![]() |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie inchisa peste tot in afara de parbrizul
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Dacia 1310....Hai sa va impac pe toti.......geamuri laterale+luneta ionizate+folie pe laterale......si parasolar parbriz.........
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie autorizata ! 3M !
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
ionizare , din motive tehnice
si folie parasolar pe parbriz |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
Folie Llumar!
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Salutare tuturor. Am si eu o intrebare. Cat e maximul de transparenta(cat la suta transaparenta-fumuriu) admis de lege pt geamurile fata? Eu am 5% transparenta pe spate si luneta si as vrea sa-mi pun si pe fata numai ca nu stiu cat e maxim autorizat, sa nu am probleme cu nimeni. Unii zic de 73% altii de 50, vreau sa stiu adevarul ce scrie in lege. Vorba aia:"Unde-i lege nu-i tocmeala":lol:.
Cu respect si asfalt uscat !8) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
daca te referi la ionizare , trebuie sa le ionizezi maxim 35 la suta pe fata , adica 65% transparenta
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
da, folie...cu autorizatie pe fata si de aceea nu prea inchise nici pe spate, de preferat la
AGER Service, daca sunteti din Iasi. Fac treaba buna baietii de acolo si au un tip nou de folie, madico. |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie spate Llumar,tranparenta 5 %.
Folie fata Llumar,transparenta 73%. Omologata,bineinteles. |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
Folie Llumar, luneta si geamurile spate transparenta 5%.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Ionizate, 75% spate(nici macar de la 30 CM nu se vede inauntru), luneta 70, iar fata 25, mi-a placut fata unuia cu Chipiu cand m-a luat la 11 metrii pt folie si eu i-am raspuns: "ce folie dom'le, asa is geamurile"
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
Lummar 5% doar spatele ...
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
da folie...marca.."chinezarie" pusa de mine:)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
salutare! folie geamuri auto omologata R.A.R la super preturi...folie triple...fara demontat ...0746.832.303
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
omologata ori neomologata...politia daca vrea tot poate sa iti ia certificatul :-)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Se cheama omologata cea pt care nu iti poate lua certificatul. Daca intre timp s-a schimbat legislatia pt transparenta pe fata, inseamna ca nu mai sunt omologate. Deci cu folia care e 100% omologata, nu poti avea probleme.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
am optat pentru "clean windows" pt ca e pacat sa ascunzi un interior frumos...Si daca m-as razgandi...ar fi o folie..."dark black" fata-spate.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
parerea mea ca unei masini ii sta bine cu toate geamurile in aceeasi culoare.. adica ori le faci pe toate sa aiba o tenta asemanatoare..ori le lasi asa cum sunt..
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
fara folie, I got nothing to hide ;)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
nu am folie
as prefera folie pe toate geamurile sau deloc am o intrebare... daca iti pui folie se imbunatateste cu ceva duritatea geamului?... adica ma refer la spartul masinii... la mine la skoda octavia cu geamuri stock, nu a fost nevoie decat de un pumn ca sa imi ia telefonul dupa bord... si ma gandeam ca nenumaratele filmulete de pe net unde nu se sparg geamurile... acele masini au folie deci in concluzie te ajuta sau nu? |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
o solutie mai simpla si mai economica : nu iti lasa bunuri de valoare la vedere ;)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
10 Attachment(s)
FOLIE GEAMURI AUTO OMOLOGATE R.A.R...FOLIE ARHITECTURALA GEAMURI TERMOPAN...FOLIE CARBON ELEMENTE INTERIOARE SI EXTERIOARE...FOLIE CAROSERIE AUTO...FOLIE TRIPLE....AUTOCOLANT TRANSPARENT PT PROTECTIE VOPSEA SI FARURI AUTO...POLISHARI AUTO PROFESIONALE PANOURI PUBLICITARE , INSCRIPTIONARI AUTO
YM: AGENTAUTODESIGN TEL: 0746.832.303 http://dcr.freevar.com/ |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Salut la toata lumea. Folie spate si luneta 5% transparenta si pe fata 50% numai k pe fata am dat-o jos k s-au cam imultit kasketarii in c-ta, nu stiu ce se intampla cu ei dar ca anul asta nu am vazut atata plitie pe strazi.
masinile lor personale fata spate neomologate bezna....kasketarii, tara...... |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie Llumar spate 5% si fata 2 straturi unu 12% + 73% :D
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
va salut ! :D
eu am folie pe golf IV..5% luneta si laterale spate si 50% pe fata:-P |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
50% luneta/laterale spate/laterale fata
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
salut!
as fi interesat cam ce preturi sunt la folie fata + spate :) folie cat mai buna;) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
FOLIE , cat mai inchisa.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
tu vezi ceva noaptea sau mergi kamicaze ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:52. |
- Copyright 2026 4Tuning