![]() |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
In faza a doua nu ma asptept sa imi refuze ajutorul. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
La invitatia aia ma refeream. ;) Ma intelegi ? N-am fost informati cu nimic. Absolut nimic. ;) |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Probabil in prima faza au fost anuntati cei apropiati lui , cunoscuti mai de mult timp ... ia-o altfel ... cine a fost acolo .. ne cam cunosteam bine intre noi ... sxc , polifem , moartea , dog , pepy , hasky , tano ... Intelegi ?
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Si oricum sunt curios daca explicatia asta e valabila si in cazul meu. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu vobeam de pufuleti. Si acum hai sa o spunem pe cea dreapta. Tu de ce nu m-ai sunat sa ma chemi in sear aaceea la Zoo ? Nici pe Pepy ... noi am aflat prin altii si am venit. Si asta pt ca era o vorba "Ca vrea Sebastian sa vina reprezentantii cluburilor". Daca eu nu vorbeam cu lumea si nu aflam ... nu veneam pt ca nu fusesem invitat. In alta ordine de idei e de ajuns sa citesti topicurile astea ca sa vezi de ce nu te-a anuntat Florica. Ce naibha suntem oameni mari ... nu mai incapem dupa deget.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Am sunat la pep cred ca am vorbit cu razvan dar nu mai stiu si tel tau nu-l mai am pt ca am avut probleme, oricum am dat f multe telefoane si m-am zapacit pe cine am sunat si pe cine nu si parca am vorbit cu Florica sa mai sune si el pe unul altul.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
cum sti tu sa bagi scuze mereu,, asa cum bagi scuze si cu Impreza aia.. te dai odata la un an si atunci te oftici
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Hai sa schimbam titlul la topic si sa-l denumim atac la adresa lui Sebastian!
Terminam discutile astea care pe mine ma amuza si apoi trecem la subiect de interes comun. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Discutile si intentile la nivel de amanunt vor avea un caracter strict confidential.
Se vor face publice doar ideile in mare si nu solicitam nici un sprijin. Ne bucuram de criticile aduse speram sa extragem din ele idei constructive. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu stiu ce mai astepti si de ce nu-l schimbi :lol:
Nu soliciti sprijin pt ca esti constient ca nu ai asa ceva... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
pai ne ataci tu pe noi, te atacam si noi pe tine ca nu cred ca ai tu 3 ...
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Aici e un forum unde eu sunt de la inceput.
Nu sunt un moderator cu f mare putere pt ca am cerut retragerea acestor facilitati, dupa pareream mea ordinare si injositoare de multe ori. Imi permit mai mult decat altii pentru ca am facut mai mult, cine nu crede, nu stie sau nu recuoaste asta e problema lui, nu am timp sa mai iau dupa muste pt ca as ajunge la gunoi. Ma ditreaza si amuza rautatea unora de aici, dar sunt obisnuit cu asta oricat de multi ati fi. Nu voi contati ci cei care vor sa faca ceva si de multe ori stau cuminti citesc si vin sa-mi spuna ideile lor. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
1.culmea..e ca majoritatea de aicia care il vorbesc pe seby sunt din NSL hmm..
2.cursa de la cta cu/fara Florica avea loc oricum. 3.Ma intreb de ce 4tuning nu da asa mare importanta initiativei...tinand cap de afis o chestie oricum sortita pieirii . Eu zic sa lasam toate astea la o parte,si sa facem constructiv. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
ia uita-te mai bine ca sunt si din alte cluburi ;) stai asa ca nu a vazut toata lumea :D
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Daca da fi explicit, daca nu nu mai polua! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Stand si citind acest topic stau si ma gandesc, oare facem un voting Sebastian vs Florica, sau incercam sa detaliem problema infiintarii unei piste de drag. Parca asta era titlul, nu?
