Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

webcathos 20-01-08 11:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Da,am citit pe undeva pe aici ca la non-euro sau euro 1 taxa e in jur de 5000 de euro..deci mai bine umblu cu un harb de dacie decat sa arunc 5000 pe o taxa stupida,sau in astia 5000 cumpar o masina de pe aici...Si am inteles ca UE a aprobat ceea ce a propus guvernul!!!!Deci la masinile noi a crescut cam de 4 ori iar la cele vechi a scazut dar nu chiar asha de drastic cum se astepta lumea!!

KAB 24-01-08 13:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Valorile taxei de prima ๎nmatriculare:

Masina noua cu Euro 4 motor 1.400 cmc - taxa va fi de 420 euro
motor 1.400 masina veche ๎ntre 1-3 luni – taxa va fi de 403 euro
motor 1.400 vechime de 3-6 luni – 391 de euro
motor 1.400 vechime de 6-9 luni – 378 euro
motor 1.400 vechime 1-2 ani – 344 euro
motor 1.400 vechime 2-3 ani – 315 euro
motor 1.400 vechime 3-4 ani – 290 euro
motor 1.400 vechime 4-5 ani – 265 euro

Masina noua Euro 4 cu motorizare ๎ntre 1400 si 1600 cmc – 480 euro
vechime 1-3 luni – 461 euro
vechime 3-6 luni – 446 euro
vechime 6-9 luni – 432 euro
vechime 1-2 ani – 394 euro
vechime 2-3 ani – 360 euro
vechime 3-4 ani – 331 euro
vechime 4-5 ani – 302 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 1.600 – 1.900 cmc – 950 euro
vechime 1-3 luni – 912 euro
vechime 3-6 luni – 884 euro
vechime 6-9 luni – 855 euro
vechime 2-3 ani – 713 euro
vechime 3-4 ani – 656 euro
vechime 4-5 ani – 599 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 1.900 si 2000 cmc – 1.000 de euro
vechime 1-3 luni – 960 euro
vechime 3-6 luni – 930 euro
vechime 6-9 luni – 900 euro
vechime 1-2 ani – 820 euro
vechime 2-3 ani – 750 euro
vechime 3-4 ani – 690 euro
vechime 4-5 ani – 630 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 2000 si 2.200 cmc – 1.540 de euro
vechime 1-3 luni – 1.478 euro
vechime 3-6 luni – 1.432 euro
vechime 6-9 luni – 1.386 euro
vechime 1-2 ani – 1.263 euro
vechime 2-3 ani – 1.155 euro
vechime 3-4 ani – 1.063 euro
vechime 4-5 ani – 970 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 2.500 si 3.000 cmc – 2.125 de euro
vechime 1-3 luni – 2.040 euro
vechime 3-6 luni – 1.976 euro
vechime 6-9 luni – 1.913 euro
vechime 1-2 ani – 1.743 euro
vechime 2-3 ani – 1.594 euro
vechime 3-4 ani – 1.466 euro
vechime 4-5 ani – 1.339 euro

Masina noua cu motor Euro 4 de peste 3.001 cmc - 2.851 euro
vechime 1-3 luni – 2.737 euro
vechime 3-6 luni – 2.651 euro
vechime 6-9 luni – 2.566 euro
vechime 1-2 ani – 2.338 euro
vechime 2-3 ani – 2.138 euro
vechime 3-4 ani – 1.967 euro euro
vechime 4-5 ani – 1.796 euro

Masini cu motor Euro 3 de 1.400 cmc cu vechime 1-2 ani – 1.148 de euro
vechime 2-3 ani – 1.050 de euro
vechime 3-4 ani – 966 euro
vechime 4-5 ani – 882 euro
vechime 5-6 ani - 812 euro
vechime 6-7 ani - 714 euro
vechime 7-8 ani - 630 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.400 – 1.600 cmc
vechime 1-2 ani - 1.312 euro
vechime 2-3 ani – 1.200 euro
vechime 3-4 ani – 1.104 euro
vechime 7-8 ani – 720 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.600 – 1.900 cmc
vechime 1-2 ani – 2.337 de euro
vechime 2-3 ani – 2.138 de euro
vechime 3-4 ani – 1.967 euro
vechime 4-5 ani – 1.796 euro
vechime 5-6 ani - 1.653 euro
vechime 6-7 ani - 1.454 euro
vechime 7-8 ani - 1.283 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.900 – 2000 cmc
vechime 1-2 ani – 2.460 de euro
vechime 2-3 ani – 2.250 de euro
vechime 3-4 ani – 2.070 euro
vechime 4-5 ani – 1.890 euro
vechime 5-6 ani - 1.740 euro
vechime 6-7 ani - 1.530 euro
vechime 7-8 ani - 1.350 euro

