Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 325i Turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/55710-bmw-e30-325i-turbo-vs.html)

andreiwtw 09-09-08 15:20

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1741955)
alooooo d-lor masina are si a avut de cand a facut-o fabrica motor de 2500 12 valve ..........oricum felicitari lui ionut pentru victorie ...dar parerea mea este ca ar trebui sa se acorde o REVANSA pe un drum pe care sa se poata pune in valoare adevarata putere a masinilor

sa zica Ionut !
unde si cand ...

ionut-01nsl 09-09-08 16:15

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1741955)
alooooo d-lor masina are si a avut de cand a facut-o fabrica motor de 2500 12 valve ..........oricum felicitari lui ionut pentru victorie ...dar parerea mea este ca ar trebui sa se acorde o REVANSA pe un drum pe care sa se poata pune in valoare adevarata putere a masinilor

k.......

andreiwtw 10-09-08 09:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1742140)
k.......

propun A2 ...

andreiwtw 11-09-08 10:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1742140)
k.......

Vi Sambata la Pitesti ?

ionut-01nsl 11-09-08 11:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1745963)
Vi Sambata la Pitesti ?

dap.......

andreiwtw 11-09-08 14:02

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1746092)
dap.......

ne vedem acolo ...

RED_LAF 14-09-08 00:15

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
cand ai timp sa o incerci si cu un aspirat????:lol:

andreiwtw 14-09-08 10:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by RED_LAF (Post 1751719)
cand ai timp sa o incerci si cu un aspirat????:lol:

Oricand vrei tu !!!
Pacat ca nu ai fost ieri la Pitesti ...
A fost cea mai reusita cursa legala din ultimii doi ani .
Super organizare !

andreiwtw 14-09-08 10:50

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by RED_LAF (Post 1751719)
cand ai timp sa o incerci si cu un aspirat????:lol:

0723.243.910

RED_LAF 14-09-08 22:50

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1752059)
Oricand vrei tu !!!
Pacat ca nu ai fost ieri la Pitesti ...
A fost cea mai reusita cursa legala din ultimii doi ani .
Super organizare !

ma sucit ploaia de diminetza:???:te sun saptamina ce vine;)

andreiwtw 15-09-08 09:18

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by RED_LAF (Post 1753567)
ma sucit ploaia de diminetza:???:te sun saptamina ce vine;)

O.K. !

andreiwtw 15-09-08 10:50

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1754117)
O.K. !

Oricum se pare ca va mai ploua cateva zile din pacate ...

andreiwtw 07-10-08 09:50

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by RED_LAF (Post 1753567)
ma sucit ploaia de diminetza:???:te sun saptamina ce vine;)

vi la Craiova week-endul asta ...

andreiwtw 07-10-08 09:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1796484)
vi la Craiova week-endul asta ...

Poate ne dam acolo !!!

mikafly 09-10-08 09:30

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1796486)
Poate ne dam acolo !!!

Poate veniti la Tulcea........e pe aeroport.........

daniwmk 09-10-08 10:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 1800126)
Poate veniti la Tulcea........e pe aeroport.........

vine omu e si preinscris :)

andreiwtw 09-10-08 17:03

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1800245)
vine omu e si preinscris :)

Ma gandeam sa vin cu e46-le la Tulcea.
E cam lung drumul pt. urs ...
Am si o nunta Sambata noaptea.
Sper sa fiu apt ...

andreiwtw 11-10-08 15:35

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1800245)
vine omu e si preinscris :)

La ce ora incepe cursa maine ?

walter 11-10-08 19:22

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
:lol:
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1803783)
La ce ora incepe cursa maine ?

(L A F)poate apukm si noi sa ne dam bai boss;):lol:

ZerO_CooL 11-10-08 19:25

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1803783)
La ce ora incepe cursa maine ?

"Orar :
- Data : 12 Octombrie 2008
- Ora incepere inscrieri : 8:30
- Verificari tehnice ale masinilor de concurs : 11:45 – 12:45
- Ora incepere concurs : 13:00
- Ora terminare concurs : 17:00
- Festivitate premiere : 17:10 – 18:00
- Ora terminare eveniment : 18:00"

andreiwtw 12-10-08 17:11

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by walter (Post 1804069)
:lol:

(L A F)poate apukm si noi sa ne dam bai boss;):lol:

Din nefericire n-am reusit sa ajung .
M-am culcat pe la 5:30 si nu am putut sa ma mai trezesc la timp .
Ne dam cand te intorci d-acolo daca vrei .

andreiwtw 06-11-08 14:58

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Astept provocari si pentru 16 noiembrie la Braila, in cadru legal ...

