![]() |
Re: al meau Cielo '95 gle
eu ma gandesc ca daca tot faci o modificare, macar sa fie facuta cu cap si sa fie utila, nu inutila si chiar daunatoare :)
filtru special pt cielo...nu prea cred. sincer, m-am tot uitat pe site-uri "din afara" si nu am vazut nimic pt cielo, doar fff putine lucuri pt nexia (e acelasi lucru ca cielo, stiu). La K&N si Green pe site nu am gasit decat filtru in carcasa pt Cielo, alteva nu... dar se pot adapta, oamenii care stiu ce debit de aer are nevoie un motor pot sa-si dea seama ce anume filtru trebuie. oricum eu nu recomand (si asa fac si eu pe cat posibil) decat produse "de firma", bune si originale pt masina. exact ca un casetofon Pioneer VS. unul Roadstar sau stiu eu ce alta marca fantoma, marca chiar conteaza... |
Re: al meau Cielo '95 gle
sal baietzii...care ar putea sa ma ajunga cu o schema de evacuare la cielo??stiu ca sunt of topic dar...pls
|
Re: al meau Cielo '95 gle
pai mai oameni buni il iau sau nu il iau??? astazi la 12 ii fac niste poze si le pun aici sa imi spuneti si mie ce si cum sa fac...daca ma duc la service sa il montez or stii aia de acolo????
|
Re: al meau Cielo '95 gle
La 40 ron, ia-l! Mare lucru nu ai de pierdut. In cel mai rau caz, nu il montezi si il vinzi si tu mai departe...
La service... :lol: Hai mai... fii serios. De ce sa platesti service-ul pt o treaba atat de usoara?!? Nu ai de facut decat sa desfaci vechea tubulatura, sunt suruburi de desfacut...atat :) Oricine poate face asta (cred eu). Cu montatul e un pic mai dificil, dar nu-ti imagina ca mecanicii din service ar stii. Pune mana si fa singur :) Citeste pe postul lui Matza si vezi cum a facut el. e simplu... |
Re: al meau Cielo '95 gle
3 Attachment(s)
gata l-am luat, este R Direct Drive marca, nu stiu cat este de buna...ramane sa imi ziceti voi....pun si poze cu el....sincer sa fiu mi se pare cam mare...o avea loc sub capota?
|
Re: al meau Cielo '95 gle
E ceva de genul "Made in portul Constanta pe vapor de niste negrii mititei" :lol:
Eu nu asi pune asa ceva pe masina, dar e treaba ta :) O fii bun, cine stie... dar eu nu am incredere. Si nu il pune "sub capota". eu ce tot vorbesc aici?!? Monteaza-l la fel cum l-a pus Matza, e f bun locul. Daca trage aer cald de sub capota nu o sa faci nimic, o sa mearga mai prost motorul decat acum. |
Re: al meau Cielo '95 gle
2 Attachment(s)
l-am si desfacut ca sa ii vedeti forma....astept pareri...nu este din burete...e facut ditr-un material mai tare asa la pipait...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
De astea sunt si in Gl la greu si tot 40 ron , dar nici eu nu as da banii pe el ...Ala de care am zis mai sus la 250 ron avea si panza si burete ...
Sfatu meu nu ti-l lua, mai bine strangi o luna doua din fese si iti iei ceva bun ;) |
Re: al meau Cielo '95 gle
sper sa nu va suparati pe mine...as vrea si parerea lu Matza daca se poate...pls matza raspunde!!!
|
Re: al meau Cielo '95 gle
cu cat mai multe pareri cu atat mai bine :P
|
Re: al meau Cielo '95 gle
ma bag si yo aiurea :) NU IL LUA ca e vitanul plin de filtre (yed :) ) si sunt identice si sunt praf. daca mergi cu asta 2000 km bag mana in foc (pauza sa nu fac cacofonie) ca iti faci motorul sau RK daca iti suna mai COOL
|
Re: al meau Cielo '95 gle
:lol: L-a luat deja, a zis omu'. Important e daca il foloseste sau il da mai departe.
p.s: de acord cu tine, macar odata sa fim de acord :lol: |
Re: al meau Cielo '95 gle
stiu ca sunt off-topic dar ce mai stiti ptr cielo??
|
Re: al meau Cielo '95 gle
4 Attachment(s)
cred ca aveti dreptate cu filtrul asta...nu prea e bun asa mi-a zis si un mecanic...il dau inapoi si imi iau banii...dar suna asa de frumos...l-am pus pe masina sambata numai sa vad cum suna...se aude beton...i-am dat o cheie si am dat putin la pedala de acceleratie...am ramas destul de impresionat de felul cum canta motorul....:D dar l-am dat jos apoi ca trebuia sa gauresc tubul ala de cauciuc sa bag senzorul ala inauntru si m-am lasat pagubas...nu e chiar asa de greu sa pui un filtru de aer sport pe cielo....:D :D :D oricum iata si niste poze cu el montat precum si o poza cu bordul facuta noaptea....
