![]() |
Nope. Englezeasca.
|
TVR 280i
|
TVR 280i fabricata in 1985 motor de Ford V6 2,8l 4+1 viteze
|
TVR Tasmin, sau cam asa ceva. Si 280i :D
P.S.: era si in surprizele TURBO :lol: :lol: :lol: |
Corect baieti. Bagati o poza 9... :lol:
|
1 Attachment(s)
Iata:
|
capri
|
Nici vorba de capri... Pare ceva italienesc.
CINE I-A CIORDIT UN STERGATOR ???? |
Bun instinct, Hondare.
Daca ma uit bine, parca n`are nici scaun in dreapta, deci si usa e redundanta :) . Am vazut exact masina din poza intr`un reportaj de la o intalnire aniversara a marcii, pe nu-stiu-ce circuit. Proprietarul a facut un tur de circuit si cu o camera in masina, si are un sound grozav ! |
Sa mor daca am mai auzit de Lamborghini Jarama... Nici nu stiam ca exista asa ceva... De unde la scotzi mah ???? :lol: :lol: :lol:
1970, 350 de cp, 0-100 in 6,8 s, vit maxima 260 km/h. Frumoasa masina... dar ciudata... :lol: |
Corect :wink: . Si mie imi place tare; si`a luat numele de la un circuit de F1 din Spania din anii 60-70. Uite si un mic premiu :D (daca nu stiai cumva de el):
http://www.honda.co.uk/owner/workshopmanuals2.html Baga poza plz. |
2 Attachment(s)
Mersi de cadou... Nice !!!!! Uite acum o masina destul de usoara... Ai mai vazut motor V8 racit cu aer ???? Eu da, masina asta, careia i-am facut si poza la o expozitie in SUA...
|
Nu stiam masina :shock: . Recunosc ca amanuntul tehnic m`a ajutat: Tatra T603. Foaaaarte ciudata; oare ce cauta tocmai in the States ???
|
2 Attachment(s)
Una usoara:
|
shi un extras (ushor shi asta, dupa parerea mea) din \"regulamentul\" ghiceshte mashina...
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning