Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

B-14-BYE 23-11-06 08:08

Re: Oltcit Trs
 
bogdan. cat imi iei.. sa vin sa schimb rulmentu dupa spate dreapa. placutzele de frana dupa spate la ambele roti. si sa montez cutia de special.

darck_angel64 23-11-06 09:22

Re: Oltcit Trs
 
Eu cred ca vrea sa vada cu cine concureaza :)

bogdanlascu 23-11-06 10:55

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 633552)
bogdan. cat imi iei.. sa vin sa schimb rulmentu dupa spate dreapa. placutzele de frana dupa spate la ambele roti. si sa montez cutia de special.

scump d-le scump

B-14-BYE 23-11-06 13:35

Re: Oltcit Trs
 
3 Attachment(s)
maine da vopseaua neagra. capota plafon haion

mi-am cumparat azi si neoane interior albastre. si volan sport. o sa fac interiorul albastru cu negru. la fel ca masina :P asa e si volanu.

vali-tgm 23-11-06 14:53

Re: Oltcit Trs
 
asteptam asteptam...:)

e_Max 23-11-06 15:01

Re: Oltcit Trs
 
auzi cum faci negru ala simplu negru mat si dai lac peste sau bagi ceva pigment in el metal mai exact si dai lac

fasso 23-11-06 15:41

Re: Oltcit Trs
 
cred ca asa se face...se da negru mat dupa care se dau cateva straturi de lac asta depinzand cat de lucioasa vrei sa iasa vopseaua!cel putin asa arata la pimp my ride:))...negru de la a mea imi place cum e...super tare culoare dar in acelasi timp si super pretentioasa!dar nush cum au vopsit-o nemtii insa a iesit ceva frumos!daca iti iese asa te felicit cataline si iti dau si o bere:)

Ja_Rule 23-11-06 15:46

Re: Oltcit Trs
 
trebuie vopsitor bun pt negru :)
fasso bine te`ai intors

fasso 23-11-06 15:51

Re: Oltcit Trs
 
Ja Rule...bine te-am regasit!inca un fan impatimit al oltcitului mai bantui si eu pe aici si dau sfatiru la oameni!cat inca mai sunt in masura:)de cand imi promiti in schimb tu Ja Rule ca vii pe la tgv si nimic pana acuma!off...eu astept in continuare sa mergem la o bere...oups pardon...la un suc!

Ja_Rule 23-11-06 16:22

Re: Oltcit Trs
 
am gasit :) il iau pe doar4u si venim .. cu ocazia asta ii dai si tu berea aia :D

B-14-BYE 23-11-06 16:27

Re: Oltcit Trs
 
ehe.. negrul.. este un negru special.. preparat in laborator.. intaritor. lac tot deja amestecate. o sa iasa super lucios. lac italian Slem .. sa vedeti si metalizatu cum o sa iasa.. perlat. a 3-a mana se da numai blend. adica numai sclipici. ce e cu berea aia ? nu am auzit eu bine ?:D pe 3 dec acum e ziua mea. vreau s-o intind pe la munte.

e_Max 23-11-06 16:48

Re: Oltcit Trs
 
fasso tu ai tot oltcit sau masina din poza e a ta

Magos 24-11-06 17:24

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 634158)
pe 3 dec acum e ziua mea. vreau s-o intind pe la munte.

Inseamna ca dai de baut!! :> ;)

B-14-BYE 24-11-06 17:26

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
da.. dau de baut. maine o vopseste !!

e_Max 24-11-06 17:31

Re: Oltcit Trs
 
slem nam auzit de el

e_Max 24-11-06 17:32

Re: Oltcit Trs
 
o fi bun nd eceva ma refer sa reziste sis sasi pastreze luciu in timp

vali-tgm 25-11-06 18:42

Re: Oltcit Trs
 
parca trebuia sa fie vopsita.... pictures ????:D

e_Max 25-11-06 18:52

Re: Oltcit Trs
 
e rabdare pune el poze

vali-tgm 25-11-06 19:58

Re: Oltcit Trs
 
nu dar sunt nerabdator sa vad 2 tone paintjob pe oltcit cu negru si albastru...:D ma intelegeti voi :D

B-14-BYE 25-11-06 21:45

Re: Oltcit Trs
 
am vopsit azi negrul. luni se da albastrul. poate fac poze maine. nu promit.

NightClubRacer 25-11-06 22:49

Re: Oltcit Trs
 
imi place cum vrei sa il faci, o sa arate super. Bafta in continuare si deabia astept sa vad produsul final. ;)

Dumitru Cristian 26-11-06 12:47

Re: Oltcit Trs
 
super adevarat!8) de unde ai luat spoileru fata, spate si pragurile ca sunt bestiale:oops: si cat costa?:D

B-14-BYE 26-11-06 13:02

Re: Oltcit Trs
 
pragurile sunt 1.5mil noi. comandate din craiova. de la fiber plast. sau fibercom.. nush exact ce firma era.ca le-a comandat un prieten. spoileru de fatza.. l-am luat d la un prieten din buc.. 1mil fara plasa. dar nu nou. si spoileru spate.. d la cineva.. 2mil. o sa pun poze cu ele montate. vopsite.. maine vopseste partea de albastru. si caut disperat !
2 gume 175 50 r13 :(

Laure2fast 26-11-06 13:19

Re: Oltcit Trs
 
cine vrea sa comande praguri dealea sa imi dea PM si ii dau eu un link ..

