Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

blade18 10-05-12 00:10

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5016937)
Ms ms, cand o scoti pe a ta, trebuie sa o vad neaparat.:-)

cu siguranta o sa o vezi !

Joltanu` 12-05-12 15:30

Re: E 36 DNG
 
6 Attachment(s)
Un mic update:

blade18 12-05-12 15:31

Re: E 36 DNG
 
ahhhh cat si de unde le-ai luat? :D

Joltanu` 13-05-12 12:53

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5020274)
ahhhh cat si de unde le-ai luat? :D

Ai PM

motzu 13-05-12 14:00

Re: E 36 DNG
 
frumoasa pisica;)

Joltanu` 14-05-12 14:04

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by motzu (Post 5021393)
frumoasa pisica;)

Mlutumesc. A iesit foarte fain a ta.

Joltanu` 04-06-12 21:48

Re: E 36 DNG
 
5 Attachment(s)
Poze la plictiseala + ''accidentarile'' scutului:-)
Poze profi peste o saptamana, sper.

dj_eros 04-06-12 22:25

Re: E 36 DNG
 
explicami si mie ca nu inteleg ceva piesa asta https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1331234513
unde vine mai exact pe spatele capacului ?

Joltanu` 04-06-12 22:32

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by dj_eros (Post 5052824)
explicami si mie ca nu inteleg ceva piesa asta https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1331234513
unde vine mai exact pe spatele capacului ?

Exact, intorci capacul si este prins cu suruburi de acesta.

dj_eros 04-06-12 22:34

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5052838)
Exact, intorci capacul si este prins cu suruburi de acesta.

merci frumos comand garnitura si ma apuc de treaba am vazut ca in afara de garnitura dreptunghiulara mai vin unele micute alea vin la fiecare surub ?

Joltanu` 04-06-12 22:39

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by dj_eros (Post 5052841)
merci frumos comand garnitura si ma apuc de treaba am vazut ca in afara de garnitura dreptunghiulara mai vin unele micute alea vin la fiecare surub ?

Alea 4 mai mici vin puse in jurul bujiilor, la mine defapt pt. o garnitura din aceea le-am schimbat. Vezi exact cand dai jos capacul. Iti recomand Victor Reinz.

dj_eros 04-06-12 22:42

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5052850)
Alea 4 mai mici vin puse in jurul bujiilor, la mine defapt pt. o garnitura din aceea le-am schimbat. Vezi exact cand dai jos capacul. Iti recomand Victor Reinz.

am salvat poza de la tine si voi da comanda tot de la unix ca vad ca acolo ai gasit si iau direct dupa codul ala de acolo

Joltanu` 10-06-12 23:11

Re: E 36 DNG
 
3 Attachment(s)
''Tuning de dormitor'':lol:))
Noroc ca nu m-a prins pe drum.

Darkside_89 11-06-12 11:07

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5060714)
''Tuning de dormitor'':lol:))
Noroc ca nu m-a prins pe drum.

Te ftzi in ea vreme de toata jena...noroc ca am avuto sub copertina ieri k zici ca ploua cu bulgari de gheata...:(

Darkside_89 28-07-12 19:31

Re: E 36 DNG
 
3 Attachment(s)
8):rolleyes28)

Joltanu` 29-07-12 22:45

Re: E 36 DNG
 
Ms ms Bogdane!

preparatu 30-07-12 18:09

Re: E 36 DNG
 
3 Attachment(s)
uite ceva frumos...din partea mea.

Joltanu` 31-07-12 23:11

Re: E 36 DNG
 
Multumesc, esti un domn:-)

Nosfer 02-08-12 00:57

Re: E 36 DNG
 
Superba masina, nici nu stiam ca arata asa bine DNG-ul :D Sa ai grija de ea ca cu splitterele alea e grava treaba la drumurile noastre :))

Joltanu` 03-08-12 23:44

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 5124001)
Superba masina, nici nu stiam ca arata asa bine DNG-ul :D Sa ai grija de ea ca cu splitterele alea e grava treaba la drumurile noastre :))

Ms ms, le mai ating, le mai "daram" dar asta e :rolleyes2. Nu ti-am mai vazut masina la legale dar sper sa ne mai intalnim la meeting:-)

aprilia_sr 07-08-12 13:22

Re: E 36 DNG
 
Jolt....super masina,super jante,super tzipla....urmeaza vreodata vreun super motor?:P

Alex1187 07-08-12 17:21

Re: E 36 DNG
 
Frumoasa masina Jolt!!! Sa ai grija de ea ;)

Joltanu` 08-08-12 22:44

Re: E 36 DNG
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by aprilia_sr (Post 5129526)
Jolt....super masina,super jante,super tzipla....urmeaza vreodata vreun super motor?:P

Quote:

Originally Posted by Alex1187 (Post 5129805)
Frumoasa masina Jolt!!! Sa ai grija de ea ;)

Multumesc baieti! Momentan nu prea am nevoie de un motor mai mare, dar nu se stie niciodata:-).

ON: In sfarsit am cumparat ceva ce imi doresc de foarte mult timp.
Ms de pont Dani Smarandescu!

Joltanu` 09-08-12 14:31

Re: E 36 DNG
 
3 Attachment(s)
Am montat volanul si am schimbat emblema deoarece nu era intr-o stare tocmai buna.

Darkside_89 09-08-12 15:31

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5131893)
Am montat volanul si am schimbat emblema deoarece nu era intr-o stare tocmai buna.

Bravoooo,SA-L STAPANESTI SANATOS,ti-ai dorit mult un volan ca asta!!!!!

P.S. Parca il cerea interiorul!!!!Frumos frumos!!!

Tis-ul 14-08-12 19:26

Re: E 36 DNG
 
ti-am vazut "carcaletele asta negru", luni seara, mergeai in spatele unui X5 cu numere straine, spre centru. arata foarte bine, imi place cum se aude :D.

aprilia_sr 19-08-12 00:06

Re: E 36 DNG
 
Felicitari pentru premiu....Best Coupe..:)

Darkside_89 19-08-12 16:56

Re: E 36 DNG
 
Felicitari Jolt pentru premiu!!!!!!!!!!!!!!!!L-ai meritat!!!!!!!!!!!

Joltanu` 19-08-12 23:11

Re: E 36 DNG
 
1 Attachment(s)
Multumesc mult baieti.
M-am simtit foarte bine la meeting, pacat ca am fost mai putin prezent din cauza nuntii, de unde mai fugeam sa mai vin in camping:-).

PS: Daca are cineva poze cu masina, il rog sa posteze si aici.

Multumesc!

motzu 19-08-12 23:21

Re: E 36 DNG
 
mi-a parut bine sa te cunosc joltanule si sa iti admir masinuta:D
FELICITARI PENTRU PREMIU!

Joltanu` 19-08-12 23:29

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by motzu (Post 5144086)
mi-a parut bine sa te cunosc joltanule si sa iti admir masinuta:D
FELICITARI PENTRU PREMIU!

Multumesc, esti un baiat de nota 10 si ai o masina pe masura!

Nosfer 20-08-12 00:50

Re: E 36 DNG
 
Felicitaaari si pt. premiu dar si pentru faptul ca ai venit de la nunta sa stai printre pisici si nebuni - Superba masina, pe masura ce ma uitam mai atent imi placea tot mai mult si mai mult.. Rar vezi o masina atat de bine pusa la punct.

Alex1187 20-08-12 18:11

Re: E 36 DNG
 
Felicitari pentru cupa Joltane ;)
Ai meritat-o :D . Felicitari si pentru masina ta si sa ai grija de ea ;)

Joltanu` 21-08-12 11:13

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 5144194)
Felicitaaari si pt. premiu dar si pentru faptul ca ai venit de la nunta sa stai printre pisici si nebuni - Superba masina, pe masura ce ma uitam mai atent imi placea tot mai mult si mai mult.. Rar vezi o masina atat de bine pusa la punct.

Multumesc! Imi place mult masina ta si ma bucur ca ne-am revazut. Pacat ca sambata seara nu a mai fost ''miscare'', ca am si plecat degeaba de la nunta dupa 10:lol:

Quote:

Originally Posted by exploitu (Post 5144748)
Un e36 pe gustul meu. Culoarea, interiorul, jantele, simplitatea... felicitari pt proiect!
Sper sa ramana asa, sa nu urmeze trend-ul cu jante cu miez auriu, proiectoare galbene si ltw.

Multumesc, jante aurii in nici un caz deoarece m-am chinuit cu astea o gramada de timp sa iasa full polis si nici nu ar da bine cu culoarea masinii, iar despre proiectoare si ltw pot zice, ca nu prea ma atrag.:-)

Quote:

Originally Posted by Alex1187 (Post 5145078)
Felicitari pentru cupa Joltane ;)
Ai meritat-o :D . Felicitari si pentru masina ta si sa ai grija de ea ;)

Ms mult si tu ai grija de a ta.

alzn0rbert 21-08-12 12:45

Re: E 36 DNG
 
3 Attachment(s)
Felicitari si de la mine !!!
niste poze ,nu sunt cine stie ce....:)

Joltanu` 21-08-12 22:35

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by alzn0rbert (Post 5145970)
Felicitari si de la mine !!!
niste poze ,nu sunt cine stie ce....:)

Multumesc pentru poze si felicitari si tie pentru cupa!!!

DEVIL's Style 21-08-12 22:42

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5146697)
Multumesc pentru poze si felicitari si tie pentru cupa!!!

Eu am ramas speechless cand ti am vazut masina , tot respectul meu , ma inclin in fata ta pentru ce ai facut din coupeul ala ! mult succes in continuare!

Joltanu` 21-08-12 23:08

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5146704)
Eu am ramas speechless cand ti am vazut masina , tot respectul meu , ma inclin in fata ta pentru ce ai facut din coupeul ala ! mult succes in continuare!

Multumesc pentru cuvintele frumoase, imi pare bine ca ne-am cunoscut, iar in legatura cu masina: mai e de lucru, mai sunt maruntisuri + ca masina a trecut o iarna deja si vine urmatoarea... dar toate se fac in timp. Iti urez mult succes cu a ta, abia astep sa ne mai vedem si poate vad si eu masina live.

luci4n_vl 22-08-12 08:47

Re: E 36 DNG
 
felicitari pt premiu,ai o masina foarte frumoasa si bine intretinuta.tine`o asa si bucura`te de ea MAXIM!!!!!

DEVIL's Style 22-08-12 16:53

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5146741)
Multumesc pentru cuvintele frumoase, imi pare bine ca ne-am cunoscut, iar in legatura cu masina: mai e de lucru, mai sunt maruntisuri + ca masina a trecut o iarna deja si vine urmatoarea... dar toate se fac in timp. Iti urez mult succes cu a ta, abia astep sa ne mai vedem si poate vad si eu masina live.


O sa ne vedem cu siguranta , conversia la kompressor la voi in brasov o fac, stiu ca mai sunt maruntisuri si pe mine tot asta ma omoara la masina , multumesc frumos de urari !


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2026 4Tuning