Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

vdub 16-10-08 22:45

Re: dubmaniacks
 
ce se mai aude de parasolaru` ala .........

ruller 17-10-08 07:19

Re: dubmaniacks
 
:D welcome speedball....asteptam cv parasolare:D...zaiberu :d ...CV NOU?

razak 17-10-08 10:45

Re: dubmaniacks
 
speedball atunci ce cauti pe topicul asta daca ai deja un club? vrei sa te lauzi cu golful tau? ... frate ziber ... executa un delete post

dubmaniacks 17-10-08 11:07

Re: dubmaniacks
 
Salut speedbhaall.Ma abtin sa zic ceva despre masina ta.Nu vei fi in dubmaniacks.Deoarece este un club de prieteni/cunoscuti , etc. Iar treaba ca te dai mare , e clar.Dar nu inteleg de ce sa o faci chiar aici.Iar referitor la jante , vezi ca bordurile sunt "julite urat". (Am si io jante , ce nu-ti vine a crede? Dar le tin in pod...sa nu zica lumea ca ma dau cu ele...) . ;)

Have a nice day.

Pt baietii din club : Am vb deja cu un tip care ne face parasolarul.Ideea e , ca e prieten de al meu.Si o sa primesc o "reducere" semnificativa , si de asta tre sa astept.Cand o sa aiba ceva timp , o sa ma ajute garantat.

As vrea sa vad idei , poze etc pt parasolar.


Razak , zib3r , sco si sunt inca cativa baieti. Care avem masinile demontate , etc.Deci se lucreaza , dar mai greu.Eu momentan nu am ce sa arat.Strang pe piese si cam atat. Oricum , eu stiu ca masina lui Razak o sa fie bomba , iar a lui Andrei va fi un cult style cu bari inguste si ceva super nervos sub capota. Iar cat despre mine...ma abtin.O sa fie ceva frumos.:oops: sunt si modest :rolleyes2

Speedball_tm 17-10-08 13:52

Re: dubmaniacks
 
fratiilor nu am pus poze sa ma laud, ca momentan nu prea am cu ce, dar vroiam sa stiu daca ma aflu si eu aproape de stilul cult si sa aflu o parere de la altii .......Imi cer scuze daca ati inteles gresit postu meu

sco211 17-10-08 14:00

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1813226)
... Iar cat despre mine...ma abtin.O sa fie ceva frumos.:oops: sunt si modest :rolleyes2

pupate-ar nenea de modest... si mai e si modest pe deasupra :lol:

dubmaniacks 24-10-08 15:03

Re: dubmaniacks
 
Modele pentru parasolar????

sco211 24-10-08 15:29

Re: dubmaniacks
 
ai facut? :lol:

dubmaniacks 27-10-08 23:29

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1824489)
ai facut? :lol:

astept idei ... baiatul e pregatit. sa facem si mici stickere . Acuma nu zic sa umplem masina cu stickere ...

HoricutzWSR 02-11-08 22:34

Re: dubmaniacks
 
zib3r...ma ofer sa te ajut cu orice pot in materie de Photoshop...idei nu prea am,da` daca imi dai tu,sunt mai mult decat fericit sa le transpun intr`un document...buna treaba baieti,foarte frumoase masinile voastre,maxim respect de la un pusti de 17 ani innebunit dupa CULT Styling si crucea celtica :)

dubmaniacks 09-11-08 10:16

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 1840121)
zib3r...ma ofer sa te ajut cu orice pot in materie de Photoshop...idei nu prea am,da` daca imi dai tu,sunt mai mult decat fericit sa le transpun intr`un document...buna treaba baieti,foarte frumoase masinile voastre,maxim respect de la un pusti de 17 ani innebunit dupa CULT Styling si crucea celtica :)

you're welcome :hug:

87MTX 20-11-08 23:49

Re: dubmaniacks
 
masinutele sunt super misto, maniacilor :D..bafta multa

dubmaniacks 24-11-08 16:17

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by 87MTX (Post 1877394)
masinutele sunt super misto, maniacilor :D..bafta multa

Thanks MTX. Sa o vezi pe a mea acuma.A iesit foarte belea.Urmeaza poze.Inca lucrez la ea... Reglaje , and other shit .

87MTX 24-11-08 16:18

Re: dubmaniacks
 
:D abia astept :D

Blondu_206 26-11-08 00:28

Re: dubmaniacks
 
scuzati-mi absenta indelungata !! am avut niste probleme , dar am revenit!!:D:D:D intre timp am vandut GSA-ul dar va promit cat de curand vor venii poze cu mk1 !!!

CJ-01-WOB 19-12-08 00:18

Re: dubmaniacks
 
felicitari pt initiativa

dubmaniacks 29-12-08 17:01

Re: dubmaniacks
 
9 Attachment(s)
Eu am scapat azi de 1.8 8v GTi.L-am vandut unui prieten din Suceava.La mine urmeaza altceva ... nu prea practicat in RO.

Momentan este foarte frig.Caldura din garaj nu face fata.Asa ca astept caldura..

Cateva poze de la Andrei :

sco211 29-12-08 17:02

Re: dubmaniacks
 
:lol:
boule!!!
:lol:

dubmaniacks 29-12-08 18:28

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1947744)
:lol:
boule!!!
:lol:

taci ca e frumoasa :twisted:

Sebastian.C 31-12-08 12:15

Re: dubmaniacks
 
Baietii, imi place foarte mult initiativa voastra, si masinile...sunt belea.. Faza e ca nu stiu de ce aveti atatea impresii, razak a sarit imediat cand si-a prezentat speedball masina.Nu mi se pare corect!Chiar daca are un club...poate fi acceptat in clubul acesta, Ruller e in clubul lui speedball, eu de asemenea,dar vad ca pe ruller l-ati acceptat in club... Mi se pare un gest urat din partea lui razak si dubmaniaks pentru speedball...Cunoasteti oamenii prima data, nu judecati fara sa stiti...Eu il cunosc pe speedball si pot spune ca e un baiat de nota 10, fara besini pe cap si alte alea...
Numai bine si respect si nu in ultimul rand La Multi Ani!!!

dubmaniacks 31-12-08 12:56

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Sebastian.C (Post 1950766)
Baietii, imi place foarte mult initiativa voastra, si masinile...sunt belea.. Faza e ca nu stiu de ce aveti atatea impresii, razak a sarit imediat cand si-a prezentat speedball masina.Nu mi se pare corect!Chiar daca are un club...poate fi acceptat in clubul acesta, Ruller e in clubul lui speedball, eu de asemenea,dar vad ca pe ruller l-ati acceptat in club... Mi se pare un gest urat din partea lui razak si dubmaniaks pentru speedball...Cunoasteti oamenii prima data, nu judecati fara sa stiti...Eu il cunosc pe speedball si pot spune ca e un baiat de nota 10, fara besini pe cap si alte alea...
Numai bine si respect si nu in ultimul rand La Multi Ani!!!

Mersi la fel!

EDIT : New avatar. "dubmaniacks" .

sco211 02-01-09 21:07

Re: dubmaniacks
 
2 Attachment(s)
noi adaugiri...o sa creada lumea ca e topicul meu?
:lol:


si sa stiti ca in realitate sunt timid...

dubmaniacks 02-01-09 22:24

Re: dubmaniacks
 
Maine revin si eu cu un set de poze: bbs-urile & pragurile de GTi. Urmeaza suspensia :)

Speedball_tm 03-01-09 00:19

Re: dubmaniacks
 
ms sebi dar nu are rost sa vb cu oameni de genu, asta e fiecare a inteles ce a vrut:D take care all si poate ne vdm la vreun show

dubmaniacks 04-01-09 08:56

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Speedball_tm (Post 1953880)
ms sebi dar nu are rost sa vb cu oameni de genu, asta e fiecare a inteles ce a vrut:D take care all si poate ne vdm la vreun show

man , nu inteleg de ce esti tu asa de suparat.ai deja un club,ce mai vrei?iar Sebastian a inteles total gresit ce a vrut sa spuna Razak & Me.

Cu alte cuvinte "chill down".Nu trebuie sa ne certam.

Peace.8)

Speedball_tm 06-01-09 11:57

Re: dubmaniacks
 
man eu am scris de la inceput ca nu vreau club ci ca vreau sa vad daca masina mea se incadreaza in stilul CULT dupa pareriile voastre.....dar na

dubmaniacks 24-01-09 17:58

Re: dubmaniacks
 
Speedball_tm - gata cu offtopic.

Sa va arat ce model de "roti" mi-am cumparat.

https://img253.imageshack.us/img253/8...2266st0iq0.jpg
https://img253.imageshack.us/img253/d...jpg/1/w800.png https://img253.imageshack.us/img253/8...3389hz0gj3.jpg
https://img253.imageshack.us/img253/d...jpg/1/w800.png

Urmeaza sa le "polishez" ca sa arate ca si in poze.

