![]() |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
si asa scapi de o grija,iti fuge fundu mai devreme decat fata,asta e,riscu meseriei:)ce rau sunt
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
2 Attachment(s)
cat de prosti pot fi unii...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
cata faza:),m-ai facut curios...si la mine scrie pe o cutie:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
sa ne bucuram ca macar cineva INCA fabrica pentru oltcit:):)
nu ca nu ar fi penibil pentru firma respectiva, ca nu stiu nici macar denumirea corecta a masinii pentru care fabrica piese... sau...poate e greseala de tipar, iar cum suntem in RO...au zis 'las' ca merge si asa' |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Bine c n-au scris OLSIT
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
mai bine puneau doar sigla daca numele nu au fost in stare sa-l scrie corect,poate pe aia nu aveau cum s-o greseasca,poate??cam seamana cu aia din star trek ,te pomenesti ca-l puneau pe cutie pe jean luc piccard?:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ce sa mai fac? imi da ulei pe la sonda pe presiune. am schimbat garniturile si degeaba. la turatie se umple tot de ulei? sa fie sonda sparta?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu ar fi prima care sa scape ulei la presiuni mari. Eu am 2 asemenea sonde, care scapa presiune undeva pe deeasupra, doar la presiune mare de tot.
Vezi ca, cele 2 garnituri (inele) de cupru trebuie decalite inainte de montare (se incalzesc pana sunt rosii, si se baga in apa rece). |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
am schimbat sonda. momentan nu pot sa vad daca mai da pt ca bag masina in rk. sper sa nu mai dea...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
stiam de existenta brelocurilor cu oltcit,am vreo doua poze,cum fac sa achizitionez si eu unu?se ofera careva?:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
am cautat si eu si am intrebat o gramada de useri...daca au sau daca stiu pe cineva care vinde sau care detine un breloc de oltcit...
din pacate toate raspunsurile au fost negative:(asa ca slabe sanse sa gasesti |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pacat...chiar vroiam unu..pai si cele care s-au facut atunci,cine s-a ocupat de ele,nu se mai face o serie?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
sau facut prin 2004 daca nu ma insel...de atunci..fiecare si-a cumparat cate 1-2-3..da acu pe cine intrebi nimeni nu mai are...:(
ar fii o solutie sa ne strangem iar mai multi si sa luam legatura cu cel care le-am facut pe cele din 2004...si sa se stranga cel putin 100...ca sa mai facem..altfel nici o sansa:) |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
exact....comanda minima la firma respectiva a fost de 100 brelocuri.
Si alea 100, credeti-ma ca s-au adunat foarte greu. Au mai incercat altii ulterior sa deschida o lista (pe oltcit.ro), s-a si facut treaba asta, dar nu au fost mai mult de 20 brelocuri 'doritoare' |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Oare merita un Oltcit un pic pregatit de curse (in sensu'... motor, cutie, suspensie, rollbar, etc.) 1000 lei ? :)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
In seara asta vorbesc cu omu' sa vad ce fac pana la urma. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
categoric:)
rollbar-ul l-as vrea eu, daca vrei sa renunti la el:) |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
de ce sa nu merite, din pasiune o faci, asa de dragu de-al face mai bine nu. El merita destule, e masina pretentioasa da cu mult mai buna decat altele, din multe privinte! asta depinde de tine..servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ca sa nu mai fac thread....un amic vrea sa-si puna inele la jenti(de golf cred ca sunt),treaba e ca are jenti originale olt,si inelele alea sunt cam late,merg taiate?si daca stiti cine are de vanzare si un pret.servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da, merg taiate/sudate, etc....dar iti trebuie meserias foarte bun.
de vanzare...erau pe oltcit.ro, dar s-au vandut acum 1 saptamana. (jantele lui 7thRaven) |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da-l pun sa-si caute,ai primit pm-ul?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Ma uitam si eu azi la vanzari si am vazut ca se vinde PMD'u,am ramas:shock:..va las pe voi sa comentati:???:
http://oltcit.anunturi-auto.4tuning....00-174548.html |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
De câteva zile bune e pus la vânzare şi pe forum. Nu cred că e de comentat... :roll:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Imi cer scuze daca a fost pus,eu la sectiunea OLTCIT nu l-am vazut si am decis sa postez anuntul,dar pun pariu ca nu stiu toti de aici ca este de vanzare:rolleyes2
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
Problema e că... multi ar face la fel, da' nimeni nu-i va da banii ăştia pe maşină. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
am si eu o intrebare, la ralanti merge cam in socuri si la turatie mica cred eu ca n-am turometru, poate fi de la distanta dintre platini?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nop,cred ca avansu....
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
variatii de ralanti, sau la turatii mici poti avea din diverse cauze...de la bujii necorespunzatoare (caz concret, cu bujii cu mai multi 'craci' avea variatii de ralanti, cu bujii cu un singur crac(electrod) mergea impecabil), la contacte imperfecte pe undeva, la fise cu rezistenta prea mare, la carburator semi-infundat pe diverse circuite (ralanti/treapta 1), la contacte oxidate in capacul de delcou... |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
verifica si platina, poate nu e bine reglata sau e impuscata
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
unde mai exista in tara stand de reglare/spalare a carburatorului ? in craiova exista ?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
- la brasov este (fostul Carfil, s-au mutat...daca cauti aici pe forum, e scrisa noua adresa/nr de tel de la cei care lucrau la carfil)
- la bucuresti sunt cateva (aici recomand forumul oltcit.ro) de craiova din pacate nu stiu.... |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
este unu si la constanta...detalii...net,i hope
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ce am gasit pe net la bazar,700e,se merita sa dai banii pe ceva care a fost stricat in asa hal?pacat,incepuse binisor,bunul gust lipseste...
http://oltcit.anunturi-auto.4tuning....00-175438.html |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da pacat de el...si nu stiu daca se poate reveni la forma initiala a aripii pe spate...asa ar arata altfel si daca ar disparea alea de pe capota....atunci da...mai arata a masina....
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Salut la toti...
Am si eu un prieten care ar vrea sa schimbe motorul de pe oltcit...acum chestia este ce tipuri de motoare se potrivesc???vas fi recunoscator daca ati putea raspunde mai repede ca omu vrea sa il schimbe cat mai repede dar nu stie ce motor sa puna... VA MULTUMESC |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Merg motoare de Subaru Impreza si desigur de Citroen Axel
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
alfa romeo 33 (1.5, 1.7, 1.7 16V, 1.8 TD), renault 5gt turbo, ceva motoare de 1.6 de subaru legacy (impreza) tot boxer, tot pe aer.
citroen axel = OLTCIT pentru export de pus poti sa pui aproape orice motor, ca oricum trebuie facute o gramada de modificari ca sa potriveasca, orice motor ai pune pe masina. |
| All times are GMT +2. The time now is 23:15. |
- Copyright 2026 4Tuning