Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Nautilus 11-11-06 19:35

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 618650)
cine are un golf atat de puternic ma? eu n-am auzit pe nimeni de o asemenea putere pe un golf....

Ala cu soft MTM de 272 CP :D :D

~Nautilus

Mustang 12-11-06 00:13

Re: Polo GTI vs...
 
ZYX-ule ...
masina trage nene ... stock-stock ... da' trage bine ...
s-o stapanesti sanatos ;)

zGb 12-11-06 01:51

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Nautilus (Post 618983)
Ala cu soft MTM de 272 CP :D :D

~Nautilus

cine ma? esti nebun? ARE PE **** MEA ALA 272CP BA HAHAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol:

Zyx 12-11-06 04:32

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 619358)
ZYX-ule ...
masina trage nene ... stock-stock ... da' trage bine ...
s-o stapanesti sanatos ;)

Mersi mult, omu!!! Dar, de ce spui asta?! :D Ai vazut ceva?! :D

Achim 12-11-06 17:45

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 619421)
cine ma? esti nebun? ARE PE **** MEA ALA 272CP BA HAHAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol:

ma esti tu sigur ca nu are 272 de cp ?! :blahblah::censored::blahblah::censored::blahblah:

Mustang 13-11-06 16:12

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 619428)
Mersi mult, omu!!! Dar, de ce spui asta?! :D Ai vazut ceva?! :D

nu nenea ... nimic ...
sambata am fost si eo cu voi :D

Nautilus 13-11-06 17:05

Re: Polo GTI vs...
 
El a filmat (si filmu-i la mine) :D

~Nautilus

orlando 13-11-06 19:01

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Nautilus (Post 621091)
El a filmat (si filmu-i la mine) :D

~Nautilus

ba nene da zgarciti sunteti...ziceti-ne si noua deznodamantul...

Mustang 13-11-06 21:09

Re: Polo GTI vs...
 
dupa parerea ta...cine crezi ca a batut ??? :)

Razvan P 13-11-06 23:45

Re: Polo GTI vs...
 
Mos Craciun ;)

Zyx 14-11-06 00:56

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Razvan P (Post 621719)
Mos Craciun ;)

Cohoaie, ai dreptate... nici nu mi-am dat seama cat de tare mi-a crescut barba. Ca sa nu mai fie... mister in acest caz...

Achim 14-11-06 01:07

Re: Polo GTI vs...
 
deci sa inteleg ca e cazul sa te felicitam ZyX'ule?! :D

Achim 20-11-06 04:11

Re: Polo GTI vs...
 
update... masina merge chiar f bine... p mine unul m-a impresionat plecarea vs. TypeR ;)

oricum... pana iese a mea banuiesc ca o sa ai resoftare si o sa fie si mai interesant atunci :D

bogdan_wrc 20-11-06 08:41

Re: Polo GTI vs...
 
scuze de intrebare:
zyx, tu ai provocat un Leon rosu din BV?

Zyx 20-11-06 20:31

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 629519)
scuze de intrebare:
zyx, tu ai provocat un Leon rosu din BV?

Gresit spus, zic eu, "provocat". Vreau doar sa vad cum trage masina, comparativ cu a mea, pentru ca am incercat si cu altele si nu prea mi-a placut, in sensul ca nu prea pareau a fi resoftate... De ce?!
@Achime, la primavara cred ca o sa mai fac ceva la masina... Deci, mai e de asteptat... Oricum, evacuarea imi rasufla, deci poate mai castig vreun far la 400m... :D

bogdan_wrc 21-11-06 07:42

Re: Polo GTI vs...
 
ok..nu provocat.... ti-ai manifestat dorinta :D e mai bine?
am intrebat deoarece cunosc omul si mi-a zis ... ca fapt divers. de un Polo GTI..si doar eram curios despre cine e vorba. sa stii ca e interesat. desi ... a stat bine langa un GTI cipuit ;) golf mk V... si nu stiu cati cai ai si cam pe cine bati si cine te bate..asa ca etalon...

bogdan_wrc 21-11-06 07:49

Re: Polo GTI vs...
 
nu vreau sa zici ca vb in numele lui, dar el nu stiu sa intre pe aici, si eram doar curios.. :D ca daca e sa va vedetei, as vrea sa va vad si eu....

piele_bps 21-11-06 11:55

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 629453)
update... masina merge chiar f bine... p mine unul m-a impresionat plecarea vs. TypeR ;)

oricum... pana iese a mea banuiesc ca o sa ai resoftare si o sa fie si mai interesant atunci :D

Cu ce Typr-R s-a dat ?

