Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

frost_dani 25-03-07 20:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sau dadeai mai simplu un f4 shi iti aparea wire-ul;)

GRIGO 25-03-07 22:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
in sfarsit am trimis si eu lucrarea ....
sau din cate am vazut la 3d nu a mai trimis nimeni ...
....
cred ca o sa fim foarte putini la 3d ......

peter 03-04-07 11:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
MA APUC DE 3D ! :)

m-am saturat de 2d...am si eu o rugaminte la voi....de ce patchuri/programe mai am nevoie pe langa max ?

MeHiGH 03-04-07 15:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Salut ! Poate nu sunt in masura sa dau sfaturi , dar iti zic ce sfaturi am primit si eu : intai sa inveti foarte bine modelare , te "plimbi" prin meniurile 3DMax-ului cat de multi poti , sa vezi ce face fiecare buton ; pe urma vei putea trece la partea de texturare/randare !
Ca programe "ajutatoare" mai sunt V-Ray si Brasil (pot randa imaginea la un alt nivel de claritate, poti ajusta parametrii de lumina mai usor ).
Asteptam de la TopArt pagina pe care o incepuse cu ceva timp in urma !:mrgreen:
Toate cele bune si spor la treaba !
ps daca am gresit sau mai trebuie adaugat ceva, va rog sa ma corectati !

GRIGO 03-04-07 16:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
din pacate topart a fost banat .....

Mmadd ddoGG 08-04-07 11:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
primele mele jante in 3d
PS:la cea cu background galben am facut umbra in photoshop :D

r3sp3c7 10-04-07 18:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salut baietzi...am shi eu o intrebare.....cum pot sa pun o poza in fundal...ca sa pot face liniile mashinii..in 3dmax binentzeles :D..shi mai multe detaill despre cum se face :Pdaca suntetzi amabili >:D<

ruver 10-04-07 19:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by r3sp3c7 (Post 844442)
salut baietzi...am shi eu o intrebare.....cum pot sa pun o poza in fundal...ca sa pot face liniile mashinii..in 3dmax binentzeles :D..shi mai multe detaill despre cum se face :Pdaca suntetzi amabili >:D<

Uite aici un tutorial care iti raspunde la intrebare si te pune cat de cat pe picioare +are si setarile pt randare in brazil r/s... sper sa va fie de folos...
tutorial : http://www.3dm3.com/tutorials/car3/

r3sp3c7 10-04-07 21:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms sa vedem ce ii aici :P

r3sp3c7 10-04-07 23:31

scuzeeeee
 
scuze ca deschid topicul acesta...dar imi trebuie urgent un BLUEPRINT cu DACIA1310 ca nu gasesk nikaieri
asa ca va rog frumos daca avetzi punetzi aici
vedere de sus , lateral, fatza , spate,3D

GRIGO 11-04-07 08:48

Re: scuzeeeee
 
multi au cautat si nu au gasit nimic....

cris_max 11-04-07 10:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
..........

r3sp3c7 11-04-07 12:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms.........shi mai am o intrebare........imi trebe ID-u de mess a cuiva cre se stie bine in 3dmax...ca am o gramada de intrebari...adik bagatzi voi ID-u asta NEDELCU17_5

ad1 11-04-07 13:12

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
www.3d-palace.com te inregistrezi si ai free tutorials/3dmax/audi a3
spor!

cris_max 11-04-07 14:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cine stie bine maxu nu cred ca o sa stea sa iti raspunda la intrebari, mai ales daca sunt lucruri de incepator care le poti foarte usor afla si singur

asa ca apuca-te de tutorialul pe care ti l-a recomandat ad1 si lucreaza pana cand te saturi de max si o sa iti clarifici nelamuririle.

Spor la treaba!


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning