Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/88050-e36-318is-coupe-cj-11-rsa.html)

Raz6633 15-10-08 00:58

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Ahaaaa, cand ti-am spus ca n-o sa se auda, tu nimic, 'batman, batman'... acum vezi... ouf.... asa ai facut si cu shark.... esti incapatanat.

In fine, sa stapanesti sanatos muzicuta.... si las-o si tu mai moale in plm, nici n-ai o luna cu masina si deja o f*** de borduri... mergi si tu mai calm, mai docil, ca ai multi ani in viata ta, sa mergi la 'limita'

Detman 15-10-08 01:11

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
foarte frumoasa masina. daca vrei sa iti schimbi cutia de la subwoofer trimite-mi un PM si iti dau id si numar de telefon. lucreaza f profesional si destul de ieftin. ;) daca vrei ne intalnim si iti arat ce mi-a facut si cum suna . :)

sa ai grija de ea si sper sa ne intalnim in trafic. :D o sa iti fac cu ochiu' .

Alex_Tiger 15-10-08 14:43

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 1809403)
Ahaaaa, cand ti-am spus ca n-o sa se auda, tu nimic, 'batman, batman'... acum vezi... ouf.... asa ai facut si cu shark.... esti incapatanat.

In fine, sa stapanesti sanatos muzicuta.... si las-o si tu mai moale in plm, nici n-ai o luna cu masina si deja o f*** de borduri... mergi si tu mai calm, mai docil, ca ai multi ani in viata ta, sa mergi la 'limita'

1.am vorbit si cu baietii de la car audio si si ei mi-au spus ca nu se aude f tare, credema eram f constient, dar tiam zis si tie mai mult de 400 nu vreau si sincer si asa cum e acum is multumit, cand schimb cutia va fi f ok.
2.deci, NISIP, pe asfalt! mi s-o blocat rotile in curba! plm uricum am lasat frana imediat da nu o apucat sa prinda k pierdusemn traiectoria deja...viteza nu era foarte mare ca nu-s speedy-gonzales prin oras stai linistit!

Quote:

Originally Posted by Detman
foarte frumoasa masina. daca vrei sa iti schimbi cutia de la subwoofer trimite-mi un PM si iti dau id si numar de telefon. lucreaza f profesional si destul de ieftin. daca vrei ne intalnim si iti arat ce mi-a facut si cum suna .

sa ai grija de ea si sper sa ne intalnim in trafic. o sa iti fac cu ochiu' .

ms de oferta dar am deja pe cineva care proiecteaza si fabrica cutii (s-ar putea sa vb de acelasi om dar nu prea cred, numele de paul iti zice ceva?). oricum va fi undeva pe la 32-33 cutia.


edit: am uitat sa zic k am facut masina acu de 1 ora am venit cu ea. am schimbat tot ce era de bai, am facut janta si a iesit ok, acum roata din dreapta e mai buna ca aia pe stanga...

Raz6633 15-10-08 15:36

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Neah, tu speedy gonzales.... neah, d-aia urlai "liniutza liniutza" cand ne-am intalnit :P, sau cand ai plecat cu scartz, din benzinarie.... eh.... sincer, las-o mai moale...

Si acum, lasand orice deoparte, logic ca esti multumit, doar nu o sa zici ca esti nemultumit, nu prea exista persoana care sa fie nemultumita... :P glumesc, sa stapanesti sanatos, si te astept cu bimmeru in bucale, daca vii cu ibiza te sparg....

I-a zi, cand vii in weekend?

Alex_Tiger 15-10-08 17:29

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
sambata venim cu amandoua. undeva pe la 4-5 plecam deaici (dim) deci ajungem p la 12-13-14...dar eu sambata voi avea umpic de program pe seara pe la 7-8 (o petrecre) iar dum liber pana pe la 5-6 cand we hit the road again.

btw, ca mi-ai adus aminte: nu stii ceva hotel/pensiune pt baieti k is cam multi si la mine nu mai este loc ca vine si soramea...?

Raz6633 15-10-08 17:51

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Da stiu, se numeste Marriot, sau Hilton, sunt pensiuni foarte bune... si ieftine rau...