Din cate observ toata lumea ii sare in cap lui Sebastian. Nu sunt eu judecatorul ca sa spun care dintre Sebastian si Florica are dreptate, insa va intreb: cati dintre voi asteptati cu nerabdare orice topic cat de mic legat de o viitoare cursa? Asta e interesul dezorganizarea, chiar cand am ajuns la inceputul drumului? De acum va fi mai greu, iar daca toti se dau la o parte inseamna ca sunt pasionati de scandal nu de curse. Si ca o tema de gandire, faceti un calcul si vedeti cate curse a facut Florica si cate Sebastian in ultimii 5-6 ani? Si pentru ce, ca apoi sa apara posturi de genul celor ale lui Florica cum ca a oganizat curse la Constanta. Eu am sprijinit cat am putut organizarea cursei de anul acest de la Saturn si nu cred ca am postat pe net faptul ca am facut si am dres. Ideea de baza e ca ne pierdem ratiunea si lucrul care pana nu de mult ne lega si vreau sa voteze toti cine e pentru CIRC si cine pentru CIRCUIT! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Asa este dar de ce nu spui cum a ajutat Forica la curse?
A venit in ziua cursei si a plecat tot atunci cu lauri de coorganizator. Sincer nju aveam nevoie de el dar l-am coptat sa ma ajute, am insistat sa accepte si colaborarea cu MR sa nu-l mai pismuiasca pe Micutzu. Cand auzise ca fac o reunirea a tuturor a inceput sa se poarte ciudat si nu ar fi prima data cand am semne mari de intrebare referitoare la comportamentul lui in astfel de situatii. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Sincer noi ne-am fi descurcat si singuri si daca va fi nevoie o vom demonstra pe viitor.
Nu Florica ne-a strans acolo si nu cred ca l-am vazut pe el alergand dupa aprobari si demersuri. Atunci, unde e co-organizarea? Nu cumva, ca si in subiectul de fata, Florica incearca sa iasa in evidenta cu ceva? Florica, din partea mea ai Titlul de Co-Organizator Autorizat de Evenimente Auto-Moto-Karting! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
nu cred ca florica a luat numele de co organizator ci NSL`u si anu acesta nsl a avut vro 40 oameni la organizare.. pe tronsonul de la finalul cursei MR`u la start si x team la fel la start.. lr unde e !
sunt mult prea multe de zis.... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Au fost oamni de la NSL la final insa fara mari eforturi,bani si relatii nu ar fi putut face nimic.
Dar sa te intreb de ce e criminal Florica sau e ... oare de ce nu a anuntat ca la BZ este un drum praf, asta lasand deoparte organizarea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
de unde crezi ca stia florica cum e drumu la bz ?!?!?! noi ne`am si ratacit ca nu stiam cum sa ajungem la buzau ... si ce treaba a avut florica si nsl`u la buzau ca nu am fost nici un fel de coorganizatori nicaieri decat la burn out show unde nu cred ca puteti sa aduceti nici un repros .. la fel si burn out event ploiesti la fel si la burn out event metro
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
E un repros ca a lasat sa vina lumea acolo si asfaltul era praf eu cu foresterul la 80 aveam senzatia de nesiguranta dar o masina sport? Apreciez baitii entuziasti ca tine insa fi bun si deschid ochii sa vezi multe f multe si sa poti analiza corect. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
da am fost acolo cu o zi inainte insa am fost in complexu dragaica nu unde s`a tinut cursa...
. am ochii foarte bine deschisi si culmea vad multe.... insa in viata asta... nu ai cum sa imi dovedesti mie si nu numai ca florica este cine zici tu ca este... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu avea de unde sa stie cum este locatia. Din cei 100 de inscrisi 6 au renuntat din start, restul nu. Multi stiau starea carosabilului, altii au verificat cu cateva zile inainte, chiar din Buc fiind. Florica si NSL au fost preluati din mers din cauza unui eveniment nefericit.
