![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Frumoasa masina domnu... felicitari.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
12 Attachment(s)
zi mare azi...masina a facut "primi pasi"prin curte,timida dar galagioasa(urmeaza sa ii fac evacuarea de la Y-grec in spre spate,din teava goala si cu o finala MARE cu silencer demontabil :D),am aranjat firele pe la motor,le-am reizolat,am montat gatul nou de umprlere al rezervorului,conducte de benzina noi(de supernova cred)din cupru ca sa nu mai am probleme,tras furtune...maruntisuri.dar am doua probleme.1)de la lama de flexiune in spre spate nu mai stiu cum vin conductele de benzina prinse.daca are cineva o poza sa imi aduc aminte,mi-ar fi tare de folos si 2)in mers se aude un zgomot la ambreiaj desi e tot nou,cum ca nu ar cupla cum trebuie.am reglat de la surubul de la pedalier dar tot degeaba,de la ce poate sa fie,se mai regleaza de undeva...cateva poze
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Reusesti pana la Expo ?
Frumos proiect ti-a iesit, bravo ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
ms ms :D eu zica ca e gata pana la expo(luni ii fac evacuarea,dupa itp-ul si gata de drum),nu si interiorul 100% dar ala nu cred ca e asa important.apropo poti sa ma ajuti saptamana viitoare cu polishatul buzelor la jante,ca sunt urate rau si nu dau bine la o expozitie
ps.prima problema cu conductele am rezolvat-o,am gasit niste poze cu ea rasturnata unde aveam inca conductele vechi |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ce bine a iesit :x
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Felicitari mestere a iesit bine ,imi place fara bara pe spate si cred ca ar da bine cu bara originala de plastic si pe fata ,de ce nu ai facut si oglinzile albe ? spor la munca
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Da, si eu tot pe una TRS as merge pe fata, nici mie nu-mi mai place cum da modelul asta de fibra, trebuie ceva schimbat la ele , sunt prea mari si sa chiorasc de vad.
Oglinzile sunt de aceeasi parere sa ramana negre daca vin folii puse, eu as spune ceva mai inchis de 35 pe luneta si custode. In rest a iesit super masinuta. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Barile de TRS de plastic ce legatura ar avea cu masina si cu stilul ales de Dr.Dre
Masina e gandita sa fie cat mai clean...barile stock nu au nici o treaba cu clean-ul.Eventual bari stock modificate .. Sunt prea comune si de aia cam toata lumea stramba din nas tot asa si cu barile spate sau pragurile impletite.. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
ori suntem pe 4tuning ori pe Stocktuning... :evil: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Pana la urma ramane la latitudinea proprietarului ce forma au/vor avea barile.
O schita,flex,fibra,chit,rabdare,idei,finisaje si alte cele....si poate iesi altceva... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:40. |
- Copyright 2026 4Tuning