Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dream Squad (https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad.html)
-   -   Membri Dream Squad (https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad/38177-membri-dream-squad.html)

AlecsM 06-08-08 20:57

ia gataaaaaaa beeeeeeeeeeaaaaaaaaaa !!!

Quote:

Originally Posted by Xel'Naga (Post 1677234)
gura pacatosului adevar graieste :lol::twisted:

nota 10 masina si 10 + Alina !! ;):arrow:


am uitat sa multumesc pe 10-le masinii :P

cosminbianca25 28-08-08 01:09

Re: Membrii Dream Squad
 
am trimis toate datele tale la un specialist, nu a avut timp sa-mi spuna tot dar la prima vedere a zis ca este aproape perfecta . maine sau poimaine are sa faca o analiza a mailului mai detaliata si.mi va zice tot si chiar daca ai uitat sa-i pui ceva . daca este facuta in RO RESPECT PT MECANICI !!! sa ai NOROC de ea .am o singura intrebare : spune-mi te rog cite kg are acum Mustangu ???

kosmyn_sl65AMG 28-08-08 01:14

Re: Membrii Dream Squad
 
alecs ai cel mai frumos mustang din rom.,e pacat de el sa aibe nr ala indoit pe spate,arata urat tare,unu d-ala mic si patrat i s-ar potrivi perfect

Achim 28-08-08 04:08

Re: Membrii Dream Squad
 
bike style :) mi se pare ca pe leasing nu se pot scoate numere din alea si a asteptat sa isi puna numerele finale ;)

Achim 01-09-08 13:05

Re: Membrii Dream Squad
 

Gabi 01-09-08 13:09

Re: Membrii Dream Squad
 
Hahaha !!! Bullshit !!! :peace:

Achim 04-09-08 22:02

Re: Membrii Dream Squad
 
ACHiM's Civic EP3

[img]http://img33.*************/img/img33/3/8/5/f_type20r2m_41f222f.jpg[/img]


EXTERIOR

Mugen replica front spoiler - prefacelift
Mugen replica wing
OEM front bumper - prefacelift
ABS badgeless front grill - prefacelift
Custom rear deflector
Custom xenon angel eyes
Custom eyebrows
TenzoR 18" DC 6-2 wheels
Yokohama Parada 215/35/R18 tires
Mugen rear badge
Union Jack OEM badge
Tinted rear windows OEM
Tinted front windows Llumar


INTERIOR

Skunk2 shift knob
Sabelt racing harnesses
Becker head-unit
Infinity Kappa Perfect 6.1 front speakers
JBL BP1024 subwoofer


motorul este din nou stock, cu exceptia tampoanelor care sunt intarite prin niste insertii de silicon, dar care vor ceda locul unui amortizor (engine torque damper) de la Spoon
sasiul a fost intarit cu un set de bari antiruliu (fata/spate) de la H&R cu diametrul marit si un set TEiN Superstreet (coilover)
urmeaza catback Invidia G200, un CAI de la Fujita si electronica Hondata K-Pro
Ex mods: BMC CDA, eBay headers with decat, custom catback with Arospeed carbon case muffler, ProFlex sport springs, ATS DTC Superlight 17" wheels

STIprdr 05-09-08 13:22

Re: Membrii Dream Squad
 
iures masina!

Achim 05-09-08 15:11

Re: Membrii Dream Squad
 
taman tu bestie :D

AlecsM 06-09-08 00:23

Re: Membrii Dream Squad
 
Quote:

Originally Posted by cosminbianca25 (Post 1719171)
am trimis toate datele tale la un specialist, nu a avut timp sa-mi spuna tot dar la prima vedere a zis ca este aproape perfecta . maine sau poimaine are sa faca o analiza a mailului mai detaliata si.mi va zice tot si chiar daca ai uitat sa-i pui ceva . daca este facuta in RO RESPECT PT MECANICI !!! sa ai NOROC de ea .am o singura intrebare : spune-mi te rog cite kg are acum Mustangu ???

tu vb serios ??? merci oricum :D

achime ...chiar arata intr un fel masina ;)

iar despre subaru ...de maine tre sa fie gata pe strazi :D

Achim 06-09-08 04:50

Re: Membrii Dream Squad
 
mc frumos :oops: am vazut astazi seara Subaru gata 90% ... iuresh :D maine preview ;)

Achim 06-09-08 14:38

Re: Membrii Dream Squad
 
3 Attachment(s)

cosminbianca25 06-09-08 19:22

Re: Membrii Dream Squad
 
Quote:

