Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

TuningBoy 27-04-11 15:56

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Merge aici?

MihaiCsl 27-04-11 17:07

Re: Masini tari din Iasi
 
Merge, merge si cea albastra merge :D

mituc 27-04-11 17:57

Re: Masini tari din Iasi
 
E vreun 335i macar sau 540/550 ceva? De vopsit e vopsita frumos, dar nu se intelege cit de tare e :)

Eriksson 27-04-11 18:16

Re: Masini tari din Iasi
 
cred ca mai bine ar merge pe topicul "Masini Tunate Din IASI"

kristi_is 27-04-11 18:58

Re: Masini tari din Iasi
 
e 330d din cate stiu, daca nu i-a fi schimbat motoru. acelasi motor are si cea albastra ( e prea frumoasa culoarea) din cate stiu.

MihaiCsl 27-04-11 19:15

Re: Masini tari din Iasi
 
Per total, masina isi merita locul aici cat si cea albastra, plus ca ar avea loc si s3-ul ala galben :D

kristi_is 27-04-11 19:26

Re: Masini tari din Iasi
 
au si s3 galben ? oricum, masinile astea cand le-au adus erau cat se poate de stock ( caroserie etc ). pentru felul in care le-au facut sa arate si sa mearga merita toate laudele.

vlad87 27-04-11 19:39

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 4285496)
Rolls Royce Silver Shadow

Nu dai gres niciodata :D

TuningBoy 27-04-11 21:00

Re: Masini tari din Iasi
 
Despre BMW....e doar 330d cu cateva modificari (la exterior si la motor), nimic exagerat. Cateva poze in plus: http://www.fluidr.com/photos/ssorin


Iar despre cea turcoaz...to be continued

Bogdan.IS 27-04-11 21:04

Re: Masini tari din Iasi
 
330d-ul n-are decat 700 nm si vreo 300 cp.

CRyS` 27-04-11 21:39

Re: Masini tari din Iasi
 
Numai tractoarele mai au asa N/m adunati ... ma gandesc ca scurma adanc tare in asfalt! :D

MihaiCsl 27-04-11 22:37

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by kristi_is (Post 4286091)
au si s3 galben ? oricum, masinile astea cand le-au adus erau cat se poate de stock ( caroserie etc ). pentru felul in care le-au facut sa arate si sa mearga merita toate laudele.

Da, tot a lor e.
@Cine stie Crys, poate au de gand sa se apuce de agricultura :D

CRyS` 28-04-11 11:59

Re: Masini tari din Iasi
 
Oricum pe drumurile Romaniei sunt ca pe campurile din DE! Deci tot merg la arat!:lol:

IS19CIP 02-05-11 21:02

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 4287638)
Oricum pe drumurile Romaniei sunt ca pe campurile din DE! Deci tot merg la arat!:lol:

Cata dreptate are omu asta ceva fenomenal :lol::lol::lol:

N3n3a 23-05-11 20:40

Re: Masini tari din Iasi
 
4 Attachment(s)
an older timer.. :D

KAY_ 23-05-11 21:00

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by N3n3a (Post 4346207)
an older timer.. :D

Citroen Traction Avant 1936

Frumos exemplar :-)

mituc 24-05-11 08:54

Re: Masini tari din Iasi
 
A mai aparut inca un IS-F in iasi (rosu). Mai era cel alb si parca inca unul gri (cel putin).

citizenx 24-05-11 10:49

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 4347055)
A mai aparut inca un IS-F in iasi (rosu). Mai era cel alb si parca inca unul gri (cel putin).

L-am vazut azi in Podu Ros. Fain facut, cu geamurile foliate si jantele sunt bine alese. Impactul vizual este mare.

mituc 24-05-11 20:18

Re: Masini tari din Iasi
 
Jantele sint originale. Nu stiu de geamuri, insa e foarte posibil sa fie si ele mai intunecate din fabrica.

Bondellu 13-06-11 21:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by N3n3a (Post 4346207)
an older timer.. :D

Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 4346275)
Citroen Traction Avant 1936

Frumos exemplar :-)

Intradevar Citroen Traction Avant dar nu e din 1936 ci din 1952 dupa care e pus si numarul de inmatriculare IS 52 VSH.

