Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

NO2*Tr4d4m!2 23-02-06 20:01

1 Attachment(s)
sa imi spuneti si mie dak va place.....ca sa stiu dak am facut bene (cine se pricepe) .....pls ad1 mai multe tutoriale

NO2*Tr4d4m!2 23-02-06 20:03

1 Attachment(s)
asa se vede mai bene

GRIGO 27-02-06 20:03

pentru cei care e pricep o intrebare
nu ma pricep deloc la lufturi ...adica spatiu dintre usi si caroserie geamuri etc
astept sfaturi
......si inca ceva
un ex cand fac un plan npe o parte se vede pe o parte nu .....
stiu ce sa ii fac sa se vada cand lucrez dar cand fac poza
spatele nu se vede ce trebuie sa fac (daca ati inteles ceva di n ce v-am intrebat) :roll:

MeHiGH 28-02-06 19:54

ai incercat sa unejti vertexii ?
da trebe planul capotei sa fie lipid(weld) de cel al barii fata/grilei radiatorului ...
parerea mea !
unejte vertexii !
bafta

SpeederMan 01-03-06 20:00

VRay
 
Poate sa ma ajute cineva? Vreau VRay pt max8 sau 7, dak stiti de unde il pot dawnloada demo sau full va raman dator pe viata!

SpeederMan 01-03-06 20:05

VRay
 
Poate sa ma ajute cineva? Vreau VRay pt max8 sau 7, dak stiti de unde il pot dawnloada demo sau full va raman dator pe viata!

mtg 01-03-06 22:10

Eventual daca te ajuta linkul asta,e un torrent: http://ts.searching.com/torrent/370839/VRay_1_46_15_7

SpeederMan 02-03-06 07:56

Din pacate :cry: nu a mers, scrie conection refused, am incercat cu bittorent si cu azureus :cry: :cry:

GRIGO 06-03-06 15:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu
ai incercat sa unejti vertexii ?
da trebe planul capotei sa fie lipid(weld) de cel al barii fata/grilei radiatorului ...
parerea mea !
unejte vertexii !
bafta

Daca incercai sa imi raspunzi mie e clar ca nu ai inteles ce am intrebat

ad1 06-03-06 15:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa pe m,apoi bifeaza 2-sided

GRIGO 06-03-06 15:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ad1
apasa pe m,apoi bifeaza 2-sided

mersi frate
............
da pana la urma ma ajuta cineva cu farurile si cu lufturile (distanta dintre usi geamuri etc)

frost_dani 06-03-06 20:39

Re: Tutoriale pentru 3dmax 6 & 7
 
ma dati-mi shi mie niste sfsturi cu 3ds max k sunt nou in program shi nu prea stiu sa il folosesc.pt inceput cum fac shi eu un prag?

ad1 09-03-06 22:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da-i chamfer

ad1 09-03-06 22:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
poate te ajuta asta
ps.nu mai merge sa editez:D

a_ombladon 10-03-06 07:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
wow!! lol pana acum nu am stiut cum se face :))))) mersi adiiiiii.........
eu faceam alt rahat

GRIGO 10-03-06 18:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi ad1 o sa imi fie de ajutormai e ceva putetzi sa ma ajutati cu vopsitu

ad1 10-03-06 19:21

9 Attachment(s)
niste setari simple pt vopsea,dar destul de eficienta

MeHiGH 10-03-06 21:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
o tu mare ad1!!!
Da' dak vreau sa iluminez dintr-o parte...cum se face asta?
adik dak am un bec sus, jos...nu conteaza...:D

ad1 10-03-06 21:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pui un spot,undeva de-asupra masinii,intr'o parte

GRIGO 10-03-06 21:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
si daca nu te superi poti sa imi mspui cum fac jantele sa straluceasca asa ca cele de pe loganu lu ombladon

a_ombladon 10-03-06 22:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
incearca asa: materialul fa-l negru si da-i reflexia la 100...si ar trebui sa-ti iasa crom...

GRIGO 10-03-06 22:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
atat de simplu era si io nu mi-am dat seama :(

MaTzA 10-03-06 23:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum deschideti voi bleuprintsurile in 3ds max??? k nu-mi dau seama?

ad1 11-03-06 06:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
faci un plan,apesi pe m,alegi un slot(o sfera),la diffuse (apesi pe acel patratzel)si selectezi bitmap.cautzi blueprintul,dai' ok si pui mapa pe plan

ad1 11-03-06 06:43

disc frana
 
10 Attachment(s)
mini tut
(o posibilitate de a creea un disc de frana)

a_ombladon 11-03-06 09:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
sau, putetzi folosi texturi

huidu4love 11-03-06 13:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
poate cineva sa ma ajute si pe mine cu ceva vreau si eu programul 3dsmax sau ceva de genul sau sa imi spuna de unde il iau va rog frumos....:D

mtg 11-03-06 15:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
programul poti sa-l cumperi sau sa-l cautzi cu DC++ sau sa-l downloadezi de pe un .torrent

GRIGO 12-03-06 16:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms ad1 pt tutorial
si inca ceva cu vopsitu jentilor am incercat cu a zis ombladon s nu mi-a iesit u ce sfaturi imi dai

MaTzA 13-03-06 20:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am si eu o rugaminte enorma la voi foarte importanta pt mine...cine poate sa puna un filmulet despre selectarea liniilor la o masina(adica inceputul modelarii unei masini) va rog eu pt k ma chinui si nu i-mi iese plssss

polo 15-03-06 01:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sal all nu va suparati ma uit de ceva timp pe forum la acest tuning virtual ,imi puteti spune si mie cu ce program se poate face asa ceva ?? Multumesc

polo 15-03-06 01:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sry pt poza

a_ombladon 15-03-06 13:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3dsmax in general, mai e maya, lw si photoshop pentru retusuri... ia-le si joaca-te prin ele daca vrei sa invetzi... fa tutoriale, prima oara faci tutorialele care vin in help-ul programului respectiv...cu alea te deprinzi ca te trec prin toate functiile programului... ar trbui sa incerci... nu ai ce pierde

Eugen_TL 15-03-06 21:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
As dori si eu sa ma apuc de 3dmax, acum cand mi-am facut timp...dar am constatat ca nu am de unde sa-l iau! pe odc nici draq nu-l are la mine... ca sa intru pe alt hub am viteza f f f mica... de pe net la fel f f f mica... ! m-ar putea ajuta cineva sa-mi trimita programul prin posta? ceva ,,, nu stiu ... dati-mi un pm care vrea sa ma ajute! MS

MaTzA 17-03-06 22:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ma ajuta si pe mine cineva cu selectia masinii plsss un filmulet va rog se poate??? fac cinste :D

GRIGO 21-03-06 21:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ad1 poti sa faci si un mini tut cu farurile ca la alea chiar nu am nici o treaba ...si sa imi zici cum fac croamele

TazAless 08-04-06 12:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
4 Attachment(s)
:lol: am incercat... arata ca un svaiter :cry:

RA_2fast4u 09-04-06 15:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
va rog va implor va orice a 3-a oara cred... ma ajuta cienva la faza cu shiftu... am butonat ca dementu si nik...uneori pur si simplu nu vrea sa cloneze ... :(( plz plz plz plz haideti ca faza aia me descurajeaza de fiecare data cand vreau sa fac ceva :|

TazAless 09-04-06 15:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
tii apasat shift si tragi

RA_2fast4u 09-04-06 15:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TazAless
tii apasat shift si tragi

aia e ideea! ca uneori nu merge... :|


All times are GMT +2. The time now is 13:51.

- Copyright 2026 4Tuning