![]() |
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
eu am fost duminica si imi facea detectorul ca naiba....cand am trecut luni a tacut ...poate era in probe...m-am uitat pe toti stalpii din zona si n-am vazut nimic...acum nu stiu ce sa mai cred
|
Re: Radare in Brasov
suntem urmariti....:))
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
sincer in afara de cele 2 camere de la sensul giratoriu din livada nu am mai vazut....a orizont m-am uitat si eu la fiecare stalp si nu am vazut nimc...
|
Re: Radare in Brasov
hoho , nici pe aia de pe calea bucuresti de la intersectia zorilor cu uranus nu ai vazut-o?:D
ca tot veni vb , aia e cu R sau doar supraveghere trafic. |
Re: Radare in Brasov
...doar supraveghere!
|
Re: Radare in Brasov
dar ala de pe 15 Noiembrie cu Zizinului de pe panoul ala cu reclame in stanga cum stai cu fata la zizinului
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
da niste poze cu ele se poate? pt astia asa mai chiori...
|
Re: Radare in Brasov
facem facem...maine fac eu la uranus..:D
|
Re: Radare in Brasov
pai sa faci, ca m-am uitat ieri de 2 ori si nu am vazut, stiu ca e da nu o vad :)))
|
Re: Radare in Brasov
5 Attachment(s)
Am reveit cu pozele....primele 4 poze sunt cu cele 2 camere de la intersectia calea bucuresti cu uranus...iar ultima este poza cu presupusul radar de la orizont(din ce am vazut eu este doar un amplificator pentru semnal de net wireless) sper sa nu gresesc
|
Re: Radare in Brasov
1 Attachment(s)
Alea par mai mult camere de supraveghere trafic decat radar. Sunt mult prea mici...
|
Re: Radare in Brasov
Venind spre acasa, acum 20 de minute, pe calea bucuresti la macromall am poc !!! un blitz mare.. Ma uitam de unde vine, am crezut k de la "cinema-ul" de pe macromall(caci parca de pe partea aceea am vazut), dar nu ca era mai spre pod, era ceata mare !!! si nam vazut nicio masina nicio nimic, treceam langa o dubita... aveam 60-65 la ora.. merg mai departe si unu din fata imi face flash-uri , probabil sa incetinesc.. :?: Eram sigur ca la darste apare politaiul in vesta lui fosforescenta si ma trage pe dreapta, insa nu a aparut nimeni, si nimic, nicio masina de politie, nici nimic.... Acum am halucinatii sau ce :lol: .. Blitz, flashuri,dar niciun politai :?: .. Oare era doar radar si imi vine amenda acasa? Dar atunci ala de ce-mi facea din faruri? .. Deci nu mai inteleg nimic.. sper ca doar am halucinatii ca pe criza asta doar de amenda nu am nevoie:lol:
Sper ca n-am fost off-topic |
Re: Radare in Brasov
Erau paparazzi :lol:
Esti urmarit , ai grija :lol::lol::lol: |
Re: Radare in Brasov
ozn-uri
|
Re: Radare in Brasov
Radar in Logan albastru inchis, geamuri fumurii. E prima oara cand vad masina..o fi nou. Stateau la sensul giratoriu de la Stadionul Municipal. Nu prea stiu ce urmareau chiar in giratoriu da ma rog.:shock:
|
Re: Radare in Brasov
stai linistit ca te ia de departe nu din sensu giratoriu.am mai vazut si eu loganu ala albastru la biserica din triaj , de mai multe ori , orientat in ambele sensuri.jegosii.si mai sta loganu ala galben in darste spre sacele.ca acolo am furat-o eu.ordinarii..huuoo
|
Re: Radare in Brasov
cel albastru l-am vazut anul trecut prin luna octombrie in afara orasului in Feldioara , parcat cu botul intr-o poarta cu aparatul intors...
|
Re: Radare in Brasov
...sta o masina de politie la fabrica de bere pe trotuar, nu am apucat sa vad daca are radar, plus ca e plin orasul de "MAI"...
|
Re: Radare in Brasov
mai nou radarele au numar de brasov...;)
|
Re: Radare in Brasov
Aveti grija in BODsat chiar inainte de podul peste Ghimbasel loganul albastru parcat cu fata intr-o poarta,iar agentul sta dupa pod.Mereu sunt cate 4-5 masini pentru dat autografe.
In Gemenii langa profi pe trotuar - loganul galben....pe aceeasi partemai sus de hard discount( langa trecerea de pietoni).Astea sunt cele mobile... |
Re: Radare in Brasov
Am uitat de radarul alb/albastru/galben din feldioara pozitionat pe panta sau dupa intersectia cu drumul ce duce la fabrica de uraniu(crizbav).Oricum acolo sta tot timpul un echipaj de politie pt linia continua.Tot la linie continua sta un alt echipaj la intrare in maierul parcat in curtea unui depozit de materiale de constructii.E putina panta acolo si nu se vede mai ales cand vii spre BV.