Masina cu motor Euro 3 de peste 3.001 cmc
vechime 1-2 ani – 7.013 de euro
vechime 2-3 ani – 6.415 de euro
vechime 3-4 ani – 5.901 euro
vechime 4-5 ani – 5.388 euro
vechime 5-6 ani - 4.961 euro
vechime 6-7 ani - 4.362 euro
vechime 7-8 ani - 3.849 euro

Masini cu motor Euro 2 de 1.400 cmc
vechime 7-8 ani - 1.386 euro
vechime 8-9 ani - 1.201 euro
vechime 9-10 ani - 1.047 euro
vechime 10-11 ani - 832 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc
vechime 7-8 ani - 1.584 euro
vechime 8-9 ani - 1.373 euro
vechime 9-10 ani - 1.197 euro
vechime 10-11 ani - 950 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime 7-8 ani - 2.822 euro
vechime 8-9 ani - 2.445 euro
vechime 9-10 ani - 2.132 euro
vechime 10-11 ani - 1.693 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime 7-8 ani - 2.970 euro
vechime 8-9 ani - 2.574 euro
vechime 9-10 ani - 2.244 euro
vechime 10-11 ani - 1.782 euro

Masini cu motor Euro 2 de peste 3.001 cmc
vechime 7-8 ani - 8.373 euro
vechime 8-9 ani - 7.256 euro
vechime 9-10 ani - 6.326 euro
vechime 10-11 ani - 5.024 euro

Masini cu motor Euro 1 de 1.400 cmc
vechime de 12-13 ani - 508 euro
vechime de 14-15 ani – 323 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc
vechime de 12-13 ani - 581 euro
vechime de 14-15 ani – 370 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime de 12-13 ani - 1.024 euro
vechime de 14-15 ani – 652 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.900 - 2000 cmc
vechime de 12-13 ani - 1.078 euro
vechime de 14-15 ani – 686 euro

Masini cu motor Euro 1 de peste 3.001 cmc
vechime de 12-13 ani - 3.103 euro
vechime de 14-15 ani – 1.975 euro

Masinile non-euro sunt diferentiate pe doua clase de vechime, 15-16 ani si 20 -21 ani, dar nivelul taxarii este acelasi, diferentele fiind ๎n functie numai de capacitatea motorului.

Masini non euro motor de 1.400 cmc - 560 de euro
motor ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc - 640 de euro
motor ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc – 808 euro

Antena3.ro
_________

webcathos 04-02-08 13:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Multam,asteptam sa vedem ce se intampla!

KAB 08-02-08 20:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
:twisted:Foarte tare!
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...=1#post1344614

Tataee_^ 13-02-08 15:54

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Salutare, am si eu o intrebare ptr cei din Tulcea, am gasit pe net un individ care vinde adidasi care e din Tulcea, il cheama Babu Alexandru, e persoana de incredere, sau comand adidasi si ma trezesc cu tenisi in pachet ? :rolleyes2

MauS 13-02-08 16:03

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 1354505)
Salutare, am si eu o intrebare ptr cei din Tulcea, am gasit pe net un individ care vinde adidasi care e din Tulcea, il cheama Babu Alexandru, e persoana de incredere, sau comand adidasi si ma trezesc cu tenisi in pachet ? :rolleyes2

Eu am luat de la un amic de-al lui dar cu banii in mana si cu marfa la mine in masina:-) Nu am avut nici o problema insa nu m-as risca daca as fi in locul tau prin curier sau alte chestii. Daca vrei, Ii iau eu si ti-i dau cu ramburs. De mine poti da mai usor:D:D Da-mi un PM cu ce te intereseaza sau cauta-ma pe messenger.