Nu stiu cate curse ai organizat tu pe o locatie urbana, cu 100 de concurenti dintre care 97 din afara orasului, adica straini de organizatori sa zici ca te mai intelegeai cu ei. Ai recunoscut ca este presiune pe cel care face asa ceva amintind de momentul Baneasa cu usa indoita, deci se presupune ca ai intelege. Eu zic sa-ti raspunzi la unele intrebari privind in propria-ti ograda: de ce nu ai anuntat ca la Dragonul Rosu este drumul in panta + intuneric = vizibilitate linie sosire mica; de ce nu s-au returnat toate taxele de participare. Adevarat ca l-am rugat ceva pe Florica cu privire la un aspect legal, de care din fericire n-a mai fost nevoie, ca mi-am luat masuri de precautie, adevarat ca a fortat unele aspecte care imi suplimentau raspunderea, adevarat ca din ce s-a scris pe forum a rezultat ca el a organizat, ca a dirijat ca etc. si ca ce a fost rau a fost vina celor de aici. Balacariti-va, dar nu cred ca are vreunul dintre voi poll-position-ul in a ridica piatra. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Nu ma intereseaza Florica , dar cand spune neadevaruri ii amintesc ca are multe rautati cu intenti si voi nu-l cunoasteti, ce farmec ar avea vita voastra langa el daca eu as spune tot ce stiu?;) |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
de ce crezi ca toata lumea crede in florica! si nu in tine pentru ca in florica iti poti pune baza.... e om de cuvant... si majoritatea prefera sa mearga dupa el .... nu te`ai gandit ca poate e o problema la cei care nu`l suporta pe florica.. desicred ca ii numeri pe degete |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu cred nu ma intereseaza eu vreau sa fac ceva.
Insa nu ai vrea sa sti ce spun oameni din nsl pe privat, poate Gratian vede... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
ce spun oamenii din nsl pe privat?
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Oricine stie sa organizeze daca-l duce putin capul, chestia e de resurse. "Campul" acela a gazduit alte doua curse. In plus de asta, anuntul oficial a avut mentiunea inca de la inceput asupra starii asfaltului, adica a exsitat informare. Starea drumului de la Braila a necesitat stiinta din partea ta daca vorbim de "valuri" in asfalt, iar masinile "sport", parca 30 la numar, au stat pe drum intr-un balet.
Dar nu cred ca era vorba despre cine si cum organizeaza aici. Fiecare este liber sa participe, sa organizeze, sa-si ia palme, sa invete ceva sau nu din experientele trecute. Si ca a venit vorba de experienta trecuta, voi inca nu v-ati prins ca daca tineti coada sus nu rezolvati nimic? Ba mai pierdeti si ce ati adunat pana acum. Nu interveneam, ca nici nu pot participa constructiv nici nu sunt convins de aspectul benefic al acestei initiative, ca loc de dezbatere ma refer, dar cand unii vorbesc din presupuneri si nu accepta acelasi tratament, ma sesizez. Banuiesc ca am acest drept?! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Da acel camp nu e bun vorbiti cu primaru sa-l repare si atunci cevine superb si daca vreti va si ajut cand sunt conditii.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Pe care il rog sa trateze totul cum trebuie fara sa dea dovada de egoism, aducand injuri , am citit tot ce s-a scris, si sunt mai vechi pe forum..si totodata activ pe aici ...am avut sansa sa il cunosc pe Florica..stiu cum este;) .. dar totodata am avut sansa sa va cunosc in alte circumstante la salon ... Domnule Sebastian..de la prima vedere mi-am facut o parere...care s-a dovedit aceeasi pana acum..si aceeasi va fi...,pe mine nu ma cunosti..si asa va ramane lucrul acesta |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-Te rog sa faci public ce spun membrii NSL despre mine.
-Vrei sa ti public eu vre o 60 de PM sa vezi ce spune lumea despre tine?....nu membrii NSL....lumea care vede.....sa public ce spun moderatorii despre tine?.....sa spun ce spun cei de pe starda despre tine.......as intra in pamant in locul tau...si m as clona poate iese unul mai bun. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-A la mareee.....pai de ce ai intrat tu in cobinatie? Pt o hartie adusa? si cu cati oameni ai venit la organizare......singur??....nu pot sa cred ca singur......pt ca singur erai.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-Da cu siguranta....au fost baietii de la X-Team Constanta si baietii de la Midnight in fata , NSL la Finish si la parcul de intoarcere.
-E simplu sunt pozele pe forum...... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
marcajele alea la cursa oare cine le-a facut ? X-team ? NSL ? MR ?
banerele alea cu atentionari ptr public cine le-a facut ? X-team ? NSL ? MR ? inscrieriile participantiilor cine le-a facut ? x-team ? NSL ? MR ? |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
inscrierile xteam mr ;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:40. |
- Copyright 2026 4Tuning