Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   intalnirea de week end ! (https://forum.4tuning.ro/195-satu/55302-intalnirea-week-end.html)

veveve 17-11-07 18:28

Re: intalnirea de week end !
 
Quote:

Originally Posted by floryn bmw (Post 1203716)
deci ce sa mai zic la baia mare a fost beton mai ales faza cu militzia sa vedem ce va fii vineri cand vor venii baietii din mm la noi .. bye.. ....WSP....

poi si normal florine ...:D cei daca ai telecomanda de la casetofon inseamna ca masina ii a ta:D :D :D ii asteptam pe baimareni cu drag si poate mai dam si noi o fuga pana la ei....oricum neam distrat toti
:D :D :D :D :D

rapidistu_c&c 17-11-07 23:50

Re: intalnirea de week end !
 
deci, acuma am vorbit la telefon cu Catalin(Bilutza, fratele lui Ionutz, directoru Mr), el era plecat din Baia Mare...si ii pare foarte rau....si isi cere scuze in numele clubului Mr Baia Mare k ne-au pus pe drumuri.....ne-au promis k vinerea urmatoare vin ei la noi si spera k in numar cat mai mare....mi-a zis k o sa avem multe de vorbit!!!! eu zic sa ne strangem cu totii vinerea viitoare...sa facem o fatza frumoasa baimarenilor,si sa-i asteptam cu drag k vin 100%!!!!!;););)

floryn bmw 19-11-07 18:05

Re: intalnirea de week end !
 
ii asteptam cu drag pe baietzii din BM , SHI INCA CEVA aveti grija care tineti "TELECOMANDA" :)

Snoopy 19-11-07 18:48

Re: intalnirea de week end !
 
:lol:..stam dub pod in frig?Sau mergem cu baietii la un local..

Spark 19-11-07 19:00

Re: intalnirea de week end !
 
pai ... intai sa ne intalnim totzi sub pod ...
dupa aia vedem noi unde mergem si ce facem ;)

rapidistu_c&c 19-11-07 21:53

Re: intalnirea de week end !
 
nu stiu in ce local am putea merge dak o sa fim multi...asa k mai bine am sta toti sub pod...acuma cateva ore no sa inghetzam de frig....mi-au zis baietii de la Baia Mare, k o sa avem multe de vorbit!!!:)

floryn bmw 20-11-07 19:14

Re: intalnirea de week end !
 
stam sub pod poate ne fac baietii niste demonstratii :)

gergo 20-11-07 19:22

Re: intalnirea de week end !
 
Nu vreau să vă dau sfaturi, dar eu nu sunt de acord cu demonstraţiile de sub pod. Sau a demonstraţiilor de orice fel, care se fac cu circulatie deschisă, ilegale. E destul de lucru să conştientizezi publicul larg să considere tuningul ca o treabă serioasă, şi atunci stricăm imaginea cu demonstraţii pe un loc de 2x2 metri. Treaba voastră...

Spark 20-11-07 20:31

Re: intalnirea de week end !
 
5 Attachment(s)
cateva poze si filmuletze de weekendul care a trecut .. :)
adica in drum spre bm

juana_man 21-11-07 08:17

Re: intalnirea de week end !
 
is 100% de acord cu gergö, era vb de antalnire nu de demonstratii!!era vb sa ne antalnim si sa ne cunoastem nu ca sa ne masuram puterile asa k va rog sa va abtineti de grandomanii si de impresii !!!

Devi 21-11-07 11:31

Re: intalnirea de week end !
 
de acord cu gergo si juana, nu stiu, dar eu as bea o bere buna cu fratzii mei :) totus, eu zic ca ar fi bine la un local...

rapidistu_c&c 21-11-07 12:44

Re: intalnirea de week end !
 
da si eu is deacord cu ei...dar parca ar mai merge ink o sticla de Balentines...la intalnire....nu??? sa ne mai incalzim un pic...:)):)):)) :P

Snoopy 21-11-07 17:55

Re: intalnirea de week end !
 
Ne intalnim cu baietii vorbim..poate mergem la un local undeva daca cumva va fi prea frig..nu cred ca ii place nimanui sa stea la - 2 ore.. si dupa ce pleaca..sau cu ei(ca nu vor fi toti soferi)..sa mergem sa gustam ceva :).In fine vedem cum decurg lucrurile..

norbi_bmw 21-11-07 20:25

Re: intalnirea de week end !
 
auzi Florine!! sa-ti speli masina pe vineri!!! :-)))

demian 22-11-07 16:40

Re: intalnirea de week end !
 
cine stie cam pe la ce ora aprox vin cei din bm, iar voi pe la ce ora mergeti inainte de h21 sau......?

