Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

eMH 16-06-11 00:24

re: E36 318IS Slow Build
 
Sunt exact asa cum trebuie :D

DaNn.ZyX 22-06-11 20:00

re: E36 318IS Slow Build
 
1 Attachment(s)
Cam asa a iesit dupa incident,momentan doar o poza ,o sa mai urmeze,fix in aceeasi zi cand a iesit din service,seara mi-a luat foc instalatia electrica,a 2 a zi s-a rezolvat mi-au facut-o baietii de la service,acum am alta problema nu vrea sa mai porneasca electromotorul fiind cauza,am reusit sa schimb si bara spate pt ca a mea avea vopseaua sarita si cam atat,sper sa rezolv si problema cu electromotorul,sa montez racordul de la debimetru(l-am luat nou) si pe urma mai vedem...(gaz si forja):lol::lol::lol:
Attachment 2054773

RIcKO 22-06-11 20:03

re: E36 318IS Slow Build
 
pune ma dihanie poze calumea :D

DaNn.ZyX 22-06-11 20:05

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4415328)
pune ma dihanie poze calumea :D

Lasa-ma coane ca numai de poze nu imi e aminte ...o tin dintr-un necaz in altu',rezolv ceva cade altceva si tot asa !

julaikos 22-06-11 23:08

re: E36 318IS Slow Build
 
hai ca a iesit bine ma...

NXdev 28-06-11 12:14

re: E36 318IS Slow Build
 
Dupa ce ai realizat cu Peugeotul, ma astept ca si din e36 sa iasa o "piesa" :D.Imi place ce ai realizat pana acum, nu pot spune decat multa bafta :rockon:

DaNn.ZyX 28-06-11 14:50

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 4427774)
Dupa ce ai realizat cu Peugeotul, ma astept ca si din e36 sa iasa o "piesa" :D.Imi place ce ai realizat pana acum, nu pot spune decat multa bafta :rockon:

Mersi la fel bafta si tie cu Honda,momentan la a mea e cam groasa treaba coroana sarita de pe volanta ...sper sa o rezolv si pe asta :sad:

julaikos 28-06-11 18:35

re: E36 318IS Slow Build
 
coroana nu prea sare,decat daca se sparge :???: tine si tu doi pitici in porbagaj sa te impinga :lol:

DaNn.ZyX 28-06-11 19:45

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4428577)
coroana nu prea sare,decat daca se sparge :???: tine si tu doi pitici in porbagaj sa te impinga :lol:

E deja la mecanic,azi a trebuit sa plece,maine nu lucreaza ca e sarbatoare dar joi da cutia jos sa vedem ce surprize gasim pe acolo :-)

eMH 29-06-11 23:57

re: E36 318IS Slow Build
 
Iar ai stricat-o ma? :|

Sincer, tu mergi ~50 km pe saptamana cu masina asta, dintre care 30 ii parcurgi tarash, ca se strica rabla. A fost mai mult stricata decat buna de cand ai luat-o.

Vorba unui prieten de-al nostru "las-o dreacu de purcea, nu mananca -> nu-i mai da" :)

DaNn.ZyX 30-06-11 00:01

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4432145)
Iar ai stricat-o ma? :|

Sincer, tu mergi ~50 km pe saptamana cu masina asta, dintre care 30 ii parcurgi tarash, ca se strica rabla. A fost mai mult stricata decat buna de cand ai luat-o.

Vorba unui prieten de-al nostru "las-o dreacu de purcea, nu mananca -> nu-i mai da" :)

Nu iar , din nou , mortzii masii ca n-am parte de nici una , pejo se strica mai des ca asta ,dar nici cu asta nu imi e rusine cand se strica se strica
P.s : tre sa manance,ii dau pana se invata:lol::lol::lol:

julaikos 30-06-11 06:00

re: E36 318IS Slow Build
 
e loterie cu rablele astea straine aduse in tara...mai ales daca fostul proprietar doar a alergat-o e si normal ca la cineva trebuie sa pice una alta... :lol:
cu masinile e ca si cu tigarile....tre sa te tii de ele :twisted:

DaNn.ZyX 30-06-11 09:07

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4432277)
e loterie cu rablele astea straine aduse in tara...mai ales daca fostul proprietar doar a alergat-o e si normal ca la cineva trebuie sa pice una alta... :lol:
cu masinile e ca si cu tigarile....tre sa te tii de ele :twisted:

Aşa e ,ai dreptate,dar o aduc eu la mal,chiar acum merg să mă apuc de treabă :lol::lol:

