![]() |
Re:
Frumos. Foarte chiar. Pana in 230 nici nu ai timp sa respiri.
|
Sebastian, inteleg ca te amuza cum isi dau toti cu parerea ce masina este si ca e sti ... dar nu te mai prefa ca tu nu stiai ce masina este, chiar daca este sau nu a ta. Mie sa-mi arate careva un filmulet cu un bord de A4 l-as recunoaste imediat si tu vrei sa spui ca stai pe ganduri cand vezi un bord de subaru. Ce naiba ... inteleg ca e amuzant, dar asta e ... nu toti avem subaru si nu toti am mers destul de mult intr-un subaru ca sa ne dam seama pe loc.
Mi se pare un misto care nu isi are locul. |
SFW, te sustin in afirmatii. Nush cum dreaq toti se gandeau: \"o fi masina, daca da, ce e?\"....in puii mei, se vede CLAR ca pe turometru scrie STI, o delicatesa a celor ce conduc astfel de masini.
Sebastian, s-a dat de gol singur, incercand sa schimbe subiectul vorbind de motoare de nush de care. Si mai mult ca sigur e masina lui. Oricum ce e de observat la ea. Primele 4 trepte sunt super bine etajate pt 0-400m. Uitati-va ca turatia scade de la 7000 si-un pic pe la 6000. Dar cand da a 5-a, turatia scade la 5000 (?!). Deci ultimele 2 rapoarte foarte lungi, pentru viteze mari. Ca drum, pare a fi A2-ul, desi mi se par cam apropiate cele doua sensuri. Oricum tre'sa te oftici rau sa vezi cum in 9 pagini, oamenii isi dau cu parerea despre masina ta. Dar probabil ca sunt si satisfactii. In locul lu' Sebastian, ca sa-mi etalez masina, plimbam oamenii pe bani. 0-1000m si retur pt 500.000. S-ar fi gasit destui entuziasti. Oricum, filmul e senzational. Ar fi fost interesant sa se vada si vitezometrul... |
1 Attachment(s)
sfw:
eu cred ca dupa ce se spune clar ce masina este, e aiurea ca isi mai da cineva cu parerea daca e masina sau motor, sau ce marca este... urmareste te rog posturile titlul a avut incarcatura publicistica pe care mi-o permit, nu a avut NICIODATA intentia de inducere in eroare... filmul a avut toate elementele de identificare, care au permis ORICUI sa vada clar ca e masina... am mai explicat... util ar fi sa recititi posturile mele... insist inca o data sa nu pierdeti ideea fundamentala: suntem aici, pe 4tuning, unde acesta e un subiect fierbinte, nu? cred ca noi, aici, asta prezentam, masini modificate, mai ales ca aici este putin spus modificata.... proprietarul masinii nu face subiectul prezentarilor, asa ca de ce sa pierdem esenta si sa nu ne concentram pe masina? nu va intereseaza mai degraba un reportaj mai amplu cu masina? fotografii, detalii, si inca niste filme care zic eu ca sunt spectaculoase? |
:lol: ... e CLAR ...
super tare ... Gratzian, keep'em'coming :twisted: vreau FILMEEE :twisted: :twisted: P.S.: FELICITARI - PROPRIETARULUI - :!: |
Clar masina lu' Sebi, nu de alta, da' e singurul Subaru de care am auzit care are pleoape SUB faruri nu ca toti ceilalti pe faruri si care nu mai are racirea intercooler-ului pe capota, deoarece intercooler-ul e in bara ca la WRC. In plus se mai leaga si faptul ca masina e argintie, jante albe.....e frumoasa foc. Si era si momentul s-o vedem pe strada. Chiar sunt curios cum arata pe pista....Ai dreaq japonezii astia, au furat,au furat si-acu au ajuns sa le faca probleme nemtilor....
|
Felicitari lui Sebastian! Deabia astept sa vad ce masini se vor alinia cu ea pe 400m. :)
|
oare se vor alinia?!
cred ca ar trebui sa-i lase putin mai in fatza! :lol: |
Frumoasa prezentarea masinii....o chesti media foarte reusita:) urmeaza deznodamantul. Nu?