Cosmin255 18-02-08 00:21

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Felicitarile mele lui Fl Moise pt meciul f bun facut la gala . Merita sa castige . Tot respectul din partea mea !

Bogyciu 19-03-08 19:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pentru toti utiliztorii 4 Tuning Forum din Tulcea propun sa ne intalnim intr-o zi cand ne putem strange cat mai multi sa vorbim una alta. Haideti sa facem intalniri de genul "Comunitatea 4Tuning Tulcea", nu trebuie neaparat sa facem parte dintr-un club sau altul, trebuie doar sa fim buni prieteni. Cine e de acord cu mine e asteptat sa stam la un "Cico" una alta, nu sa ne aruncam priviri ciudate cand ne vedem pe strada. Toate cele bune si va astept cand vreti voi la locul bine stiut...


PS Am dat bulina jos, parasolarul nici nu l-am pus, am intrat printre ultimii in SV tocmai pt ca eram oarecum rezervat, si am fost printre primii care am iesit. Mi-a placut atmosfera atat timp cat nu a trebuit sa ne intalnim cu membrii din alte orase. Nu intre membrii de pe Tulcea e problema, ci undeva mai sus.

Bogyciu 20-03-08 18:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nimeni nimic??? Nu mai intra nimeni pe forum sau nu e nimeni de acord cu propunerea mea :???:

jipy_4u 21-03-08 04:41

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu unu sunt de acord ...

Mustang 21-03-08 09:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1433128)
Am dat bulina jos, parasolarul nici nu l-am pus, am intrat printre ultimii in SV tocmai pt ca eram oarecum rezervat, si am fost printre primii care am iesit. Mi-a placut atmosfera atat timp cat nu a trebuit sa ne intalnim cu membrii din alte orase. Nu intre membrii de pe Tulcea e problema, ci undeva mai sus.

Mosule, cred ca ai observat ca nu am fost total nepasator.

Bogyciu 21-03-08 19:04

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Stai linistit, nu de la tine a plecat... Pacat ca nu sunt toti ca tine, lucrurile ar fi mers total altfel... Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa, dar daca unele persoane se cred centrul universului toti ceilalti trebuie sa se invarta in jurul lor e problem. Nu mi-a placut atitudinea celor de la CT de cand am fost la ei "in vizita". In plus nu vreau sa fiu membru unui club ai carui membri nu isi dau silinta absolut deloc sa realizeze ceva. Inca odata zic, imi pare rau dar poate asa trebuia sa fie.


PS Nu conteaza ca am o Dacie si voi aveti masini de 10000+ euro, spiritul conteaza cand vrei sa faci ceva!!!

MauS 22-03-08 00:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1437324)
Stai linistit, nu de la tine a plecat... Pacat ca nu sunt toti ca tine, lucrurile ar fi mers total altfel... Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa, dar daca unele persoane se cred centrul universului toti ceilalti trebuie sa se invarta in jurul lor e problem. Nu mi-a placut atitudinea celor de la CT de cand am fost la ei "in vizita". In plus nu vreau sa fiu membru unui club ai carui membri nu isi dau silinta absolut deloc sa realizeze ceva. Inca odata zic, imi pare rau dar poate asa trebuia sa fie.


PS Nu conteaza ca am o Dacie si voi aveti masini de 10000+ euro, spiritul conteaza cand vrei sa faci ceva!!!

Ai vazut ca noi, punem in primul rand accent pe calitatea omului, bunul simt, caracter si dupa aia ne uitam la restul lucrurilor..... bine... si permisul de conducere:-):-):-)))))))))

Outlaw_a 23-03-08 10:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ultima oara cand ne am intalnit toti am murit de ras... Nu cred ca radeam mai tare daca Bogyciu avea alta masina :)

|Gyo| 23-03-08 10:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Outlaw_a (Post 1439934)
Ultima oara cand ne am intalnit toti am murit de ras... Nu cred ca radeam mai tare daca Bogyciu avea alta masina :)

ce ai vrut sa zici ca eu unu nu am inteles :weirdface


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning