doresc tuturor de aici.. sa ne aajute Dumnezeu si sa ne vedem la legale .. numai bine
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
daca intr-adevar ai facut masina numai pt tine, de ce mai e deschis topicu asta? e masina ta sa te bucuri de ea si atat . sau ce? iti place sa se vorbeasca despre tine ? da esti respectat ca ai ajuns la un asa nivel cu masina , felicitari,dar daca o ti numai pentru tine si numai pt tine ai facuto de ce tot incerci sa te justifici in fata acestor oameni cunoscatori si iubitori de masini sau mai putin cunoscatori?
Bafta |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Ono multumesc de sprijin.
silviu_gsi , daca ai sa citesti ai sa vezi ca nu eu am deschis acest topic. Un alt domn respectabil a facut asta. Dar poate doresti sa-i ceri socoteala. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Rusinos e ceea ce face proprietarul acelui Porsche de zece mii de cai care timp de cativa ani ne-a amenintat ca ne face de rusine dar la start alaturi de mine s-a emotionat atat de tare incat nu a mai reusit sa schimbe vitezele iar de atunci vedem performante doar pe tastatura pentru ca in realitate viata e dura si emotionanta :D PS. Au fost cateva discutii cu cateva pagini in urma in acest topic legate de masina ta VS masina mea de coasta, le-am sters pentru ca nu vreau sa se ajunga iar la discutii fara sens. Imi cer scuze, stiu ca acest topic este dedicat subarului tau si ca nu trebuie sa ma implic dar cand e vorba si despre masina mea prefer sa sterg ca sa nu se ajunga la certuri. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Daca scri despre masina ta e ca si cum ai scrie despre a mea.pe mine nu ma deranjeaza.
La un moment dat o sa iasa sau o sa se stearga din istorie. Imi pare rau ca nu m-am dat cu el desi tu l-ai invins la un moment dat. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu am inteles de ce trebuie sa taca unii ... sa vorbeasca altii .... fiecare spune ce are de spus si ce simte.... unii dintre noi simtim ca masina asta este de domeniul trecutului si ca nu a demonstrat nimika intr-un cadru legal dealungul anilor asa cum a facut CZR sau UGA sau PEPY sau EVO (Braila) ... asa ca avem dreptul sa judecam povesti despre masini care nu au facut senzatii decat in fata unui grup fffff restrans de persoane intr-un cadru nelegal.
Nu pot sa spun despre o masina ca este tare daca nu am vazuto niciodata intr-o cursa legala de 402 m. Respect merita persoanele care investesc in masinile lor si le aduc pe pistele de intrecere intr-un cadru legal .... asa am si eu masina acasa de 1000 hp dar nu o scot si nu ma dau cu nimeni ... Esti bun ? ... demonstreaza asta intr-un cadru legal .... nu vrei/nu poti/nu te tine .... esti egal cu 0. Eu asta am avut de spus si nu am spuso cu gandul de a-l ataca pe Sebastian sau pe alcineva .... asta simt eu si asta am spus .... nu ridic pe nimeni in slavi gratis sau pentru ca am auzit ca ar avea o masina tare de la X sau Y .... eu apreciez doar ce vad ... si am vazut multe in ultimi 3-4 ani. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
degeaba sariti pe om ca masina a mers si va reamintesc la uni dintre voi cand sa dat cu supra.
lasatil so termine si sa vedem atunci dupa ce o termina daca vine sa se traga. dar pana atunci nu trebuie sa il mai atacati. parerea mea |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sa faci o masina cu adevarat tare credeti-ma ca nu e usor, in primul rand costurile sunt foarte mari si se munceste foarte mult, dupa ce muncesti si cheltuisti risti sa si spargi moatoare, diferentiale, cardan, etc..... si nu ai nici o garantie la nici un component din categoria motorsport.
PS. Sa vorbesti si sa-ti dai cu parerea de pe margine e foarte usor si nu e corect, nu sunt avocatul lui Sebastian dar sunt implicat in prepararea mai multor masini si stiu ca nu e usor si avand in vedere ca omul asta s-a prezentat la start alaturi de mine si de Virgil spune multe......... Bafta tuturor si sper sa intelegeti ceea ce am spus mai sus. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu pot decat sa multumesc din nou si sa va spun ca daniel a spus tot ce as fi spus si eu.
Va asigur ca daca am sa simt o provocare adevarata voi fi la start, altfel nu are sens sa poluez atmosfera. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
raspunsul asta mi-a placut, este ceva de genu mai putin tam tam si mai multe fapte, sper sa nu ma insel, respect
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Da , exact!
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
nui purtati de grija ca iese grav omu,o sa vedeti ,mereu a fost in fata incepand cu cielo dupa care 330 compresor,pe vremea aia nu prea avea nimeni asa ceva.
asa ca nu ramane sebastian asa o sa vedeti |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Trebuie sa fac o mica rectificare.
