Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/8856-logan-premiera-mondiala-stopuri-clare-leduri.html)

DISSSEL 17-07-06 11:51

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
In Afara De Bucureshti .... In Provincie Mai Gasim Asa Ceva?

RaZv 20-07-06 02:47

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by Ciky
asta e parerea ta!

Si a mea!:twisted: Loganul e o porcarie de masina;)

RAZvan15 21-07-06 01:35

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RaZv
Si a mea!:twisted: Loganul e o porcarie de masina;)

"O porcarie".. nici chiar asa.. e adevarat o masina ff buna nu e pt. banii care se cere pe ea.. Dar asta e chiar superba ! Si nu spune ca nu ai vrea s-o ai ca nu te cred :P

DISSSEL 21-07-06 08:19

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
...sunt pareri si pareri ..daca ar fi fost o porcarie s ar fi vandut 13 mashini shi uzina ar fi fost de mult in faliment..dar se pare ca nu .... nu ai cum sa scotzi ceva care sa fie calitativ de 5 stele la un pretz de 2....
....revenind la subiect....in zona arges nu este vre o firma distribuitoare?

RaZv 22-07-06 00:36

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by Razvan_Still
"O porcarie".. nici chiar asa.. e adevarat o masina ff buna nu e pt. banii care se cere pe ea.. Dar asta e chiar superba ! Si nu spune ca nu ai vrea s-o ai ca nu te cred :P

:evil_laug :grin: Cred ca nu m-ar mai saluta nimeni daca as avea Logan:twisted:

c3-mad 22-07-06 01:00

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
:evil_laug :grin: Cred ca nu m-ar mai saluta nimeni daca as avea Logan:twisted:

LOLOI ..te-ai nascut in masina straina nene? sunt cateva loganuri in ro care arata chiar misto ..de exemplu cel Visiniu ..printre cele mai dragutze ..si tu zici ca nu te-ar mai saluta nimeni ? :lol: :chainsaw: :bat:

RaZv 22-07-06 01:37

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by DISSSEL
...sunt pareri si pareri ..daca ar fi fost o porcarie s ar fi vandut 13 mashini shi uzina ar fi fost de mult in faliment..dar se pare ca nu .... nu ai cum sa scotzi ceva care sa fie calitativ de 5 stele la un pretz de 2....
....revenind la subiect....in zona arges nu este vre o firma distribuitoare?

Multi au cumparat-o ca e cea mai ieftina masina noua:idea: ...Dar pe urma si-au dat seama ce masina "buna" si-au luat:-) . Eu am auzit ca la Dacia Logan nici macar nu poti sa vezi in spate din cauza portbagajului imens menit sa gazduiasca butoaie si saci cu cartofi:twisted: .Unii si-au pus senzori de parcare din cauza asta:-) ....Logan=experiment esuat! Nu dati banii pe prostii (Logan):!:

RaZv 22-07-06 01:40

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad
LOLOI ..te-ai nascut in masina straina nene? sunt cateva loganuri in ro care arata chiar misto ..de exemplu cel Visiniu ..printre cele mai dragutze ..si tu zici ca nu te-ar mai saluta nimeni ? :lol: :chainsaw: :bat:

:lol: :lol: Mai omule....E DACIA!! Poti sa-i pui ce i-ai pune ca tot masina hidoasa e:!: Decat sa-ti iei Logan si sa bagi bani in el ca sa arate bine, mai bine, daca esti baiat destept iti iei un BMW Seria 3 si gata! In masina aia nu ti-e rusine:twisted:

c3-mad 22-07-06 02:04

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
:lol: :lol: Mai omule....E DACIA!! Poti sa-i pui ce i-ai pune ca tot masina hidoasa e:!: Decat sa-ti iei Logan si sa bagi bani in el ca sa arate bine, mai bine, daca esti baiat destept iti iei un BMW Seria 3 si gata! In masina aia nu ti-e rusine:twisted:

Asta e parerea ta ..pentru seria 3 sau m3 vroiai sa zici probabil ca nu sh ce seria 3 gasesti la 10 mi ..si nici m3 nu prea mai gasesti ( la mana a doua ) ca sare de 10 mi binisor ..si + trebuie sa ai lovele si pt intretinere :D ca na ..ca nu e dacie cum zici u ..si nu cred ca exista comparatie intre dacie si bmw .. dacia e dacie ..bmw`u bmw ..totusi ..nu te inteleg cu faza " mi-ar fi rusine intro dacie .. " cateva milioane bune de romani au dacie si nu le e rusine :)) ..fiecare cu oarerea lui ..8)

