![]() |
Re: passat viteza maxima.
Quote:
Ai incercat sa vezi (daca ai avut unde) daca ajungi la 4200rpm in treapta a 6-a? Ma gandesc ca daca ii faci cip si ii pui vreo 30-35cp vei putea ajunge real in zona de 225, cat ar putea arata acul acum la 4200 pe treapta maxima.Mondeo echipat cu tdci-ul nou 2.2 de 175cp de exemplu are in specificatii viteza maxima la 223km/h.Cred ca tot undeva pe acolo si Passatul 2.0TDI de 170cp. |
Re: passat viteza maxima.
eu am un passat tot din 2003 1.9 TDI de 101 CP si 5 trepte si e si brek si am mers cu 190 mai mergea zic eu dar nu mai aveam unde sa ii dau. in talon spune viteza constructiva de 184 Km/h.
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
de unde frate 190...daca nici motorul de 105 cai, asta nou, nu se duce atata ? cat va mai place sa aberati |
Re: passat viteza maxima.
nu mai conteaza... mergi tu cu cat vrei stiu eu cu cat am mers nu zic ca nu are o eroare dar ..lasa
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
ia uimeste ma ? |
Re: passat viteza maxima.
passat 2002 tdi 74 kw am prins(indica ceasul) 180km/h si culmea...nu mai aveam pedala deloc, eram pana in podea cu ea:) .... ce mor eu pe astia care zic ca a prins xxx si tot mai avea pedala...pffff...
PS: pedala calcata la jumatate :180 km/h, calcata in "blana"...tot 180 km/h... |
Re: passat viteza maxima.
Passat B6 140 cp, resoftat la 170 cp, cu pedala la fund 225 pe bord.Deci nu stiu cum au prins astia 220 cu 105 cai.Asa ca nu mai visati si spuneti viteza reala cu care ati mers.Asa pot spune si eu ca s-a dus acul la 250 dar nu m-ar crede nimeni.
|
Re: passat viteza maxima.
polo tdi 1.9 sport.jpg - 0.10MB. Polo 1.9 tdi Sportline. nu am eu la volan.
|
Re: passat viteza maxima.
cu passat berlina din 99 1.9 TDi afn de 110 cp 195-200 pe autostrada soarelui(atat arata in bord)
viteza declarata in carte parca este de 190 km/h |
Re: passat viteza maxima.
Quote:
ok...intrebare simpla:viteza acestui Focus 1.8i 115cp de cca 135mph (aprox 216km/h) cand talonul spune 198 ( 200 poftim, pe wiki) e reala? http://de.youtube.com/watch?v=bzYe-x...eature=related sau acest Focus 2 (2.0, 145cp) la 230km/h, cand talonul spune 210? http://de.youtube.com/watch?v=_nB8D3...eature=related sau acest 1.6 cipat la 220 pe ceas http://de.youtube.com/watch?v=YhUFpx...eature=related Asta daca tot ne place sa ne luam dupa poze sau filme si sa credem in cai verzi :) .Chiar daca toate ar fi fost cipate, sunt motoare aspirate...cat se puteau urca, ca si putere/cuplu? Ar mai fi o chestie...nu e mentionata puterea acelui Polo.La 90cp e clar ca e vb de o abatere destul de notabila.Daca are vreo 105cp, atunci abaterea nu ar fi mare, iar la vreo 115 ar fi aproape de adevar. |
Re: passat viteza maxima.
carutasu. polo-ul este de 101 cp. cautam informatii despre el pentru ca am si eu unul la fel. si am dat peste poza asta. 200 zice si a mea ca a prins pe soarelui. bine. dupa 180..chinuit...da a luat. fara vant etc. viteza max. in talon la mine zice ca e 190. am pus poza si eu..na..nu zic ca e sia devarat. dar 195 garantez ca ca iei cu un polo 1.9 tdi 101 cp. aveam 4.450 ture 200.. cu errorea aia care se tot zice ca o au toate..na..190..dar ceasu atat arata. 200.
|
Re: passat viteza maxima.
de-aia am intrebat ce motorizare avea...la 90cp de exemplu, mai mult de 185 nu ar fi avut in talon si nu prea era posibil sa se apropie de 200 real.La 190 in talon te apropii....mai pui 3-4km si esti pe acolo...cu o mica marja de eroare.Daca il cipuiesti mai iei inca 7-8km.Bine...asta e una...sa discuti intre 190 si 200, si sa ai 210-215 in talon de exemplu si sa fii convins ca 230-ul de pe ceas e real si ca "masina mai putea" e cu totul alta poveste.
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
daca ai bord de 260 ,atata pot sa til duc si turometru la fel numai bine si lasa vrajeala .daca tu ai mers cu polo atata ma las de condus . |
Re: passat viteza maxima.
cmasaiule. ba..ce ai frate...te-a chiaunit caldura? 1. am spus ca nu am fost eu la volan. exact cat zice talonu. 2 la mana.. motorul conteaza nu ca e polo..."este un program..." da-l incolo ca-l cunosc si eu. eu nu am zis "mai mergea mai facea mai dregea" . termina man. a prins 160 fostul polo SDI din 95. daca-i polo nu-i si slab.:twisted:
|
Re: passat viteza maxima.
salut ... snt nou p aici ... am si yo un passat 2003 1.9 TDI 131 CP , 6 viteze si tin sa va spun k pe autostrada am mers cu 220 si parca mergea pana la 230 da greu . Mai am o solenza 2003 1.4 si va spun ca am mers cu 190 , greu dar am ajuns la 190 , e filmat pe youtube knd aveam 180 .
|
Re: passat viteza maxima.
