Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   A.C.S. Speedline Motorsport (https://forum.4tuning.ro/336-speedline-motorsport.html)
-   -   De toate pentru toti ... (https://forum.4tuning.ro/336-speedline-motorsport/30243-a.html)

blondu_glf 2 26-03-07 02:26

Re: De toate pentru toti ...
 
sa le stapanesti sanatos si succes cu proiectu care mi-l-ai zis.....:wink:

Bigu 27-03-07 00:41

Re: De toate pentru toti ...
 
1 Attachment(s)
am vazut mai de demult , la cineva din club ca si-a montat 2 ceasuri firma asta...rugamintea mea care este, rog fffff frumos acea persoana, sa scaneze schita de montare a ceasului(voltmetru) se afla cu siguranta pe acea foaie si sa o urce aici sau sa-mi trimita un mail. eu am pierdut acea schita si sincer sunt blana si nu stiu cum sa-l montez....am incercat f multe modalitati si nu reusesc

DnI 04-04-07 00:08

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 819649)
am vazut mai de demult , la cineva din club ca si-a montat 2 ceasuri firma asta...rugamintea mea care este, rog fffff frumos acea persoana, sa scaneze schita de montare a ceasului(voltmetru) se afla cu siguranta pe acea foaie si sa o urce aici sau sa-mi trimita un mail. eu am pierdut acea schita si sincer sunt blana si nu stiu cum sa-l montez....am incercat f multe modalitati si nu reusesc

ar trebuii sa ai asa:

+ pt lumina
+ pt ceas
- masa
si inca un piciorus pt senzor

cred ca am tinut bine minte, ma uit maine dupa schema sper sa o mai am in masina.

ale mele sunt la fel doar difera culoarea la rama.

Bigu 04-04-07 00:50

Re: De toate pentru toti ...
 
astept o scanare sau o poza cu schema

DnI 05-04-07 01:05

Re: De toate pentru toti ...
 
sincer am cautat si in masina si la garaj la baieti unde le-am pus si nu am gasit schema am aruncat-o :(

la mine pe spate scria sub fiecare contact ce este, gen + sau -

Bigu 05-04-07 09:49

Re: De toate pentru toti ...
 
merci inorice caz......la mine nu scrie si am 5 borne:| si 2 fire

Miez 05-04-07 09:58

Re: De toate pentru toti ...
 
parca am eu la garaj, dc gasesc ity fac un scan ;)

DnI 05-04-07 20:56

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 834719)
merci inorice caz......la mine nu scrie si am 5 borne:| si 2 fire

2 fire ar trebuii sa fie + si - de la lumina mai mult ca sigur !

2 borne sunt prinderea si sunt in aer (prinderea de la tablitza care ti-o da cu ceasu, daca ti-a dat-o)

raman 3

una + , una - si una senzor

eu aveam gravat in ceas sub fiecare ce este.

Bigu 05-04-07 22:53

Re: De toate pentru toti ...
 
cele doua fire duc la iluminarea ceasului
2 borne (cele mai mari) folosesc la prinderea clemei ce a venit in pachet cu ceasul(din cate imi aduc aminte)
trei borne mai mici (una "+", una "S" si una langa care nu scie nimik)

M Y U 05-04-07 23:49

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 836170)
una "+", una "S" si una

+ ,S[senzor] si ultima masa[-]
Eu asa cred ca sunt,urmarind discutiile...

DnI 06-04-07 00:37

Re: De toate pentru toti ...
 
exact barosane...

S de la senzor, una + si cea pe care nu scrie nimic -

Bigu 06-04-07 06:06

Re: De toate pentru toti ...
 
bine fratilor ...si la ce leg eu "sensoru" ala ca sincer nu cred ca am nici o sursa de "sensori" :P ms de ajutor!!!!!!!! :*

Miez 06-04-07 09:40

Re: De toate pentru toti ...
 
pai nu ti-a dat si senzoru in cutie cand l-ai luat ?

btw: am in garaj da nu am ajuns acolo aseara :(

Bigu 06-04-07 10:00

Re: De toate pentru toti ...
 
ce sensor sa-mi dea? tot ce am primir e ceasul si clema aia de prindere

Miez 06-04-07 12:19

Re: De toate pentru toti ...
 
hmm,
eu am montat cu un prieten unele de ulei si apa .. si la ambele a avut si senzor,
nush poate o fi altfel la voltmetru ...
cand fac rost de schema , o scanez si o pun aici.. sper ca rpd :D

intre timp ai grija cum il legi sa nu il arzi ;)

DnI 07-04-07 11:07

Re: De toate pentru toti ...
 