Speedball_tm 24-01-09 21:33

Re: dubmaniacks
 
frumoase, sa ai parte de ele, numa schimba semnu;)

_wanted_cars_ 25-01-09 23:49

Re: dubmaniacks
 
--------------------------------------------------------------------------------

salut si numai bine ! pt inceput va salutam si noi...............

https://forum.4tuning.ro/584-style-and-motion/106178-cafeneaua-the-wanted-cars.html

dubmaniacks 03-02-09 12:48

Re: dubmaniacks
 
o poza nereusita .

Mai am inca 2 sapt de "stresiune" .

Cum termin cu faculta ma bag tare pe golf.

poza: http://img3.imagebanana.com/img/tbx5...b/DSC01744.JPG

dubmaniacks 05-02-09 11:59

Re: dubmaniacks
 
Jucarii pt "blacky" : http://img3.imagebanana.com/img/fjbk...b/DSC01755.JPG http://img3.imagebanana.com/img/y8ae...b/DSC01756.JPG http://img3.imagebanana.com/img/ztnz...b/DSC01757.JPG https://img4.imageshack.us/img4/64/dsc01758kt7.th.jpg

faruri cu lupa = devil eyes. :D

Speedball_tm 05-02-09 14:15

Re: dubmaniacks
 
ce culoare o faci man?

Zein 05-02-09 16:05

Re: dubmaniacks
 
cum si noi avem un golf 2 in club si stim ce inseamna munca la o masina mai veche pentru a o intretine si mai ales sa o reconditionezi ... tot respectul OverSpeed Tuning
Club.. va saluta

dubmaniacks 05-02-09 17:54

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Speedball_tm (Post 2040217)
ce culoare o faci man?

Masina e neagra deja.Dar a fost o vopsire pe "moment".Daca totul merge bine,in mai vine revopsita in cabina.Si va fi doar masina de duminica.

Am ales sa o fac neagra deoarece de mult imi doresc un golf negru.Si prefer sa am cat mai curand culoarea in talon/carte.Deoarece inainte de vopsire in cuptor aduc mici modificari la caroserie.Si domnii de la rar nu m-ar lasa cu toata tampeniile pe ea.



Quote:

Originally Posted by Zein (Post 2040533)
cum si noi avem un golf 2 in club si stim ce inseamna munca la o masina mai veche pentru a o intretine si mai ales sa o reconditionezi ... tot respectul OverSpeed Tuning
Club.. va saluta

Salut Zein.In primul rand iti multumesc pt cuvintele frumoase.Si in al doilea rand vreau sa-ti urez succes cu clubul si cu masinile.Eu momentan trec printr-o perioada mai dificila din viata , de asta si merg lucrurile asa de incet cu masina.

Dubmaniacks va ureaza la multi bani /pt masini si multa multa sanatate .

Zein 05-02-09 18:20

Re: dubmaniacks
 
dap .. e adevarat majoritatea trecem printr-o perioada dificila... direct sau indirect

dubmaniacks 26-02-09 19:39

Re: dubmaniacks
 
NEW MEMBER! Ovidiu from Alba. Golf2 GTi look (original.) Absolut super clean/original masinuta.

capone 26-02-09 20:20

Re: dubmaniacks
 
8 Attachment(s)
Salutari, sunt nou prin zona, nu prea am eu cu ce sama prezint pe aici da sper ca in timp sa evoluez. Masinile voastre sunt frumoase si va admir.
Acuma sa prezint si eu putin mijlocu meu de transport: un diesel lenes aspirat din 87, interior bej, jante vw originale, mici ornamente schimbate .... urmeaza in viitor (sper) o vopsea noua si ce mio mai trece prin cap in viitoru apropiat :)

vdub 01-03-09 23:08

Re: dubmaniacks
 
bine ai venit in club.
frumoasa masina, dar merge mai jos...

brgds,
edi

capone 01-03-09 23:53

Re: dubmaniacks
 
sal, mersi, ar merge mai jos da deocamdata am alte prioritati, si sincer daca o las low nu stiu ceo sa fac pt ca deja frec cu fusta de gti , si in parcare in cartier desi au pavat si au pus niste borduri f usor de abordat, in unele locuri tot ajung sa frec :(

crywolf 06-03-09 12:53

Re: dubmaniacks
 
Nie ma la el, ce so facut pe bolfan ;) belea Capone asta :) las ca daca mai dai pe la mine iti bag pe gat cu fortza arcurile sport :)
ai tacut precum pestele zaibere. Pai e fain asha ma?
:) :) :) :)


All times are GMT +2. The time now is 13:50.

- Copyright 2026 4Tuning