![]() |
Re: Tinerele in Romania...
pentru ultima remarca dolb ai tot respectul meu....
|
Re: Tinerele in Romania...
Merci mult ! R.I.P George Pruteanu :(
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Ce sa va zic....aici "copiii" la 17-18 ani se joaca cu jucarii de copii gen titireze:rolleyes2:???::|..., toata ziua pe play-station (calculatorul este prea greu pentru ei) ...si nu exista prietenie intre copiii vecini...:rolleyes2 De ce? Pentru ca parintii in loc sa-i trimita si pe ei afara....ii lasa cu orele in sir in casa pe play-station.. PS: Cu scoala sunt terminati! PS2: In legatura cu fetele....dupa mine trebuiesc tinute mai in frau cand sunt micute, apoi cand deja incep sa se maturizeze desigur sunt capabile sa faca alegerile lor in viata;) |
Re: Tinerele in Romania...
ma nu zic.. de la 17 ani eu pe fica-mea o las sa stea cu cine vrea! da' sa nu fie panarama oricum o sa am grija sa o cresc destul de bine pana la 17 ani! , de la 16 ani in jos zic eu ca deja este necoapta! iar cu Playstation, nu o sa aiba sansa sa stea pe el ca stau eu cu amicii si jucam fotbal :) , iar cu PC, ii iau APPLE iMAC si pe-ala n-are ce sa faca :)
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
sunt fel si fel...unele mai panarame, alte cuminti, altele stiu ce vor...
off...dolb nush cum gandesti tu da daca o sa am fata o sa ma uit aiurea la prietenii lu fimea...sa stau cu gandu ca asta o f...pe fimea....e cam nasol gandu asta. |
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Cat despre fetele din ziua de azi , un lucru nu-l inteleg , de ce le plac atat de mult toti ratatii ?? Daca spargeam masini , ma drogam , aveam 100 de pircinguri pe fata , aveam o gramada de gagici. S-a intors lumea cu fundul in sus!! |
Re: Tinerele in Romania...
nu ma droghez nu sparg masini nu am piercinguri pe fata, dar am o prietena. cu bautura asa...mai dovedesc amicii:)..o iubesc si imi ajunge... nu tre sa generalizezi
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
Da baieti aveti dreptate , poate am prea generalizat , asa o fi de mult dar asta vad la mine in liceu si asta am scris. AA si inca ceva , sa zic si de baieti , nu inteleg de ce este o lauda sa spui cat ai baut , ca te-ai facut praf si ca ai ajuns acasa in 4 labe vai de tine. Oi fi eu prea old school , mai stii!?
|
Re: Tinerele in Romania...
eu consider un lucru demn de mila, si mai ales demn de repulsie totala fata de un om care crede ca daca se imbata si merge pe 4 labe demonstreaza cat de tare e.
|
Re: Tinerele in Romania...
acelasi lucru este valabil si pentru fete, cred ca daca se lauda ca au ajuns in 4 labe acasa sunt mai interesante. mai nou bautura e expirata, s-a trecut la droguri.
|
Re: Tinerele in Romania...
si drogurile au cam expirat acum s-a trecut la altceva! se mandresc ca se filmeaza cand si-o trag cu prietenul!
|
Re: Tinerele in Romania...
my bad :oops: d asta uitasem...cert este ca fetele decad din ce in ce mai mult. si inca ceva de care ma ingrozesc: de cand a devenit la moda incultura? de ce daca inveti bine si ai idee pe ce lume traiesti esti considerat tocilar?
|
Re: Tinerele in Romania...
