![]() |
Re: Tuning pe machete
eu am folosit folie auto, 50%...dar cum nu sunt adeptul ei, am dat-o jos! :lol:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
va prezint si eu ultima isprava, de altfel si singura :)
VW Golf Cabrio Mk1 , Scara 1:43, Producator necunoscut. Modificari : * Lasata mai jos * Sablata toata caroseria * Schimbat jante * Haion Shaved * Usi shaved * Faruri cross * barile au fost chituite pentru ca erau lovite destul de rau * Vopsita in Negru Mat , 5 straturi de vopsea in total. Mai trebuie sa-i fac parbrizul, l-am crapat in timp ce il polisham ca sa-i scot zgarieturile ... si stopurile spate care trebuiesc refacute pentru ca nu avea decat unul. Cand va fi cu adevarat gata o sa mai pun poze :) |
Re: Tuning pe machete
Ce sa zic, bravo tie:D avand in vedere si scala masinii :)
|
Re: Tuning pe machete
o intrebare .. farurile sunt negre ? grila , emblema tot ?:)
|
Re: Tuning pe machete
10 Attachment(s)
Multumesc, e multa migala, mai ales la sablatul caroseriei. Se poate vedea in prima poza ca avea vopseaua destul de sarita :)
Durata executiei a fost cam de 1 saptamana. Cateva poze de pe parcursul modificarilor :) Nope, farurile sunt clare cu CRUCE :) |
Re: Tuning pe machete
foarte frumos ti-a iesit golful! felicitari! spor la treaba cu parbrizul!
|
Re: Tuning pe machete
multumesc reme :) astept niste stiplex rosu si alb cristal de la un prieten din TM :)
Urmatoarea masina la modificat va fi un corrado :) tot scara 1:43 |
Re: Tuning pe machete
Cum pot face shave la manere ?zicetimi si mie pls :D
|
Re: Tuning pe machete
daca manerele sunt in exterior le slefuiesti pana iti ies ochii din cap :) daca sunt in interior, le umplii cu chit.
|
Re: Tuning pe machete
17 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
E maisto :D 850.000 1/18 o sa o vopsesc da mai incolo .... :D
|
Re: Tuning pe machete
De unde ai facut rost ma de atatia bani ??:lol: ai spart vreo banca ...hmm.. zici o vopsea.? eu zic ca-i sta bine si asa in argintiu asta..si un negru ar da bine , doar e mertz :D
Te rog uitate de doua ori la ce scri, nu mai scrie cu viteza luminii, Eagle! |
Re: Tuning pe machete
E.....:D so intamplat sa am mai multi bani si am zis sa incerc si io sa iau nijte masinutze :D....krek o vopsesc neagra :D si jantele as vrea sa le vopsesc
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Mertzanu meu cu shave la usi la la portbagaj :> urmeaza sal vopsesc alb kred :D sai pun leduri si subwoferele :D...app din ce pot face subwofere?pls:D
|
Re: Tuning pe machete
Hai ca vine bine http://forum.crystalxp.net/style_emo...fault/wink.gif
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
Inca o modificare, dupa ideea lui eddycdk......chopped...:D
|
Re: Tuning pe machete
1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol:
incep sa semane! |
Re: Tuning pe machete
5 Attachment(s)
BMW Z8, Bburago, 1/18
Mici modificari: -1Lcd -cauciucuri cu talon mai mic pe fata -shadow-line -stopuri negre -pleoape -vinil capota -logo`uri K&N, JBL, KONI, etc.. 5poze |
Re: Tuning pe machete
cum curat marker-ul dupa plastic ( mai exact jante) ?
daca dau cu acetona se strica plasticul ? |
Re: Tuning pe machete
da.. sunt sanse mari.. nu prea ai cum.. incearca cu spirt......... si daca nu iese... incearca cu acetona dar fara sa freci.. si daca le`ai decolorat si a iesit urat.. fa`le negre.. :D
ai priceput? :D arata`ne machetele tale.. ;) DA? |
Re: Tuning pe machete
pai jantele sunt albe , si le-am dat cu markeru (asta cand eram mai mic si ceva mai idiot) si acum vreau sa le fac la loc albe !
|
Re: Tuning pe machete
ok.. dar vrem poze.. :) ce macheta? ce scara? ce producator?
idiot esti si acum.. stai linisit.. joke |
Re: Tuning pe machete
Poze poze poze poze :D:D:D
|
Re: Tuning pe machete
poze cand fac jantele albe !
adica maine sper :lol: nu e cine stie ce model , e bburago |
Re: Tuning pe machete
pff.. ce sa vorbesti ma cu asta... il intrebi ceva.. iti raspunde altceva..
mmDA! :D P.S. Mi-a soptit o pasarica , ca are un Beetle verde, Bburago 1/24 cu jenti albe :D :D |
Re: Tuning pe machete
Quote:
DA! |
Re: Tuning pe machete
4 Attachment(s)
Cam asta am facut la o Silvia :
- Coborat - Scos un scaun - Scos eleron - Scos Bumper spate Tunat frate :lol: |
Re: Tuning pe machete
Am avut si eu o d`asta mai demult.. dar am inceput sa iau elemente de pe ea si sa pun pe altele si.. s`a dus.. :)))
intercooleru e pe 350z.. filtru de aer pe z8 scaunele si dif chestii din interior pe un escort 1/24.. etc.. :D |
Re: Tuning pe machete
Bah da d unde tot aveti silvii din astea :lol: :D k vreau si io una ...ce firma e ? e 1/24?
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:45. |
- Copyright 2026 4Tuning