![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mai sunt multe de mentionat eleronul,xenon,praguri,pleoapa fata etc doar cei kare stiu si au investit in asa ceva ar trebui sa se avinte sa vb.masina dak nu ati observat nu are manere se deschide din telecomanda ar mai fi multe de spus repet doar cine a bagat bani in asa ceva poate stie ce vb.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Bandouri late, bandouri aripi si protectii oale spate
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Le-am luat de peste 2 ani, comandate de la mine din oras, daca nu ma insel la Bardi a fost data comanda. Pret 1 mil perechea, cred ca face toti banii
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
baieti stie careva cand schimb discul de ambreaj trebuie sa dau jos rotile ca sa pot scoate planetarele sa nu neaparat
si inca o chestie la directie ce trebuie schimbate? rotule si bucsi ma refer? daca tot trebuie sa desfac pe acolo sa scot planetarele cu o treaba sa schimb si rotule si chesti pt ca va trebui sa ma duc la itp si acum de 2 ani cand am fost mi-au recomandat sa schimb o rotula iar de data asta sigur o sa ma trimita sa o schimb:-) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
paul,arata bine masina;)
stie cineva daca se potriveste nuca schimbatorului de la golf IV cu vento? merci |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Intr-adevar, trebuie taiat putin din schimbator ca e prea lung, daca pui husa la locul ei nu mai poti sa schimbi vitezele, nu se intinde husa :))
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am o problema cu casetofonu din masina, nu stiu sa-l dau jos sa-l inlocuiesc e cel original
cine ma poate ajuta |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Quote:
Bafta! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
stie cumva daca vreau sa demontez o usa cum procedez in cazul cablurilor ce ies din stalp in usa si trece prin burduf?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
noua noastra infatisare
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ce fain arata....:D Nu sti de unde pot cumpara si eu o capota de vento?>
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
fata asa o lasi?? nu mai pui bara? ii beton :peace: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sa ii pui bara de vento cu spoiler de vr6....cel mai fain....nu merita bara cu buza de fibra si din alea.....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Asa Adi, a iesit fain. Acum nu cred ca o mai dai!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am vanduto deja asa fara bara a venit una (o pasarica) si a casunat pe mine ca o vrea ea si nu am mai scapat de ea ca de raie sa o cumperesi am vanduto pe 4000 euro
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ai vandut vento asa repede?? :O:O:O:O:O cu 4000 iti iei passat din 97 omule!!!!!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
acuma serios,chiar l-ai dat?? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
baieti are cineva asa ceva de vanzare
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
da chear lam vandut dar mai am si pe celalalt ventulica cel alb AG 89 PJA care nu se va vinde
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salutare baieti! O intrebare simpla:cat costa un eleron pt Vento la mana a 2-a din acela standard (modelul acela cu care e echipata masina din fabrica)???
Multumesc anticipat!!! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salut baieti...o intrebare pentru posesorii de vento diesel....din ce an iasa euro 2 in registru?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Va rog frumos care stiti o capota de vento dati un semn, caut in disperare...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
si pe mine ma intereseaza asa ceva si pe unde s-ar gasi??? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
Praguri plastic OEM si ceasuri cu cadrane albe si ace rosii cu MFA
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Foarte bine arată Paul! Ține-o tot așa.Cred că este printre cele mai dotate vento-uri din țară.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
omu am eu un eleron pe vento , si vreau sa il vopsesc si cred ca ii dau eleronu jos. e original cu leduri de stop pe mijloc.o sa pun si niste poze mai tarziu
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Stie careva cum se procedeaza in cazul in care vreau sa-mi schimb motorul?:?:
Eu am 1.8 70cp si as vrea sa-mi pun 2.0i 16v (sa-mi aduc unul de afara pentru motor); S-ar merita? :?: Daca mashina ce-as aduce-o are Klima, se poate muta pe a mea? Sau.. ar fii mai ieftin sa mi-o inmatriculez pe aia si o tin pe asta de piese?:rolleyes2 Mersi :-) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
motorul oricum nu o sa-l poti omologa la rar partea de clima din cate stiu se poate muta de pe unul pe altul
cel mai bine e sa il imatriculezi masina ,pt ca daca ii schimbi motorul asta mai trage dupa si alte chesti frane suspensie etc |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sau.....poti sa aduci una de aceeasi culoare cu a ta si sa muti numerele de pe una pe alta.....cand mergi la ITP te duci cu a ta si in rest te dai cu aialalta......nu cred ca mai verifica cineva seriile si alea pe marginea drumului la masini asa de vechi.....io am avut un mercedes cobra si am rupt 3 caroserii pe un set de numere,,,,,:d
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
:D super tari variantele voastre :))
Apropo: RAR-ul d pe marginea drumului ce verifica la mashini? Aici in Arad opreste tot ce vede tunat. Mii s-a intamplat cu Golful dinainte. La mine chiar se vede ca ii tunata da inca nu am avut nenorocul sa ma opreasca si nu stiu dak verifica vreo serie sau nu pe mashini :rolleyes2 Nici macar motorul de 1.8 90 cp nu se poate omologa? As prefera totusi sa fie legal ca altfel ma invart de dosar penal. PS: o sa mai pun si niste poze cu ce am mai facut la ea.. in curand. :twisted: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sincer pt 10 cai in plus nu merita sa te strufoci atunci mai bine ii faci un chip tuning si ajungi in 86-90 cp
sau se poate face mai multe si din motorul tau exemplu :usurat volanta,axa de came sport ,admisie directa etc etc |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ma duc la RAR sa vad daca o sa pot pune motor de 2.0i 16v. Daca nu atunci o vand si imi aduc una cu motoru de GTi si o inmatriculez.
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
motorul se poate omologa cred eu,pentru ca am fost in aproape aceeasi situatie(de nevoie) cu un pejo...iar referitor la varianta cu verificatul seriilor..prima data la aia se uita cand te opreste RAR-ul,apoi la starea tehnica a masinii.mai bine schimbi seriile de motor si caroserie la cineva care sudeaza fff bine fara sa raman urme evidende si ai scapat,fara taxa,sau alte chestii.Aaa..am uitat,aia se mai uita si al centurile masinii si la toate geamurile.. nu stiu ce vad acolo dar stiu ca se uita...si la alte elemente care vin din fabrica cu stanta anului de fabricatie pe ele(racorduri de cauciuc,etc...dar asta nu e o garantie pt ei...doar daca e ceva suspect se mai uita si la astea).
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cine are 2 faruri de vento de vanzare???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Mi-am revopsit jentile... :D
9 ore de munca, 65ron materiale: 2 straturi grund, 3 straturi vopsea negru mat, 2 straturi lac transparent ce mii le pastreaza negru mat. Pareri? 8) Urmatoarele chestii: schimbat evacuare finala si poate si intermediara; folii pe geamuri. :rolleyes2 sa vina banii PS: in poza cu jantele argintii aveam incaltari 185/65 cand le-am facut negre schimbasem cauciucurile pe 195/50/15 si arata mai bine |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Arata bine,mai agresiva parca:twisted:...dar niste arcuri sau o suspensie copleta ar fii o schimbare ff mare:D app...am eu niste arcuri daca te intereseaza,rosii,nu stiu cat coboara dar arata bine;) te salut
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:44. |
- Copyright 2026 4Tuning