Spark 22-11-07 16:45

Re: intalnirea de week end !
 
pai ... ca de obicei ... noi ne strangem pe la 9
acuma cand o sa apara si cei din bm ... nush`
dar probabil ca pana la 10 si umpic sigur ar trebui sa fie aici ...

dar sunt altzii care sunt mai in masura sa zica exact.

rapidistu_c&c 22-11-07 22:50

Re: intalnirea de week end !
 
baietii din baia mare se strang ca sa porneasca spre satu mare la 19:45 ca pe ora 21:00 cand ne strangem noi, ei sa ajunga in satu mare, deci la ora 21:00 sa fim si noi cam toti sub pod!!!

veveve 23-11-07 14:46

Re: intalnirea de week end !
 
prezent si eu deseara....umplem parcarea:D

Rolly_k 23-11-07 16:14

Re: intalnirea de week end !
 
noah fain vin si eu... sper sa fim catziva... ca de obicei cand sunt liber nu am ocazia sa va prind pe toti :P bye pe diseara

Spark 23-11-07 18:38

Re: intalnirea de week end !
 
Quote:

Originally Posted by veveve (Post 1212390)
prezent si eu deseara....umplem parcarea:D

cum ziceam.
daca vi u ... sigur o sa fie lume ;)
a da ... prezent si eu

demian 23-11-07 18:47

Re: intalnirea de week end !
 
vin si eu doar ca ma uit putin la fast and furios 1 mie dor sa vad civicurile negre cu neone verzi

rapidistu_c&c 23-11-07 18:58

Re: intalnirea de week end !
 
sper sa umplem parcarea...sa fim cat mai multi si sa facem o fatza frumoasa baimerenilor....care, din cate stiu s-au strans acuma la 19:45 sa se intalneasca, la iesire din Baia Mare!!!!Drum bun sa aiba;););)!!!!

Spark 23-11-07 23:23

Re: intalnirea de week end !
 
16 Attachment(s)
si weekendu` asta intalnirea a iesit super fain.
pe scurt baimarenii au venit. am stat sub pod ... am schimbat umpic locatzia si am venit inapoi.

il las pe altzii sa comenteze si sa detalieze ...
eu doar o sa pun ceva poze si filmuletze
(scuzatzi ca filmuletzele sunt asa scurte dar mi le taia telu`, ii ceva setare si inca nu am reusit sa-l fac sa fie ok, dar sper sa va placa si asa :) )

veveve 24-11-07 09:41

Re: intalnirea de week end !
 
o iesit super bine....cred ca toata lumea sa simtit bine....
la mai mare

GODLESS 24-11-07 11:45

Re: intalnirea de week end !
 
Frumos !! x3 nu am cuvinte , o gasca de lume , iar zona industriala e incredibila , pacat ca nu avem si noi in bm asa ceva . Sigur o sa mai venim ...(multumim de bere calibristilor ...)

Payulik 24-11-07 15:06

Re: intalnirea de week end !
 
a fost super fain multzumim pentru primire

holdo 24-11-07 15:21

Re: intalnirea de week end !
 
multumim baieti pentru prezenta si la cat mai multe evenimente de genu va asteptam oricand pe la noi :) va salut

Payulik 24-11-07 17:00

Re: intalnirea de week end !
 
te refereai la pozele care le-am pus eu?

rapidistu_c&c 24-11-07 21:21

Re: intalnirea de week end !
 
va asteptam si de alta data la noi in numar si mai mare...;), iar noi ar trebuii sa ne organizam de pe-acuma ce vom face vinerea viitoare, dak plecam undeva....eu cu ink catziva ne-am gandit sa mergem in Baia Mare, Oradea sau Cluj...acuma fiecare datziva cu parerea...sa organizam totul din timp:):):);)

juana_man 26-11-07 07:24

nu-mi vine sa cred :( bine k nu ati dat anunt in ziar de destepti ce sunteti
iar tu atilaboot........dak ai ceva probleme sau complexe ..stai linistit in banca ta si nu te baga in afirmatii aiurea k musca in lapte.

a nu se intelege gresit,cu intalnirile de weekend incerc sa strang comunitatea satmareana la un loc si nu k sa promnovez "ceva"!apropos....
un citat de la un "oficial" satmarean kre ma sunat sambata dim la 8 si 2 min: o sa va usturam k la carte!!!!

gergo 26-11-07 18:00

Re: intalnirea de week end !
 
Părerea mea despre evenimentul vostru este că suntem pe drumul bun de a strica această mişcare de tuning prin aceste acţiuni ilegale.
Mişcare de tuning local, care a cunoscut o dezvoltare spectaculoasă in acest an, avānd ca element-cheie show-ul din septembrie, care a "legitimizat" cursele de accelerare, şi a creat o imagine favorabilă despre tuning/racing atāt pentru spectatori, cāt şi pentru autorităţile locale.

Insă acum, prin reintoarcerea in parcul industrial, in cadru ilegal, mişcarea voastră de tuning se dovedeşte a fi fără viitor: asta nu este dezvoltare, ci din contră. In loc să vă organizaţi, si pe anul următor să pregătiţi evenimente legale cu sprijinul autorităţilor, şi să participaţi la evenimente mediatizate, evenimente la care părinţii voştri pot citi dimineaţa in ziar: Ionică Pop, categoria A2, locul I, evenimente de care poţi fi māndru, vă autoexilaţi īn parcul industrial. Nu prea mi se pare strategie bună.

