Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 26-01-08 20:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1316258)
tija are codul 1H0 837 223B, e cam 15 lei insa am inteles ca difera putin de original.
Ornamentele sunt din SUA din inox veritabil, 10$, taxe+transport dublu

eu cum pot sa imi comand ornement
codul de iala cred ca difera de model daca ai geamuri electrice daca ai inchidere etc.

paul_ral 26-01-08 21:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Te inscri pe vwvortex si urmaresti :
VWvortex Forums Golf III/Jetta III Classifieds Golf III/Jetta III Parts
Toti sunt particulari

turbatu' 28-01-08 10:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by giorgiana (Post 1314040)
cine stie sa imi spuna si mie va rog, vento-ul meu nu da caldura decat la treapta 4, din acest motiv se arde siguranta des, deci nu merge nici una, decat 4,care este problema?

pt inceput, ai putea sa schimbi doar filtru de polen. Poate e imbacsit si ventilatorul nu mai poate sa traga aer. Eu asa am patit.
filtrul e in jur la 20-25 lei si se schimba usor (nu trebuie sa mergi la mecanic)

bzsa 31-01-08 12:02

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1266948)
nu stiu daca ai chiar nevoie de toata iala, adica si eu am aceeasi problema cu iala si e o tija care trebuie inlocuita in cazul meu. o gasesti la reprezentanta. am fost pe acolo si mi-au zis ca e o problema clasica la vento si ca solutia ar fi o iala intreaga (ei incearca sa scoata bani cat mai multi de la tine ca asta e politica la noi) dar merge schimbata si numai tija. cel mai bine mergi la cineva care se stie la vw-uri si vezi ce iti zice, reprezentanta las-o la urma.

eu am gasit tija la 12 ron cu greu, poate ai si tu nevoie

MaxX_82 01-02-08 22:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai nevoie cam am, trebuie sa ma pun si eu pe cautat...

bzsa 02-02-08 11:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1329282)
pai nevoie cam am, trebuie sa ma pun si eu pe cautat...

la comanda se aduce cam in 5-6 zile
eu la autonet m-am comandat

MaxX_82 03-02-08 12:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
incet incet ajungem internationali :P
http://www.vento-fans.de/index.php?link=ventobilder

FANEX 05-02-08 17:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
super tare masina lui bzsa pe vento-fans !

bzsa 05-02-08 21:09

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sunt poze mai vechi de atunci au mai fost schimbari
o sa vina si poze cu bodykitul comandat pt vento

cipig60 06-02-08 19:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cat mai costa un vento diesel

bzsa 07-02-08 14:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
depinde :rolleyes2:rolleyes2

Al3ss10 16-02-08 20:40

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
bzsa vad ca u le ai cu vento dami id tau de mess

Al3ss10 16-02-08 20:47

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
O Sa Bag Si Eu Pozele Sapt Viitoare

Al3ss10 16-02-08 20:55

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
https://forum.4tuning.ro/vbimghost.php?do=myimages vreau sa ii bag faruri de golf 4 ii sta bine zic eu

bzsa 17-02-08 13:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Al3ss10 (Post 1362582)
https://forum.4tuning.ro/vbimghost.php?do=myimages vreau sa ii bag faruri de golf 4 ii sta bine zic eu

pt asta ai nevoie de ceva modificari mai marunte


All times are GMT +2. The time now is 13:08.

- Copyright 2026 4Tuning