John BRO 24-06-11 00:47

Re: Masini tari din Iasi
 
32 Attachment(s)
1. Porsche Panamera Turbo
2.Mitsubishi 2000GT
3.Maserati Granturismo
4.Cadillac Escalade
5.Audi TT
6.Dodge Ram

CRyS` 24-06-11 10:23

Re: Masini tari din Iasi
 
Asa parca mai vii de acasa!

John BRO 24-06-11 12:07

Re: Masini tari din Iasi
 
17 Attachment(s)
1.Dodge Ram SRT-10
2.Dodge Ram 2500 Heavy Duty
3.Mercedes-Benz CL500
4.Maserati Quattroporte
5.Mercedes-Benz CL63 AMG

vlad87 24-06-11 17:43

Re: Masini tari din Iasi
 
Cu noul CLS nu ?!

Bogdan.IS 24-06-11 20:25

Re: Masini tari din Iasi
 
Noul CLS , alb cu numere de DE si o domnisoara la volan :love:

John BRO 24-06-11 20:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Am vazut masina acum o zi si are numere de romania.:D

vlad87 24-06-11 21:59

Re: Masini tari din Iasi
 
Ala de romania cu TOF dar nu am vazut cine conducea si cel cu numere de germania cu domnisoara. Poate este una si aceeasi...albe amandoua :)

John BRO 24-06-11 22:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Cel cu TOF la numar este condus de o bruneta:lol:

MihaiCsl 24-06-11 22:35

Re: Masini tari din Iasi
 
Un numar de telefon ceva, poate ma plimba si pe mine pe copou, ca-i cam greu cu benzina =))

John BRO 24-06-11 22:38

Re: Masini tari din Iasi
 
Si noi am vrea un numar de telefon si o plimbare:peace:

MihaiCsl 24-06-11 22:56

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by John BRO (Post 4420219)
Si noi am vrea un numar de telefon si o plimbare:peace:

Tu mai ai de crescut =))

John BRO 24-06-11 23:09

Re: Masini tari din Iasi
 
10 Attachment(s)
Asa-i:))Audi Q7 V12,Cadillac Escalade ESV,Lexus IS-F,Porsche Boxter si Porsche Cayenne Turbo.

RazvanMRG 25-06-11 12:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 4420259)
Tu mai ai de crescut =))

eu zic sa va linistiti. e unul singur si are IS 02 TOF si e condus de o doamna blonda.

2slow4u 25-06-11 14:18

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 4421119)
eu zic sa va linistiti. e unul singur si are IS 02 TOF si e condus de o doamna blonda.

si daca nu gresesc din amintirile mele...e sotia lui bogdan cord.

GAby645 25-06-11 14:44

Re: Masini tari din Iasi
 
yuppp

CRyS` 25-06-11 16:07

Re: Masini tari din Iasi
 
Familia Tofan ...

Una din "fiicele" familiei Tofan sta in CUG pe Aleea Tudor Neculai nr. 155 si alta pe Strapungere Silvestru nr. 54 !

Hai copilasi, GO GO GO ca disperatii ... poate prinde-ti una peste cap :lol: Macar ... :rolleyes2

John BRO 25-06-11 16:34

Re: Masini tari din Iasi
 
10 Attachment(s)
:lol:Audi R8 si Porsche Cayenne Turbo.Pozele sunt mai vechi:oops:

MihaiCsl 25-06-11 17:21

Re: Masini tari din Iasi
 
Ala cu Porsche-ul, a facut cea mai originala parcare. :)

GAby645 25-06-11 17:24

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 4421483)
Familia Tofan ...

Una din "fiicele" familiei Tofan sta in CUG pe Aleea Tudor Neculai nr. 155 si alta pe Strapungere Silvestru nr. 54 !

Hai copilasi, GO GO GO ca disperatii ... poate prinde-ti una peste cap :lol: Macar ... :rolleyes2

uite crys stie adresa completa :)

CRyS` 25-06-11 17:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Cea din CUG imi este vecina cea de pe Silvestru mi-a fost vecina :lol:


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning