Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Tico BH-81-SLY (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/32359-tico-bh-81-sly.html)

Most_Wanted 31-03-07 08:05

Re: Tico BH-81-SLY
 
...nu se supara nimeni ....nu ....doar ziceam si eu ....dar in caz ca o sa va sara masina in privire de la indepartare ..o sa dati fuga spre ea...pt ca atrage ff mult privirea .....o sa vedeti ......(parerile sunt impartite)

Teroarea 31-03-07 12:15

Re: Tico BH-81-SLY
 
5 Attachment(s)
pt cei care nu au ocazia sa o vada la expozitie niste poze... de ieri !
Attachment 239810

Attachment 239811

Attachment 239812

Attachment 239813

Attachment 239814

pesteimputit 07-04-07 20:22

Re: Tico BH-81-SLY
 
pana acum m-am abtinut DAR: masina ca IDEE e interesanta, dar ca realizare este mizerabila. NIMIC nu cade cum trebuie pe ea, bara fata nu are nici o legatura cu masina (ca sa nu mia zic de lufturi), vopseaua e data prost si cu IMPERFECTIUNI si IMPURITATI vizibile. Interiorul este cel putin de prost gust si volanul ala nu are ce cauta acolo. Pedalele de Vitan (sau cine stie ce targ) sunt baza, ele practic termina masina. Per total de la 1 la 10 ii dau 5 cu marinimie.

I5@k 12-04-07 10:40

Re: Tico BH-81-SLY
 
respect pt munca depusa si banii investiti in aceasta masina....
exterioru imi place la nebunie...
insa din punctul meu de vedere cam lasa de dorit....mi se pare mult prea incercat...
volanu ala ma lasat rece...:|
oricum in linii generale imi place masina..
A FOST UN PUNCT DE VEDERE...NU SARITI ACUMA CU GURA ..:p

andrey2003 13-04-07 15:32

Re: Tico BH-81-SLY
 
Multe defecte.. exemplu.. vopseaua neagra de pe mijlocul bari fata se vede urat la limitarea dintre alb/negru.. si altele.. nu'mi place.. dar... RESPECT pentru munca depusa si banii investiti..

orlando 15-04-07 14:23

Re: Tico BH-81-SLY
 
masina este lipsita de detalii frumoase,este chiar neciplita daca mi se accepta exprimarea...
am stat fix langa ea,avand standul langa acest tico si cand ma uitam la ea...sincer nu vedeam decat o masina facuta de mantuiala...spoilerele sunt valurite de zici ca sunt facute pe tsunami...
respect pentru munca depusa si pentru idee.

TM32CIP 18-06-07 21:04

Re: Tico BH-81-SLY
 
in caz ca mai intra cineva pe-aici ..... imi explicati va rog cum ati fumurit farurile alea ? si cat v'a costat amenda pt ele ? :) merci ;)

andrey2003 19-06-07 18:56

Re: Tico BH-81-SLY
 
cu folie.. dar e pusa foarte prost.. am vazut la 4t day.. :D

quick_5hifter 19-06-07 20:07

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 852467)
masina este lipsita de detalii frumoase,este chiar neciplita daca mi se accepta exprimarea...
.

Nu ti se accepta exprimarea :)) poate "necioplita" mai acceptam...(kiddin')

@TM32CIP: ai putina rabdare, s-ar putea sa ai o surpriza pe la sfarsitul verii...si atunci n-o sa vrei sa mai dai cu folie sau lac cu negru, din 3 motive:
-foarte frumoase oricum nu au cum sa iasa;
-iei mult din vizibilitate, si atunci daca intra cineva in spatele tau, tot tu vei iesi vinovat;
-Politia...(e nevoie sa mai spun ce si cum?)

PS: Dupa cum ai zis si tu de cateva ori, nu cu stopurile trebuie sa incepi ;)

TM32CIP 19-06-07 20:12

Re: Tico BH-81-SLY
 
intrebam de faruri ..... :p nu ma incanta ideea deloc, era fapt divers .. de RAR sau de PLM (PoLitia roMana) n-are rost sa discutam :)) incep cu jantele ce urmeaza,nu cu stopurile :) azi la shopping : angel eyes, semnalizatoare albe pt aripi+ "altele"

Most_Wanted 27-06-07 15:15

Re: Tico BH-81-SLY
 
o singura chestie care am vrut sa o zic ...in revista de tuning in care a aparut sa nu ii zic numele ....despre jante a scris asa .."niste jante greu de gasit " nush cine a facut textul dar acolo nu prea se potriveste ..eu am vb cu schully si a zis ca el nu lea zis asa ceva lor ....deci doar cel care a facut textu e de vina

quick_5hifter 27-06-07 18:22

Re: Tico BH-81-SLY
 
Cred ca Schully i-a zis "reporterului" ca e greu sa gasesti jante pentru Tico, in general, datorita distantei intre prezoane....in fine.

TM32CIP 30-06-07 10:45

Re: Tico BH-81-SLY
 
detalii despre lambo doors pls ? pm daca se poate. 10x

quick_5hifter 30-06-07 14:08

Re: Tico BH-81-SLY
 
Hai ca-ti raspund tot eu: am inteles ca pretul lor este de 800 euro si am observat ca nu sunt chiar ok... La 4tuning Day din aprilie 2007 l-am intrebat pe Schully ce si cum si mi-a spus ca sunt ok, ca n-au nici o problema....dupa care nu stiu cum m-am sprijinit din greseala de o usa, si a sarit ca ars :lol: ca sa nu ma las pe usa etc...
Ca sa-ti montezi si tu asa ceva, trebuie sa umbli putin la aripi (de exemplu, la noile mele aripi n-ar fi probleme...)
Parerea mea: la banii astia faci altceva mai bun/frumos cu masina, mai ales ca nu ar fi nici primele LSD-uri pe Tico...

alex ticalos 09-10-07 14:41

Re: Tico BH-81-SLY
 
Salut !

ai facut vreo modificare la sistemul de prindere al rotilor ?
am un set si trebuiesc alte piulite, inel de centrare ...sau flansa.

poti sa mi dai un sfat ? un service unde sa le montez ?

aikman 02-11-07 10:57

Re: Tico BH-81-SLY
 
vreau si eu un sistem pentru ushi din ala ... cat costa ??


All times are GMT +2. The time now is 21:55.

- Copyright 2026 4Tuning