Pacat ca nu se vede kilometrajul bine de la inceputul filmului. Am fi putut incerca sa vedem cat scoate pe 400 de metrii...cu aproximatia de rigoare. Poate la urmatoarele legale.....proprietarul o sa faca o demonstratie. O masina de invidiat. :ciggy: |
Re:
Quote:
@Gratzian am urmarit toate posturile, stiam ca e masina de la inceput si nu mi-am dat si eu cu parerea ... atat am vrut sa spun ca, Sebastian ar fi procedat corect daca se abtinea de la comentarii pt ca el stiind de la inceput ce-i cu filmul ala a parut ca face misto de cei ce nu si-au dat seama ce masina este pt ca nu au vazut un bord de STI noaptea. Cred ca tot forumul asta ar vrea mai multe detalii si sa vada mai multe filmulete cu masina lui Sebastian. Deci, cum am zis nu am gresit la postul precedent deoarece nu mi-am dat cu parerea ci doar am vrut sa-i transmit ceva lui Sebastian. Am fost offtopic dar nu neatent si nu am citit selectiv. |
Barfe, barfe, dar inca nici o provocare!
|
Da domnilor, imi apartine!
Acum nu ma acuzati ca am incercat sa va induc in eroare, spuneam adevaruri incercand sa distrag atentia de la realitate! Acum nu ma acuzati ca am facut si eu echipa cu 4tuning, pana la urma ne uneste si ne tine aici cu bune si rele. 4TUNING merita felicitari! Datorita lor si insistentelor lor am cedat si sincer cui nu-i place sa fie laudat. Quote:
Ai un bun spirit de observatie, esti taios, bravo! Mai e o mica chestie nu te pricepi la Subaru, treptele alea scurte sunt de serie, cele lungi sunt tot de serie, asta e cutia de Subaru. Inca ceva vezi ca de la a patra nu am mai accelerat asa nebuneste desi nici pana acolo nu a fost cap. Pe 400 metri termin demult 4 trepte sunt cu alta treapta demult. Oricum ai facut observatii pertinente. Pentru curse masina se conduce in alt stil. |
Chiar ma bucur ca ai cedat presiunilor, si cum am zis la cat mai multe detalii si filmuletze, si speram sa te vedem in curand la treaba la legale.
Si poate si pe afara. Bafta in continuare si iti urez mult succes cu masina si sa nu mai fii atat de secretos. |
Re:
Quote:
Ca sa reprezint Romania cu fruntea sus mai am de lucru. Pentru inceput am sa participla legalele din Bucuresti. |
Re:
Quote:
Stii ca-mi place sa fiu sincer si corect: masina ta e smekera rau. Si am TOT respectul pentru tine ca te-ai ocupat de ea pas cu pas. Un ban bine investit care da rezultate. Totusi, acum, atitudinea ta conteaza foarte mult. Poti fi foarte usor iubit sau dizgratiat. Intr-adevar reclama buna sau rea tot reclama se numeste, dar daca e buna, cu-atat mai bine nu? Iti, imi si ne doresc sa ne mearga bine tuturor si sa te vedem in \"Fiara\" ta la o cursa. Intr-adevar tu ar trebui sa te tragi cu ceva gen Supra...in cazul in care pleaca inainte sa termini tu cursa. :D Da' gata cu complimentele, mai arata-ne filme. |
Re:
Quote:
Cutia e standard asa e Subaru cu 5 si 6 mai lungi in europa. Atentie ce vezi tu nu e blana si din cauza aia a cazut atat cutia, turatia maxima e mai mare decat de fabrica si cea de limitare si cea de putere. Stiu am mari probleme de comunicare si nu sunt dispus sa fac eforturi sa fiu pe placul tuturor. |
Pentru spectacol ma dau eu cu el cu CIELO.
CIELO EVO I provoaca CIELO EVO IISHOWUL conteaza! |
cand o sa fie gata masina mea(e lovita destul de rau saraca si mai dureaza ceva :( ), ma dau si eu cu sei-ul(daca accepta desigur) cu o calibra amarata
p.s. show-ul conteaza !! ca stiu ce poate masina ta, iar eu ma dau DOAR de placere ;) |
Re:
Quote:
Nu trage dom' Semaca sunt eu Vdoishperica Sebi poate ma bag si eu la anul prin primavara daca imi ies planurile (si nu ma impusca Grazian :D ) |
nu eu... poate zoliat... ca vine si el in primavara cu o provocare...
|
3 Attachment(s)
Va astept cu placere sa ne simtim bine.