1 Attachment(s)
barosane uite aici ! am gasit o schema pe la un amic

nu ai ce senzor sa pui, masori curentu din baterie, + si - conform pozei :)

baaftaa

Bigu 07-04-07 13:56

Re: De toate pentru toti ...
 
ASTA E!!!!!!!!!!!!!!!! ms muuuuuult de tot!

Yackone 07-04-07 16:35

Re: De toate pentru toti ...
 
Sa PASTE(-ti) FERICIT(-i) !!!;)

blondu_glf 2 07-04-07 19:18

Re: De toate pentru toti ...
 
ce glume seci....

Bigu 07-04-07 19:31

Re: De toate pentru toti ...
 
am conectat voltmetru...si mi-l da peste cap:( asta e... macar face lumina mishto...

DnI 09-04-07 15:13

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 840610)
am conectat voltmetru...si mi-l da peste cap:( asta e... macar face lumina mishto...

:lol: :lol: :lol: tare

Lucian 11-04-07 18:33

Re: De toate pentru toti ...
 
Conform celor spuse la vremea probabila ... de 1 mai va fi perfect pt curse. Sebastian a inceput demersurile ... deci pregatiti masinile. Avem multe de demonstrat dupa o iarna lunga .

mikafly 11-04-07 21:56

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 846427)
Conform celor spuse la vremea probabila ... de 1 mai va fi perfect pt curse. Sebastian a inceput demersurile ... deci pregatiti masinile. Avem multe de demonstrat dupa o iarna lunga .

Ne daaaaammm...!!!!.....sper sa fie in forma cotetzu meu pictat......

Bigu 13-04-07 10:10

Re: De toate pentru toti ...
 
http://www.e-click.ro/articole/noi-i...le-dacii/21781
:P

Bigu 14-04-07 16:22

Re: De toate pentru toti ...
 
super incantat de intalnire

Horatiu 14-04-07 18:12

Re: De toate pentru toti ...
 
da , si mie mi-a placut...

Lucian 14-04-07 22:48

Re: De toate pentru toti ...
 
Si mie si ma bucur ca nu am fost singurul .

blondu_glf 2 15-04-07 04:18

Re: De toate pentru toti ...
 
fericiti de intalnire si speram ca data viitoare sa o facem pe meleaguri bucurestene...............;)

IL Capo 16-04-07 08:53

Re: De toate pentru toti ...
 
cred ca urmatoarea e la CT

Paul 16-04-07 12:57

Re: De toate pentru toti ...
 
destindem si noi atmosfera ... noua mascota GRT ! =))


https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=526

IL Capo 17-04-07 13:41

Re: De toate pentru toti ...
 
bha.......

LKS 17-04-07 22:48

Re: De toate pentru toti ...
 
2 Attachment(s)
za dacia nova motorsport

chiar trebuia pusa :))) cand eram in drum spre 4tday

Fly`ule ...u`ve been owned ! :)))

mikafly 17-04-07 23:15

Re: De toate pentru toti ...
 
Al dreq....spidlain......credeam ca ati uitat pozna

LKS 17-04-07 23:20

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 857340)
Al dreq....spidlain......credeam ca ati uitat pozna

uitasem ..dar am dat de ele si mi`am amintit :D

blondu_glf 2 19-04-07 05:06

Re: De toate pentru toti ...
 
si pe ala mic ce a scris?

mikafly 19-04-07 08:44

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by blondu_glf 2 (Post 859635)
si pe ala mic ce a scris?

pe ala mic scria "tiuning"......

blondu_glf 2 19-04-07 20:48

Re: De toate pentru toti ...
 
=))=))=))super tare.......

gabby1984 29-04-07 20:16

Re: De toate pentru toti ...
 
doua liniutze de la saturn.... in care au fost 3 masini Speedline... :D

Yackone 29-04-07 23:59

Re: De toate pentru toti ...
 
liniutze la sf. gheorghe...

https://forum.4tuning.ro/50-brasov/10916-speedline-club-brasov/page-33.html

blondu_glf 2 02-05-07 01:25

Re: De toate pentru toti ...
 
Quote:

Originally Posted by gabby1984 (Post 876595)
doua liniutze de la saturn.... in care au fost 3 masini Speedline... :D

au fost mult mai multe liniute la care au participat membrii speedline(nu doar doua)......si masini au fost 5 din speedline in total + SGM-ul care a avut probleme si nu a putut sa se dea.......;)


All times are GMT +2. The time now is 07:57.

- Copyright 2026 4Tuning