In momentul in care Cielo era pe strada la curse BMW-ul 330i ACS3 adica cu compresor era masina de starda care bineinteles ca oricand putea mult mai mult decat Cielo care m-a consacrat in ochii unora care nu am cunosteau la curse. Oricum BPR-ule am inteles ca un fel de K04 te cam coafeaza pe BAM-ul tau ... |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
ii face permanent :grandmar: , nu numai ca-l coafeaza :lol:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
am alta tactica acum.
tac si fac ca daca spun ceva ,intra toti specialisti si ma indruma cum so modific. asa am decat 3,4 oameni care ma sfatuiesc care chiar consider eu ca au facut cel putin o masina in viata lor. se stiu ei cei care ii mai intreb una alta |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
starea masini acum:
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...03#post2067803 |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
e buna
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
am scris si pe topicul cursei de pe 1 Mai, la start te va astepta un RS6 pregatit de mtm
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sa vedem de ce e in stare, provocari din astea am tot avut dar nu s-au dovedit a fi incitante.
Oricum un RS6 are cca doua tone si cutie de viteze automata, iar asa ca fapt divers noi modificam noul RS6 mai bine decat MTM si-l ducem si la peste 750cp si 800Nm. Cu toate astea nu este o masina impresionanta pentru curse, raportul cal-kilogram nu este unul fantastic. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
@SEBASTIAN
@Raul_WST Poate am si eu loc printre voi la start de 1 Mai daca vi se pare o provocare! PS. Au fost publicate detaliile de participare? sau in ca nu? |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Raspunsul pentru tine n ce ma priveste este asemnator cu cel pentru interlocutorul anterior.
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Legatura cu rs6 voi o stiti .
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
daca pana la data desfasurarii cursei RS6-le o sa fie gata, eu unu consider ca veti avea surprize. Nu stiu ce modificati sau nu aici in Romania, acel RS6 va fii ceva mai mult decat "un soft si o evacuare"
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu imi place si nu vreau sa intru in polemici, cel mai bine vom vedea rezultatul dupa cursa.
geogerg ai inteles cu totul altceva la ce m-am referit eu dar totusi hai sa o lasam asa. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
nu stiu de ce subestimati o masina doar pentru faptul ca este o masina mare si greoaie, o masina de 2 tone care pleaca mai bine ca un Porsche de cateva sute de cp >>> https://www.youtube.com/watch?v=1Eqba...eature=related
sa ma scuze proprietarul RS6-ului dar am vaga impresie ca este aproape stoc. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
scuze ca poate sunt off-topic, da dupa link-ul dat de tine un logan diesel de 85 cp face sfertu in 14 sec si ceva....
nu cred ca ii prea buna formula aia...sau poate o fi corecta daca masa masinii nu este in kg. o seara placuta tuturor si scuze de off-topic |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Poate daca acolo scrie 1/4 mile si greutatea trebuie sa o treci in unitatea lor de masura :)
Ai ghicit : pounds. 1 kilogram = 2.20462262 pounds |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
asa mai merge..:) scuze de off-topic |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Mie nu-mi place altceva, faptul ca unii cred ca in Romania nu se prepara masini bine.
E o impresie destul de des intalnita si nu sunt de acord cu ea. Sunt de acord ca nu tot ce zboara se mananca, ca paduri fara uscaturi nu exista, ca unii polueaza atmosfera asta a bricolajelor auto la greu, dar totusi sa fim rationali. Nu toti oameni de valoare sunt exclusiv romani si nu pe toti cei buni ii acunoasteti asa cum nici top 300 nu e o lege. Oare de ce unul din specialisti in tren de rulare de la Audi este inginer roman, sau de ce seful departamentului de competitii de la BMW este roman, sau de ce primul autovehicul aerodinamic e romanesc?Daca itreati pe siteul ******* o sa gasiti aspecte interesante despre multe legate de automobil in Romania. In America cea mai mare concetrare de romani se alta in statul? Va spun tot eu http://maps.google.com/maps?q=detroi...num=1&ct=title DETROIT. Oare cum de aici e si cea mai concetrata industrie auto din USA? Eu cred ca nu toti romani de acolo sunt zugravi... si nu numai ca cred si cunosc oameni din acel sistem care lucreaza serios in proiectarea auto. O parte din industria auto a lumii trece pe sub nasul unor romani http://www.economist.com/business/di...ry_id=13145718 si cu toate astea noi, nu noi unii dintre noi isi permit sa gandeasca stramb. Ideea e asta de mai sus ... Edit : Te rog frumos sa nu mai faci reclama. Multumesc |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
eu personal cred ca daca acel RS6 va fi pe picioare si va avea o configuratie minima de tuning (soft+evacuare) o sa va dea fum in nas
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
ps. la ce "tobe in stil romanesc" mi-am pus cred ca rs6 se sperie inainte de start asa ca nu imi fac probleme - ii moare la plecare:D:D:D |
| All times are GMT +2. The time now is 02:11. |
- Copyright 2026 4Tuning