DaNn.ZyX 30-06-11 23:15

re: E36 318IS Slow Build
 
7 Attachment(s)
Astăzi s-a dat verdictul,s-a dat jos cutia,coroana sărită de pe volantă nici un dinte rupt,discul de ambreiaj prăjit(s-a schimbat cu altul) coroana a fost pusă la loc printr-o metodă nu prea ortodoxă...sperăm să ţină,câteva poze din timpul operaţiei:D
L.e. : a mai incercat cineva metoda asta cu şuruburi şi sudură la coroană,ştie cineva o să ţină?
Attachment 2067144 Attachment 2067145
Attachment 2067146 Attachment 2067147
Attachment 2067148 Attachment 2067149
Attachment 2067150

eMH 30-06-11 23:37

re: E36 318IS Slow Build
 
De ce nu ai zis ma, ca aveam eu niste holshuruburi!!


*In sfarsit faci si tu ceva bun la masina asta. De la gogoshile alea de le faceai atunci cu mine se trag prostiile astea...

DaNn.ZyX 30-06-11 23:52

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4434892)
De ce nu ai zis ma, ca aveam eu niste holshuruburi!!


*In sfarsit faci si tu ceva bun la masina asta. De la gogoshile alea de le faceai atunci cu mine se trag prostiile astea...

Eheee să te ţii ... deabia acum incepe showul,nu mai am răbdare pana mâine :)):)):)):))

RIcKO 01-07-11 00:21

re: E36 318IS Slow Build
 
neamule, nu iti dau niste jante ????? mancatziash papucii tai de casa:D:D:D:D

sprinter 01-07-11 12:41

re: E36 318IS Slow Build
 
Intreb si eu de curiozitate, de ce nu ti ai luat alta volanta? e destul de accesibila ca pret una sh. In general volantele sunt si ele echilibrate..

DaNn.ZyX 01-07-11 17:46

re: E36 318IS Slow Build
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4435777)
Intreb si eu de curiozitate, de ce nu ti ai luat alta volanta? e destul de accesibila ca pret una sh. In general volantele sunt si ele echilibrate..


Mecanicul care a lucrat la masina mi-a zis ca o sa tina si asa si de aceea am preferat sa o refac pe asta pt ca nu aveam de unde sa iau alta asa repede si din lipsa baniilor :| , astazi am scos-o pe strada si se comporta bine,trage chiar mai bine ca inainte,acum sa vedem cat o sa tina :)
Attachment 2067806 Attachment 2067807
Attachment 2067808

julaikos 01-07-11 18:03

re: E36 318IS Slow Build
 
cum sa traga mai bine ca inainte? :lol: al dracu ai ingreunat volanta si ai dezechilibrat-o si trage mai bine? :lol:

DaNn.ZyX 01-07-11 18:04

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4436336)
cum sa traga mai bine ca inainte? :lol: al dracu ai ingreunat volanta si ai dezechilibrat-o si trage mai bine? :lol:

DA ! .... altii le usureaza...eu o ingreunez :lol::lol::lol::lol::lol:

eMH 01-07-11 18:04

re: E36 318IS Slow Build
 
Si asta tot un fel de styling e :))

JuST_GiuGiu 02-07-11 20:56

re: E36 318IS Slow Build
 
Azi merge si maine sta pe bara:lol::lol::lol::lol:aka DAN Style(sau YAD Style)!!!!
Lasa mah ca nu o sa fii singurul maniac care da in ea....spre norocul meu masina care o vreau eu e de "forja"(Honda Civic EG)!!!!
Sa ai grija de ea mane!!!!Mai bine o tii in garaj si faci ceva decat sa bagi in benzina si sa o si strici;)

DaNn.ZyX 02-07-11 21:23

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4438894)
Azi merge si maine sta pe bara:lol::lol::lol::lol:aka DAN Style(sau YAD Style)!!!!
Lasa mah ca nu o sa fii singurul maniac care da in ea....spre norocul meu masina care o vreau eu e de "forja"(Honda Civic EG)!!!!
Sa ai grija de ea mane!!!!Mai bine o tii in garaj si faci ceva decat sa bagi in benzina si sa o si strici;)

Care garaj mă,vb prostii,ăla e pt. ZYX doar ăla are acces acolo a mea stă la curte,acum o scot pe interval să işi revină că prea a stat pe bară,tre sa desfund injectoarele :lol::lol::lol::lol::lol:

JuST_GiuGiu 02-07-11 23:05

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4438933)
Care garaj mă,vb prostii,ăla e pt. ZYX doar ăla are acces acolo a mea stă la curte,acum o scot pe interval să işi revină că prea a stat pe bară,tre sa desfund injectoarele :lol::lol::lol::lol::lol:

Vezi sa nu faci dauna totala la injectoare:lol::lol::lol::lol:....
Mai menajeaz-o si tu...
P.S am o pisica la bloc daca te intereseaza una alta...e cam cotet ,dar ai ce "imprumuta" dupa ea:twisted::twisted::lol::lol:!!!!

alex.calibra 03-07-11 00:26

re: E36 318IS Slow Build
 
gata rodaju:))....sa mor in puscarie cum face....

