Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ncs_balauru 26-05-09 22:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
an reusit sa ajung si eu aproape la final a mai ramas sa vopsesc elementele de caroserie si sa imi vina bara

Sebastian.C 26-05-09 23:24

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Si nu vrei fata de Golf? Numa bine pana nu apuci sa vopsesti capota

Shorky 27-05-09 18:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Attachment 938271cine poate sa imi spuna si mie ce rol are puta aia acolo sub filtru de polen

Sebastian.C 27-05-09 19:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Vreun senzor ceva...dar nu stiu sa iti zic de la ce.. :|

danielddd 27-05-09 20:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
de unde e cablul asta??am desfacut azi sa pun fire pt boxele din portiere si sub pragul din stanga fata am dat de el...are ca o mufa in cap....si vine de sus din stalp sau bord.antena nu cred ca e ca am vazut firul de la antena..

ncs_balauru 27-05-09 22:59

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
CEVA POZE CU MASINA SI NOILE FARURI

danielddd 28-05-09 07:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
nu stie nimeni de cablul ala?

Tibanu 28-05-09 12:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2357863)
CEVA POZE CU MASINA SI NOILE FARURI



ce tare e aia cu girofarul =)))
cat te-au dus farurile pana la urma???

ncs_balauru 28-05-09 21:05

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
FARURILE AU COSTAT 630 RON FARA TRANSPORT

paul_ral 28-05-09 22:12

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Shorky (Post 2357143)
Attachment 938271cine poate sa imi spuna si mie ce rol are puta aia acolo sub filtru de polen

Senzorul pt temperatura exterioara de la thermotronic

sergiu_006 29-05-09 14:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ma intereseaza pe mine un far de vento de pe stanga daca e original

sergiu_006 29-05-09 14:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cine poate sa imi spuna daca pot pune jante de 16" pe vento fara sa fac alte modificari si fara sa am probleme cu transmisia

ncs_balauru 30-05-09 00:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am eu un far stanga de vento original

MaxX_82 30-05-09 08:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2362617)
cine poate sa imi spuna daca pot pune jante de 16" pe vento fara sa fac alte modificari si fara sa am probleme cu transmisia

Eu am pe 15 (195/55/15) si imi freaca rotile din spate daca am 2 persoane cu bagaj; am mai luat din buza de la aripa.
Poti pune si pe 16 dar conform VW, talonu cauciucului trebuie sa fie de 40, nu iti recomand la ce drumuri sunt...
Arata bine pe 16 dar nu e pt Romania zic eu.

antonlupan 30-05-09 08:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2364521)
Eu am pe 15 (195/55/15) si imi freaca rotile din spate daca am 2 persoane cu bagaj; am mai luat din buza de la aripa.
Poti pune si pe 16 dar conform VW, talonu cauciucului trebuie sa fie de 40, nu iti recomand la ce drumuri sunt...
Arata bine pe 16 dar nu e pt Romania zic eu.

corect.acelasi lucru il patesc si eu....am pus inaltatoare de 2 cm sub arcuri in spate....si nu mai aj rotile in aripa...si nu se vede ridicat de cur....
oricum rotile pe 16 cu talon de 40....nu pentru romania...;)

costelus vento 31-05-09 11:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
5 Attachment(s)
asta e vento meu......:twisted:

sergiu_006 31-05-09 11:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2364253)
am eu un far stanga de vento original

la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

ncs_balauru 31-05-09 12:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sergiu 06 la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

este simplu 50 ron

antonlupan 31-05-09 13:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2367346)
asta e vento meu......:twisted:

foarte tare...unde lai tinut ascuns?ii facut la noi sau asa lai adus?

sergiu_006 31-05-09 16:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2367523)
sergiu 06 la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

este simplu 50 ron

ok cum facem sa-l primesc da-mi o adresa de e-mail sau trimite tu ceva poze cu el pe adresa mea si cum pot intra i posesia lui [email protected]

Tibanu 01-06-09 08:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2367346)
asta e vento meu......:twisted:


woow ....chiar asa :)) unde l-ai tinut pana acum ?!? :-w
superb!!!

costelus vento 01-06-09 17:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
masina e facuta in suceava am avut ceva probleme cu actele,e de la zero iar primul tuning arata cam asa ...........cea visinie

danielddd 01-06-09 17:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
NU SE VAD POZELE:(

costelus vento 01-06-09 18:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
nu inteleg d c?

danielddd 01-06-09 18:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
acu se vad:)

bzsa 02-06-09 07:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
:sad:nu se vad pozele

ulie.cozmi 02-06-09 13:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2373052)
:sad:nu se vad pozele

asa arata masina inainte...
sper sa se vada pozele care le-am atasat eu

sergiu_006 03-06-09 19:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????

ncs_balauru 03-06-09 20:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
noua noastra fetisoara

costelus vento 03-06-09 21:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
inceputul pare promitator.....bafta in continuare!

antonlupan 04-06-09 09:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2378907)
inceputul pare promitator.....bafta in continuare!

cat ai investit in toata jucaria?

ulie.cozmi 04-06-09 11:42

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2378525)
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????

Da trebuie schimbat filtrul de polen...iar despre ce ai zis tu de telescop,ala e rulmetul de sarcina,da nu e problema daca nu bate in mers, stai linistit!!

costelus vento 04-06-09 17:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
in mare 10000euro fara valoarea masinii.....si ink nu e gata....:twisted:

ncs_balauru 04-06-09 19:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mai exact in ce 10000 euro

giubau_v8 04-06-09 19:24

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2378525)
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????


de obicei se aburesc geamurile atunci cand este dat sa ia aerul din masina, ia da-i sa ia aerul de afara ;)

danielddd 04-06-09 19:59

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2381315)
in mare 10000euro fara valoarea masinii.....si ink nu e gata....:twisted:

da...cam in ce ai bagat 1000 de euro? ca la interior nu e cine stie ce :?: doar vopsea galbena si cam atat ...cred ca manopera a costat mult, altfel nu-mi prea explic ce ar fi putut sate aduca la 10 000 de euro

Sebastian.C 04-06-09 20:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
10.000.....de ruble :)) Pe ce 10.000 de euro?

paul_ral 04-06-09 20:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Azi am montat bandouri late, bandouri aripi și protectii de plastic la oalele spate. De asemenea pregatesc terenul pentru montarea pragurilor din plasticRevin cu poze maine

danielddd 04-06-09 20:31

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sincer acu.. nu cred ca ai bagat 10 000 de euro,daca socotesti cu ..foarte mult adaos ce ai tu pe masina nu iesi cu 10 000 nicidecum.Eu am calculat in mare cam asa:
barele f+s+praguri=1200 euro
semnalizarile fata=200 euro
faruri +stopuri=400euro
grila fata=100 euro
lambo doors=2000 euro
oglinzi=100 euro
jante=1000 euro
interior cu tot cu muzica 1000 euro
TOTAL=6000 euro.. pana la 10 000 e treaba :)...plus ca am pus preturile astea incarcate..

costelus vento 04-06-09 23:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
da ai dreptate insa ai kam omis mai multe scaune sport fk suspensie sport fk,masina era rosie inainte vopseaua isi schimba culoarea in functie de soare bara fata are semnalizari de la noul passat si sa nu uitam manopera plus multe maruntisuri care costa......asta e pe altii ii roade invidia......:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning