Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

andrew 46 10-10-08 20:53

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
daca nu pun carbon pe ea
o sa arate a masina normala
mie imi place cu carbon
imbunatateste aspectul racing

B 46 KTO 10-10-08 22:28

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
dar nu ai vopsit tot spoilerul adica se mai vede pe acolo ramas niste spritchit neacoperit :)

rekin 11-10-08 00:32

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1802885)
daca nu pun carbon pe ea
o sa arate a masina normala
mie imi place cu carbon
imbunatateste aspectul racing

au iesit bine finisajele ;) si spune bine B 46 KTO mai trebuia un start de vopsea:)

W Y P 11-10-08 16:23

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1802853)
asa e vopsita
mai am asamblarea finala
si autocolanul de carbon pe capota si o termin
sa stiti ca a meritat efortul
a iesit excelent:D:D
neasteptat de bine
parca ar fi cumparata:shock:

deabea astept sa o vad asamblata :D

B 46 KTO 12-10-08 16:48

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by W Y P (Post 1803859)
deabea astept sa o vad asamblata :D

si eu la fel :)) spor la treaba :)

andrew 46 12-10-08 19:28

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc de aprecieri
mai am putin si o termin
intr-o saptamana maxim va fi gata...

B 46 KTO 13-10-08 08:34

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
ii mai dai o mana de vopsea ?

andrew 46 13-10-08 10:11

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 1805818)
ii mai dai o mana de vopsea ?

nu-i mai dau
insa mai am cateva mici detalii.....:twisted:

B 46 KTO 14-10-08 00:34

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
eu zic sa-i dai macar la bara de pe spate acolo unde nu a acoperit spritchit-u :)

andrew 46 14-10-08 11:27

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
am dat
am constatat imperfectiunile
si am terminat cu caroseria...
mai am puti...

B 46 KTO 14-10-08 22:55

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
asteptam poze cand e gata :)

andrew 46 15-10-08 09:21

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
1 Attachment(s)
motorul la ferrari 456 gt:D

stiu ca poza e cam nasoala...
nu aveam lumina buna....:x

eddycdk 15-10-08 11:05

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
foarte frumos a iesit!
felicitari! un tuning pe masura!

andrew 46 15-10-08 19:43

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc mult edy

B 46 KTO 15-10-08 21:05

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
frumos ! felicitari :)

andrew 46 16-10-08 10:00

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
10 Attachment(s)
gata:!:
ferrari 456 gt__bburago__1/18
e terminat
dupa multa munca:???:

Darius DMS 16-10-08 19:33

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
super frate....chiar ti a iesit....felicitarile mele....continua tot asa....;)

W Y P 16-10-08 22:12

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
suuperrrr ;):D:D
felicitari
felicitari
felicitari

andrew 46 17-10-08 08:54

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc

rekin 17-10-08 21:40

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
a iesit bine pana la urma,felicitarile mele;)

B 46 KTO 17-10-08 22:07

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
a iesit bine ;) felicitari ce urmeaza la garaj ? :)

andrew 46 18-10-08 09:36

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc mult de aprecieri
la garaj urmeaza acel porsche 911 carrera gt3 de la bburago 1/18 care era prezentat mai sus
l-am dezmembrat
si am gasit pe net niste poze cu unul misto
voi incerca sa iau niste idei de la el

andrew 46 23-10-08 20:52

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
3 Attachment(s)
am pus la ferrari folie fumurie pe geamuri:-)sper sa va placa


p.s.--in curand voi taia barile la porsche si ma voi apuca in forta de el.....8)

andrew 46 27-10-08 08:45

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
1 Attachment(s)
o poza mai misterioasa :lol: cu ferrari 456 gt8)

andrew 46 29-10-08 18:06

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
6 Attachment(s)
am mai facut niste modificari la chevrolet
am sters petele de vopsea de pe bara fata care era un defect de fabricatie
am mochetat porbagajul pentru ca era prea simplu
si am vopsit partea exterioara a motorului pentru ai imbunatati aspectul

primele 3 poze sunt cum era inainte
iar celelalte cum arata acum

BigDaddy_1112 29-10-08 18:23

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Bravo, a iesit foarte bine!

andrew 46 29-10-08 18:31

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc
nu am facut mari modificari pentu ca el era foarte misto de la el de acasa..
insa niste mici imbunatatiri nu strica niciodata

andrew 46 10-11-08 17:33

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
m-am gandit sa-mi fac o remorca 1/18
o sa iasa misto
poze in curand
sa mai avansez la ea

andrew 46 11-11-08 19:59

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
7 Attachment(s)
jaguar xk coupe

modificari-l-am cumparat mazgalit de marker si avea si pe jante
-revopirea jantelor
curatarea de marker
lipirea unor abtipilde pe parbriz si luneta

modificari viitoare-stopurile vopsite in interior
si la interior cateva modificari

sper sa va placa:D

Dark Side 11-11-08 22:19

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Urate jantele,nu-mi plac.
Tocmai rosii trebuia sa le faci?

andrew 46 12-11-08 07:39

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
pai n-aveam alt spray:lol:

si mie imi plac oricum:shock:

eddycdk 12-11-08 08:40

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1858579)
pai n-aveam alt spray:lol:

si mie imi plac oricum:shock:

jantele au iesit bine...dar masina verde...ele rosii...interiorul crem...
eu zic ca ar fi bine sa faci si interiorul rosu...astfel s-ar mai uniformiza aspectul general!
succes in continuare

aaa, si la motor...capacul de chiulasa tot rosu ;) iese senzatie!

andrew 46 12-11-08 08:42

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
da edy
scaunele la el le voi face rosii
si voi mocheta cu piele rosie
motorul ,deasemenea bucati din el rosu

mai am ceva de munca...

multumesc

eddycdk 12-11-08 11:05

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1858650)
da edy
scaunele la el le voi face rosii
si voi mocheta cu piele rosie
motorul ,deasemenea bucati din el rosu

mai am ceva de munca...

multumesc

nu numai scaunele...iti sugerez ca si bordul si panourile sa fie tot rosii! ;)

andrew 46 12-11-08 17:09

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
ok
voi tine cont

eddycdk 19-11-08 06:37

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
ce se mai aude p-aici?
ca la tine e mai greu...tre' sa bat drumul intre sectiuni ca sa aflu cum sta treaba :lol: ...ooof oof...

andrew 46 19-11-08 10:39

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
pai acum lucrez la un proiect surpriza..

[va pot spune doar ca este foarte avariat si ca il reconditionez,si ii bag si wide body..]
in curand poze..

mitza mtb 19-11-08 21:31

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
oo suna bine....bine rau:>....asteptam pozee ...

andrew 46 20-11-08 08:56

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
7 Attachment(s)
ei bine
daca tot ati spus ca asteptati...
va pun niste poze cu un ferrari gto 1/18 bburago avariat rau de tot...
cum am spus mai sus il 'repar' si ii bag body kit si jante ...
veti vedea
insa e un proiect greu...va dati si voi seama:rolleyes2

deja am inceput de o saptamana sa lucrez la el...capata forma din ce in ce mai mult...:-)

B 46 KTO 20-11-08 14:50

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
spor la treaba asteptam produsul final :)


All times are GMT +2. The time now is 20:35.

- Copyright 2026 4Tuning