![]() |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
nu costa mult montarea lor. Oricum, dupa montare, tre sa iti faci unghiu de fuga. asta a fost cam 700 mii |
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
Suspensia fata si spate
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
bzsa
este necesar ca la schimbarea amortizoarelor din fata,sa schimbi si lagarele(sau cum drak le mai zice) din imaginea de mai jos. |
Re: Proprietari de vw vento
da schimba-le ca e indicat, flanse se numesc, dupa aceea sti o treaba...
Un unghi la roti costa mai putin, 40-50 ron, depinde si unde mergi, cauta sa fie o instalatie din asta moderna, care la unghiu fata sa tina cont si de pozitita rotiilor spate... Recomand amortizoare Sachs pe gaz, am auzit ca si Monroe sunt bune, cine are ne poate spune, eu am pe fata sachs gaz si sunt ok, nu au stricat nimic. Pe spate insa am luat o mareeee teapa, am pus sachs pe ulei si sunt niste porcarii, spatele la vento e mai maricel si mai greu, in curbe simti ca sunt slabe si asta nu imi place deloc. Vreau sa le schimb cu sachs pe gaz, sa am un pic de sportivitate totusi, mai ales ca sunt un impatimit al vitezei... In general, suspensiile sport duc repede bucsiile si directia in general, cu gazu zic eu ca e ok. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cine stie sa imi spuna si mie va rog, vento-ul meu nu da caldura decat la treapta 4, din acest motiv se arde siguranta des, deci nu merge nici una, decat 4,care este problema?
si cine este din cta sa imi recomande un service pentru a remedia aceasta problema, plus inchiderea, este centralizata, dar se incuie numai din dreapta, cineva mia fortat-o si mi-a stricat usa de la volan, plus ca am telecomanda , se aprinde un bec mic asa, dar nu se deschid usile..... stie cineva ce are? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
din ce ai descris legat de incalzire se poate sa se fi adunat ceva praf in ventilarorul de la incalzire si sa mearga greu, trebuie curatat si bagat putin ulei de mecanisme fine sau sunt ceva sprayuri speciale ccu asa ceva, ventilatorul este in dreapta fata, ca sa ajungi la el trebuiesa dai jos masca de sub bord (la mine asta a fost problema).
legat de iala de la sofer cred ca ai acceasi problema pe care o are si BZSA (s-a discutat mai sus) cat despre beculetul acela, cheia are un beculet din fabrica, dar la mine nu are legatura cu alarma. incearca sa deblochezi usile din dreapta. sper sa te fi lamurit un pic, cam greu cu diagnosticul de la distanta :P |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
Au sosit si doorpadurile
Georgiana, daca ai drum prin Slobozia rezolvam problemele.Asa de la distanta iti pot spune sa verifici urmatoarele: 1. rezistentele de la ventilator 2. clema de la butonul de selectare a vitezelor ventilatorului aerotermei Am avut aceeasi problema, am rezolvat in 5 min. 3. la inchiderea centralizata ai rupta tija care actioneaza actuatorul (vezi poza).Se poate schimba ce cea de pe dreapta pana gasesti una |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Si una si alta, e un hobby.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
tija are codul 1H0 837 223B, e cam 15 lei insa am inteles ca difera putin de original.
Ornamentele sunt din SUA din inox veritabil, 10$, taxe+transport dublu |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Pe praguri
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
multumesc:lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:22. |
- Copyright 2026 4Tuning