Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   adVANTAGE MOTORSHOW 2005 (https://forum.4tuning.ro/81-advantage-motorshow-2005.html)
-   -   VANTAGE MEDIA TUNING SHOW 2005 ROMANIA (https://forum.4tuning.ro/81-advantage-motorshow-2005/3739-vantage-media-tuning-show-2005-romania.html)

F_L_R 28-02-05 15:47

-Dupa solicitarea celor de la Vantaje de a participa la evenimentul de la Prisma din data de 26-27 Martie 2005 , in mod Oficial va anuntam:
-ASOCIATIA CLUB SPORTIV \"NO SPEED LIMIT\" NU VA PARTICIPA la eveniment. Hotararea a fost luata saptamana trecuta la intalnirea Membrilor Fondatori .
-Va Multumesc!

aleks 28-02-05 15:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Dupa solicitarea celor de la Vantaje de a participa la evenimentul de la Prisma din data de 26-27 Martie 2005 , in mod Oficial va anuntam:
-ASOCIATIA CLUB SPORTIV \"NO SPEED LIMIT\" NU VA PARTICIPA la eveniment. Hotararea a fost luata saptamana trecuta la intalnirea Membrilor Fondatori .
-Va Multumesc!

hmm... pacat ca orgoliile au fost mai mari decat dorinta.... imi pare rau pentru ca voi insemnati mult in tuning in romania, si, pentru mine cel putin ar fi fost o placere sa va vad la treaba
oricum, mai sunt ocazii.

SEBASTIAN 02-03-05 18:10

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aleks\"
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Dupa solicitarea celor de la Vantaje de a participa la evenimentul de la Prisma din data de 26-27 Martie 2005 , in mod Oficial va anuntam:
-ASOCIATIA CLUB SPORTIV \"NO SPEED LIMIT\" NU VA PARTICIPA la eveniment. Hotararea a fost luata saptamana trecuta la intalnirea Membrilor Fondatori .
-Va Multumesc!

hmm... pacat ca orgoliile au fost mai mari decat dorinta.... imi pare rau pentru ca voi insemnati mult in tuning in romania, si, pentru mine cel putin ar fi fost o placere sa va vad la treaba
oricum, mai sunt ocazii.


Nu sunt sfatuitorul lui Florian in aceasta problema, dar tind sa cred ca nu e vorba de orgolii ci calcul in ce priveste imaginea clubului.
Considera neoportuna asocierea imaginii clubului cu acest eveniment.

aR99bMw 02-03-05 18:41

Gratzian: pune niste poze cu cei inscrisi pana acum daca se poate.....

Gratzian 02-03-05 18:42

INCA NU...
o sa va spun ce si cum...
sunt multe, destule....

ddb 02-03-05 20:00

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
G: continua pe topic separat...

ddb 03-03-05 09:55

De ce nu ma lasi sa zic ce am de zis Gratiane???
Va supara critica!!!!

Gratzian 03-03-05 11:00

:evil:
cum nu te las ???????????????
sa iti fie rusine...........
adica iti dau posibilitatea sa discuti subiectul pe un topic separat, si tu ma acuzi pe mine?
te rog sa iti ceri scuze...
si daca ma acuzi trebuie sa ai moptive foarte pertinente...
inca nu m-a acuzat nimeni de ceva valid.

daca fac sau nu fac, indiferent,vad ca sunt acuzat de rauvoitori...
am innebunit... !!!!!!!!!!!!!!!!

Hondarul 03-03-05 11:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ddb\"
De ce nu ma lasi sa zic ce am de zis Gratiane???
Va supara critica!!!!

Bah nene, ilustre necunoscut care iti spui parerea... Tu nu vezi ca omul asta cu numele de Gratzian vrea ca forumul asta sa fie echilibrat si obiectiv pentru toata lumea ??? Eu ma mir chiar ca te-a lasat sa-ti zici umila parere care strica imaginea celor de la Vantage, mai precis, noul topic deschis de tine in care te dai nedumerit. Ori nu ai 25 de ani, ori faci pe prostul, una din doua. Organizatorul face cea vrea basca lui nene, vrei sa dai banii astia, ii dai, nu vrei, uita-te la Numai Iubirea... Dar te-ai trezit tu sa pui intrebari destepte.

Si pana la urma despre ce critica este vorba, ca am impresia ca Gratzian nu face aprte din Vantage. Pe cine supara critica ?? Invata sa te exprimi sa sa cauti vinovatii (daca exista) in alta parte.

polifem 03-03-05 22:21

Umile cetatzean al societatZii post decembriste HONDARE ... daca nu cunoshti te rog nu vorbi.

Notiunea de forum ... read and weap! ...

FORUM
• noun (pl. forums) 1 a meeting or medium for an exchange of views. 2 chiefly N. Amer. a court or tribunal. 3 (pl. fora) (in ancient Roman cities) a public square or marketplace used for judicial and other business.

— ORIGIN Latin, ‘what is out of doors’.

PENTRU NECUNOSCATORII DE LIMBA ENGLEZA

FORUM =1. O INTALNIRE PENTRU UN SCHIMB DE PARERI 2. TRIBUNAL SAU CURTE DE JUSTITIE 3. O PIATA PUBLICA FOLOSITA PENTRU DISCUTII JURIDICE SI DE AFACERI. ... ORIGINI DIN LATINA INSEAMNA \"CE ESTE AFARA\"

asha ca ... oriunde s-ar scrie pe un anumit forum o parere fie ea PRO fie CONTRA ... nu trebuie atacata PERSOANA (codul bunelor MANIERE ... le ai nu le ai ... cumparatZi-le!) ... ci trebuie ATACAT TOPIC`ul ... SUBIECTUL ...

ceea ce ai facut tu de l-ai atacat pe DDB`u nu e un lucru prea FRUMOS! ... nu il shtii ... shi nu shtii ce a facut el pentru tuning`ul de pe la noi ... iti pot zice eu ... MULT MAI MULTE DECAT sa aduca nishte g-tech`uri shi nishte amp`uri shi nishte arunactoare de flacari din state ... !!!!

asha ca revizuieshte-tZi atitudinea te rog !!!!

GRATZIAN ... citeshte shi tu te rog definitia cuvantului FORUM ... please ... fara ofensa ... dar vreau sa fie destul de explicita NEUTRALITATEA TA AICI ... PRO / CONTRA ...

MULTUMESC ... COSTIN GUCI ... membru fondator INSOMNIA RACING

tin sa aduc aminte ca nu am atacat pe nimeni niciodata shi nu voi incepe sa o fac!

Hondarul 03-03-05 22:55

Stii prea bine Polifem ca e plin de indieni cu 4 posturi in care nu fac altceva decat sa critice. De ce ddb asta ar fi diferit, din moment ce a inceput sa dea cu sutul clar in acest eveniment ???

Pai zi-ne draga Polifem cine este acest om daca il cunosti si sti ce a facut, nu ne arunca pastila si te ascunde. Sa inteleg ca esti purtatorul lui de cuvant ??? Oricum, vorbesti mult prea diplomat si elevat pt ca cineva sa se supere pe tine, in special eu, desi m-ai luat peste picior... :wink:

Asa ca zi-ne mai mult cetatene Polifem... :wink:

SEBASTIAN 03-03-05 23:20

L E G A L R A C I N G
 

Va propun sa nu mai discutati aici in cotradictoriu.
Lasati opinile sa apara dupa eveniment nu inainte, ceva ce voua vi se poate parea anormal acum, poate fi chiar cheia succesului.Fiecare are propria parere si solutie in a rezolva anumite probleme.

SpeedeR 04-03-05 00:09

Quote:

Va propun sa nu mai discutati aici in cotradictoriu.
Lasati opinile sa apara dupa eveniment nu inainte, ceva ce voua vi se poate parea anormal acum, poate fi chiar cheia succesului.Fiecare are propria parere si solutie in a rezolva anumite probleme.
Da...foarte corect... Incercati sa nu mai bagati \"pastile\" ce pot fi interpretate de toata lumea ducand la stiti voi ce...

Poli... Gratzian ia dat lui ddb posibilitatea de a isi expune punctul de vedere in alt topic ,nu pe acest topic care este destinat tuning showului de la sfarsitul lunii... Mai mult de atata ce poti cere... Iar despre ce a zis Hondarul, are si el dreptate , chiar daca nu sa exprimat pe intelesul tuturor....

La orice event, organizatorul este suveran... dk vrea sa ceara o taxa de 50 milioane ( 5000 lei grei :) ) nu ai ce face... nu iti convine ,nu vii...

Quote:

FORUM =1. O INTALNIRE PENTRU UN SCHIMB DE PARERI 2. TRIBUNAL SAU CURTE DE JUSTITIE 3. O PIATA PUBLICA FOLOSITA PENTRU DISCUTII JURIDICE SI DE AFACERI. ... ORIGINI DIN LATINA INSEAMNA \"CE ESTE AFARA\"

asha ca ... oriunde s-ar scrie pe un anumit forum o parere fie ea PRO fie CONTRA ... nu trebuie atacata PERSOANA (codul bunelor MANIERE ... le ai nu le ai ... cumparatZi-le!) ... ci trebuie ATACAT TOPIC`ul ... SUBIECTUL ...

tokmai asta sa intamplat... cum forumul este un loc unde se schimba pareri , schimbul asta de pareri totusi este facut intrun mod organizat prin topicuri.... iar lui ddb i sa oferit sansa sa isi exprime parerea intrun alt topic ,nu acest topic, ce este destinat unui eveniment auto....

Sper k mam facut inteles....

PS: motzul... miam amintit :lol: :lol: :lol:

Gratzian 04-03-05 05:40

multumesc
nu puteam sa o exprim mai bine

sfigmo 04-03-05 07:27

si totusi...fete blonde si brunete or sa fie pe langa masini?...ca unele neveste ale unor oameni din provincie vor sa se alature coloanei care pleaca din Transilvania...sa stim si noi cate locuri disponibile avem in masini...:D :D :D :D...glumeam...bafta...

Gratzian 04-03-05 07:53

pai... tu ce crezi???

EvLSant0S 04-03-05 09:31

hihi Tuning Show without chicks = 0 :P just kiddin , insa... ar fi .. mai interesant ... cu .. ele... fara.. ar fi cam ...

cum zice un membru insomnia :P SEC :P

Mr.Nice 04-03-05 10:09

Poate a fost stabilita data show-ului si prezentata pe una din aceste pagini, dar cum mie mi-e lene sa caut... imi puteti spune si mie cand va avea loc fericitul eveniment?

VA MULTUMESC




PEACE
:peace:

sunwater 04-03-05 10:17

data
 
26 - 27 MARTIE a.c. - PRISMA 2

daflyer_oradea 04-03-05 19:22

Draga Gratziane...plzz poze, ca crec ca toti suntem foarte curiosi :D
Si inca ceva...date despre locuri de cazare si bla bla bla...repet, nu pentru mine, pentru ceilalti care sunt interesati...daca n enimeni interesat ziceti-mi sa tac dracului din gura :))
O sa fie ceva restaaurant prin zona????
Just kiddin'
Salutare la toti
PS pozeeeeeeeee plzzzzzz:D

SpeedeR 04-03-05 19:29

langa prisma e mc'donalds prisma... si mai e un luk oil...

despre cazare... un tel la un hotel si se rezolva ;)

aR99bMw 04-03-05 20:25

ma gandesc ca daca se pun poze...cu participantii....se pierde tot farmecu.... :)

Gratzian 04-03-05 20:27

cam asa s-au gandit si oganizatoriii...

daflyer_oradea 04-03-05 23:06

Plz nu fiti rai :D macar spuneti-ne ce masini participa...ca apoi userii se decurca cu recunoasterea...nu o sa fim numai noi acolo, asta e clar.
O sa fim foarte putini cei care o sa vada pozele, oricum, nu?sunt curios daca merita sa vin pana acolo...aratati-ne ceva macar sa ne trezeasca interesul :))
Glumesc, oricum voi fi acolo :))
Oricum, sper sa fie bine si...apropo, cum voteaza userii 4tuning?salut cu respect...pana imi mai amintesc ceva...
:D

sfigmo 05-03-05 06:32

1 Attachment(s)
eu voi fi acolo...si masina a carei capota e in poza...:D :D :D :D...merita?...hahahaha...bafta

daflyer_oradea 05-03-05 11:11

Da...chair interesant...si tu ai fost la Arad, asa-i?
inmpreuna cu matizu' furios :)), dar parca fara masina.
Am dreptate?

hasky 05-03-05 12:08

va rog sa intzelegetzi ,nici un show din lumea asta nu prezinta inainte materialele ce sunt promovate acolo si aratate fie masinii fie femei fie picturii etc , isi pierde tot farmecul. o sa va dau un singur indiciu care va va trezii interesul va fii prezenta una dintre emblemele low ride-ului american .... buick wildcat 1956 masina din care mai sunt 100 de exemplare ........ si alte surprize evident...... daca consideratzi ca merita venitzii daca nu va rog asteptatzii trminarea eventuylui si vor aparea cu sigurantza materialele pe care le doritzii. multumim VANTAGE MEDIA

EvLSant0S 05-03-05 12:40

no 10xz :)

una e sa le vezi in fata ochilor , alta e sa le vezi in poze

concluzie: we will be there!

hasky 05-03-05 16:14

mai avem o mare rugaminte la dumneavoastra , petru cei care vor sa se inscrie online, rog a atasa formularului de inscriere minim 2 poze ale masini cu care doritzi sa participatzii altfel aceste fise nu pot fii loate in considerare . va multumim... vantage media

X-Ray-Eyes 05-03-05 18:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"sfigmo\"
eu voi fi acolo...si masina a carei capota e in poza...:D :D :D :D...merita?...hahahaha...bafta

De ce sa nu merite Espero ?
:lol:

Si sincer ... nu am auzit vreodata ca organizatorii unor TuningShow-uri de afara sa faca dezvaluiri asupra masinilor care sunt prezentate .
Asha pot sa va spun si eu :
La prisma vor fi un Nissan Skyline R34 1999 , Mazda RX7 , Toyota Supra 1998 , 4 Hot Rod-uri , etc.
Punetzi botul ?
:peace:
Vom trai si vom vedea.
Insa sa se tina cont ca este primul eveniment de acest gen si ca se incearca realizarea lui cat mai bine !

aR99bMw 05-03-05 20:05

nu e primul.....

Psycho 05-03-05 20:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"X-Ray-Eyes\"
Quote:

Originally Posted by \"sfigmo\"
eu voi fi acolo...si masina a carei capota e in poza...:D :D :D :D...merita?...hahahaha...bafta

De ce sa nu merite Espero ?
:lol:

Si sincer ... nu am auzit vreodata ca organizatorii unor TuningShow-uri de afara sa faca dezvaluiri asupra masinilor care sunt prezentate .
Asha pot sa va spun si eu :
La prisma vor fi un Nissan Skyline R34 1999 , Mazda RX7 , Toyota Supra 1998 , 4 Hot Rod-uri , etc.
Punetzi botul ?
:peace:
Vom trai si vom vedea.
Insa sa se tina cont ca este primul eveniment de acest gen si ca se incearca realizarea lui cat mai bine !


daca era si un hummer cu spining mergeam si eu ... prea multe discutzi s`au ivit p tema acestui show ... de ce suntetzi carcotashi .. io unu sincer abea ashtept sa vad despre ce`i vorba sincer .. si eu unu sunt dispus sa dau 100 de mii .. suntetzi chiar asa scartzari ... ??? in loc sa te duci sa stai long nite ( ptr cei care nu stau acasa ) .. mai bine ai venii cu banii aia isi ai vedea ceva frumos .. p bune ... asta e parerea mea ..


io cred k ar trebui respektatzi cei care fac asa ceva .. si sa zicetzi mersii k va ocupatzi timpul .. care si asa trece cu ceva .. macar 1 data de 2 ori mergetzi sa vedetzi ceva frumos .. nu trecetzi prin viatza k ratza prin balta


pf frate m`am incins .. n`am mai gadit asa ceva d mult :)

SEBASTIAN 05-03-05 21:43

ANUNT !
 
Va aducem la cunostinta ca orice suprapunere cu un alt eveniment nu poate fi decat intamplatoare si nu are legatura cu intentile noastre.
Legal Racing a stabilit un program cu 16 etape, iar datele de desfasurare nu vor fi anuntate decat cu o perioada de timp relativ scurta inainte minim 5 zile maxim 30.
Va multumim pentru timpul si atentia acordata!

daflyer_oradea 06-03-05 00:07

Daca pentru faza cu biletul te referai la mine , nu ai nimerit-o...stau la 600 de km si aia 100 de mii pt bilet sunt ultima mea grija...
Cat despre masini, sunt doar curios, si am zis mai mult in gluma, ca sunt constient ca nimeni nu arata masinie inainte de concurs....nu ar mai avea nici un farmec :)) oricum o sa fiu acolo...si daca ar fi in acelasi timp si o cursa legala, ar fi frumos...mai ales pentru cei care vin de departe si nu au ocazia sa vada de fiecare data LEGAL RACING, ca aici mai mult avem parte de ilegale...si nici de alea ca iarna e cam riscant (nu ca vara nu ar fi).
Una peste alta, se apropie show-ul si de abia astept sa vad...si despre chestia ca e primul din tara, nu e, dar daca ar fi sa vorbim de amploare si mediatizare, se plaseaza clar pe primul loc...
Bafta in continuare oranizatorilor si sa ne vedem cu bine!!

sfigmo 06-03-05 00:33

daflyer tu de la 600 de km noi de la 450...dar oricum e departe...ne vom intalni la cluj si pornim coloana mare sa impresionam macar prin cati vom fi...recuperam pe drum pe cei ce mai vin din alte orase dar asta e un subiect pt un alt topic...prezenta noastra la acest eveniment este indispensabila...mai mult decat atat chiar...este vitala...nu e primul eveniment dar e unul mare si este un eveniment...am participat la aproape toate si nu putem sa lipsim la asta...nu conteaza ce spun unii si ce pareri au altii...nu au decat sa nu vina...treaba lor...bafta organizatorilor...pana una alta pe noi ne gasiti prin garaje...si inca ceva...sa mai opreasca cineva robinetul de fulgi ca nu se poate lucra in conditii optime pe masini asa...OPRITI ZAPADA !!!!!...bafta

secera76 06-03-05 01:35

M-am inscris si eu cu batrana acum vreo saptamana dar deocamdata nu mi-a venit nici o cofirmare in mail.Sa vin sa nu vin?Sa mai completez formularul odata sau ce sa fac?Ca din ce tzin eu minte parca la sfarshit scria ca o sa-mi vina o confirmare in mail.Si mi-a venit.........nimic.
Multumesc celui care ma poate lamuri.

Gratzian 06-03-05 01:44

e tarziu ca ora...
lamurim maine...
ai trimis poze? daca nu, mai trimite o data

secera76 06-03-05 01:49

Mai trimit acum odata.Multumesc pt raspuns.

secera76 06-03-05 01:58

Mesajul a fost trimis.
Veti fi contactat in curand

Sper sa le primeshti de data asta.Multumesc inca odata.

daflyer_oradea 06-03-05 13:51

Pai, sfigmo, abnuiesc ca voi tineti legatura cu ceilalti din Oradea...
Cei care au fost la Arad sa se uite, cei care eram cu Sandu venim sigur...
eventual sa vorbiti cei care au si masini, ca eu ce a mea nici o sansa...Din grumpul cu care vin eu , adik cei care pleaca vineri noaptea de la Oradea deja suntem vreo 4, 5 masini pline...adik 20 de oameni.mai sunt cei care participa si care am inteles ca pleaca mai devreme.daca face cineva un topic cu traseul si cum ne intalnim sa fim mai multi , ar fi chiar super.
Din cate stiu o sa participe la concurs ervin , GAJ'u, Sandu cu bombonica lui, s-ar putea Gabi XOY( inca nu e sigur), calibra ala albastru tunat de evin, RHT daca isi termina de aranjat mertanu (desi cu vremea asta...)
In concluzie, sa nu mai scriu mult si prost, cred ca toata lumea ar fi de acord sa ne intalnim pe drum. O sa vb si cu baietii, sa vedem cum facem.
Sal :)


All times are GMT +2. The time now is 03:45.

- Copyright 2026 4Tuning