Cu cāţiva prieteni, pentru anul 2008 deja pregătim următoarele:
-1 cursă de viteză pe traseu montan, pe Huta Certeze
-4 etape locale/judeţene de rally-raid, curse de teren pentru amatori.
-4 etape locale/judeţene de rally-sprint, indemānare pentru amatori
Aceste evenimente, cum a fost si cea de ieri, se bucură de sprijinul autorităţilor, ieri ne-a onorat cu prezenţa Prefectul Judeţului SM la premiere.

Voi aveţi acum şansa de a vă organiza un cadru legal de activitate, pentru a pregăti etape locale de accelerare, fiindcă TuningShow 1 a fost un succes.
Sunt şanse de a inchiria aeroportul, de a organiza un eveniment despre care să vorbească şi pe plan naţional.

Dacă se intāmplă un accident in parcul industrial, aţi pierdut şansa de a se bucura de maşinile voastre pentru un bun timp, fiindcă nimeni nu o să vă sprijine: nici autorităţile, nici presa locală, nici publicul larg. Apropo, ce este mai plăcut, să fii aplaudat de 6000 de spectatori sau să fii cu ochii pe strada principală, vine poliţia sau nu.

Să nu credeţi că vă avertizez, sau că sunt impotriva voastră, vă doresc mult succes in activitate, insă dacă continuaţi in direcţia "parcul industrial", să mă anunţaţi, să pot face sign-out cāt mai repede.

Stimă,
Gergo

holdo 26-11-07 21:33

Re: intalnirea de week end !
 
absolut aveti cea mai mare dreptate! NU sunt de acord si nici nu o sa fiu de acord cu cursele ilegale sau orice eveniment de genu. Asta trebuie sa constientizam cu totii si sa ne gandim ca suntem in stare de mai mult decat sa stam la periferia orasului. Stiu tentatia e mare dar nu facem nimic altceva decat rau mici pasi pe care am reusit sa ii facem in materie de tuning sa o dam peste cap si e pacat! Am pornit pe un drum.....doar trebuie sa il urmam!!!
Va salut pe toti!

rapidistu_c&c 26-11-07 21:50

Re: intalnirea de week end !
 
stiu k nu a fost bine ce au facut unii (participantii)...dar acuma o data...la provocarea baimarenilor...,multumim celui de sus k nu s-a intamplat nimik,si totul s-a terminat cu bine!!! dar oricum a fost o intalnire foarte reusita,le-a placut mult baimarenilor locul in care ne intalnim...si multe altele!!!!

alina_sm 26-11-07 22:22

Re: intalnirea de week end !
 
Nu vreau sa o ia uni in nume de rau dar indiferent daca tentatia e mare sunteti destul de constienti de urmari....si sunt printre voi si maturi ....Vineri dupa asa zisa "liniuta de impresii" a voastra politia sa cam plimbat prin oras... si nu cred ca degeaba

juana_man 27-11-07 07:45

Re: intalnirea de week end !
 
subiect incheiat!

Snoopy 29-11-07 13:21

Re: intalnirea de week end !
 
Dupa discutiile acide din ultima vreme..propun o intalnire relaxanta :D.Dupa ce ne strangem sub pod...apropo incercati sa fiti cati mai putin cu masini sau cu cate un sofer de rezerva ca dupa sa mergem la un local sa gustam cate ceva :)Numai bine.

veveve 29-11-07 13:29

Re: intalnirea de week end !
 
sunt de acord cu snoopy,ar trebui sa ne relaxam un pic....mai degustam si noi ceva ...ne simtim bine si uitam de necaz...:D

rapidistu_c&c 30-11-07 14:08

Re: intalnirea de week end !
 
In aceasta seara vom primi din nou vizita baimarenilor de la MR, am vorbit cu Ionutz (presedinte Mr baia mare), si ne-a zis k pornesc de seara spre noi in numar mai mare decat data trecuta!!! Asa k bine ar fi sa ne strangem toti cu masinile deseara la intalnire, k sa facem din nou o fatza frumoasa baimarenilor, k data trecuta!!!!!;)

juana_man 30-11-07 14:09

Re: intalnirea de week end !
 
dak se poate sa nu o ardeti iarasi la parc industrial k va fu.T.e stalin!!!! :evil: :evil: dak sunt probleme eu nu mai dau explicatii la nimeni sambata ci o sa dau altceva!!!!!!!!!!

sa nu ma intelegeti gresit,ma bucur k ne adunam si k ne antalnim si n-am nimik impotriva.DAR...dak aflu k orice membru NLR se hazardeaza si incepe cu prostii de genu parc industrial...va fi exclus din club si va suporta consecintele!


si va reamintesc k statutul clubului e promovarea curselor legale si e impotriva ilegalelor

demian 30-11-07 14:54

Re: intalnirea de week end !
 
daca sar putea sa stabiliti acuma de sub pod unde mergem in ce local pt ca o sa fie frig mai ales o inceput sa si ninga?


All times are GMT +2. The time now is 13:50.

- Copyright 2026 4Tuning