![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
de doua zile imi bat capu si nu am gasit nimic
cine stie un program care sa stie sa citeasca DFF (besides c++ :P ), sa imi zica si mie, sau sa imi dea un link. multam |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
la zmod1 da error, si am luat din vreo 10 locuri, incluzand si situ lor oficial.
zmod2 nu permite importu de fisiere, daca nu sunt registered. am gasit ceva converter, mi se pare foarte bun, are cam toate extensiile de modelare.. mere treaba struna :) multumesc cristi pentru deranj |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
acum m-am pus sa downloadez si yo 3dmax shi sa vad care e treaba cu el ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ma tot chinui cu animatiile alea ...
rog si eu pe cineva care se pricepe sa faca un mic tut din poze cam cum se randeaza o animatie cap coada ....pls ..... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cauta la 3dsmax la tutorials, acolo ai un tutorial de animatie a unui logo in VideoPost,daca nu i asa ceva la maxul asta mai nou inst un max4, si acolo ai sigur, procedura e aceeasi la toate maxurile, si iti explica acolo tot
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
dak mai cautati pe site ( e tot in rusa ) mai sunt cateva tut-uri bune....da e greu d tradus
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
te rog eu frumos ...fa si mie un mic tut ....sau cine poate pls .... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
voi in c prog prelucrati pozele?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
noi lucram 3D, nu 2D
3D: 3D Studio Max, Maya, Softimage|XSI, Modo, Cinema 4D, Lightwave etc. 2D: Adobe Photoshop aici fiind setiunea 3D, concluzia o poti trage singur. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
sa nu radeti.
deci, desi bazai de mult maxu, tot nu am aflat o chestie, care pe mine ma cam faulteaza... am o masina, facut de mai de mult de mine... da are al naibii de multe poligoane, si acuma tre sa o fac super low poly... si sa ma apuc sa sterg fiecare poligon, sa il refac dupa aia manual, mi se pare ridicol... cum se vede in poza: daca vreau din 4 poligoane, sa fac 2, cum fac? :D multam mult catalin |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
deci ...tot ce inteleg eu din pozele atasate ...masina e facuta cu editable mesh ..... parca asa se scria ..... si din cate stiu eu majoritatea de aici lucram cu editable poly ... nu inteleg de ce lucrezi tu cu editable mesh ....
parerea mea e ca ar trebui sa faci masina din nou .... in felu asta mai faci si nite antrenamet de modelare ... (daca am inteles gresit scuzele mele) si inca o chestie .... nu te supara dar eu cred ca masina e luata de pe net si nu facuta de tine majoritatea de pe net luate free sunt modelate cu editable mesh ...sory am spus doar ce cred :D.... hai te`am pupat ... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da, e luata de pe net(fisier de gta, cum scrie cu cateva posturi mai sus), si nu am nici o intentie sa ascund asta.
strict la ce lucrez acum, e masina facuta de mine, are multe poligoane, de cand lucram in zmodeler. acum am inceput de ceva vreme 3d max, si voiam sa refac modelul pt hartie. mersi de ajutor salut |
| All times are GMT +2. The time now is 06:23. |
- Copyright 2026 4Tuning