Zyx 21-11-06 12:56

Re: Polo GTI vs...
 
@piele: Pai, m-am dat cu Tom. Si mi-a dat-o. Poate ne vedem si noi... ODATA!!!
@bogdan: Ce am pe masina, am spus, mai mult inca nu, deci, doar evacuare... Da, stiu ca a stat cu un GTI cu chip dar asta nu ma impiedica sa ma dau cu el, avand in vedere ca unul din Leonurile cu care m-am dat scotea 6 sec pana la suta (dupa spusele lui si ale aparatului cu care a masurat)... deci foarte tare (credeam ca ma linsheaza), dar... a fost altfel decat credeam si eu si el (proprietarul Leonului - si nu este vorba despre Nautilus).

bogdan_wrc 21-11-06 13:06

Re: Polo GTI vs...
 
perfect adevarat. oricum i-am dat link si vede ce e scris aici...

Zyx 21-11-06 17:43

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 631211)
perfect adevarat. oricum i-am dat link si vede ce e scris aici...

Nu pot decat sa ma bucur pentru ca stie si el despre ce este vorba si... il astept! Ce mare nerabdare, sincer...

orlando 21-11-06 18:35

Re: Polo GTI vs...
 
frate sincere felicitari!
daca tu cu masina ta ai facut masini de pretentii inseamna ceva...
cu nautilus...no comment...nu am ce sa zic :lol:
foarte tare...ma gandesc cand o sa iti faci remapare ce o sa iasa...

Zyx 21-11-06 22:22

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 631663)
frate sincere felicitari!
daca tu cu masina ta ai facut masini de pretentii inseamna ceva...
cu nautilus...no comment...nu am ce sa zic :lol:
foarte tare...ma gandesc cand o sa iti faci remapare ce o sa iasa...

Mersi, omu'! Repet: sunt foarte multumit de masina, de felul cum trage.
Sincer, si eu ma gandesc la fel... sper ca resoftarea sa fie pe masura asteptarilor (mele, cel putin). Nautilus mai are mici retusuri de facut si, ar fi trebuit sa invete masina inainte de ai umbla la electronica, parerea mea...

Zyx 22-11-06 13:21

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 629453)
oricum... pana iese a mea banuiesc ca o sa ai resoftare si o sa fie si mai interesant atunci :D

Achime, pana o sa imi pun eu soft o sa te joic, daca vrei, cu piele... masina lui trage foarte bine, mult mai bine... Poate are chef Tom sa iasa diseara, vorbim!

Achim 23-11-06 15:43

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 632507)
Achime, pana o sa imi pun eu soft o sa te joic, daca vrei, cu piele... masina lui trage foarte bine, mult mai bine... Poate are chef Tom sa iasa diseara, vorbim!

acum am vazut... dupa ce faptul a fost consumat ;)

Zyx 24-11-06 00:03

Re: Polo GTI vs...
 
So, can u improve the performance?!

Achim 25-11-06 00:11

Re: Polo GTI vs...
 
nu pot sa zic asa "dupa oki"... dar, sa speram ca da

Achim 26-11-06 23:38

Re: Polo GTI vs...
 
eu cred ca la orice topic de genul asta, cel care a lansat provocarea, dupa un anumit numar de pagini ar fi bine sa faca o lista cu "victimele", "nashii" si cu cei cu care "a fost pe acolo" ca sa stie lumea care citeste sau care e curioasa ;) ZYX... zic rau?

Zyx 27-11-06 13:24

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 637914)
eu cred ca la orice topic de genul asta, cel care a lansat provocarea, dupa un anumit numar de pagini ar fi bine sa faca o lista cu "victimele", "nashii" si cu cei cu care "a fost pe acolo" ca sa stie lumea care citeste sau care e curioasa ;) ZYX... zic rau?

