![]() |
Re: Oltcit Trs
ce te face sa crezi ca bucurestiu` e mai bine pus la punct?
|
Re: Oltcit Trs
pai din moment ce poate merge cu ea..
|
Re: Oltcit Trs
:) o sa`ti fac cateva poze pe bulevardele din bucuresti ;)
|
Re: Oltcit Trs
sincer:
degeaba e coborata din spoilere, degeaba ai capota neagra sau cu paintjob pe ea, degeaba ai spoilere daca sunt prinse stramb sau cu sarma, degeaba ai geamuri negre daca periile si chederele geamurilor arata/sunt aiurea, degeaba e vopsita bengos la exterior iar sub capota zace vechea vopsea crem si cateva kg bune de chit, degeaba ai folii daca au bule de aer dedesupt.... mai bine faci mai putin, dar BINE, decat mult si prost/aiurea. e destul de OK ce vrei tu sa faci, dar nu iti respecti masina, si faci totul 'doar sa fie'. era mult mai OK daca in loc de paintjob o vopseai complet, sau o retusai la exterior (zgarieturi, lovituri, spoilere) totul consta in detaliu... e ok spoileru ala prins cu sarma? sunt ok bulele de aer sub folii? e ok ca ai spoilerele/pragurile ciobite? e ok ca atunci cand deschizi capota, usile, hayonul...sa vezi crem? arata bine chederele colorate in crem? Sa nu crezi ca am ceva cu tine, dimpotriva. Ai ajuns pe calea cea buna...dar detaliile alea te omoara, si tot altceva faci decat ar trebui. |
Re: Oltcit Trs
deci hai s-o luam cu inceputul... se pare ca aici nu am dat detaliile.
spoileru l-am bagat sub masina. saptamana viitoare il refac. revopsesc. si alt sistem de prindere. e prins provizoriu foliile o s ale schimb cu unele 3m omologate. si puse calumea. pragul la imbinarea cu aripa fatza trebuie refacut pt ca am luat o mare bordura. tot restu masinii este bleu. la interior. doar capota a fost schimbata. si au uitat aia care au vopsit masina sa o faca neagra la interior. dar o voi face eu. deci masina trebuie aranjata.. ca detaliile astea mici o omoara.. dar cand oi avea timp si bani deocamdata am niste datorii.. dar sa stii ca detaliile astea sunt pe primu loc. adica le voi face pt ca stiam si eu de ele ! ms oricum |
Re: Oltcit Trs
OltcitPower mie mi se pare ca esti cam rautacios..... poate nu a avut destui bani sa il faca cum vrei tu , la facut cum a putut si cum a vrut el si ia iesit bine . Tot inainte bai grasutz :P
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
Hyena :) mai citeste o data postu` lu` OltcitPower, dar de data asta cu atentie ... in ultima parte a postului se specifica ca nu are nimik cu Catalin care dealtfel a inteles asta .. numai bine ...
P.S.: respect pt pt 6 autoturisme Dacia (WRC,DAC,XWN,TAU,CPA si nu in ultimu` rând SGM) |
Re: Oltcit Trs
si inca ceva. cum vine asta coborata din spoilere? am spoilere mai joase ca alt oltcit de tuning ? nu sunt toate la fel ? e la fel ca al lui Des... xxs.. dau exemple de spoilere care au fost la fel si nu le-a zis nimeni lor ca are masina coborata din spoilere.. si culmea.. masina e coborata si cu spoilerele astea. si cu gumele cu talon de 50 si culmea si din barile de torisune.. eu zic ca mai jos de atat nu pot s-o las !
|
Re: Oltcit Trs
da tu iti lasi masina ca sa fi pe placu lui x si y?? daca nu simti nevoia sa o lasi...n-are rost.! intradevar face bine la comportamentul masinii da pe suspensia stok *nu stiu daca e cazu tau* e prea putin.... pt efecte vizuale conteaza pt altii......nu pt mine@!! bafta imi [place masina ta chiar daca o faci cum poti si cum nimeresti meseriasu macar faci ceva si nu stai sa dai sfaturi! bafta
|
Re: Oltcit Trs
hai o data cu vopsheao aia......era de asteptat sa lovesti spoilaru la cat e de joasha :( bafta
|
Re: Oltcit Trs
3 Attachment(s)
niste poze.. evacuare goala pana in spate..+ finala aia sport.. zici ca motocicleta:d
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
targul vitan. sunt de la nova de la portbagaj
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:41. |
- Copyright 2026 4Tuning