![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: da are 2 motoare deaia ii consuma 8% :lol: :lol:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
poate nu m'am exprimat eu bine.. voiam sa zic dak mai are un motor cu care circula zilnic.. si un motor cu care merge la curse.. asta era intrebarea.. nu daca are 2 motoare pe masina.. :lol: |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
tu crezi ca motoarele se schimba ca sosetele?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
nu.. dar daca erai atent la ce am scris ai fi citit ca am auzit de la cineva cum ca ar avea un motor cu care merge "zi de zi" si unu pentru curse.. si de asta eram curios.. mai ales ca a afirmat cu o pagina anterioara.. ca pentru a ajunge la un consum de 8% schimba anumite piese si foloseste alta electronica.. si ma gandeam ca poate nu sta sa schimbe piesele respective... de asta am intrebat.. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
omule,nu se apuca sa schimbe softul/motorul/ce mai zici tu cand vrea consum 8%,se referea ca poate scoate consumul asta (mai mic ca un STI stock) tocmai datorita modificarilor aduse..
s-o terminam totusi cu off-topicul ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Masina nu consuma la o exploatrare normala cat cea de fabrica, consuma mai putin. Randamentul motorului e net superior. Am un singur motor.:lol: |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
un motor in plus nu strica :)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Il are la bord la buton si doua daca e cazul.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sei nu mai vinde din casa!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Foarte reushita masina......ma gandesc sa stai la stop si unu cu un Porsche turbo sa se dea tare. Cand se face verde nu te vede numa din spate.....DACA te vede de fum :))) Dar tu acuma pe ce te axezi? Pe cuplu sau pe cai putere? La exterior vrei sa-i faci ceva? Si ma gandeam daca iti rezista cauciucurile...gasesti sa cumperi caucucuri pe marimea care o ai tu (17 banuiesc) si sa reziste? Super masina. Unii de pe forum nu stiu sa respecte un om priceput care stie ce face...numa pe pushtii aia cu masini de 500-700 cai.......numai respect pt tine. ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Cai pt ca lupta se duce cu cai nu cu cuplu.
Este si cuplu dar chiar prea mult in jur de 1000Nm sau mai mult... Cand faci curse intre schimbari stai mai departe de zona de cuplu maxim. |
| All times are GMT +2. The time now is 15:57. |
- Copyright 2026 4Tuning