B39738 07-11-08 09:12

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
pai poate o rezolvam acuma cu kadett vs bmw...data trecuta la braila, cand masina nu era inca a ta, nu am mai apucat sa ne dam ca ex-proprietarul a avut o problema tehnica...nu era prea corecta incadrarea in grupa a masinii, cineva uitase sa adauge coeficientul de turbo, dar nu-i bai, nici eu nu prea aveam ce sa caut in grupa respectiva, desi coeficientii de tractiune fata aplicati puterii masinii ma incadrau acolo...vom vedea...sa fie vreme buna si distractie.

boh_325t 07-11-08 11:10

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
o sa fiu si eu prezent, sper sa iasa ceva frumos ........nu am mai fost de mult la o legala si imi este DOOOOORRRR...........

andreiwtw 07-11-08 11:36

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1848690)
pai poate o rezolvam acuma cu kadett vs bmw...data trecuta la braila, cand masina nu era inca a ta, nu am mai apucat sa ne dam ca ex-proprietarul a avut o problema tehnica...nu era prea corecta incadrarea in grupa a masinii, cineva uitase sa adauge coeficientul de turbo, dar nu-i bai, nici eu nu prea aveam ce sa caut in grupa respectiva, desi coeficientii de tractiune fata aplicati puterii masinii ma incadrau acolo...vom vedea...sa fie vreme buna si distractie.

normal, eu ar trebui sa ma incadrez la F .
daca nu vom fi in aceeasi grupa ne dam la libere ...

boh_325t 07-11-08 11:40

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
apropo andrei poate ne vedem sambata sau duminica sa ne mai uitam putin pe la masina8):evil::evil::evil::twisted:

andreiwtw 07-11-08 13:04

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1848944)
apropo andrei poate ne vedem sambata sau duminica sa ne mai uitam putin pe la masina8):evil::evil::evil::twisted:

ar cam trebui sa ne vedem ... si sa ne uitam la ea ca de facut nu prea avem ce; e beton masina !!!

p.s. eu maine dupa 13.00 sunt liber ; poate vin pe la tine, ce zici ?

boh_325t 07-11-08 13:16

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
stii unde ma gasesti. sambata si duminica sunt la locul stiut.......:evil::twisted::twisted::twisted::twis ted:;););)

andreiwtw 07-11-08 13:29

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1849097)
stii unde ma gasesti. sambata si duminica sunt la locul stiut.......:evil::twisted::twisted::twisted::twis ted:;););)

te sun inainte sa vin !!!

andreiwtw 12-12-08 08:32

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1847285)
Astept provocari si pentru 16 noiembrie la Braila, in cadru legal ...

GATA ?!? S-a inchis sezonul !?!

andreiwtw 17-12-08 09:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Nimeni ?
Hai ca se anunta un week-end cald !!!

LAFv8 20-12-08 02:53

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1925928)
Nimeni ?
Hai ca se anunta un week-end cald !!!

hia sa profitam atunci de vremea care este.ia zi cind ai timp si ptr mine;)

andreiwtw 20-12-08 18:02

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1932161)
hia sa profitam atunci de vremea care este.ia zi
cind ai timp si ptr mine;)

Maine ( daca nu ploua ) eu am timp . Tocmai o dusesem la garaj dupa 48 h de chinuri , dar pt. asa o provocare o mai scot si maine ...

alecsutu1 20-12-08 18:31

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
ehee maine chiar ninge daca e sa ne luam dupa prognoza
http://vremea.kappa.ro/ oricum la ce temperaturi sunt acolo mai bine faceti patinaj artistic :P

LAFv8 20-12-08 22:37

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1933090)
Maine ( daca nu ploua ) eu am timp . Tocmai o dusesem la garaj dupa 48 h de chinuri , dar pt. asa o provocare o mai scot si maine ...

mah tiam lasat un pm.;)

andreiwtw 24-12-08 21:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1933570)
mah tiam lasat un pm.;)

Din nefericire nu am apucat sa o facem ...
Sper sa te mai prind in ianuarie ( cand ma intorc ) :P fara supralimentare !!!

Craciun fericit !!!

LAFv8 26-12-08 14:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1940571)
Din nefericire nu am apucat sa o facem ...
Sper sa te mai prind in ianuarie ( cand ma intorc ) :P fara supralimentare !!!

Craciun fericit !!!

k mah . si tie iti urez craciun fericit si un an nou plin de inpliniri:lol:

LAFv8 29-12-08 20:39

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
hai boss k ma apuc de el si nu mai avem timp ,cit de cit este bun timpppul:lol:

andreiwtw 29-12-08 23:02

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1948123)
hai boss k ma apuc de el si nu mai avem timp ,cit de cit este bun timpppul:lol:

Iti atasez niste poze de unde sunt eu acum ( facute ieri, ~ 90 cm zapada ) ... ca sa nu mai zici ca este timp frumos .
Pe 3 ma intorc si sper sa reusim s-o comitem !!!

LAFv8 29-12-08 23:31

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1948402)
Iti atasez niste poze de unde sunt eu acum ( facute ieri, ~ 90 cm zapada ) ... ca sa nu mai zici ca este timp frumos .
Pe 3 ma intorc si sper sa reusim s-o comitem !!!

k mah .distractie placuta;)


All times are GMT +2. The time now is 13:21.

- Copyright 2026 4Tuning