|
Re: Radare in Brasov
Am facut rost de lista celor 8 radare fixe din Brasov:
1.Centrul comercial Schneid stalpul nr 13 Electrica- chiar la intrarea in curte 2.Str Harmanului intre podul triaj si pasaj fundatura harmanului - pe partea dreapta spre SF. Ghe in dreptul CD CFR,la 100m inaintea SC Sere pepiniere CFR - pe partea stanga dupa intrarea in SC Sere pepiniere CFR 3.Saturn directia Complexul mare-Gemenii partea dreapta la imobilul nr 11 4. Saturn in dreptul scolii 10 ( Orizont 3000 ) 5.Darste fabrica de bere: - pe partea dreapta in dreptul SC IATSA - pe partea stanga la 30 m de intersectia cu acces industrial...(inca nu l-am vazut dar ...) Sursa nu e verificata deoarece saptamana asta sunt in Buc - dar cel de pe saturn stiu sigur ...ca acolo stau. Multa bafta-n trafic...ca eu nu prea am avut( 3 radare pe sectorul turda cluj la diferenta de 5 min in septembrie si abia acum au venit). |
Re: Radare in Brasov
azi pe calea bucuresti...bv-11-zdy...logan alb, cu folie pe toate geamurile( oare are autorizatie pe fata?:rolleyes2),bagat in parcare sa nu-l vezi...
|
Re: Radare in Brasov
s-au montat radare permanente pe Saturn, podul Triaj si podul Darste!!!
sry nu am vazut ca s-a mai postat:oops: |
Re: Radare in Brasov
daca imi zice si mie unde e radarul ala de pe saturn si pune si o poza dau o bere...
|
Re: Radare in Brasov
Radarul fix pe Saturn este montat pe stalpul de iluminat,langa bec,pe sensul de mers Complexul mare -Gemenii la 150 m dupa intersectia cu Uranus.Langa stalp este un colac de cablu portocaliu-ftp care cred ca este pentru camera.Pe celalalt sens,unul se afla chiar in statia RAT,iar celalalt la 100m.Insa nu stiu sigur daca sunt chiar radare sau ceva antene de semnal...
|
Re: Radare in Brasov
eu zic ca sunt antene de semnal de la internet wireless:D am pus o poza mai sus cu unul dintre ele si am vazut cand se montau...:D...nu mai tzin minte cum se numea firma
|
Re: Radare in Brasov
camere fixe in bv:
- intersectia de la fabrica de bere din darste, montat pe stalpul de semafor - in aprox 2 sapt o sa fie 2 camere pe saturn nr 11 si pe la orizont - la iesire spre sfantu gheorghe o sa fie 2 - la iesire spre sibiu dupa arabesque la poarta centrului comercial shneid pe stalpul de la poarta de acces - si pentru mai multe informatii despre radare din tara www.speedcams.tehnoplus.net bafta in trafic |
Re: Radare in Brasov
Vb numai prosti va zic eu sigur in momentu de fata nu exista nici un radar fix in brasov ce vedeti sunt doar camere de supraveghere trafic . Cand o sa inceapa sa sape prin asfalt in dreptu pe unde ziceti voi ca sunt camerele respective sa monteze senzori atunci sa va faceti probleme .pana atunci conduceti cu prudenta daca erau radarele de care ziceti voi mai aducea vineri 20.03.2009 40 radare mobile din judet sa le puna in bv .mai bine abtinetiva .
|
Re: Radare in Brasov
Asta stiu si eu.....am inteles ca atunci cand vor fi radare fixe...politia va anunta asta....ieri a fost Domnul EMIL RADA la un interviu...asa a precizat dansul.....la Schneid...langa METRO 1...sigur nu este nimik...acum o luna am trecut eu cu 140 km....si nu mi-a venit nimik....cum a spus si colegul de mai sus...ce este in oras sunt numai pt supraveghere!Totusi...conduceti prundent!
|
Re: Radare in Brasov
o sa fie camere fixe asa cum sunt si in sinaia si p dn 1. momentan doar stalpii sunt montati, urmeaza sa fie montate si camerele. in schimb in darste la fabr. d bere pe directia d mers spre bucuresti sunt montate camere cu radar pe stalpul d la semafor asa cum e si vizavii de posta din darste la trecerea de pietoni. si din cate am inteles pe harmanului exista deja un radar fix care functioneaza
|
Re: Radare in Brasov
vam zis ca visati nu sunt radare fixe in bv ce vreti sa va mai explic .numai bine
|
Re: Radare in Brasov
1 Attachment(s)
E adevarat cu radarele astea ?
|
Re: Radare in Brasov
pe saturn au pus deja stalpu mai au de pus turela aia ce te fotografiaza...
|
Re: Radare in Brasov
E vizavi de scoala 10....cad trec pe acolo o sa-i fac o poza,la SCHNEID ,pe drumul spre Ghimbav....exact la intrare in centru...este tot la fel un stalp!
|
Re: Radare in Brasov
Situarea radarelor mobile, din judet si din municipiu,o gasiti mereu actualizata pe www.tdmmedia.ro...;)
(pe pagina principala in stanga jos):D |
Re: Radare in Brasov
1 Attachment(s)
http://www.pdiromania.ro/harta-radare-fixe-romania.html
Cam toate radarele fixe din romania. Ar fi interesant de printat. Si in mai atasez inca un pdf luat de pe motociclism.ro. Nu poti sa stii cand iti e de folos. p.s: Link-ul are mai multe tari :D |
| All times are GMT +2. The time now is 05:50. |
- Copyright 2026 4Tuning