Originally Posted by AlecsM (Post 1734902)
tu vb serios ??? merci oricum :D

Scuze dar nu-ma acum am vazut k mi-ai raspuns la mesaj, si nu stiam daca te intereseaza.
raspunsu cu datele tale l-am primit de mult dar nu l-am afisat pt k 1 nu am stiut k te intereseaza si 2 asa ceva nu pot sa afisez pe forum.daca vrei ti-le trimit pe privat ? Nu trebuie sa te superi pt k aici este facuta o comparatie intre mustangu tau si un alt mustang.in orice caz pot sa-ti spun k m-a intrebat de 3 ori unde a fost facuta masina si nu crede ca in Romania ceea ce si mie imi vine greu sa cred.´omu´ este pilot pe avion si elicopter si in ( este chiar prieten f bun cu Kimi R .)colaborare cu campionu mondial la 1/4 mile si unu dintre cei mai buni tunatori de Mustang din SUA sau chiar din lume.
Felicitari!!!

Achim 24-09-08 21:19

Re: Membrii Dream Squad
 
Update...



AlecsM
-> la Mustang i-au venit ceva piese cum ar fi: "capota, eleron, fulia mica, intinzator profi si alte cateva siretlicuri"
-> Cupra e la revopsit si in acelasi timp e de vanzare :oops:
-> tot el ne-a furnizat o surpriza, si anume o noua masina in club... '08 Subaru Impreza WRX STi

Tom
-> pt STi a upgradat sistemul audio cu un head-unit double-din Clarion, un sistem component pe fata de la Hertz si un handsfree Parrot, iar la exterior a aparut o priza de aer ProDrive si faruri JDM... interiorul nu a scapat nici el, primind un scaun sport Recaro si urmeaza sa vina un rollbar Cusco si volan Sparco in alcantara albastra
-> la TypeR a facut o lista impresionanta de modificari in vederea participarii la anul in grupa H3 a campionatului de VTM
Quote:

roll bar wiechers ( care evita bordul ), tein monoflex + edfc, jante, cai injen, kit frane fata ap racing, sistem extinctor automat + manual, sina scau, baie de ulei spoon, capac chiuloasa spoon, radiator apa koyo, termostat mugen, torque damper j's racing, autoblocant quaife, jdm anti roll bar, galerie evacuare toda, catback toda, kitul de ambreaj + volanta racing de la toda

Achim 24-09-08 21:24

Re: Membrii Dream Squad
 
un nou membru ... Bumby si al lui E36 "M3" 318iS

mikkit 24-09-08 22:42

Re: Membrii Dream Squad
 
Bine ai venit BUMBYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa ai bafta de ea

Achim 04-10-08 05:46

Re: Membrii Dream Squad
 
Cata4 - Audi RS6

daffy duck™ 06-10-08 23:29

Re: Membrii Dream Squad
 
Sa o stapanesti sanatos Cata!!!!!
Arata destul de "blanda"


P.S cu A4 c s-a intamplat?

ZerO_CooL 06-10-08 23:35

Re: Membrii Dream Squad
 
S-o stapanesti sanatos !

Achim 07-10-08 13:04

Re: Membrii Dream Squad
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 1796197)
P.S cu A4 c s-a intamplat?

inca nimic... a zis ca nu ar fi luat un RS6 dak A4 mergea cum isi dorea el :rolleyes2

Achim 10-10-08 13:11

Re: Membrii Dream Squad
 

leonard 11-10-08 02:33

Re: Membrii Dream Squad
 
ce de masini frumoase in clubul asta.care mai de care:)..nu-mi vine sa cred...bv voua.

bbm 14-10-08 12:16

Re: Membrii Dream Squad
 
pe zi ce trece mi se pare mai frumos noul sti, posibil chestie de obisnuinta cu noua forma

alex, oferi drive test? dau la schimb un arc galben :)

Xel'Naga 19-10-08 02:12

Re: Membrii Dream Squad
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1802194)
[CENTER]AlecsM's new toy ... Subaru Impreza WRX STi

frumoasa jucaria ... sare incet incet la CAI mai multi 9 Cupra, MUSTANG, SUBARU, etc ) ... bravos ALEX si frumoasa masina !! ;):arrow:

Achim 20-10-08 05:05

Re: Membrii Dream Squad
 
a vrut sa le aiba pe toate... FWD, RWD si AWD :lol:

Achim 05-11-08 12:25

Re: Membrii Dream Squad
 
Povestea restaurarii complete a unui E30 325i (BEU) o puteti urmari aici: http://forum.ddss.ro/viewtopic.php?t=300

http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...c451337f6b.jpg

urmeaza si detalii despre transplantul de motor si modificarile aduse asupra acestuia ;)

VaLeX 04-12-08 12:24

Re: Membri Dream Squad
 
As dori ca reprezentantul Clubului da dea add la : katana.piatraneamt , pentru a tine legatura cu noi asupra evenimentelor , intrunirilor si celorlalte lucruri care tin de lumea masinilor.

ps. La adaugarea id'ului, as dori sa spuna ce club reprezinta.

Multumesc ,
cu stima , VaLeX fondator KATANA TEAM

Achim 04-12-08 12:41

Re: Membri Dream Squad
 
am dat add ;)

Achim 14-01-09 05:08

Re: Membri Dream Squad
 
Avem de anuntat un nou membru ;) Dar asteptam sa o facem cum trebuie

Intre timp... Ar fi cineva tentat de postere (A3, A2 sau kiar A1) cu masini din DreamSquad (individuale, tot grupul, sau grupuri restranse) ?!

Achim 26-01-09 15:35

Re: Membri Dream Squad
 
vor veni si datele de prezentare ale noului membru asa cum trebuie si vom incerca sa demaram un proiect vis-a-vis de "postere" sau poate ceva in genul si va voi tine la curent ;)

pana atunci, AlecsM @ Titi Aur (in afara concursului)

https://i131.photobucket.com/albums/p...022_resize.jpg
https://i131.photobucket.com/albums/p...046_resize.jpg
https://i131.photobucket.com/albums/p...041_resize.jpg
https://i131.photobucket.com/albums/p...042_resize.jpg

https://i131.photobucket.com/albums/p...h_SANY0048.jpg

Achim 27-01-09 04:27

Re: Membri Dream Squad
 
3 Attachment(s)
RAndrey & Miker ...

Achim 28-01-09 16:32

Re: Membri Dream Squad
 
Arthur's Golf II GTI G60 mit turbo :twisted:

Achim 28-01-09 16:35

Re: Membri Dream Squad
 

Achim 29-01-09 03:21

Re: Membri Dream Squad
 
Subaru Impreza WRX STi by Vama Preparazione

https://photos1.hi5.com/0068/670/728/AbwiQn670728-02.jpg

leonard 29-01-09 12:29

Re: Membri Dream Squad
 
felicitari baieti ... sincer nu ma pot abtine cand vad asemenea masini ;)
subaru asta o sa-l vedem la legale? ... cam ce performante are ?(daca se poate spune:) )

Achim 29-01-09 14:26

Re: Membri Dream Squad
 
O sa vin la fel ca si in celelalte cazuri cu toate detaliile tehnice pentru a vedea de ce e "in stare" masina. Proprietarul nu este cel mai mare fan al curselor de drag, dar poate il vom corupe sa faca o mica demonstratie. Se presupune ca e cel putin la fel de "rau" ca celalalt produs al italienilor. Am mers cu masina si intr-adevar e extrem de eficienta.

ra2 30-01-09 17:26

Re: Membri Dream Squad
 
5 Attachment(s)
mai multe cu miker;)

Keisuke 01-02-09 17:18

Re: Membri Dream Squad
 
Super fain facut loganul, de mult nu am mai vazut unu sa arate asa de bine ...cat despre restul masinilor un singur cuvant imi vine in minte : WOW :shock:
Felicitari !

AlecsM 07-02-09 17:02

Re: Membri Dream Squad
 
iuresh :)

tre sa-i multumesc lu' TITI pt ca mi-a permis sa intru cu masina pe circuit ...cred k a vazut ca imi curgeau balele :):lol:

s-a mai si zgariat masina dar nu regret nimic, a meritat fiecare zgarietura !!!

pregatim o surpriza ...speram sa ne iasa ...detalii la momentul potrivit :) !

_wanted_cars_ 18-04-09 20:06

Re: Membri Dream Squad
 
THE WANTED CARS VA UREAZA:

PASTE FERICIT !!!! MULTA SANATATE SI TO CEA CE VA DORITI ! FIE CA SFANTA ZI DE MAINE SA VA ADUCA CAT MAI MULTE REALIZARI PE PLAN PERSONAT SI AL CLUBULUI TOTODATA !
HRISTOS A INVIAT..............



All times are GMT +2. The time now is 02:48.

- Copyright 2026 4Tuning