Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/68440-ford-focus-mk1-1-8-tddi-my-yellow-focus.html)

claudiu lucian 28-12-10 15:48

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
2 Attachment(s)
ms mytzu, in berceni stau, deci e ft probabil sa o vezi prin zona...

si cateva poze de iarna, dupa dezapezirea unei strazi din sectorul 5:), trb sa spun ca zilele astea am spart bara intr-o groapa acoperita de zapada!:((((

Sonny™ 28-12-10 16:05

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 3934671)
ms mytzu, in berceni stau, deci e ft probabil sa o vezi prin zona...

si cateva poze de iarna, dupa dezapezirea unei strazi din sectorul 5:), trb sa spun ca zilele astea am spart bara intr-o groapa acoperita de zapada!:((((

daca nu ai dat.o jos uite ce patesti...

valyh 28-12-10 16:21

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
saraca blonda :cry: e greu tare cu o masina joasa in tara asta de 2 bani...multa bafta in continuare!

AnDrEiCa 28-12-10 16:28

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Era de asteptat....

NWZeu 28-12-10 19:25

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Dau un pont ... poate prinde ... te-ai gandit sa pui plasa de plastic (cu gauri tip fagure) in zona unde ai decuparea de la intercooler? Ar masca zona, ar mentine linia, ar contrasta putin (mai japan style) si nu ar avea efecte negative la racire!

claudiu lucian 30-12-10 15:43

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
DA...s-a intamplat pe o straduta...o intersectie de stradute defapt, unde aveam asfalt in oricare parte as fi luato, dar in intersectie nu era asfalt..fiind foarte frig afara, bara casanta...s-a intamplat!

Nwzeu, la care gaura te referi? la cea de intercooler din capota? nu inteleg la ce efecte negative din cauza racirii te referi. m-am gandit sincer sa pun un fagure acolo, dar imi place sa se vada intercooleru':)

NWZeu 31-12-10 11:30

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 3940883)
NWZeu, la care gaura te referi? la cea de intercooler din capota? nu inteleg la ce efecte negative din cauza racirii te referi. m-am gandit sincer sa pun un fagure acolo, dar imi place sa se vada intercooleru':)

BINGO .... ai nimerit si gaura si fagurele :) insa neaparat din plastic .... o sa vezi intercoolerul prin el (si nu va obtura atat de mult fanta spre intercooler), incearca un virtual tuning sa vezi cum ar arata sau daca ai fagurele il poti pune de forma .... insa mentine-l negru, cred ca fii de efect ;).

claudiu lucian 02-01-11 18:02

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 3943043)
BINGO .... ai nimerit si gaura si fagurele :) insa neaparat din plastic .... o sa vezi intercoolerul prin el (si nu va obtura atat de mult fanta spre intercooler), incearca un virtual tuning sa vezi cum ar arata sau daca ai fagurele il poti pune de forma .... insa mentine-l negru, cred ca fii de efect ;).

sa fie oare la fata cu nivelul capotei sau mai in adancime, langa intercooler??


LA MULTI ANI 2011!!!

Sonny™ 02-01-11 18:32

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 3947451)
sa fie oare la fata cu nivelul capotei sau mai in adancime, langa intercooler??


LA MULTI ANI 2011!!!

mai interior, langa intercooleer cu singuranta, la multi ani si tie pe 2011..;)

NWZeu 03-01-11 13:47

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
La nivel .... uita-te la un EVO de curiozitate si fa-ti o idee .....
PS: La Multi Ani :D

Gabitu31 06-01-11 13:54

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Totusi dupa un drum mai lung nu faci un insectar + pietricele in intercooler? Sa nu mai vorbim de apa si zapada. Cred o masca mica nu ar strica cum zice NWZeu.

claudiu lucian 08-01-11 14:21

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by Gabitu31 (Post 3959161)
Totusi dupa un drum mai lung nu faci un insectar + pietricele in intercooler? Sa nu mai vorbim de apa si zapada. Cred o masca mica nu ar strica cum zice NWZeu.

Si crezi k nu o sa intre apa la intercooler daca pun plasa acolo:))

NWZeu 08-01-11 19:19

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
:) nu cred ca apa ar ridica o problema acolo. Sunt masini care chiar folosesc water nozzels pentru racirea intercoolerului.

Gabitu31 09-01-11 16:26

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Ma refeream strict la insecte si pietricele, ca nu o sa mai intre asa usor. Apa normal ca o sa tot intre, doar sa nu rugineasca diverse componente metalice.

SV25MBN 09-01-11 17:32

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Daca nu faci rost pana imi fac eu bara fata.. iti dau eu o bucata de plasa tip fagure din plastic dur.. nu ieftineala din aia de bazar. :)


All times are GMT +2. The time now is 08:33.

- Copyright 2024 4Tuning