Not bad at all! :D Ok, hai, fie... pentru moment, nasii sunt Clio Sport 172 (nu stock), Leon CupraR (nu stock), Focus ST 2006, Civic TypeR, un Golf diesel cu ceva modificari :D. "Fratii, care-mi sunt alaturi"... doar Leon FR cu ceva modificari. Cei "ramasi in urma": Golf V GTI (am gasit pana al urma unul, dar mai sunt in cautari), desi cred ca un Golf V GTI ar trebui sa stea langa mine, cel putin dupa timpii dati de fabrica, Fabia RS cu ceva modificari... Si, cam atat... Multumita lumea?!

Zyx 27-11-06 13:44

Re: Polo GTI vs...
 
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

Achim 27-11-06 15:02

Re: Polo GTI vs...
 
felicitari si multa bafta in continuare ;)

fuscobal 27-11-06 19:41

Re: Polo GTI vs...
 
Uite ce spun astia : http://www.zeperfs.com/duel1256-348.htm

Poate mai vii pe la intalnirile VWForum sa mai stam de vorba. M-as oferi eu pentru una mica ! :)

eddie 27-11-06 20:28

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 638307)
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

Poate vii in Bv de 1 Decembrie... Si ne plimbam si noi vreo 400m :D

fuscobal 27-11-06 20:50

Re: Polo GTI vs...
 
Bai Eddie, un drum mai bun decat ala de data trecuta ai si tu pentru 0-400m sau chiar mai mult ?

Zyx 27-11-06 20:52

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by fuscobal (Post 638878)
Uite ce spun astia : http://www.zeperfs.com/duel1256-348.htm
Poate mai vii pe la intalnirile VWForum sa mai stam de vorba. M-as oferi eu pentru una mica ! :)

Fusco, astept urmatoarea intalnire... Si, cifrele (timpi, cai putere, etc) stiu si eu sa le citesc, sincer, dar cred ca mai conteaza si alte chestii, nu?! La reprize se vede clar ce inseamna 5 trepte vs. 6...
Quote:

Originally Posted by eddie (Post 638998)
Poate vii in Bv de 1 Decembrie... Si ne plimbam si noi vreo 400m :D

Nu cred ca pot ajunge... INSOMNIA PARTY 3 ANI!!! Si, se bea, nu gluma... :D Nu promit nimic... Apropo de petrecere, sunteti invitati! Oricum, vorbim.
@ Achim: 10x!
URA!

eddie 27-11-06 21:07

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by fuscobal (Post 639040)
Bai Eddie, un drum mai bun decat ala de data trecuta ai si tu pentru 0-400m sau chiar mai mult ?

Are tata, 4 benzi libere noi noute aprox 4km. :D
@zyx
10x de invitatie :). Vorbim

bogdan_wrc 28-11-06 08:07

Re: Polo GTI vs...
 
eddie, drum bun ala, confirm, if necessary, dar ca la ghicitul in cafea...la drum de seara...

mpa 07-12-06 10:54

Re: Polo GTI vs...
 
Cu Polo-uri nu te dai? Nu de alta dar sunt curios sa vad cum se tine o masina de 10 ani langa una noua;)

SEBASTIAN 07-12-06 20:12

Re: Polo GTI vs...
 
Am auzit Zyxule ca ai un chip f performant si ca ai invins renaultul clio sport argintiu.
Felicitari!

Zyx 08-12-06 02:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 651389)
Cu Polo-uri nu te dai? Nu de alta dar sunt curios sa vad cum se tine o masina de 10 ani langa una noua;)

Lol... Da, asta asa e, nu prea m-am dat. Nu ma dau inapoi... fara nici un fel de scuze. Cu cea mai mare placere... Numai ca, sincer nu imi place cum se pune problema... ;) Ce motor ai de curiozitate?
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 652173)
Am auzit Zyxule ca ai un chip f performant si ca ai invins renaultul clio sport argintiu.
Felicitari!

Foarte performant?! E un chip cat se poate de normal, nici macar nu este adaptat la modificarile (sumare) alea masinii. Tu, ce faci? Ai venit? Furnica ta atomica a inviat?! E gata de "drum"?!

@Achime, tu ce faci? Mai sta masina ta in perfuzii?


All times are GMT +2. The time now is 11:13.

- Copyright 2026 4Tuning