JuST_GiuGiu 03-07-11 12:20

re: E36 318IS Slow Build
 
Gata rodaju?....
In cateva zile e iar pe butuci ca dee Dann nu se poate abtine:lol::lol::lol::lol:

julaikos 03-07-11 18:09

re: E36 318IS Slow Build
 
ce rodaj ma?la volanta sau la ambreiaj? :))

DaNn.ZyX 03-07-11 21:41

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4440523)
ce rodaj ma?la volanta sau la ambreiaj? :))

La ambele,btw cred că trebuie să schimb iar ambreiajul după vreo 2 ieşiri ca aia de aseară:lol::lol::lol: =))=))=))

julaikos 03-07-11 22:18

re: E36 318IS Slow Build
 
macar strange bani si ia alta volanta...o sa-mi multumesti mai tarziu
daca vrei iti dau de oltcit,sigur e mai usoara ca a ta :lol:

DaNn.ZyX 04-07-11 00:37

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4441138)
macar strange bani si ia alta volanta...o sa-mi multumesti mai tarziu
daca vrei iti dau de oltcit,sigur e mai usoara ca a ta :lol:

Mă laşi mă,am primit un PM de la cineva care a făcut asta(volanta sudată) si nu are probleme cu ea,are 15000 km făcuţi cu ea sudată...deci,sper sa ţină şi a mea.
P.S : draq mai dă jos cutia sa schimbe volanta !(mai bine strâng banii pt. altceva,jante,toba sport,kit M(sau nu)...etc,etc !

eMH 04-07-11 10:55

re: E36 318IS Slow Build
 
Mai bine iti pui GPL :)))
La capitolul asta vorbeste cu Gaina, ca el e profesor =))

P.S.: Daca ti se duce dreacu iar cutia eu NU te mai tractez !!!

DaNn.ZyX 06-07-11 17:53

re: E36 318IS Slow Build
 
TUN https://www.youtube.com/watch?v=8YNfFqTeG4I

DaNn.ZyX 20-07-11 13:03

re: E36 318IS Slow Build
 
Care stie cum se da jos termostatul sau daca are cineva un tutorial ar fi bine venit !(imi fierbe motorul si da apa afara ca la fantana arteziana) :lol::lol::lol:

e36_boy 20-07-11 13:11

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4476554)
Care stie cum se da jos termostatul sau daca are cineva un tutorial ar fi bine venit !(imi fierbe motorul si da apa afara ca la fantana arteziana) :lol::lol::lol:

nu tare cred ca e de la termostat ,acelasi lucru imi face si mie ,termostatu dat jos,garnitura am schimbato ,pompa la fel

DaNn.ZyX 20-07-11 13:45

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by e36_boy (Post 4476562)
nu tare cred ca e de la termostat ,acelasi lucru imi face si mie ,termostatu dat jos,garnitura am schimbato ,pompa la fel

Mie nu mi-a ars garnitura de chiuloasa,pompa de apa nu stiu in ce stare o fi...dar eu cred ca e de la termocupla,pentru ca nu porneste :)

e36_boy 20-07-11 13:54

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4476624)
Mie nu mi-a ars garnitura de chiuloasa,pompa de apa nu stiu in ce stare o fi...dar eu cred ca e de la termocupla,pentru ca nu porneste :)

nici mie nu mi s-a ars ,desi dupa cate infocari a luat ,ca s-a oprit motoru in loc

BmW_No LiMiT 05-08-11 11:06

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by e36_boy (Post 4476633)
nici mie nu mi s-a ars ,desi dupa cate infocari a luat ,ca s-a oprit motoru in loc

Sall,hai ca e faina masinuta,sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente.
Ai rezolvat problema cu termostatul ??? Dc nu mi-ai spus si mie de problema asta :) La mine pe forum .... :) ??? Bafta in continuare la masinuta. ;)

BmW_No LiMiT 05-08-11 11:10

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4447819)

Ti-ai pus toba sport in filmarea asta ? :)) :))

BmW_No LiMiT 05-08-11 11:11

re: E36 318IS Slow Build
 
[QUOTE=eMH;4441909]Mai bine iti pui GPL :)))
La capitolul asta vorbeste cu Gaina, ca el e profesor =))

Eu unu zic ca un GPL pe o masina de asta ca a ta ar fi de toata jena :( akm u faci ce vrei ...


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning