Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Club Golf (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/2882-club-golf.html)

nsl_galati 12-12-05 18:45

am si eu o intrebare. Golfurile 3 vr6 2.8i sunt cu tractiune integrala?

SpeedeR 12-12-05 19:26

raspuns: nu ,dar poti sa pui :D :D :D

nsl_galati 12-12-05 21:41

ms pt raspuns . Da ai idee la ce putere maxima rezista (tractiune fata banuiesc) aceste masini? CP ma refer

SpeedeR 13-12-05 09:17

park www.vw-cult.de si gasesti un vr6 biturbo de vreo 500 cai park...
face rs4 schimband la 3000 ture :lol: :lol: :lol:

dogarel 21-12-05 00:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"nsl_galati\"
am si eu o intrebare. Golfurile 3 vr6 2.8i sunt cu tractiune integrala?

Exista o varianta de motorizare de 2900cmc/190cp cu tractiune integrala.
Din cunostintele mele nu puterea iti \"rupe\" masina, ci cuplul.

wrest 14-06-06 17:12

Salutare la toata lumea!
 
Am si eu o problema poate s-a mai intalnit cineva cu asa ceva si poate sa ma indrume si pe mine.
La un Golf III 1.4 44kw '98 cum creste tem la 90 are o tenta de subturare in mom acceleratiei ca si cum avansul ar fi prea mic sau ar trage aer fals, nici una din variante nu este veridica!
Nu-i dau de cap!
Bujii noi,fise, culmea ca la relanti sta bine nu fluctueaza, deci din clapeta nu cred ca e(o avea ea ceva intarzieri de la uzura da nu sa dea semne din astea)!
N-am schimbat sonda lamda, exista posib sa fie de la ea? (masina are 107.000km)

HELP PLS!!!

wrest 14-06-06 17:15

Inca ceva
 
Daca vreau sa-i pun un filtru de aer sport are ceva daca anulez circuitul de recirculare, are supapa in carcasa la filtru de aer?

wrest 14-06-06 17:16

Vreau sa mai merg cu motorul asta cat mai poate!
 
Intentionez sa-l schimb da sa mai strangem ceva banuti macar sa merite!

nepotu 25-06-06 19:44

Re: Club Golf
 
merge..e dragutza..

undertacher 11-11-06 01:40

Re: Club Golf
 
salut baieti! Am si eu un golf 2 cu o problema la garnitura de la capacul curbutorilor ,pierd destul de mult ulei pe acolo ce sai fac sai pun alta garnitura <una anume>? mersi

tristan 11-11-06 13:10

Re: Club Golf
 
Reinz.... cele mai bune

aldoadabass_wrs 16-11-06 19:18

Re: Club Golf
 
sal,sant nou pe aici am si io un g3,si apropo de chestia cu pornitul greu de dimineata si eu am aceast problema,dar pun contctul de 2 ori si a 3 a o ia mai usor....in cazul in care e pe injectie
am intele ca se dezamorseaza pompa de benzina....

catagti 06-03-07 20:54

Re: Club Golf
 
am si eu o intrb

catagti 06-03-07 20:55

Re: Club Golf
 
cum se aeriseste rezervoru la ABS la un golf 2

sageata 25-10-07 13:39

Re: Club Golf
 
3 Attachment(s)
traiasca golful! mandru posesor de g3. motor ultra 1.4 injectat monopunct de 44kw, cea mai performanta dotare stock e trapa electrica. sofer tunat rau. restul vedeti voi. ma bucur pt club golf. in sfarsit.

costelush70 15-12-07 12:36

prieteni,vreau amanunte despre un golf2 4x4 "sincron"(daca exista,daca nu scuzati timpenia) ca as vrea tractiune spate pe golfu meu,daca s ar putea....
RESPECT!

si daca-i club,pai vreau si io!cum?!

CJ-01-WOB 17-12-07 19:54

Re: Club Golf
 
Quote:

Originally Posted by costelush70 (Post 1247470)
prieteni,vreau amanunte despre un golf2 4x4 "sincron"(daca exista,daca nu scuzati timpenia) ca as vrea tractiune spate pe golfu meu,daca s ar putea....
RESPECT!

si daca-i club,pai vreau si io!cum?!

golf 2 Syncro
( incearca sa cauti pe net - google,wikipedia)

clubul e doar ca idee , nu exista ceva oficial ;)

Caius TM 17-12-07 20:05

Re: Club Golf
 
2 Attachment(s)
daca tot se numeste "club Golf" pun si eu 2 poze cu golfuletele meu...


All times are GMT +2. The time now is 12:10.

- Copyright 2026 4Tuning