RaZv 22-07-06 03:08

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad
Asta e parerea ta ..pentru seria 3 sau m3 vroiai sa zici probabil ca nu sh ce seria 3 gasesti la 10 mi ..si nici m3 nu prea mai gasesti ( la mana a doua ) ca sare de 10 mi binisor ..si + trebuie sa ai lovele si pt intretinere :D ca na ..ca nu e dacie cum zici u ..si nu cred ca exista comparatie intre dacie si bmw .. dacia e dacie ..bmw`u bmw ..totusi ..nu te inteleg cu faza " mi-ar fi rusine intro dacie .. " cateva milioane bune de romani au dacie si nu le e rusine :)) ..fiecare cu oarerea lui ..8)

BMW 320d 2000,climatronic,136 cp, pret: 10.200 Euro negociabil....adu-mi client;)

RAZvan15 22-07-06 03:51

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
BMW 320d 2000,climatronic,136 cp, pret: 10.200 Euro negociabil....adu-mi client;)

Cat iti consuma la 100 ?? benzina sau motorina ? ... am gasit cu 9.800 € (motorina) ...

RAZvan15 22-07-06 03:55

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
1 Attachment(s)
Uite si in ce stare e ...

DISSSEL 22-07-06 12:10

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
Multi au cumparat-o ca e cea mai ieftina masina noua:idea: ...Dar pe urma si-au dat seama ce masina "buna" si-au luat:-) . Eu am auzit ca la Dacia Logan nici macar nu poti sa vezi in spate din cauza portbagajului imens menit sa gazduiasca butoaie si saci cu cartofi:twisted: .Unii si-au pus senzori de parcare din cauza asta:-) ....Logan=experiment esuat! Nu dati banii pe prostii (Logan):!:

ACUM DEPINDE DE INDEMANARE FIECARUIA ... EU AM FOLIE ASA CA ORI CUM NU VAD NIMIC SAU NU VAD APROAPE NIMIC....DECI NU MA DERANJEAZA..SHI INCA NU MA FLUIERAT NIMENI CA MI AM LUAT LOGAN...IAR PT. SACI SHI BUTOAIE SAU INVENTAT CAMIONETELE SHI REMORCILE..

RaZv 23-07-06 23:29

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by Razvan_Still
Cat iti consuma la 100 ?? benzina sau motorina ? ... am gasit cu 9.800 € (motorina) ...

Cam 8 %. Nu prea poti sa-ti dai seama cum arata din poze, tre sa-l vezi;) ..Mie ala din poze nu prea imi place. Dar cine stie...

MIRCAT 28-07-06 17:17

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
da!in Brasov!

MIRCAT 28-07-06 17:23

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
:evil_laug :grin: Cred ca nu m-ar mai saluta nimeni daca as avea Logan:twisted:

hai las-o mai moale cu vrajelile astea!oi fi si tu un print care se da numai cu limuzine!numai noi romanii putem fi asa de snobi!ce este misto este ca pe tine "nu te mai saluta prietenii" daca te-ar vedea in logan iar in Germania are niste vanzari foarte bune!misto nu!

RaZv 31-07-06 04:08

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by MIRCAT
hai las-o mai moale cu vrajelile astea!oi fi si tu un print care se da numai cu limuzine!numai noi romanii putem fi asa de snobi!ce este misto este ca pe tine "nu te mai saluta prietenii" daca te-ar vedea in logan iar in Germania are niste vanzari foarte bune!misto nu!

Pentru ca nemtii folosesc Loganul pe post de roaba:twisted:

XelleX 31-07-06 05:13

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
Pentru ca nemtii folosesc Loganul pe post de roaba:twisted:

Din seria "vai ce naspa-i Romania, vai ce buni sunt restul lumii"

DISSSEL 31-07-06 09:53

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by XelleX
Din seria "vai ce naspa-i Romania, vai ce buni sunt restul lumii"

INTAMPLATOR FIRMA LA CARE LUCREZ E COLABORATOARE DACIA SHI VORBIND CU COLEGI DIN UZINA AM AFLATA CA PANA ACUM (2006)S-AU VANDUT MAI MULTE DACII LA EXPORT DECAT IN TZARA.....pe primul loc fiind frantza

XelleX 01-08-06 02:19

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
E ciudat modul de gandire al romanilor si felul in care ne discreditam pe noi insine... Deja m-am obisnuit ca la orice intamplare nasoala sa aud doar o afirmatie suspinata de genul "eh... romania" sau "numai la noi se poate asa ceva". Si mai ciudat e ca de cele mai multe ori vine din partea unora care n-au iesit in afara niciodata.
Multi stiu ca loganul e unul din cele mai bine vandute modele de masini la ora actuala, multi stiu ca electronica din mertzane e facuta in romania, multi stiu ca dispozitivele wireless bluetooth de la nokia comercializate pe afara se fac in Romania, multi stiu ca pe hainele armani, versace etc scrie made in romania etc etc etc. Cati recunosc? am prea multe degete ca sa-i numar!
Dar las sa se intample un ambuteiaj intre statiunile de pe litoral, lucru normal la nebunia de sezon..... primul lucru pe care il auzi: heh Romania tzara de k***.