totul tine de anturaj....daca ii poti tine piept...tine de caracter...caracterul se capata prin educatie...parintii tind sa cred ca nu se mai ocupa atat de copii....si nu ma refer la timp ma refer la strictetze....k nici cu mine nici cu sor-mea n-au stat ai mei toata ziua...sa ma ia de la scoala etc...sor-mea a fost mai cuminte era elev model...io mai racheta...venea in fiecare saptamana sa vada cat am chiulit...n-o interesau notele asa mult cat timp treceam...dar era o problema unde sunt cand chiulesc...ei bine in momentul de fata pe multi parinti nu-i intereseaza...si au mult prea multa incredere in copii...si se ajunge la ce vedem pe la tv. pai ce pedepse le da...acum la copile..le ia telefonu o zi...le taie netu???mare lucru...mie si lu sor-mea maica-mea ne zicea un singur lucru cand ne pedepsea....cat ma "urati" acum ca va interzic anumite lucruri atat o sa ma apreciati si o sa ziceti ca ce bine a fost!
|
Re: Tinerele in Romania...
in cazul meu cand aveam note proaste, ori imi lua UC-ul ori imi lua monitorul :D
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
dolb mie mi-a luat tot calculatoru....cu tot cu masa de calc imprimanta... sorry de off |
Re: Tinerele in Romania...
a carat mult nene :) mai bine lua monitoru si gata:)
|
Re: Tinerele in Romania...
si tu acum ma punea pe mine sa-l duc ca masa e pe "rotile":P acum sa revenim la topic am vazut aseara la otv...cum 2 fete se certau pe un taran tigan tuciuriu...cu amenintari si ca vai ce importanta e una si ce praf e ailalata....
as propune sa se reintroduca aia cu scoala de corectie ca atunci or sta mai potolite:P |
Re: Tinerele in Romania...
am vazut si eu din greseala 5 secunde :)
|
Re: Tinerele in Romania...
Eu le-as baga direct in puscarie pe domnisoarele astea care sufera asa de ele ... si bat personaje nevinovate. Ex: fata de 12 ani maltratata de zdrentele alea. Direct in puscarie, langa tantiile alea proxenete. Cum or sa iasa din puscarie vor fi colectate de niste domnisori PESTI si le vor face pe domnisoarele acestea dame de companie ... cu japca ... Si-o merita cu varf si indesat.
|
Re: Tinerele in Romania...
chill my bro'...
nu te uita acum, ca sunt tinere si alea, gandeste-te cum or sa ajunga in 10-15 ani, o sa-si primeasca pedeapsa exact cum spuneau "planeta moldova" ,"cu-n barbat care-o sa te bata mai mult decat o sa te f>>a", stii restul... |
Re: Tinerele in Romania...
=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))) hai ca asta n-o stiam:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
Buna amenintare ... pacat daca nu o fac. :D
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
Da, dar ai vazut de ce au batjocorit-o? Pentru ca ele presupuneau ca ea sta cu prietenul (de fu***i) unei dintre ele ...nu mi se pare un motiv normal sa faci asa ceva!
Toti gresim dar nu inseamna ca daca niste idioate si niste idioti isi bat joc de tine e si vina ta;) Sper ca intelegi ce vreau sa zic :) |
Re: Tinerele in Romania...
de acord...da aia ce cauta cu prietenul (de f****) la 12 ani? chestii de genu se intamplau si cand eram eu in generala [nu acum foarte mult timp] dar sa fim seriosi ca nu stateai sa bei fanta in timp ce alea te tundeau si-ti dadeau palme, fugeai si tot era ceva...
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Tot la TV spunea ca era in stat confuzional si pentru asta statea degeaba, nu stiia ce sa faca:confused2, aici nu sunt total de acord ! Oricum, unele fete de 12 ani stiu mai multe decat una majora:o Nu sunt fata si nu stiu ce as face in asemnea situatii la varsta de 12 ani, cert e ca daca eu eram acolo si vedeam ce-i faceau fetei ii bateam cap in cap pe toti, fete-baieti, in asemnea circumstante toti sunt animale! M-a uimit foarte mult indiferenta celorlalti...:sad: |
Re: Tinerele in Romania...
da, am ramas si eu socat de chestia asta: fratie, erau 100 de oameni in jur, nu le fu_e niciunul 2 suturi in c#r mucioaselor alora, si sa le trimita acasa?
