![]() |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
nu stiu ce sa mai zic .............nu am fost acolo si nu sunt in masura sa comentez dar daca si 50% din cea ce spune ALXutz e adevarat, situatia e destul de grava........ni s-a cerut seriozitate,si sa muncim si mai ales pe rupte pt unii din voi,faptul ca lucrarile au fost tratate asa inseamna bataie de joc si lipsa de respect,desi m-am chinuit 10 zile in 3d max ,imi pare bine ca nu am trimis lucrarea ,dar cel mai mult ca..........nu m-am inscris la acea sectiune,se rupea corasonul in mine daca ii vedeam pe membri din juriu uitandu-se plictisiti la ea ..............mai bine o admir singur.
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
sa ne fie invatatura de minte pe viitor.
macar data viitoare sa stim de la ce sa ne asteptam si sa dormim mai mult noptile pt ca nu merita.. |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
dar am vazut juriul cat de sictirit/plictisit/nechef/nedormit era . macar daca se uita cate 1 minut la fiecare... stiu ca le era greu sa se holbeze la ele...nu era un bec aprins in toata hala aia..nu stiu de unde intra lumina,probabil prin usile de sticla de la intrare. si din pacate imaginile au iesit destul de inchise la printare. era aproape imposibil ca o lucrare sa fie votata cu atat de multe voturi...toate lucrarile erau lucrate f bine...care au fost criteriile de selectie,pt care s-a luat acest vot detasat?! cred ca stim sa pierdem cu totii,dar intr-un mod cat mai corect si evident... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Nu m-ar fi deranjat nimic daca as fi stiut ca lucrarile au fost judecate corect si in conditii bune. Sau daca ar fi fost luat mai mult luat in seama concursul. Din cate stiu a fost exact pe dos, si asta ma deranjeaza.
Am senzatia (si sunt convins ca nu sunt singurul) ca am pierdut zile intregi degeaba, facand munca comunitara. Noi, acum, ne pierdem din nou timpul, vorbind pe thread, punand intrebari. Dar nici un organizator al concursului sau oficial 4tuning nu a raspuns. In continuare doresc sa aflu componenta juriului si, cum a zis ad1, criteriile de selectie. |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
chiar daca nu am fost la 4t day, din ce spuneti voi cred ca tot mai eficient era poll-ul...
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
whatever...mie deja mi s-a luat de atata VT, 4tuning day, juriu and shit... ma duc sa dorm...
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
nu era mai bine pe forum expuse lucrarile si votate ......
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
nu stiu ce sa zic deocamdata....sunt cam ofticat...asta din ce am auzit.....astept niste raspunsuri oficiale.ganditi-va un pic si o sa vedeti k forumul ar fi fost cea mai proasta varianta de votare
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Un juriu specializat ar fii fost cea mai buna optiune!!!
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
pana la urma cine sunt castigatorii la fiecare sectiune....????
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Sustin comentariile facute de Alex, are perfecta dreptate.
Am fost la show si am vazut si eu cum a stat treaba. Vorbesc de cat. beginner, unde au fost 31 de lucrari , chiar nu se putea face un clasament de 3 locuri? Chiar nu era nici o lucrare pt locul 3? Care au fost criteriile de selectie? Castigatorii s-au strigat pe nr de concurs ... asa ca nu se stia care /ce si cum. As vrea sa se faca un topic destinat concursului,pt fiecare categorie in parte, sa vad si eu cum sta treaba. :evil: |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
madskilz, u`re right! Solutia aleasa a fost cea mai potrivita din punctul meu de vedere, insa felul in care erau expuse lucrarile (un perete intunecat care dezavantaja lucrarile inchise la culoare, ascundea defectele grafice si nu favoriza deloc detaliile), felul in care a fost ales juriul (unde numai TopArt era cel avizat sa judece lucrarile, avand ochiul format, si mi-am adus aminte acum ca parca s-a pomenit si de rectorul facultatii de design sau ceva de genul asta), felul in care a decurs votarea (am explicat mai sus asta, nu reiau) ca sa nu mai vorbesc de imensa coincidenta dintre castigatorii a doua categorii si persoanele care au "pazit" peretele de VT inclusiv in momentul jurizarii (aici consider o greseala organizatorica, chiar nu se gasea o persoana dinafara cercului de VT sa stea langa lucrari si sa explice juriului ce/cum trebuie sa voteze? trebuia neaparat sa fie din randul concurentilor?).
Repet, nu solutia aleasa a fost nepotrivita, ci desfasurarea! Subscriu si eu parerii lui madskilz, nu forumul ar fi fost solutia potrivita! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
pai din 101 de concurenti la beginner au ramas doar 31....restul sau retras....nu prea cred
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:49. |
- Copyright 2026 4Tuning