PS. nu mai bine pleci tu, de vineri seara, ajungi in buc, pe la 1-2-3dimineata, si sambata ai cam toata ziua?

Bmwaldo 15-10-08 18:28

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 1810416)
Da stiu, se numeste Marriot, sau Hilton, sunt pensiuni foarte bune... si ieftine rau...

PS. nu mai bine pleci tu, de vineri seara, ajungi in buc, pe la 1-2-3dimineata, si sambata ai cam toata ziua?

Crown Plaza, lido... :lol:

leonard 15-10-08 18:44

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
:)) ce "pensiuni" ieftine:))

Alex_Tiger 16-10-08 19:12

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
mmmda...tipic razvanesc. :))

Alex_Tiger 21-10-08 13:09

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
precum am promis pe topicul lui razvan am facut um mic montaj cum ne-am distrat noi in bucuresti :D povestea intreaga o gasiti pe topicul lui :)

(filmuletul il gasiti in pagina urmatoare)

Raz6633 21-10-08 13:39

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Evident, ca n-ai pus filmuletzu, cand am facut si eu Rondu intreg... ca deh, sa nu faca oamenii misto de tine :P

Alex_Tiger 21-10-08 13:45

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
damn..am uitat sa pun si filmuletele lui scoop...sry oricum nu mi-o placut cum o iesit asta o sa fac altu...mai pe larg :D

Raz6633 21-10-08 14:34

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Nho, i-ar ai gresit, eu n-am 320ci.. eu am I simplu :P....

Sterge filmu de pe youtube.. fa-l pe larg frumos si dupaia pune-l... ca altfel ma supar pe tine,... sau iti dau report as spam pe youtube.

leonard 21-10-08 14:42

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
ai dato frumos odata de c*r aluneca bn:)

Alex_Tiger 21-10-08 16:45

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
il las pana il fac pe celalalt...cel mai prob in seara asta :D

@leonard: aluneca bine ca era praf cacalau pe jos, ca altfel... :P

Raz6633 22-10-08 00:06

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Mda, deci, e 'in seara asta' dar inca nu vad filmul... :P

Alex_Tiger 22-10-08 22:36

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
lasa-ma frate k am fost rupt aseara la fel k in seara asta...am promis ca-l fac si o sa-l fac da stai putin sa-mi revin...

-imi place ca ai poza cu mine la avatar :))) e super bengos btw ;)

Alex_Tiger 23-10-08 00:28

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
1 Attachment(s)
gata, na! l-am facut...e acelasi cu adaugarile si modificarile de rigoare :)

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=cr6Er0_2JdI

Raz6633 23-10-08 10:20

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Cheif, e shemcher filmu, bravo felicitari :D

me = happy :P

Alex_Tiger 24-10-08 15:23

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
ma bucur ca-ti place!

btw, skillz!!, vreau si io :D stii tu ce :D

vio[s] 24-10-08 20:27

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
ai blocant ?

Alex_Tiger 24-10-08 20:32

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
NU! original open diff.... prafu e cheia :D

HoricutzWSR 31-10-08 18:41

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
hehe....asta se intampla cand Pro LFS Racers pun mana pe masini reale :) :) :)

foarte foarte fain,felicitari amandurora!

Alex_Tiger 08-11-08 13:41

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
2 Attachment(s)
long time no post :P pe langa vestea cu volanu, care v-o prezint deseara, azi am observat un lucru...si ma cam ingrijorat. este vb de un sunet pe care il scoate o anumite componenta din motor. am atasat un filmulet in care se aude cat de cad despre ce vb. la decelerare de la turatie mica se aude un zdranganit ca de plastic venind dinspre componenta rotunda de pa laterala motorului pe care am surprins-o in film...cel putin de acolo pare sa vina. poate daca stie cineva despre ce e vorba si poate sa imi spuna as fi recunoscator...oricum ma duc la mecanic sapt viitoare cu alte treburi (nu reparatii) dar totusi sa am un heads-up inainte...

ms frumos
(am pus si vs .mpg daca cuiva nu-i merge 3gp)

leonard 08-11-08 14:34

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
nu prea imi dau seama din filmulete....ca nu se aude f bine.
sa fie lantul? cati km are?

