Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

SEBASTIAN 26-12-06 17:08

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
http://www.legalracing.ro/forum/viewtopic.php?t=311

trebuie sa te loghezi

Razvan-CT 27-12-06 01:07

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 675485)
Da dar e vorba de alt motor, alta electronica alte piese, totul difera.

sebi.. vrei sa spui ca ai 2 motoare??

Bryan 27-12-06 01:15

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: da are 2 motoare deaia ii consuma 8% :lol: :lol:

Razvan-CT 27-12-06 01:23

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Bryan (Post 676097)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: da are 2 motoare deaia ii consuma 8% :lol: :lol:

eram sigur ca o sa intre unu si o sa ma ia la misto.. uite ca s'a intamplat..
poate nu m'am exprimat eu bine.. voiam sa zic dak mai are un motor cu care circula zilnic.. si un motor cu care merge la curse.. asta era intrebarea.. nu daca are 2 motoare pe masina.. :lol:

EvLSant0S 27-12-06 01:27

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by NiceWeather (Post 676108)
eram sigur ca o sa intre unu si o sa ma ia la misto.. uite ca s'a intamplat..
poate nu m'am exprimat eu bine.. voiam sa zic dak mai are un motor cu care circula zilnic.. si un motor cu care merge la curse.. asta era intrebarea.. nu daca are 2 motoare pe masina.. :lol:

hai ca aproape te credem ,ai dat-o frumos la intors =)) :))

Razvan-CT 27-12-06 01:31

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 676111)
hai ca aproape te credem ,ai dat-o frumos la intors =)) :))

ideea era ca nu stiam cum sa ma exprim.. pana una alta astept ca sa-mi raspunda sebi.. nu de alta.. dar am auzit mai de mult de la cineva cum ca ar avea un motor cu care merge pe strada si un motor pentru curse...

Bryan 27-12-06 01:33

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
tu crezi ca motoarele se schimba ca sosetele?

Razvan-CT 27-12-06 01:38

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Bryan (Post 676119)
tu crezi ca motoarele se schimba ca sosetele?


nu.. dar daca erai atent la ce am scris ai fi citit ca am auzit de la cineva cum ca ar avea un motor cu care merge "zi de zi" si unu pentru curse.. si de asta eram curios.. mai ales ca a afirmat cu o pagina anterioara.. ca pentru a ajunge la un consum de 8% schimba anumite piese si foloseste alta electronica.. si ma gandeam ca poate nu sta sa schimbe piesele respective... de asta am intrebat..

Bryan 27-12-06 01:40

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
omule,nu se apuca sa schimbe softul/motorul/ce mai zici tu cand vrea consum 8%,se referea ca poate scoate consumul asta (mai mic ca un STI stock) tocmai datorita modificarilor aduse..

s-o terminam totusi cu off-topicul ;)

SEBASTIAN 27-12-06 08:38

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Bryan (Post 676127)
omule,nu se apuca sa schimbe softul/motorul/ce mai zici tu cand vrea consum 8%,se referea ca poate scoate consumul asta (mai mic ca un STI stock) tocmai datorita modificarilor aduse..

s-o terminam totusi cu off-topicul ;)

Exact asta am vrut sa spun.
Masina nu consuma la o exploatrare normala cat cea de fabrica, consuma mai putin.
Randamentul motorului e net superior.
Am un singur motor.:lol:

vlad_Mafiotu 27-12-06 12:25

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
un motor in plus nu strica :)

aviator 03-01-07 12:48

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Il are la bord la buton si doua daca e cazul.

SEBASTIAN 03-01-07 15:54

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Sei nu mai vinde din casa!

bejdesigne 09-02-07 10:11

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Foarte reushita masina......ma gandesc sa stai la stop si unu cu un Porsche turbo sa se dea tare. Cand se face verde nu te vede numa din spate.....DACA te vede de fum :))) Dar tu acuma pe ce te axezi? Pe cuplu sau pe cai putere? La exterior vrei sa-i faci ceva? Si ma gandeam daca iti rezista cauciucurile...gasesti sa cumperi caucucuri pe marimea care o ai tu (17 banuiesc) si sa reziste? Super masina. Unii de pe forum nu stiu sa respecte un om priceput care stie ce face...numa pe pushtii aia cu masini de 500-700 cai.......numai respect pt tine. ;)

SEBASTIAN 09-02-07 18:09

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Cai pt ca lupta se duce cu cai nu cu cuplu.
Este si cuplu dar chiar prea mult in jur de 1000Nm sau mai mult...
Cand faci curse intre schimbari stai mai departe de zona de cuplu maxim.


All times are GMT +2. The time now is 15:57.

- Copyright 2026 4Tuning