DISSSEL 01-08-06 07:24

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by XelleX
E ciudat modul de gandire al romanilor si felul in care ne discreditam pe noi insine... Deja m-am obisnuit ca la orice intamplare nasoala sa aud doar o afirmatie suspinata de genul "eh... romania" sau "numai la noi se poate asa ceva". Si mai ciudat e ca de cele mai multe ori vine din partea unora care n-au iesit in afara niciodata.
Multi stiu ca loganul e unul din cele mai bine vandute modele de masini la ora actuala, multi stiu ca electronica din mertzane e facuta in romania, multi stiu ca dispozitivele wireless bluetooth de la nokia comercializate pe afara se fac in Romania, multi stiu ca pe hainele armani, versace etc scrie made in romania etc etc etc. Cati recunosc? am prea multe degete ca sa-i numar!
Dar las sa se intample un ambuteiaj intre statiunile de pe litoral, lucru normal la nebunia de sezon..... primul lucru pe care il auzi: heh Romania tzara de k***.

...SHI ASTEA AR' FI DOAR CATEVA EXEMPLE...

pikuka 01-08-06 14:43

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
6 Attachment(s)
oameni buni..stie vreo careva daca se gasesc capote modificate special pt Logan ? :)

Blue 1.5 dCi 01-08-06 16:22

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Unde pot sa gasesc si yo stopurile pe spate ? :D Si cam cat costa ? :D

RAZvan15 01-08-06 18:02

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Stopuri clare
Pret: 651RON+TVA=775RON

Cristi_XP 08-10-06 20:15

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
http://www.comenzi-auto.ro/produse/2...spect_de_Lexus

Sau aici :
http://www.sono.ro/index.php?main_page=index&cPath=122

:P

Bagheera 03-07-09 20:21

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
N-au mai scazut deloc preturile la stopuri si faruri ... nici in perioada de criza ? :shock:

andi_cimpean 03-07-09 23:14

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by Bagheera (Post 2459849)
N-au mai scazut deloc preturile la stopuri si faruri ... nici in perioada de criza ? :shock:

ai vazut cumva...cand era ultimul comment facut?
iti spun eu...prin 2006

darck_angel64 04-07-09 09:16

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
stopuri clare simple am vazut in Cora...

ynp_46 06-07-09 02:11

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Numai sunt, ca si io am vrut sa imi iau mai demultX(

sezione91_blue 02-08-09 13:47

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad (Post 492065)
Asta e parerea ta ..pentru seria 3 sau m3 vroiai sa zici probabil ca nu sh ce seria 3 gasesti la 10 mi ..si nici m3 nu prea mai gasesti ( la mana a doua ) ca sare de 10 mi binisor ..si + trebuie sa ai lovele si pt intretinere :D ca na ..ca nu e dacie cum zici u ..si nu cred ca exista comparatie intre dacie si bmw .. dacia e dacie ..bmw`u bmw ..totusi ..nu te inteleg cu faza " mi-ar fi rusine intro dacie .. " cateva milioane bune de romani au dacie si nu le e rusine :)) ..fiecare cu oarerea lui ..8)

Ba ce simpatic e asta.:lol::lol::lol:
Sunt curios...cati ani ai? un logan NOU costa 10.000. un BMW seria 3 din 2002-2003 costa cam tot 10.000. Diferenta e ca nu stii ce cumperi. la logan ai 3 ani garantie...

Thomas Everywhere 06-09-09 17:40

Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
 
Da stopurile astea nu merg si pe noul Logan facelift?? as dori sa vin in tara mai spre iarna sa cumpar unul, ca e mai ieftin, fata de cat e in Suedia. Impreuna cu un prieten as vrea sa vad cum sta un facelift cu modificari minore, mai mult vreau pentru motor. Insa si niste stopuri si faruri ar arata mai bine.


All times are GMT +2. The time now is 20:31.

- Copyright 2026 4Tuning