![]() |
re: E36 318IS Slow Build
Sunt exact asa cum trebuie :D
|
re: E36 318IS Slow Build
1 Attachment(s)
Cam asa a iesit dupa incident,momentan doar o poza ,o sa mai urmeze,fix in aceeasi zi cand a iesit din service,seara mi-a luat foc instalatia electrica,a 2 a zi s-a rezolvat mi-au facut-o baietii de la service,acum am alta problema nu vrea sa mai porneasca electromotorul fiind cauza,am reusit sa schimb si bara spate pt ca a mea avea vopseaua sarita si cam atat,sper sa rezolv si problema cu electromotorul,sa montez racordul de la debimetru(l-am luat nou) si pe urma mai vedem...(gaz si forja):lol::lol::lol:
Attachment 2054773 |
re: E36 318IS Slow Build
pune ma dihanie poze calumea :D
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
hai ca a iesit bine ma...
|
re: E36 318IS Slow Build
Dupa ce ai realizat cu Peugeotul, ma astept ca si din e36 sa iasa o "piesa" :D.Imi place ce ai realizat pana acum, nu pot spune decat multa bafta :rockon:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
coroana nu prea sare,decat daca se sparge :???: tine si tu doi pitici in porbagaj sa te impinga :lol:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Iar ai stricat-o ma? :|
Sincer, tu mergi ~50 km pe saptamana cu masina asta, dintre care 30 ii parcurgi tarash, ca se strica rabla. A fost mai mult stricata decat buna de cand ai luat-o. Vorba unui prieten de-al nostru "las-o dreacu de purcea, nu mananca -> nu-i mai da" :) |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
P.s : tre sa manance,ii dau pana se invata:lol::lol::lol: |
re: E36 318IS Slow Build
e loterie cu rablele astea straine aduse in tara...mai ales daca fostul proprietar doar a alergat-o e si normal ca la cineva trebuie sa pice una alta... :lol:
cu masinile e ca si cu tigarile....tre sa te tii de ele :twisted: |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
7 Attachment(s)
Astăzi s-a dat verdictul,s-a dat jos cutia,coroana sărită de pe volantă nici un dinte rupt,discul de ambreiaj prăjit(s-a schimbat cu altul) coroana a fost pusă la loc printr-o metodă nu prea ortodoxă...sperăm să ţină,câteva poze din timpul operaţiei:D
L.e. : a mai incercat cineva metoda asta cu şuruburi şi sudură la coroană,ştie cineva o să ţină? Attachment 2067144 Attachment 2067145 Attachment 2067146 Attachment 2067147 Attachment 2067148 Attachment 2067149 Attachment 2067150 |
re: E36 318IS Slow Build
De ce nu ai zis ma, ca aveam eu niste holshuruburi!!
*In sfarsit faci si tu ceva bun la masina asta. De la gogoshile alea de le faceai atunci cu mine se trag prostiile astea... |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
neamule, nu iti dau niste jante ????? mancatziash papucii tai de casa:D:D:D:D
|
re: E36 318IS Slow Build
Intreb si eu de curiozitate, de ce nu ti ai luat alta volanta? e destul de accesibila ca pret una sh. In general volantele sunt si ele echilibrate..
|
re: E36 318IS Slow Build
3 Attachment(s)
Quote:
Mecanicul care a lucrat la masina mi-a zis ca o sa tina si asa si de aceea am preferat sa o refac pe asta pt ca nu aveam de unde sa iau alta asa repede si din lipsa baniilor :| , astazi am scos-o pe strada si se comporta bine,trage chiar mai bine ca inainte,acum sa vedem cat o sa tina :) Attachment 2067806 Attachment 2067807 Attachment 2067808 |
re: E36 318IS Slow Build
cum sa traga mai bine ca inainte? :lol: al dracu ai ingreunat volanta si ai dezechilibrat-o si trage mai bine? :lol:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Si asta tot un fel de styling e :))
|
re: E36 318IS Slow Build
Azi merge si maine sta pe bara:lol::lol::lol::lol:aka DAN Style(sau YAD Style)!!!!
Lasa mah ca nu o sa fii singurul maniac care da in ea....spre norocul meu masina care o vreau eu e de "forja"(Honda Civic EG)!!!! Sa ai grija de ea mane!!!!Mai bine o tii in garaj si faci ceva decat sa bagi in benzina si sa o si strici;) |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
Mai menajeaz-o si tu... P.S am o pisica la bloc daca te intereseaza una alta...e cam cotet ,dar ai ce "imprumuta" dupa ea:twisted::twisted::lol::lol:!!!! |
re: E36 318IS Slow Build
gata rodaju:))....sa mor in puscarie cum face....
|
re: E36 318IS Slow Build
Gata rodaju?....
In cateva zile e iar pe butuci ca dee Dann nu se poate abtine:lol::lol::lol::lol: |
re: E36 318IS Slow Build
ce rodaj ma?la volanta sau la ambreiaj? :))
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
macar strange bani si ia alta volanta...o sa-mi multumesti mai tarziu
daca vrei iti dau de oltcit,sigur e mai usoara ca a ta :lol: |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
P.S : draq mai dă jos cutia sa schimbe volanta !(mai bine strâng banii pt. altceva,jante,toba sport,kit M(sau nu)...etc,etc ! |
re: E36 318IS Slow Build
Mai bine iti pui GPL :)))
La capitolul asta vorbeste cu Gaina, ca el e profesor =)) P.S.: Daca ti se duce dreacu iar cutia eu NU te mai tractez !!! |
re: E36 318IS Slow Build
|
re: E36 318IS Slow Build
Care stie cum se da jos termostatul sau daca are cineva un tutorial ar fi bine venit !(imi fierbe motorul si da apa afara ca la fantana arteziana) :lol::lol::lol:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
Ai rezolvat problema cu termostatul ??? Dc nu mi-ai spus si mie de problema asta :) La mine pe forum .... :) ??? Bafta in continuare la masinuta. ;) |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
[QUOTE=eMH;4441909]Mai bine iti pui GPL :)))
La capitolul asta vorbeste cu Gaina, ca el e profesor =)) Eu unu zic ca un GPL pe o masina de asta ca a ta ar fi de toata jena :( akm u faci ce vrei ... |
| All times are GMT +2. The time now is 06:16. |
- Copyright 2026 4Tuning