PS: mi-am schimbat casetofonul cu un mp3 player si boxe mai bunicele si pe fata si pe spate...acum se aude mai bine.... |
Re: al meau Cielo '95 gle
hmmmmm...nici o reactie...ma asteptam sa imi ziceti iar sa nu il pun acolo..ci in aripa....:rolleyes2 :rolleyes2
|
Re: al meau Cielo '95 gle
eu totusi am o retinere in a il pune in aripa, amintiti-va inundatiile in care daca intri in apa cu masina apa trece peste bara si deci tragem apa in loc de aer.
am un prieten care a patit-o cu un ursulet. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
cat despre filtru jos, inundatii...acum nu vreau sa fiu rautacios...inundatii mai putine la noi. Gropi in schimb...la greu. Asta nu a impiedicat mai pe nimeni sa-si lase masinile jos...intelegeti voi... sub capota daca le punem, fara o chinuiala mare, trage aer cald de la motor, si nu am rezolvat nimic. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Hai sa o lamurim.
1.Masoara si tu cat este de la filtrul lui matza pina la asfalt, apoi gandeste-te in ultima vreme ce ploii au fost si cum se inunda bucurestiul in 30 min de plouat continuu si cat de mare este apa in astfel de cazuri. 2.Nici eu nu vreau sa fiu rautacios matza si nici offtopic dar mi-am lasat masina ca sa fie "stabila" pt ca de altfel degeaba ne punem motoare sau ne luam CP si toate cele daca ne ridicam in curbe cu ele pe 2 roti sau/si ne rasturnam, deci degeaba ai putere daca nu ai stabilitate. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
salutare!
mi-am cumparat asa sa ma aflu in treaba niste stergatoare tip lamela...nu stiu ce marca sunt dar sunt multumit de ele, schimba si look-ul masinii asa putin...sunt super usor de instalat...am dat 22 ron pe ele, pt cine e interesat stergatoarele tip lamela care se potrivesc pe cielo sunt de 19"/48cm asta sa nu mai masurati stergatoarele...in curand si poze cu ele dar deocamdata sa dau cu putin smirgher pe brate ca sunt cam ruginite :oops: :oops: :oops: |
Re: al meau Cielo '95 gle
Lungimea standard a lamelei e de 45 de cm, nu de 48. ;)
|
Re: al meau Cielo '95 gle
am masurat eu Lao...are fix 47 de cm deci merge si de 48 ...de 45 standard nu stiam...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Am eu Bosch Aerotwin si te asigur ca sunt de 45,dupa marimea standard!Dar merg puse si de 47!
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Ai avut masina de noua si esti sigur ca nu au fost schimbate?Oricum e mai bine cu ele mai mari ca sa acopere o zona cat mai mare....
|
Re: al meau Cielo '95 gle
mda ai dreptate nu stiu daca au fost schimbate sau nu...oricum pareau destul de batrane de asta le-am si schimbat...sunt cu un cm mai mari decat celelalte dar merg super...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
45 cm e sigur mărimea cu care vin echipate din fabrică. ;)
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Stai linistit ca nu doar aspectul il schimba acele stergatoare.Eu am dat 80 ron pe bosch si pt. aspect dar si pt calitatea lor.Sterg super bine si sunt foarte silentioase!
|
Re: al meau Cielo '95 gle
mai baieti spuneti-mi si mie de unde sa fac si eu rost de niste deflectoare de aer pt cielo, dar nu vreau dinalea de se lipesc pe usi (e net-ul plin de ele) vreau in culisa geamului...sunt mai bune si mai aspectuoase cred eu...platesc nu e problema...bine nici prea mult ca strica...
pls help me:cry: :cry: |
Re: al meau Cielo '95 gle
Daca e netul plin de ele zi-mi si mie te rog de unde?Ca eu vreau din acelea...parca sunt mai faine.
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
pai astea la care ai dat tu link...nu sunt din culisa geamului???
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Sunt din culisa geamului dar nu a fost el atent :P.Aku am sieu o intrebare ...mie imi joaca bratele de la stergatoare ,si nush din ce cauza .M-am tot chinuit sa le desfac dar sunt intepenite piulitele alea ...daca avetzi vreo idee anuntzatzima pls. Nucu scz ca ti-am alterat topicu cu problema mea
|
Re: al meau Cielo '95 gle
sunt in culisa geamului...dar sunt pt tico...oricum am trimis eu mail si i-am intrebat pe aia de pe site daca au pt cielo si mi-au zis ca da dar numai cu stickere de se lipesc si eu nu vreau asta
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Pai si nu ti-au zis si pretul...?
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Aparatorile alea de vant sunt numai pt Tico, ultima data cand ma uitasem, cu adeziv, si pt Matiz in culisa geamului. Au avut si pt Cielo, si in culisa si cu adeziv, dar am ratat momentul sa-mi iau din cele in culisa geamului.
p.s: sunt cam 50-55 ron. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Prompt ca de obicei!Mersic Geo.. :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:43. |
- Copyright 2026 4Tuning