Alex_Tiger 10-11-08 22:01

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
3 Attachment(s)
180k, dar nu prea are cum sa fie lantul...ala ar face mai urat ma gandesc..e un sunet destul de fin..oricum, am promis ca va povestesc cu volanul si imi cer scuze k am intarziat.

ajung cu masina dim, imi dau baietii volanu jos si incep sa-l munceasca. din pacate singurele piei perforate care le aveau erau albastre si cenusii...si piele simpla neagra...am ales in final sa-mi faca cu perforata cenusie pe laterale. toate bine si frumoase ma intorc dupa ce l-au terminat...arata ok, dar dupa ce l-a pus sus hopa, ceva suna f gresit cand invarteam de volan, ceva se freca de altceva...adica fisa de transfer curent pt airbag si claxon. in fine ma intorc sa rezolv problema...cand a dat jos volanu a inceput sa puste cand era invartita (fisa aia) am inghetat umpic oricum...a pus-o sus asa cum era k era noapte si oricum nus e vedea nimic si ce sa vezi, cand a pus-o sus nu mai pusca nimic, dar sunetul acela de frecare a ramas...in fine, ne-am inteles k ma duc a 2-a zi sa rezolvam. a doua zi tot asa o dam jos, incepe sa puste, o punem la loc nu mai puteai invartii volanu, ok, ne hotaram sa o desfacem... pe cand termina de desurubat si era aproape complet jos de pe volan ce sa vezi, nu mai pusca si nu ma freaca nimik pe ea...ok cu mare grija a pus-o inapoi pe volan si volanu sus si insf nu a mai facut figuri...deci practic s-a autoreparat...

cat despre lucrare nu pot sa zic ca sunt f multumit dar e ok, pt 200lei si avand in vedere k e cam singura tapiserie de care stie lumea din cj e ok...cusaturile nu-s f uniforme, si din pacate imbinarea dintre cele 2 piei la partea superioare nu e gandita, acum imi pare rau k nu eram acolo sa specific de unde sa inceapa imbinarea (desi eu tin minte k i-am aratat exapt p volan) oricum...in final se simte f ok la mana!

(nu stiu de ce in poze arata foarte albastruie pielea perforata, dar ea e cenusie-gri...)

leonard 10-11-08 22:19

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
lantul se aude ca un zdranganit....tot asha destul de finut la turatii mici gen 1200 1400.
de-aia mam gandit prima data la el.
on: mie personal nu prea imi place cum a iesit volanul. mai bine mai asteptai sa pui macar piele neagra...daca tot ai dat 200 lei. repet parerea mea.

Alex_Tiger 10-11-08 23:28

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
am sa fac maine niste poze si din afara...avand in vedere k masina e violet de afara da umpic mai bine. pt k sincer nici mie nu-mi placea culoarea...pana cand am vazut ca se potriveste umpic si cu exteriorul.

si de asteptat puteam sa astept cat vroiam eu ca am intrebat si mi-au spus k nu aduc neagra, gri sau de alte culori....ca as fi asteptat normal...

Raz6633 10-11-08 23:40

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Poate te superi pe mine, nush, in fine... A IESIT CA ULTIMU RAHAT. Si ti-am zis ca asa va iesi. Imi pare rau, dar vazand cum a iesit volanul tau, ma bucura si mai mult ca nu am mers pe aceasta varianta 'ieftina' si in continuare cred ca 100e cat am dat eu, e un pret super, pentru calitatea lucrarii.

Eu daca eram in locu tau, nu puneam piele perforata, daca n-aveau neagra... plm arata hidos, zici ca e masina lu tatae.


Parerea mea.

MARI_NSL 11-11-08 00:48

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
sincer a iesit aiurea volanu . cu pielea aia perforata . macar de era neagra :-)

Skillzu 11-11-08 01:15

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
explica-mi si mie te rog frumos.volanul tau cum e in spate? cand il scoti?
are 1 sau 2 mufe? sau atinge pe 3 carbuni cu niste "canale" metalice?