Passat Variant 1.9 TDi-PD 101 CP , an 2001 , Viteza maxima 180km/h ( pe talon : 184km/h ) cu pedala la fund si nu mai merge ( doar daka ma duceam la vale :)) )
|
Re: passat viteza maxima.
1 Attachment(s)
Passat 1.9 TDI 101 cp 200 vit maxima arata pe bord, iar cu gps cam 195 km/h. Pentru cei cu cai mai multi si ale caror masini nu "merg" inseamna ca au ceva probleme (vezi ce motorina bagi, poate e turbina imbaxita). Motorina care o bagam din tara este foarte proasta, de ex la un drum de Germania masina nu a mers mai mult de 170 iar la intoarcere cu motorina de acolo venea cu 200 (max), care de fapt inseamna 195 km/h. Atasez si o poza in care aveam 190 pe bord la 4000 rot/min iar cand am 200 pe bord am 4200 rot/min.
|
Re: passat viteza maxima.
1.9 tdi 101 cp 2002 185 km/h si mai mergea nu stiu cat dar.......
|
Re: passat viteza maxima.
trebuie sa mearga mai mult, ceva nu e in ordine la el
|
Re: passat viteza maxima.
pai da mai merge (daca , cu mine vb) dar nu mai aveam loc ca trebuia sa pun frana :)
|
Re: passat viteza maxima.
Bai phaeton.. passat ala din 97',....1.8t o fura grav de la 2.0 tdi de 140...nu incerca sa iti lauzi conserva din 97 si nu o mai compara cu masini de peste 20 de mii de coco ! Lasati-va ba baieti de viteza ca daia va infigeti in pomi..nu stiti sa controlati masina in cazu in care se abate de la traictoria normala nici la 100 km/h asa ca la 200 mai omorati si oameni nevinovati pt simplu fapt ca sunteti niste frustrati care nu au cu ce iesi in evidenta....asa ca va riscati vietile voastre neinsemnate si scurte ca sa iesiti in relief cu astfel de ipocritati specifice celor saraci! Cu respect
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
diferenta dintre noi e data de faptul k tu vorbesti de pe pereti, din auzite. te ai dat vreodata cu o masina din cele 2 ? ai asistat vreodata la o cursa intre 1.8T si 2.0 TDI ? ai habar in cat ia suta fiecare, si ce top speed au ? eu chiar stau pe scaunul din stanga la un 1.8 T , si nu mi am furat`o de la nici un tdi de 2000 cm, pe passat. de unde ai tras tu concluzia ca sunt frustrat ? ne am intalnit vreodata, am purtat vreo discutie ? si detaliaza te rog cuvantul sarac. |
Re: passat viteza maxima.
sper sa nu degenereze discutiile ,daca aveti ceva de impartit faceti-o prin PM
ontopic pls. nu uitati ca 4 Tuning nu incurajeaza depasirea vitezei maxime admise legal in sai un afara localitatii si nu promoveaza cursele in cadru nelegal. Drive safe ! |
Re: passat viteza maxima.
salut..am si eu o intrebare care puteti sa ma ajutati...mi-am cumparat de curand un passat 2500 v6 TDI 150 cp..din 2001 manual cu 6 trepte...si are 2 butoane cu 2 stiluri de mers..DRIVER si DYNAMIC ...as vrea sa stiu si eu ce roluri au ...si care ar trebui folosit in oras si care in afara...multumesc frm...care stiti bagati id-ul meu lutza_ltz
|
Re: passat viteza maxima.
eu am mers cu golful meu de 90 CP cu 185 , si nu o data , daca motorul, turbina , etc merg bine
|
Re: passat viteza maxima.
eu nu comentez nimic de ce au zis altii.poate o prins cat o zis fiecare poate nu, de impresionat oricum nu e vorba pt ca ii vorba de motoare pana in 170 de cai din cate am citit care .... eu am un passat b5 de 110 cai si am mers cu el 210.punct.nu zic ca era viteza reala..atata mi-o aratat bordu.mentionez ca turbo e ok, injectoarele iar sunt ok.ce m-ar interesa daca stie cineva cum pot afla exact in cat timp prind 0-100.cu telefon sau camera e cam..nustiu.imprecis.
|
Re: passat viteza maxima.
cu un vbox sau gtech ai putea sa faci 0-100.costa ceva dar merita..
|
Re: passat viteza maxima.
nu ma intereseaza atata de tare incat sa dau bani pt asta :D asa informativ ar fi numa.
|
Re: passat viteza maxima.
eu am motor de 1.9 105 caluti si e limitata la 210
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Re: passat viteza maxima.
poi si eu cu 110 cai am prins tot 210 pe loc drept.si am prieteni cu motoare identice care tot atata au prins deci ... nu cred ca e nici o limitare.nu poate mai mult ;) bine in panta am un prieten care cu un golf 5 de 115 cai cik a prins 240 acuma..io nu prea il cred da nah:???:
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Re: passat viteza maxima.
passat berlina 99 motor 2.8 v6 225 poate 230 cu indulgenta
|
Re: passat viteza maxima.
salut ... am si eu o intrebare am un passat 1,9 tdi , atj , 6 tr , da imi puteti spune ce trebuie sa fac sa vad pe climatronic viteza ???? multumesc anticipat
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Passat 1.9 TDI 101 cp
Deci maxim pana la limita de 4500rpm (nu pe rosu) am mers 187 (viteza a fost luata dp bord si gps)masina e in 5 viteze
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:24. |
- Copyright 2026 4Tuning