Quote:
Mai vad pe la cate un colt un versus, o provocare, timida dar exista, lumea lucreaza si e bine asa insa sa nu credeti ca sunt la capatul puterilor. Masina e gata sa inghita daca se cere doua NOS pe care le pot da de jos. As fi incantat daca Versus sau Provocari vin chiar de la propietari nu dupa principiul celor ce ies pe afara sa vada ce mai fuck altii. Pentru cei care doresc sa ma provoace ii indemn sa o faca aici si sa nu deschida alte topicuri, decat daca au o tinta mai joasa. Pot lua in serios provocarile voastre reale si aflati ca daca doriti cu adevarat sa ma provocati eu voi fi receptiv. Nu caut decat accidental in alte topicuri provocarile, iar daca apare o masina suficient de rapida propietarul este invitat aici sa spuna ce are de spus. Cateva poze. Masinuta evolueaza cu cat ma provocati mai tarziu cu atat va va fi mai greu. |
uuuuuu Michelin ....ce aderenta naspa ....
|
Re:
Quote:
Sunt cu incalzire rapida foarte moi de circuit viteza. Dupa cum am mai spus nu voi folosi decat subansamble de top. |
Re:
Quote:
|
2 Attachment(s)
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
la adresa de mai sus mai gasiti cateva amanunte ca sa va puteti face o idee mai amanuntita. Eu sunt ala ea e bestia! Era o poveste: "Frumoasa si Bestia" . Aici rolurile sunt inversate Frumoasa e urata si Bestia frumoasa. Bestia e marca Subaru! |
Cum e sa fii in ceva fara competitie ??? Nu e cam nasol ??? :lol:
Nu cred ca vor aparea prea curand concurenti pt masina asta. Si nici vreo pista de curse in viitorul apropiat. Bag-o macar la un raliu, ceva, sa vada lumea ce stie masina, ca la legale nu cred ca exista competitie. E pacat... Acest Subaru este in varful lantului trofic !!!!!! :lol: :lol: |
Quote:
Sincer e amuzant, mai ales atunci cand pot participa cu alte masini la concursuri oficiale sau nu. Inca mai am de construit pe ea, doar motorul e gata de lupta, insa nu ma opresc aici. Situatia e confortabila, dar perceptia voastra asupra realitatii e putin deformata, exagerata. Foarte aproape sunt Andrei Tentean si Ono, iar din urma vine Tom cu mari sperante. Astept provocarea care se prefigureaza, singura conditie este sa ramanem in sfera legalului. |
felicitari Sebastiane!!!ai o masina de visuri e supertare!!!
|
JESUS .. fucking nice !
|
Ieri am avut o provocare!
O masina foarte tare, poate cea mai tare de pana acum m-a provocat. A fost o provocare chiar daca utilizatorul vroia doar sa vada cum stam. Nu am putut onora provocarea din doua motive: - nu am avut masina gata - as fi dorit un cadru legal. Masina era impresionanta, chiar spectaculoasa e vorba de un Mitsubischi EVO VIII de Grecia, de culoare neagra. Am mers in masina si intradevar tragea de toti cei 500 declarati de utilizator/preparator al masini respective. |
cum a stat cu tudose? s-a tinut subaru cat de cat?
|
Re:
Quote:
E foarte tare EVO VIII al grecilor. Alex cu masina aproape serie a rezistart eroic. |
Re:
Quote:
pacat ca nu ai avut masina gata.... p.s. alex are masina de serie sau aproape de serie? :roll: :lol: |
Re:
Quote:
Imi pare rau si azi m-am convins cat e de tare din nou! Pana acum singurul pe care-l consider un adversar serios! |
cool, deja m-ati facut curios...e tot grecul ala cu s2000 -ul?
|
Re:
Quote:
|
dupa tine asa ..
cam cate masini i-ai fi dat evo`ului ? |
Re:
Quote:
sunt si eu curios tu cam cum crezi ca stai cu evo? |
Re:
Quote:
Cum crezi ca pot da astfel de raspunsuri, masina e tare a venit special pentru mine, dar daca nu eram gata omul a vrut sa se distreze si cred cas-a simtit bine. Raspunsul exact o sa-l ai pe pista. Nu e frumos sa ceri astfel de raspunsuri pentru ca nu e diplomatic sa ti le ofer, cum crezi ca ar suna sa vorbesc pe cineva care ma asteapta la start si eu sa nu ma prezint? 100% acel EVO e tun, iar daca cine vrea sa-si prepare masina la ei ii pot indruma cu placere. |
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:15. |
- Copyright 2026 4Tuning