Alex_Tiger 11-11-08 11:13

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 1856405)
explica-mi si mie te rog frumos.volanul tau cum e in spate? cand il scoti?
are 1 sau 2 mufe? sau atinge pe 3 carbuni cu niste "canale" metalice?

uh...are 2 mufe care merg din volan pe canalul de directie...iar treaba cu 3 carburi cu niste canale met nu am inteles-o :shock:

pare rau k nu va place dar asta e...razvane ai vazut..am incercat...2 zile numa volan am cautat de imprumut...dar nimeni nimik, daca gaseam de imprumutat il trimiteam la tine. da oricum, asteptati pana la pozele deafara....

RA_2fast4u 12-11-08 11:33

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
Nu ai venit azi. Eram curios sa il vad cum arata pe live, sa stiu si eu in ce grup intru :))

Alex_Tiger 15-11-08 17:54

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
2 Attachment(s)
din pacate nu am putut sa fac pozele promise din moive de murdarie...azi am spalat-o dar am luat tzeapa la omv k nu avea presiune delok spalatoria...mai mult pot sa zic k am clatito doar si nu mi-am permis sa pun poze cu ea asa, oricum pe de alta parte, acuma am terminat de vopsit plasa, insfarsit!

din pacate am numa poze deacum pe noapte asa k, doar un teaser deocamdata :P

Alex_Tiger 16-11-08 17:19

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
 
3 Attachment(s)
am revenit cu poze pe zii cu barba neagra...si sincer acum imi dau seama de ce ziceati unii dintre voi de plasa originala de M, intradevar ar arata bestial(mult mai bine decat asta pe care o am acum) daca pica ceva eu sunt convins ca merita si sper ca in final masina va avea si asa ceva :) (stiti cumva unde o si gasesc?)

" am o mare rugaminte pt un moderator! rog frumos frumos daca se poate modifica umpic numele topicului si mai exact nr "CJ 14 LFS" (care pana la anu cel tarziu in februarie nu va fi pe masina) sa fie inlocuit cu "CJ 11 RSA" care e actualul, evident din poze :P, asta in cazul in care cineva va fi dispus sa-l mai modifice odata atunci cand chiar va fi 14 lfs, ori daca se considera ca e inutila schimbarea asta, e ok, nu ma supar :) ms mult! "

D N Y_e36 16-11-08 21:31

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
fa-i nasu negru...cred ca ar da mai bine si faruri cu lupa...

Alex_Tiger 17-11-08 00:01

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
da faruri cu lupa tot caut sa iau ceva second in primul rand sa vad daca pot inlocuii doar lupa si nu tot farul, apoi niste sticle clare, urmat de angel si hid-uri. cat despre nas inca nu sunt 100% convins, desi stiu ca toata lumea il face negru...nu stiu sa vad, niste vt-uri probabil, cand am timp...

oricum ca sa va dau un exemplu de o pisi cu aceasi culoare ca a mea si acelasi kit (mai putin oglinzi si bara spate) va dau link-ul urmator pe youtube. sincer imi place la nebunie cum arata :| full fumurii, jante mari, angel, xenon si atat! acuma nu are legatura ce face cu ea in vid...doar cum arata :D clicky

p.s:multumesc pt modificare!

vio[s] 18-11-08 11:05

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Alex_Tiger (Post 1868452)
niste vt-uri probabil

.....

Alex_Tiger 19-11-08 11:18

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
wow! ms mult vio!
nu arata rau deloc, dar nici nu e mi se pare "a must"...
mai trebe discutat.

defapt m-am hotarat...le fac negre cand reusesc sa schimb farurile si sa pun angel...atunci e momentul, si da acuma realizez ca atunci va conta mult.

RA_2fast4u 19-11-08 13:33

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
1 Attachment(s)
TOt nu te vad pe mess sa iti dau poza...

Asadar, volanul buclucas: adevarul e ca pe viu nu e asa albastrui si arata.. ok. nah, nu e stralucit dar e ok.


All times are GMT +2. The time now is 13:04.

- Copyright 2026 4Tuning