B-14-BYE 26-11-06 16:24

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
mi-am tras toba de inox.. la fel ca pe dacia !

B-14-BYE 27-11-06 13:48

Re: Oltcit Trs
 
7 Attachment(s)
maine se da blendul. adika sclipiciul.. perla.. si lacul !

fasso 27-11-06 13:59

Re: Oltcit Trs
 
taci din gura ca a iesit pana acuma uimitor de frumos!e super si toba!ceva de genu am si eu pe fiat insa ti-am zis...o fi ea borla dar e varza...zici ca e gaurita cu bormasina!acuma nush ce dreaq inox o fi ala ca tare jalnic arata!de aia zic...daca cineva stie o toba finala de fiat punto 1.9 jtd din 2001-facelift 2002...dar cu o singura conditie...sa fie REMUS...o iau direct!nici nu mai stau la discutii!deja masina mea nu mai suna a masina sport...suna a tractor!:(...apropos...nu va lasati pacaliti de poza pt ca finalele de la toba din dreapta le am puse la oha...sunt de forma...sa para simetrica doar:)poate daca se gaseste o evacuare dubla nu o sa mai fie la oha:)cine stie!

fasso 27-11-06 14:02

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 634189)
fasso tu ai tot oltcit sau masina din poza e a ta

am avut oltcit dar l-am vandut din pacate!insa am ramas unul de-al vostru!fiatu e masina mea acuma!dar daca faceti vreodata vreo intalnire a oltcitarilor gasesc eu un oltcit pe la amicii mei sa vin si eu:)ciurs!

Magos 27-11-06 15:06

Re: Oltcit Trs
 
fasso, daca esti baiat cuminte, te primim si fara :)) ;)

alex, a iesit super!!! geez!!! :) oare asa o sa iasa si a mea, la fel de bine?? ;;)

sunt super curioasa cum o sa arate in ansamblu!!!

vali-tgm 27-11-06 15:09

Re: Oltcit Trs
 
vezi iti face magos invitatie sa mergi la o reuniune de oltcitisti cu ea si oltcitul ei :D. misto vopseaua abea astept sa vad intreg ansamblul. o sa iasa frumos. inceput f promitator

Magos 27-11-06 15:23

Re: Oltcit Trs
 
daaaaa vali, vezi ca stii?? :)

vali-tgm 27-11-06 15:54

Re: Oltcit Trs
 
mai asteapta putin fasso sa isi faca si magos un interior mai placut la vedere:D si cu ea inauntru o sa fie totul placut :D. hai ca is rau...:twisted:. on topic asteptam si restul masinii si lacurile ( sa nu zica lumea ca is off topic :))

NightClubRacer 27-11-06 16:01

Re: Oltcit Trs
 
oltcit power! imi plac finisarile de la praguri. Bafta in continuare! ;)

bogdanlascu 27-11-06 16:39

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 638318)
maine se da blendul. adika sclipiciul.. perla.. si lacul !

din ce am auzit si cum mi-au vopsit mie masina totul se face odata ,se da fondul se lasa 30 min ,se da perla si dupa lacul vezi sa nu ai surprize

B-14-BYE 27-11-06 16:42

Re: Oltcit Trs
 
era prea rece.. si a dat decat 1 mana de vopsea.. maine da al 2-lea strat pe urma imediat face el din pistol.. sa iasa doar slipiciul din metalizat.. cika se numeste blend. si pe urma ii da lacul ! acum am bagat calorifere in garajula ala maine sper sa fie acceptabil

Magos 27-11-06 20:26

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by vali-tgm (Post 638503)
mai asteapta putin fasso sa isi faca si magos un interior mai placut la vedere:D si cu ea inauntru o sa fie totul placut :D. hai ca is rau...:twisted:. on topic asteptam si restul masinii si lacurile ( sa nu zica lumea ca is off topic :))


Nu'i asa??
=))

e_Max 27-11-06 20:47

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 637519)
mi-am tras toba de inox.. la fel ca pe dacia !

auzi cat ai dat pe finala? si de unde ai procurato

e_Max 27-11-06 20:56

Re: Oltcit Trs
 
misto iesit vopsita sper sa se vada si blend in-ul in pozele viitoare sa incerci sa le faci la reflectia soarelui

B-14-BYE 29-11-06 19:04

Re: Oltcit Trs
 
9 Attachment(s)
niste poze cu volanu masina. si spoilerele in lucru

NightClubRacer 29-11-06 21:38

Re: Oltcit Trs
 
arata bine. ;)


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning