![]() |
Re: Statiunea STRAJA !!!
16 Attachment(s)
Salut in primul rand La multi ani si un an nou fericit!revin cu o info..:cine vrea cazare in straja 250:000 lei (25 ron)noaptea hotel 2 stele!
Poze de acum doua zile 2.01.2008: |
Re: Statiunea STRAJA !!!
Salutare tuturor,
salutare Ozzy! :) Pe 22 feb. plec la Straja la ski. Este prima data cand ma duc. Ozzy daca ai o oferta de cazara da-mi un pm cu un link ceva pls. Ciao! |
Re: Statiunea STRAJA !!!
|
Re: Statiunea STRAJA !!!
10x Ozzy! Trebuie sa-ti mai pun o intrebare care ma macina : Oare o sa mai fie zapada buna de ski cand ajung eu? Ma gandesc ca, daca esti din zona, trebuie sa stii cum arata partia la sfarsitul lui februarie.
|
Puneti-va LANTURI!!!!!!!!!!!
Am fost week-end-ul asta in straja (26-27.01.2008). Marfa, marfa!!!! Dar cand a trebuit sa plecam.......am stat vreo 2 ore juma' pt ca au fost unii "destepti" si nici macar lanturi n-au avut, si bineinteles ca au derapat cu masinile blocand drumul. Nu mai zic cate tamponari.
Asa ca va dau un sfat, fratzilor. Si daca aveti masina 4x4 sa nu va lipseasca lanturile. La 4x2 cred ca nu mai are rost sa zic.:!: Eu zic ca este si lipsa de respect daca din cauza ta, stau altii si ingheata de frig. In rest, super misto. Cine vrea sa schieze sa vina la noi. |
Re: Puneti-va LANTURI!!!!!!!!!!!
Si inca ceva!
Cand coborati cu masina si e zapada si gheata, mai ales in curbe folositi numai frana de motor. Cine nu stie ce e aia, sa intrebe. Si inca un pont. Daca vrei sa scoti masina dintr-un loc cu zapada si patineaza, incearca sa pleci cu a-2-a de pe loc. Vei fi surprins. Drum bun!!!!!!!!8) |
Re: Statiunea STRAJA !!!
https://www.youtube.com/watch?v=--597sD5j5Q
Drumul oricum nu se poate dezapezi cu nimic, asa se pare in fine oricum drumul se prezinta mult mai bine decat in anii precedenti oricum cu un x3-x5 q7 etc.. ai sanse mari sa urci , dar cu o masina 2 X 4 nu are rost sa urci fara lanturi , lopata , nisip si oricum cine vine la munte stie de astea si se asigura si ceva antigel pe timp de iarna l ;) Starea partiilor In acest moment pe partiile din Straja grosimea stratului de zapada este de: 90 centimetri. SE SCHIAZA La data de 27.01.2008 ora 11:01:54 PM, in Straja cerul este noros, temperatura de __-2° C, viteza vantului 20 Km/h, presiunea atmosferica 851 mBar, precipitatii: ninsoare. Intra pe youtube.com si scrie Straja la search si ai sa vezi mai bine acolo despre ce este vorba ! ;) Si va astept in Straja oricare coleg forumist poate anunta daca si cand vine.. aici .. si / sau sa iesim la un vin fiert ;) |
Re: Statiunea STRAJA !!!
Nu stiu daca ai fost azi sus, dar am sa te contrazic cu ce-ai spus in prima parte. Au fost destui care chiar n-au venit pregatiti de iarna, dar chiar deloc!
DOVADA: 1) am asteptat 2 ore si jumatate pana s-a deblocat drumul din cauza alora care nu aveau lanturi si au derapat in primele curbe ("S" ii spune, daca stii), si nu mai puteau sa elibereze drumul; 2) un numar de tamponari pe care nici politia rutiera nu cred ca-l mai stie. ASA CA...........LUATI-VA LANTURILE:shock::shock::shock::shock: |
Re: Statiunea STRAJA !!!
urmeaza sa ajung si eu in straja in 2 saptamani si va impartasesc impresiile cand ma inrotc ;) .. pentru un weekend ...
|
Re: Statiunea STRAJA !!!
*Priviti un reportaj : de pe antena1 :https://www.youtube.com/watch?v=kaLd5O04I8c spre sfarsitul reportajului spune despre Sraja ca este in topul preferintelor impatimitiilor de sporturi pe zapada!
*Starea partiilor *In acest moment pe partiile din Straja grosimea stratului de zapada este de: 80 centimetri. *SE SCHIAZA *Si cine doreste un apartament(de vanzare) in localitatea Lupeni adica localitatea de la poalele muntiilor de unde se poate urca spre straja ,sa imi dea un PM ;) *@Psycho: Te astept cu poze ,comentari si impresi ;) |
Re: Statiunea STRAJA !!!
Sambata, 09.02.2008, pe partiile din Straja se va desfasura
*Cupa"COMEXIM" la schi alpin. Categoriile de varsta sunt intre 2 si 35 deani. Premii substantiale in bani, cupe si medalii pentru cei mai buni. Distractia se va muta de pe partii in CLUB "MONTANA", unde esteinvitat DJ VALI BARBULESCU. Muzica buna, distractie, cocktail-uripregatite de barmani renumiti din Arad. Va asteptam la STRAJA!!!www.straja.ro |
Re: Statiunea STRAJA !!!
Salut,
Am vazut intr-un post mai vechi ca scrie, in legatura cu centrul de inchiriere, ceva de genul : Echipament complet pt snowboard 30RON si pe bucati clapari sau bootsi sau schiuri sau placa 10RON pe zi. Asta ar insemna ca daca iti iei pe bucati bootsi si placa iesi la 20RON sau nu am inteles eu bine ceva? Puteti sa-mi spuneti careva cum sunt preturile acum la echipament pt. snowboard? Multumesc anticipat |
Re: Statiunea STRAJA !!!
Quote:
30 - RON > toata ziua 15 - RON >1/2 Zi ( Jumatate de zi ) |
Re: Statiunea STRAJA !!!
UUUUUUUUUUUUUUU!!!!!! Tocmai m-am intors de la Straja acum vreo 3 ore :)) si... tot ce pot sa zic este ca... MAI VREEEAAAAUUU!!! :))))
A fost extraordinar, cu mult peste asteptarile noastre. A meritat drumul. Din pacate am fost nevoiti sa plecam cu o zi mai devreme pentru ca a inghetata toata zapada iar partiile sunt "bocna". Am facut o singura coborare - sport extrem. Eram doar eu si salvamontistii pe partie. :)) Ne declaram fani inraiti si o sa mai mergem! :) Sa elucidez niste intrebari pe care le-am vazut pe forum : 1. Urcatul cu masina : a) Daca e zapada, nu urci decat cu 4x4 cu lanturi. Sunt niste serpentine... b) Daca nu e zapada, urci fara probleme si cu 4x2(cazul nostru - ford mondeo, 4 persoane, masina plina) 2. Echipamentul de ski : a) echipament complet (skiuri, clapari, bete) model nou - Dynstar : 30ron/zi b) echipament complet (skiuri, clapari, bete) modele mai vechi : 20ron/zi Aceleasi preturi si pentru echipamentul de snowboard. 3. Cazarea costa undeva in jur de 100ron camera de 2 pers pe noapte. 4. Mancarea e buna! :) 5. Pentru sport extrem recomand partia Canal. V-am pupat! |
| All times are GMT +2. The time now is 06:01. |
- Copyright 2026 4Tuning