Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Calimero2003 22-06-07 11:49

Re: Polo GTI vs...
 
Salutare.
As vrea sa ma dau si eu cu tine daca accepti binenteles...nu am citit tot despre masina ta .... asa ca o sa iti zic cum sta a mea si o sa te las pe tine sa hotaresti daca are rost sa ne dam (sa nu o iei ca pe o ofensa sau ceva de genu --- pur si simplu vreau sa stiu daca am sanse sau... ceva de genu)... cum spuneam am un Seat Leon 1.8 T 4x4 cu cateva modificari care nu l-au dus mai sus de 240-250 hp....
Astept un raspuns.
Salutari si numai bine.
Calimero

Zyx 22-06-07 12:06

Re: Polo GTI vs...
 
@Calimero2003: cu cea mai mare placere. Cred ca o sa fie ceva interesant. ;) Deci, cu prima ocazie cand "ne apropiem" unul de altul, vorbim ca sa ne intalnim! Ura!

zGb 22-06-07 14:47

Re: Polo GTI vs...
 
calimero ce modificari i-ai adus motorului sa-l urci de la 180cp la 240-250cp? eu am batut vara trecuta un leon 1.8T 4x4 cu soft si nu stiu ce mai avea...sau tu esti? ca parca avea numere de dolj...e negru al tau?

Calimero2003 22-06-07 18:20

Re: Polo GTI vs...
 
Nu eram eu..era Virgil....avea VRG la numar...eu nu il am de mult si e argintiu al meu...daca l-ai batut vara trecuta e bine ca acuma cu siguranta nu il mai bati... :D
Eu momentan la masina nu am decat :
-evacuare completa (fara catalizator) pe 63
-admisie S3
-kit admisie BMC
-bobine S3 + bujii iridium IX
-injectoare mai mari
-debitmatru S3
-alt intercooler
-resoftare pt 250 hp
Nu garantez in nici un fel pt cei 240-250 hp dar am spus atata pt ca mai mult nu am sigur cum sa am pt ca, cai astea sunt pe foaie numa...
Nu vreau sa fac pe cineva anume pur si simplu vreau sa vad ce pot sa fac cu omu...castig & pierd = distractia conteaza....nu prea sufar asa de mine... :))
:D astept cu nerabdare sa ne intalnim...poate o sa ajung eu prin bucuresti in max 1 luna.

zGb 23-06-07 00:33

Re: Polo GTI vs...
 
a ok...ma bucura felul tau de abordare a problemei...dar prietenul tau a trecut la modificari serioase? :D

Calimero2003 23-06-07 00:46

Re: Polo GTI vs...
 
cu prietenul meu poti sa te intalnesti usor...e la facultate la Bucuresti si sta mai tot timpul pe acolo...
Daca a trecut la modificari mai serioase --- da a cam trecut... el are montat chitul de la APR de 340 hp.... masina se mischa chiar super bine.. o poti vedea in filmuletele de la saturn... a batut ceva pe acolo... subaru,lancer, TT ala de la voi de se misca bine.... masina se mischa chiar excelent..

Zyx 23-06-07 02:38

Re: Polo GTI vs...
 
Da, mah, Zgb, e ala facut la MBM, din cate stiu... nu prea sare de 300 - totusi, sa fim realisti...
Ne-am dat asa, un pic... intreaba-l de mine (adica de un polo gti negru) sa vezi ce zice ;)

Lucian 26-06-07 16:22

Re: Polo GTI vs...
 
Noutati pe lista "neagra" ?

Zyx 27-06-07 02:48

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 967746)
Noutati pe lista "neagra" ?

Din cate stiu eu nu... Imi pare mie sau suna a "amenintare"? ;)

Lucian 27-06-07 09:35

Re: Polo GTI vs...
 
Ce fumezi ? Nu e nici o amenintare ? Cand o sa fiu gata pt tine o sa te anunt . Imi place mult cum iti trage masina ... atat .

Calimero2003 27-06-07 10:55

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 962464)
Da, mah, Zgb, e ala facut la MBM, din cate stiu... nu prea sare de 300 - totusi, sa fim realisti...
Ne-am dat asa, un pic... intreaba-l de mine (adica de un polo gti negru) sa vezi ce zice ;)

Mi-a zis ca sa dat cu tine cand avea decat evacuare si soft.Acuma nu cred ca ai sanse sa il mai bati.... la craiova a mai victimizat un M3 E46 .... masina acuma merge mult prea tare ...

Zyx 27-06-07 14:25

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 969036)
Ce fumezi ? Nu e nici o amenintare ? Cand o sa fiu gata pt tine o sa te anunt . Imi place mult cum iti trage masina ... atat .

""Amenintarea" era sub forma de gluma, ca sa nu spun provocare... Mersi! Spor si tie la treaba!
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 969143)
Mi-a zis ca sa dat cu tine cand avea decat evacuare si soft.Acuma nu cred ca ai sanse sa il mai bati.... la craiova a mai victimizat un M3 E46 .... masina acuma merge mult prea tare ...

M-am dat cu el dupa ce si-a pus turbina... ca vroia sa se dea cu masinile mai "mari" si de asta am zis hai sa incerc, sa vad daca chiar are cat zice... Sincer, daca avea numai soft si evacuare, doar evacuarea era deajuns ca sa stau cu el... ;)

alxscc 27-06-07 21:44

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 788954)
exista si in Iasi un golf 5 gti alb,dupa parerea mea cel mai rapid gti5 pe care l-am vazut prin preajma,mai ales ca este si manual...ar fi interesant de vazut o cursa atat cu polo gti cat si cu golful de bacau acum...

Acum exista in Iasi un Golf negru GTI ..care a batut golful alb.. din Iasi la cursa de la Suceava.

MadCow 27-06-07 22:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by alxscc (Post 970293)
Acum exista in Iasi un Golf negru GTI ..care a batut golful alb.. din Iasi la cursa de la Suceava.

se pare ca a fost o victorie de scurta durata a GTI-ului negru. la Iasi si-a luat bataie de doua ori in zilele urmatoare.

alxscc 27-06-07 22:25

Re: Polo GTI vs...
 
Cel negru avea si plecari excelente...
sa fi prins doar o zi buna??


All times are GMT +2. The time now is 08:14.

- Copyright 2026 4Tuning