Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

White_Dragon 09-09-11 17:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumoasa masina domnu... felicitari.

Dr.Dre 17-09-11 23:23

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
12 Attachment(s)
zi mare azi...masina a facut "primi pasi"prin curte,timida dar galagioasa(urmeaza sa ii fac evacuarea de la Y-grec in spre spate,din teava goala si cu o finala MARE cu silencer demontabil :D),am aranjat firele pe la motor,le-am reizolat,am montat gatul nou de umprlere al rezervorului,conducte de benzina noi(de supernova cred)din cupru ca sa nu mai am probleme,tras furtune...maruntisuri.dar am doua probleme.1)de la lama de flexiune in spre spate nu mai stiu cum vin conductele de benzina prinse.daca are cineva o poza sa imi aduc aminte,mi-ar fi tare de folos si 2)in mers se aude un zgomot la ambreiaj desi e tot nou,cum ca nu ar cupla cum trebuie.am reglat de la surubul de la pedalier dar tot degeaba,de la ce poate sa fie,se mai regleaza de undeva...cateva poze

GOGU_VL 17-09-11 23:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Reusesti pana la Expo ?

Frumos proiect ti-a iesit, bravo ;)

Dr.Dre 17-09-11 23:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
ms ms :D eu zica ca e gata pana la expo(luni ii fac evacuarea,dupa itp-ul si gata de drum),nu si interiorul 100% dar ala nu cred ca e asa important.apropo poti sa ma ajuti saptamana viitoare cu polishatul buzelor la jante,ca sunt urate rau si nu dau bine la o expozitie

ps.prima problema cu conductele am rezolvat-o,am gasit niste poze cu ea rasturnata unde aveam inca conductele vechi

minimal.madness 18-09-11 00:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ce bine a iesit :x

GOGU_VL 18-09-11 22:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4591439)
ms ms :D eu zica ca e gata pana la expo(luni ii fac evacuarea,dupa itp-ul si gata de drum),nu si interiorul 100% dar ala nu cred ca e asa important.apropo poti sa ma ajuti saptamana viitoare cu polishatul buzelor la jante,ca sunt urate rau si nu dau bine la o expozitie

ps.prima problema cu conductele am rezolvat-o,am gasit niste poze cu ea rasturnata unde aveam inca conductele vechi

Maestre, nu stiu daca reusesc saptamana asta sa te pot ajuta cu ceva.....si eu sunt in pregatiri cu a mea, lucrez de zor......plus serviciul, plus fimio acasa (are 1an si 4luni)......dar oricum, tu da-mi un telefon ;)

Speed4U 18-09-11 22:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Felicitari mestere a iesit bine ,imi place fara bara pe spate si cred ca ar da bine cu bara originala de plastic si pe fata ,de ce nu ai facut si oglinzile albe ? spor la munca

Dr.Dre 19-09-11 00:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 4592958)
Maestre, nu stiu daca reusesc saptamana asta sa te pot ajuta cu ceva.....si eu sunt in pregatiri cu a mea, lucrez de zor......plus serviciul, plus fimio acasa (are 1an si 4luni)......dar oricum, tu da-mi un telefon ;)

ok gogule,dau zilele astea un tel si vb noi mai multe;).bagi si tu masina la show in weekend?

Quote:

Originally Posted by Speed4U (Post 4592967)
Felicitari mestere a iesit bine ,imi place fara bara pe spate si cred ca ar da bine cu bara originala de plastic si pe fata ,de ce nu ai facut si oglinzile albe ? spor la munca

si mie imi place cum da fara bara pe spate,dar nu stiu daca si la politisti o sa le placa,si decat sa le dau motive in plus,mai bine pun momentan o bara stock de trs pana e gata cealalta de fibra,apropo de bara din fata,mie imi place mult cum da cu asta dar o sa fac o proba si cu una stock de trs.oglinzile zic eu ca dau mai bine pe negru,avand in vedere ca va veni si o folie deschisa 35% pe toata masina ;)

don_eduardo37 19-09-11 06:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Da, si eu tot pe una TRS as merge pe fata, nici mie nu-mi mai place cum da modelul asta de fibra, trebuie ceva schimbat la ele , sunt prea mari si sa chiorasc de vad.
Oglinzile sunt de aceeasi parere sa ramana negre daca vin folii puse, eu as spune ceva mai inchis de 35 pe luneta si custode. In rest a iesit super masinuta.

Alex_19Mig 19-09-11 09:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Barile de TRS de plastic ce legatura ar avea cu masina si cu stilul ales de Dr.Dre
Masina e gandita sa fie cat mai clean...barile stock nu au nici o treaba cu clean-ul.Eventual bari stock modificate ..
Sunt prea comune si de aia cam toata lumea stramba din nas tot asa si cu barile spate sau pragurile impletite..

Acc3l3ratoR 19-09-11 10:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Speed4U (Post 4592967)
Felicitari mestere a iesit bine ,imi place fara bara pe spate si cred ca ar da bine cu bara originala de plastic si pe fata ,de ce nu ai facut si oglinzile albe ? spor la munca

ba oameni buni m-ati omorat atat cu barele voaste stock...
ori suntem pe 4tuning ori pe Stocktuning... :evil:

Speed4U 20-09-11 22:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Acc3l3ratoR (Post 4593610)
ba oameni buni m-ati omorat atat cu barele voaste stock...
ori suntem pe 4tuning ori pe Stocktuning... :evil:

Ai dreptate ,sa ii puna si un eleron de la pilot ar fi tuning ,fiecare cu gusturile lui masina iese in evidenta prin alte lucruri nu prin bari imense parerea mea !

Alex_19Mig 20-09-11 22:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pana la urma ramane la latitudinea proprietarului ce forma au/vor avea barile.
O schita,flex,fibra,chit,rabdare,idei,finisaje si alte cele....si poate iesi altceva...

Acc3l3ratoR 21-09-11 08:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Speed4U (Post 4597124)
Ai dreptate ,sa ii puna si un eleron de la pilot ar fi tuning ,fiecare cu gusturile lui masina iese in evidenta prin alte lucruri nu prin bari imense parerea mea !

Ai zis bine .... "parerea ta" ...

GOGU_VL 21-09-11 09:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4593129)
ok gogule,dau zilele astea un tel si vb noi mai multe;).bagi si tu masina la show in weekend?



DA, bag si eu masina ;)


All times are GMT +2. The time now is 06:40.

- Copyright 2026 4Tuning