Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

alxxdarkot20all 26-08-11 15:49

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
unde anume in valcea si la ce ora?

GOGU_VL 28-08-11 10:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Domnu' domnu', e alb perla vopsit?

Dr.Dre 28-08-11 15:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
nu nenea e alb simplu(casablanca mai exact) :D

frankie_let 28-08-11 15:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4551043)
nu nenea e alb simplu(casablanca mai exact) :D

hai ca mai e putin :X

fan3xxl 06-09-11 17:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Un update ceva?

frankie_let 07-09-11 12:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by fan3xxl (Post 4568959)
Un update ceva?

asta nu face nimic public :)) dar cat de curand o sa postez eu :))

Dr.Dre 08-09-11 17:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
90 % e gata...mai am sa ii pun aranjez botul(farurile ,tragarul,cablaje),un stop nou pe dreapta,o bara spate de trs(pana e gata cea de fibra),rezervorul+furtune de benzina prin interior,evacuarea de la Y-grec incolo,mici aranjamente pe la interior(curatat scaunele,pus mocheta,fete de usi) si e gata de itp...un filmulet cu prima si a doua pornire
https://www.youtube.com/watch?v=gBRh3q9D_Kc
https://www.youtube.com/watch?v=vP-N7eE366k

julaikos 08-09-11 18:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Lasa furtunul de benzina pe afara,nu te ajuta cu nimic daca e la interior,crede-ma,basca s-ar putea sa ai norocul sa-ti miroasa a benzina prin masina de n-o sa-ti vina sa crezi :lol:

Dr.Dre 08-09-11 18:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4573569)
Lasa furtunul de benzina pe afara,nu te ajuta cu nimic daca e la interior,crede-ma,basca s-ar putea sa ai norocul sa-ti miroasa a benzina prin masina de n-o sa-ti vina sa crezi :lol:

pai asta e problema ca nu mai am conductele pe sub masina,le-am scos cand am antifonato,si nu stiu daca se mai gasesc noi,ca ale mele erau ruginite.pot sa pun furtun panzat de benzina pe sub masina?sau trebuie neaparat tevi?ce imi recomanzi?

julaikos 08-09-11 18:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cauta teava de cupru la magazinele de instalatii sanitare,sigur se gaseste,sau la magazinele cu piese de dacie....eu zic sa pui conducte de cupru,daca nu gasesti pune furtun panzat doar ca o sa fie mai greu putin de fixat pe sub masina...si eu cand am antifonat-o am dat jos conductele si clemele alea de plastic,dar dupa ce am terminat le-am pus la loc...

Dr.Dre 08-09-11 18:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4573596)
cauta teava de cupru la magazinele de instalatii sanitare,sigur se gaseste,sau la magazinele cu piese de dacie....eu zic sa pui conducte de cupru,daca nu gasesti pune furtun panzat doar ca o sa fie mai greu putin de fixat pe sub masina...si eu cand am antifonat-o am dat jos conductele si clemele alea de plastic,dar dupa ce am terminat le-am pus la loc...

ms de sfat,o sa caut conducte de dacie sau ceva de cupru sa nu mai am treaba cu ele

gbry_el_05-RSG 08-09-11 20:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
da conductele de gpl crezi ca sughit? eu zic ca sunt cea mai buna solutie.daca te intereseaza am vechile triple clare de pe oltcit si eleronul. dai un pm daca te intereseaza.


imi imaginez cum ar fi aratat alb mat....cu plafonul negru

julaikos 08-09-11 21:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
conductele de gpl au diametru interior cam mic :rolleyes2

b01uxd 08-09-11 21:05

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 4573861)
da conductele de gpl crezi ca sughit? eu zic ca sunt cea mai buna solutie.daca te intereseaza am vechile triple clare de pe oltcit si eleronul. dai un pm daca te intereseaza.


imi imaginez cum ar fi aratat alb mat....cu plafonul negru

triplele clare ma intereseaza pe mine daca nu sunt crapate sau sparte...zi un pret

Dr.Dre 09-09-11 00:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 4573861)
da conductele de gpl crezi ca sughit? eu zic ca sunt cea mai buna solutie.daca te intereseaza am vechile triple clare de pe oltcit si eleronul. dai un pm daca te intereseaza.


imi imaginez cum ar fi aratat alb mat....cu plafonul negru

triple clare am si eu,dar sunt in lucru stopurile,si mai nou imi place cum dau astea stock.nu mi-ar placea alb mat...plafonul negru e o solutie dar nu momentan ;)


All times are GMT +2. The time now is 02:57.

- Copyright 2026 4Tuning