cum treci tu pe langa ele si te uiti ca boul??? de neinteles nesimtirea si nepasarea asta.... eu tin minte ca atunci cand eram ciutan, eram excesiv de tare in gura (facema sport de performanta si eram mai bine dezvoltat decat colegii de-o varsta cu mine) si nu pierdeam nicio ocazie sa ma iau la bataie cu cate cineva. problema era ca daca o faceam pe strada, intotdeauna venea cate un nene sau o tante mai miloasa si ne strica distractia (mai baietel mamic-ta si tatic-tu stie ce faci tu?!? asa va invata pe voi la scoala?!? jap! jap! 2 dupa ceafa, si ne dispersa repede) pe cand aici, nimeni nicio schema fratie..... cata indiferenta si blazare pot avea in ei unii oameni? |
Re: Tinerele in Romania...
Nu exista ...
Si pe vremea copilariei mele. Ne ciondaneam, ne spargeam in bataie, chiar daca eram prieteni, tot aparea un individ total necunoscut, ne tragea de brate si ne impaca in unele cazuri ... Dar in cazul asta ... nu am ce sa mai spun. |
Re: Tinerele in Romania...
deci io in liceu ... in 4 ani...au fost 2 incidente...si alea produse de niste gagici....nu inteleg ce le-a apucat...s-au uitat pe net...pre mult nu inteleg...si cu ceilalti...stati linistiti ca nu e asa cum ziceti...nu se baga de frica..nu stiu la ce scoli ati fost voi da la noi era asa...si daca e unu smeker il lasi in pace nu te bagi intre el...ca dupa aia tu pici de fraier...si profesorii...nu iau nici o atitudine cand le spui...nu fac absolut nimic...a lor e vina...ce daca sunt platiti cu putini bani...sunt multi mai ales aia de romana mate fiz geogra istorie...care dau meditatii pe bani grei....restu da le respect indiferenta....
acum nu trebuie sa ma intelegeti gresit...nu sunt de acord cu ce zic astia...pe la tv...dar asta se intampla demult...io zic merci ca aveam colegi de treaba si cand faceam ceva stiau doar 3 maxim 4 totu se rezolva cu vorbe....si certurile se produceau doar la un pahar de vin....FETELE ASTEA AU LUAT-o RAZNA RAU DE TOT....ar trebui batute si puse sa stea pe coji de nuci unele. |
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Importante sunt faptele, nu vorbele;) |
Re: Tinerele in Romania...
dupa ce m-am luat de baieti acum citeva zile,ma iau acum si de fete...evident :)
NO COMMENT! http://pitzipoanca.org/page/35/ |
Re: Tinerele in Romania...
intr-adevar, o panoplie de proaste...
|
Re: Tinerele in Romania...
Ce mah ?
Ca mie place la tiganca aia cu oamenii care o stie pe ea mancatias ... |
Re: Tinerele in Romania...
Mentionez ca nu am citit decat prima pagina, ar fi fost mult prea mult pagini ca sa le citesc pe toate :lol:
Si trebuie sa-ti spun un lucru: Mare dreptate ai ! Dar in acelasi timp trebuie sa spun si ca nu trebuie sa generalizam, pentru ca nu toate fetele sunt asa, iar eu tind sa cred ca fenomenul asta incepe sa dispara, nu sa ia amploare. Acum 2-3 toate fetele erau asa cum spui tu, acum mie mi se par din ce in ce mai putine. |
Re: Tinerele in Romania...
Mie nu mi-e nici cald nici frig, doar ca mi-e mila cand le vad ca unele sunt tratate de cacao de toti ratatii care nu sunt in stare sa-si gaseasca pe cineva de teapa lor !
E clar ca exista si relatii serioase in care varsta n-are importanta...dar majoritatea e falsitate pe fata ! ;) Cum ai scris si tu, n-o luati ca pe o chestie generala;) |
Re: Tinerele in Romania...
1 Attachment(s)
cu legatura melodie..
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:10. |
- Copyright 2026 4Tuning