![]() |
Re: De toate pentru toti ...
sa le stapanesti sanatos si succes cu proiectu care mi-l-ai zis.....:wink:
|
Re: De toate pentru toti ...
1 Attachment(s)
am vazut mai de demult , la cineva din club ca si-a montat 2 ceasuri firma asta...rugamintea mea care este, rog fffff frumos acea persoana, sa scaneze schita de montare a ceasului(voltmetru) se afla cu siguranta pe acea foaie si sa o urce aici sau sa-mi trimita un mail. eu am pierdut acea schita si sincer sunt blana si nu stiu cum sa-l montez....am incercat f multe modalitati si nu reusesc
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
+ pt lumina + pt ceas - masa si inca un piciorus pt senzor cred ca am tinut bine minte, ma uit maine dupa schema sper sa o mai am in masina. ale mele sunt la fel doar difera culoarea la rama. |
Re: De toate pentru toti ...
astept o scanare sau o poza cu schema
|
Re: De toate pentru toti ...
sincer am cautat si in masina si la garaj la baieti unde le-am pus si nu am gasit schema am aruncat-o :(
la mine pe spate scria sub fiecare contact ce este, gen + sau - |
Re: De toate pentru toti ...
merci inorice caz......la mine nu scrie si am 5 borne:| si 2 fire
|
Re: De toate pentru toti ...
parca am eu la garaj, dc gasesc ity fac un scan ;)
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
2 borne sunt prinderea si sunt in aer (prinderea de la tablitza care ti-o da cu ceasu, daca ti-a dat-o) raman 3 una + , una - si una senzor eu aveam gravat in ceas sub fiecare ce este. |
Re: De toate pentru toti ...
cele doua fire duc la iluminarea ceasului
2 borne (cele mai mari) folosesc la prinderea clemei ce a venit in pachet cu ceasul(din cate imi aduc aminte) trei borne mai mici (una "+", una "S" si una langa care nu scie nimik) |
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
Eu asa cred ca sunt,urmarind discutiile... |
Re: De toate pentru toti ...
exact barosane...
S de la senzor, una + si cea pe care nu scrie nimic - |
Re: De toate pentru toti ...
bine fratilor ...si la ce leg eu "sensoru" ala ca sincer nu cred ca am nici o sursa de "sensori" :P ms de ajutor!!!!!!!! :*
|
Re: De toate pentru toti ...
pai nu ti-a dat si senzoru in cutie cand l-ai luat ?
btw: am in garaj da nu am ajuns acolo aseara :( |
Re: De toate pentru toti ...
ce sensor sa-mi dea? tot ce am primir e ceasul si clema aia de prindere
|
Re: De toate pentru toti ...
hmm,
eu am montat cu un prieten unele de ulei si apa .. si la ambele a avut si senzor, nush poate o fi altfel la voltmetru ... cand fac rost de schema , o scanez si o pun aici.. sper ca rpd :D intre timp ai grija cum il legi sa nu il arzi ;) |
Re: De toate pentru toti ...
1 Attachment(s)
barosane uite aici ! am gasit o schema pe la un amic
nu ai ce senzor sa pui, masori curentu din baterie, + si - conform pozei :) baaftaa |
Re: De toate pentru toti ...
ASTA E!!!!!!!!!!!!!!!! ms muuuuuult de tot!
|
Re: De toate pentru toti ...
Sa PASTE(-ti) FERICIT(-i) !!!;)
|
Re: De toate pentru toti ...
ce glume seci....
|
Re: De toate pentru toti ...
am conectat voltmetru...si mi-l da peste cap:( asta e... macar face lumina mishto...
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Conform celor spuse la vremea probabila ... de 1 mai va fi perfect pt curse. Sebastian a inceput demersurile ... deci pregatiti masinile. Avem multe de demonstrat dupa o iarna lunga .
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
|
Re: De toate pentru toti ...
super incantat de intalnire
|
Re: De toate pentru toti ...
da , si mie mi-a placut...
|
Re: De toate pentru toti ...
Si mie si ma bucur ca nu am fost singurul .
|
Re: De toate pentru toti ...
fericiti de intalnire si speram ca data viitoare sa o facem pe meleaguri bucurestene...............;)
|
Re: De toate pentru toti ...
cred ca urmatoarea e la CT
|
Re: De toate pentru toti ...
destindem si noi atmosfera ... noua mascota GRT ! =))
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=526 |
Re: De toate pentru toti ...
bha.......
|
Re: De toate pentru toti ...
2 Attachment(s)
za dacia nova motorsport
chiar trebuia pusa :))) cand eram in drum spre 4tday Fly`ule ...u`ve been owned ! :))) |
Re: De toate pentru toti ...
Al dreq....spidlain......credeam ca ati uitat pozna
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
si pe ala mic ce a scris?
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
=))=))=))super tare.......
|
Re: De toate pentru toti ...
doua liniutze de la saturn.... in care au fost 3 masini Speedline... :D
|
Re: De toate pentru toti ...
liniutze la sf. gheorghe...
https://forum.4tuning.ro/50-brasov/10916-speedline-club-brasov/page-33.html |
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:57. |
- Copyright 2026 4Tuning